Combineren troef bij bad- en strandkleding Mam, zijn we er al Zorg voorde juiste vakantiestemming 9 Vermijdt de vakantiepiek Dagenlang hebben ze aan uw hoofd gezeurd hoeveel nachtjes ze nog moeten slapen voordat ze op vakantie gaan. En als ze eenmaal in de auto zitten en u rijdt de hoek van de straat om, komt de vraag: „Mam, zijn we er al?" Kinderen, zeker als ze nog jong zijn, missen ze het begrip van tijd. Met de auto op reis gaan is ogenschijnlijk voor de kinde ren prachtig, maar ze zijn die reis o zo snel zat. De eerste ver manende opmerking in de rich ting van de achterbank wordt nog wel met enige rust gehono reerd, maar naarmate de tijd verder schreidt, worden ze toch vervelend en onrustig. Het kan zelfs tot kleine vechtpartijtjes achter de bestuurder leiden en dat leidt hem of haar af. Dat is niet ongevaarlijk. Het spreekt voor zich, dat u daar iets aan moet doen. In de eerste plaats moet u natuurlijk regelmatig een stop maken en de kinderen in de gelegenheid stel len om zich uit te leven. Bewe ging hebben kinderen nodig en dat missen ze daar op die achter bank. Maar er moet ook gereisd worden en met spelletjes houdt u ze bezig en blijft de sfeer in de auto goed. Er zijn speciale spel letjes op de markt in een com pacte reisuitvoering, die door hun handzame formaat gemak kelijk meekunnen in de koffer of reistas. Wat te denken van „Vier op een rij", „Rolwoord„Num bers up". „Zeeslag", „Yatzee". Zowel bij Yatzee als Rolwoord zit een speciaal apparaat met dobbelstenen, waardoor ze tij- Zorg dat bakker en melkboer van uw afwezigheid op de hoogti Laat de krant nasturen, zeg hem tijdelijk op of laat buren in iede geval dagelijks de brievenbus leeg maken. Ze kunnen dan voor di planten zorgen. dens het spelen niet op de vloer zoek kunnen raken. Minispelletjes zijn er ook. Dammen. schaken, soliatir. mens-erger-je-niet. tangram, stratego en molenspel. De speel goedwinkel of het warenhuis kan u vast helpen. RAADSELS Maar ook de leukste spelletjes gaan vervelen. En dan komt het aan op uw fantasie. Raadseltjes, ik-zie-wat-jij-niet-ziet, een leuk richten. verhaal, waar u mee begint en wat de kinderen moeten afma ken, en u bent alweer kilomters verder. Als u gaat vliegen zult u ook voor enig tijdverdrijf moeten zorgen. Wellicht krijgt uw kroost van de stewardess wat 'kleurppt- loten en een kleurboekje of mo gen ze, als het meezit, even een kijkje in de cockpit nemen. Maar je houdt ze er geen paar uur mee zoet. Ook hier kunnen bovenge noemde spelletjes wonderen ver- WAT KOST BRANDSTOF? De prijzen van autobrandstof zijn nooit stabiel. Iedere maand wor den wijzigingen doorberekend. Onderstaand een lijstje van gemid delde prijzen, zoals ze volgens een opgave van de ANWB in mei Normaal Super LPG Diesel Normaal Super België - 1,31 ƒ1,40 ƒ0,54 ƒ1,23 ƒ1,54 ƒ1,62 Denemarken ƒ2,03 2,07 ƒ1,03 ƒ1,21 W-Duitsland ƒ1,12 ƒ1,20 ƒ1,18 ƒ1,31 ƒ1,10 ƒ1,18 Engeland ƒ1,31 ƒ1,32 ƒ1,34 ƒ1,59 Finland ƒ1,80 ƒ1,82 ƒ1,30 Frankrijk ƒ1,73 1,76 ƒ1,06 ƒ1,50 2,26 Griekenland ƒ1,58 ƒ1,69 ƒ0,75 ƒ0 84 Ierland 2,03 ƒ2,08 ƒ1,48 2,08 'lalie ƒ2,15 ƒ2,24 0,82 ƒ1,11 2,28 Joegoslavië Luxemburg ƒ1,09 ƒ1,16 ƒ0,55 ƒ1,04 ƒ1,03 f,11 Noorwegen ƒ2,10 ƒ1,81 ƒ1,62 ƒ0,90 ƒ1,59 Oostenrijk ƒ1,65 ƒ1,34 ƒ1,66 ƒ1,70 Portugal 2,22 2,30 1 40 Spanje ƒ1,58 ƒ1,71 ƒ1,23 ƒ1,89 Zweden ƒ1,71 ƒ1,74 ƒ1,14 ƒ1,18 ƒ1,11 ƒ1,65 Zwitserland ƒ1,50 ƒ1,39 ƒ1,55 ƒ1,44 Bovengenoemde prijzen zijn veelal gemiddelden. In sommige