Feestelijke afsluiting van renovatie in Oost DE HAVENLOODS -VOORDEEL AKTIE-i Schapen op kinderboerderij feestelijk uitgekleed Bevers vierden feest College onduidelijk bezorgd Optredens muziekverenigingen Oud-wethouder reikt laatste sleutel uit Expositie over bijen Fotografie-project 'De Peperklip' Centrumbewoners eisen maatregelen tegen onnodige verkeersoverlast Orgelconcert HUUR 'N VAKANTIEPARTNER OP VIER WIELEN BIJ... en c"> d- Open avond schooltuinen Vergadering PvdA Wie in automatisering verder wil komt op 23 juni naar het Hofplein theater! EDITIE 9. DINSDAG 16 JUNI 1987, 36e JAARGANG, Nr. 25 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 De zomer is in aantocht SCHIEDAM- Vlak voor, volgens de kalender, de zo mer begint worden de wol len jasjes van de schapen 'uitgetrokken'. Op de kin derboerderij in het Beatrix- park gaat dit, als gewoon lijk, weer gepaard met di verse activiteiten. Het Schapenscheerdersfeest vindt dit jaar plaats op za terdag 20 juni van 13.00 tot 16.00 uur. Men kan geduren- de die tijd schapenscheerder heer Van Dijke voorziet de schapen zaterdag Cees van Dijke aan het werk C0UPe'- 9 Op de kinderboerderij treft men weer veel jonge dieren aan. Cees van Dijke aan het werk zien en bekijken hoe de wol gesponnen wordt. Elders op de kinderboerderij treft men imker Niek van der Drift aan met demonstratie- en modelkasten over bijen. Te vens zijn er standjes waar geitenkaas gemaakt wordt en informatie over de natuur verkrijgbaar is. Speciaal voor de kinderen is er gelegenheid om eieren te beschilderen. Tussen dit al les door kan men nader ken nis maken met de overige boerderij-bewoners, waar onder veel jonge geitjes en lammetjes. Wie vragen over een of ander heeft kan zich ^wenden tot de aanwezige dierenverzorgers Piet van Mil en Sjaak Vroom. SCHIEDAM Op de boerde rij in Park Kethel kan men woensdag 17 juni een tentoon stelling over bijen bezichti gen. De expositie bestaat uit een observatiekast, diaserie, gereedschap dat door een im ker gebruikt wordt, enzo voorts. De boerderij in Park Kethel, aan de Harreweg 8, is voor belangstellenden vrij toegan kelijk van 13.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Zowel 's middags als 's avonds is er ierhand aanwezig die desge wenst nader uitleg wil geven. A (De Hecmtuin; een vrij onbekend stukje natuur). A Geslaagd jubi- leumtoernooi bij Succes. A Counterploeg wint Schiedams Kam- pioenschap. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM De renova tie van de zogeheten '305 SSSW-woningcn' in Oost nadert haar voltooiing. Voldoende reden, zo meent de bewonersvereniging, om een feestje op te zetten. Om alle betrokkenen in staat te stellen daarbij aanwezig te zijn is gekozen voor een, op vrijdag 19 juni te houden, straatfeest. Over de renovatie van de 305 (gelegen in en rond de Watt straat en Van Leeuwenhoeck- straat) is de afgelopen jaren heel wat te doen geweest. Nog maar nauwelijks was (in 1980) besloten dat er gerenoveerd werd, of het eerste probleem diende zich reeds aan. Slechte funderingen in het blok waar mee begonnen zou worden. Een en ander leidde er toe dat, in overleg met de bewoners, besloten werd het project el ders te laten starten. Al met al duurde het tot de cember '83 voor de uitvoering van de eerste fase daadwerke lijk aanving. Kort nadat de eerste woningen hiervan wa ren opgeleverd ontdekte men reeds de nodige gebreken. Dit resulteerde tot een, ruim zes ton kostende, na-renovatie. De besprekingen voor de mirniM n SCHIEDAMBurgemeester Scheeres heeft woensdag 9 juni, met het maken van een foto, een door de groepen 5 en Deze maakte deel uit van een 6 van de openbare basisschool leer-project over fotografie. 