landen kan zelfbediening goedkoper zijn. Langs de Duitse autobahn moet men soms meer betalen. In sommige landen is de verkoop van gelode normale benzine gestaakt. Zowel voor Italië als voor Joegoslavië zijn bonnen ver krijgbaar bij de ANWB. In Spanje is het verboden LPG te tanken. In Griekenland is LPG beperkt verkrijgbaar. De prijzen voor benzine in Joe goslavië zijn niet genoemd aangezien ze per dag wisselen. Men moet ook rekening houden met schaarste, vooral in het binnenland. Zomer '87 belooft weer een vrolijk en modieus strand- seizoen te worden. Jong en oud neemt een duik in het water in het nieuwe, fleurige badgoed. En wie wil flaneren langs het strand, komt tot de ontdekking dat de badmode zich daar, al dan niet in combinatie met strandkleding, uitstekend voor leent. Het is zelfs zo, dat sommige badpak ken gebruikt kunnen worden als onderdeel van avondkle ding door ze als lichaamsomsluitende top te dragen. De eendeler is deze zomer de combineren is met bovenkleding, winnaar. Het badpak mag er zijn Voeg daarbij de vele mogelijkhe- met dubbele of aangerimpelde den die accessoires en bijpassen- schouderbanden voor, een T-rug de strandkleding te bieden heb- of bedekte schouders in combi- ben en het zal duidelijk zijn dat natie met een ballerina-halslijn, met de badmode eindeloos kan Veel badpakken kunnen worden worden gevarieerd. Bij veel col- afgerold tot bikinibroekje for- lecties zien we een volledige in- maat. Hoge beenuitsnijdingen tegratie van badspullen met zijn nog steeds in, maar er komen sportieve, vrijetijdsmode. Bad- ook steeds meer traditionele be- goed wordt gecombineerd met dekkende varianten voor minder broeken, bermuda's, halter- en t- ideale figuren. Garneringen als shirts, rokken, sweaters en jog- strikjes en plooi-effecten laten gingpakken. Vaak zijn complete zich hier en daar signaleren. strandsets verkrijgbaar, zoals Wat de bikini betreft: behalve badpak, bikini, zouavenbroek, de bekende modellen bepalen een als rok gesneden pareo en ruimbemeten bovenstukjes en topje of een zomeruitgave van grotere slips het beeld. Hoogge- skibroek, strandjas en sweater, sloten tops, soms compleet met Qua kleur en dessin zijn dergelij- kraagje of col, horen er eveneens ke outfits natuurlijk volledig op bij. elkaar afgestèmd. COMBINEREN op<ï<ïiw Opmerkelijk is de terugkeer van de beugelbeha en korsetach- Favoriet zijn behalve zwart en tige modellen, die lijken te zijn wit kleuren als oranje en geel, geïnspireerd op de nostalgische koele blauwe en groene tinten, ondermode. Dat heeft tot gevolg brons, zilver en goud. Qua dessi- dat de badmode veel beter te nering zien we Egyptische en In camotieven, jungle-taferelen, exotische prints, geometrische figuren, strepen en motieven, ontleend aan de scheepvaart. Verder signaleren we veel toe passingen van hoogglanzende materialen en is er veel variatie in de oppervlaktestructuren: van ribbeltjes en ruitjes tot en met leerprints en schubbetjes. De de- nim-look, die vorig seizoen al opdook, hoort er nu helemaal bij. Vreemd geld Land eenheid prijs België Franc 0,054 W-Duitsland Mark ƒ1,13 Engeland Pond 3,35 Frankrijk Franc 0,34 Griekenland Drachme ƒ0,015 Italië Lire ƒ0,16 Joegoslavië Dinar ƒ0,011 Luxemburg Franc 0,054 Oostenrijk Schilling 0,16 Spanje Peseta 0,02 Zwitserland Franc ƒ1,36 HEREN In regels komt de man er een beetje bekaaid vanaf, maar dat gaat gelukkig niet helemaal op DINSDAG 9 JUNI 1987 VAKANTI Vader en zoon in vakantie-outfit. De jongen draagt een gebleekte indigo broek met sweats hirt, de man een korte broek en een kleurig sweatshirt (collectie New Man). Vakantie. Vrijwel geen ander woord is synoniem met herinneringen, ver wachtingen, wensen, dromen, etc. Geen wonder dat er wel eens iets fout gaat. Hoe hoger gespannen de verwachtingen zijn, hoe moeilijker het blijkt die ver wachtingen uit te laten komen. De werkelijkheid kan heel ontnuchterend zijn in plaats van vriendelijk; Ontspanning wordt inspanning; kortom, de vakantie wordt een fiasco. Bij de eerste zonne straal staan ze al naast het bed en willen iets ondernemen. Moeder Artsen en psycholo gen raden daarom meestal aan, je reeds voor de vakantie bereiden op eventuele vindt dat het de beurt tegenslagen. Te wape- aan vader is en die tegen eventuele dromen die geen werke lijkheid blijken te zijn. Want een gewaar schuwd mens telt voor twee. Eén van de veel voor komende teleurstellin gen treft men aan in ge- staan die niets met zinnen met kinderen, vrolijke vakantie te denkt aan zijn lang ge zochte rust. Het me ningsverschil tussen beide ouders heeft na tuurlijk zijn uitwerking op het gedrag van de kinderen en voor je het weet is er een sfeer ont- Vader gaat op vakantie met de gedachte zich eindelijk te ontspannen en te genieten van abso lute rust en moeder prijst zich bij voorbaat gelukkig met de ge dachte dat er nu ook eens iemand anders een uurtje op de blagen kan passen en dat ze wat tijd voor zichzelf heeft. Tot overmaat van ramp blijken de kinderen op de vakantiebestemming wilder en 'ontembaar der' te zijn dan men thuis van ze gewend is. ken heeft. Voorzorgsmaatrege len zijn ook hier ge wenst. Vakantie houden betekent niet alleen maar 'niets doen'. An dere inspanning is meestal een prima ont spanning. Het kan voor vader echt geen kwaad een keertje alleen met de kinderen op pad te gaan en moeder haar rust te gunnen. Zij kan er mogelijk voor zorgen dat vader zijn geliefde krantje kan lezen of met een vriend in alle rust zijn potje schaak kan spelen. Tja, en dan heb je de illusie, dat tijdens een vakantie alles minstens zo mooi en goed moet zijn als thuis. Mensen die dat dromen, verge ten, dat andere landen andere gewoonten heb ben. Hygiëne wordt niet overal zo hoog in het vaandel geschreven als in het propere Neder land. Een vreemde keu ken kan de nodige pro blemen veroorzaken. Een wat doorgezakt bed bederft snel een hele va kantie en als dan tot overmaat van ramp de ober niet begrijpt wat u verlangt en u dus niet wat hij wil dan gaat het ras mis met het va- kantieplezier. dan tevoren moeten Tegen dit soort 'ram- voornemen zich aan te pen' helpt sleets één re- passen, medie. Een soepele in- „Humor is, als men stelling. Wie reist wil ondanks alles toch kan immers een ander land lachen". Laat dit oude en andere mensen leren gezegde juist in de va- kennen. Men zal zich kantie gelden. 24-490 m Om niet eindeloos in de files te staan is het raadzaam de piek- dagen te vermijden. In principe is het verstandig niet op zater dag en zondag te reizen, maar de ergens halverweg de week (mijdt ook de druke maandagmorgenspits) te vertrekken. Voor Nederland is Duitsland een heel belangrijk doorreisland. Daar om geven wij u hier de vakanties, zoals de Duitse bondsstaten hebben afgesproken. Baden-Wurtenberg Beieren Berlijn Bremen Hamburg Hessen Niedersachsen Nordrhein-Westfalen Rheinlandpfalz Saarland Schleswijk Holzstein 2 juli-15 augustus 30 juli-14 september 9 juli-22 augustus 19 juni-29 juli 18 juni-1 augustus 19 juni-31 juli 25 juni-5 augustus 16 juli-31 augustus 23 juli-2 september 23 juli-5 september 18 juni-1 augustus Grote verkeersdrukte wordt in Duitsland verwacht op de vol gende dagen: 17 t/m 21 juni, 17 en 18 juli, 24 en 25 juli, 31 juli t/m 2 augustus, 7 en 8 augustus, 14 en 15 augustus en 21 en 28 augustus. De zogenaamde „rode" weekends zijn in Duitsland 17 juli en 15 augustus. Ook op 31 juli/1 augustus zal het extreem druk zijn. Wereldomroep Hoe heerlijk kan het niet zijn om, lui liggend voor je tentje een zonnig Zuideuropees land weer man Pelleboer te horen vertellen dat het de komende dagen in Ne derland opnieuw zal regen. Dat kan, want iedere dag ver zorgd Radio Nederland Wereld omroep tussen negen uur en vijf voor half elf speciale uitzendin gen voor de vakantiegangers. De uitzendingen vinden plaats op de korte golf (op frequenties in de 49, 31, 25 en 13 meterband). Hiervoor is een speciale ontvan ger nodig. Nadere informatie: Radio Nederland Wereldomroep in Hilversum, tel. 035-16151. voor de badkleding, want ook mannen, en jongens, hebben een ruime keuze in shorts en zwems lips in ruitjes, geometrische en exotische dessins, in uni of streep, voorzien van binnen breek, koordsluiting en steek- zak. En voor hen gaat er natuur lijk ook het een en ander aan bijpassends in de vakantiekof fer! Fotograferen op vakantie Wie op vakantie gaat, doet er goed aan het fototoestel zeker niet thuis te laten. Een vakantie is een aaneenschakeling van ge beurtenissen, waar er vast een paar bij zijn, die u voor later wilt bewaren. Heel handig zijn in dit ver band de nieuwe „wègwerpcame- ra's". Je koopt ze voor een paar gulden meer dan een filmrolletje. De toestellen (van Fuji) zijn uit gerust met een filmpje van 24 opnamen. De film heeft een ge voeligheid van 400 ISO. Dat is vrij hoog. Deze hoge gevoelig heid maakt het mogelijk met een betrekkelijk klein diafragma (11) scherpe foto's te maken binnen Tegenwoordig zijn veel bij- een aFstandbereik van één meter passende bad- en strandsets fot onteindig- Is de film vol dan verkrijgbaar (collectie Tweka)naar de fotozaak0"1^6*6 toestel Vakantiehumor Een jonge vrouw wil dol graag op vakantie en liefdevol probeert ze haar man voor het idee te winnen. Onmogelijk,'antwoordt deze. „We moeten aan onze schulden denken." Ad rem zegt zij: „Maar dat kan toch ook in Portugal. Kees en zijn ouders rijden via allerlei kleine wegen naar de vakantiebestemming. De jon gen zal zijn vader aan de hand van een wegenkaart langs de goede wegen loodsen. Plotseling komt auto ech ter in een zachte berm terecht, slipt en belandt gelukkig zachtjes tegen een boom. Zegt Kees als hij van de eerste schrik is bekomen: „Ei genlijk hadden we hier rech tuit gemoeten" De kleine Petra mag op va kantie naar haar tante. Voor zichtig vraagt moeder nog één keer: „Heb je echt alles inge pakt „Natuurlijk,antwoordt de kleine prompt. „En ook de spullen om je te wassen?" „Spullen om me te wassen? Nee, ik ga toch op vakantie Laat huis niet onbewoond achter Wie gedurende langere tijd de woning verlaat moet inbrekers z( min mogelijk kans geven hun slag te slaan. Verstandig is het ook Voo noodgevallen de buren of bekenden te laten weten waar u bent. Zori er in ieder geval voor dat:

De Havenloods | 1987 | | pagina 7