'De Pepeprklip' samengestel- A" tentoonstelling geopend. Bij het opzetten van het pro ject is gebruik gemaakt van een door de sectie Kunstzinni ge Vorming Vlaardingen ont worpen lesplan. Dit hield in dat de leerlingen eerst, in groepjes, in de wijk rond de school naar dingen zochten die zij op een foto vast wilde leggen. Ze hadden de keus uit verscheidene onderwerpen waaronder spelen, wonen de natuur. Na een tocht met een zelfge maakte oefen-camera moch ten er foto's worden gemaakt met een echt toestel. Deze werden vervolgens door de leerlingen zelf ontwikkeld en afgednikt. Dit was mogelijk dankzij de medewerking van de fotoclub van buurthuis 't Trefpunt'. Teneinde alle belangstellen- den een indruk van de resulta- tmeester Scheeres opende de fototentoonstelling in 'De Peper- werd besloten het 6 y project af te ronden met een tentoonstelling. SCHIEDAM „Het is met de verkeersveiligeheid in de bin nenstad droevig gesteld. De verkeersregels worden met voeten getreden en de bewo ners ondervinden veel hinder van onnodige verkeersover last". Dat concludeert de ver- keerscommissie van de Bewo nersvereniging Schiedam Centrum in een op 11 juni ver schenen rapport. Het, op verzoek van de bewo ners van de binnenstad, uitge brachte rapport is het resul taat van een maandenlang du rend onderzoek. De leden van de werkgroep hebben daarbij onder meer gelet op het effect van de aanwezige verkeers borden, het aantal gemaakte overtredingen en de hierdoor ontstane onveiligheid. Wat de bestaande verkeers borden betreft, hieraan schen ken talloze automobilisten volgens het rapport weinig of geen aandacht. Vooral par keer- en inrijverboden wor den dagelijks honderden ma len genegeerd. Tengevolge hiervan zijn de aanrijroutes regelmatig volledig geblok keerd. Dit houdt in dat ook de brandweer er in geval van nood niet door zou kunnen. Teneinde buitenstaanders goed duidelijk te maken dat het om gegronde klachten gaat is het rapport geïllus treerd met een flink aantal fo to's. Tevens worden er sugges ties gedaan die kunnen leiden tot een oplossing van ver scheidene problemen. Hopende dat er zo spoedig mogelijk stappen in die rich ting worden ondernomen, heeft de bewonersvereniging exemplaren van het rapport doen toekomen aan de politie, brandweer, verkeerstechni sche dienst, burgemeester en wethouders en alle leden van de gemeenteraad. SCHIEDAM De in Bols- ward als organist werkende oud-Schiedammer Jan Ste- renberg geeft zaterdag 20 juni een concert in de aula van het Stedelijk Museum Het door hem gebrachte pro gramma vermeldt composities voor orgel uit de 16e eeuw tot heden. De bespeling begint om 15.00 uur. toegang is gra tis. MEER INFORMATIE TEL.:010-4126166 CityHgnt AUTOVERHUUR Couwenburg 58 3032 AG R'dom (onder 't Shell gebouw, Hofplein) tweede fase waren inmiddels in volle gang. Doordat men verscheidene kleine woningen in dit complex wilde samen voegen tot ruime eengezins woningen werd dit plan, door de provincie, als te duur van de tafel geveegd. Met behulp van een financiële koppeling aan een ander project slaagde de gemeente erin de renovatie alsnog te redden. Gesterkt door het tot dan toe behaalde resultaat stortte het planteam (bestaande uit be woners, medewerkers van de woningbouwvereniging, de bewonersdeskundige en aan getrokken adviseurs) zich op de derde en laatste faae. Grootste struikelblok hierin bleken nog altijd de op ver scheidene plaatsen voorko mende moeilijkheden met de fundering. De kosten van her stel waren zo hoog dat het be schikbare renovatiebudget zwaar werd overschreden. Po gingen van de toenmalige wethouder van stadsvernieu wing, Cor van Tilborg, om meer geld bij de provinvie los te krijgen liepen spaak. Na veel gepuzzel vond men toch Enige wensen die nauw betrokken waren bij het renovatieproject: Fenny de Graaf (directeur Woninebnuw geknapt door de toekomstige bewoners. Levende muziek Hoewel de renovatie officieel pas half juli gereed zal zijn, meent de bewonersvereniging dat nu toch wel het tijdstip is aangebroken voor een feestje. „In juli zijn er immers veel wijkbewoners op vakantie dus dan heeft het weinig zin", legt Nico Verwijs uit. De feestavond vindt plaats op veei gepuzzei vona men toen ue ieestavond vim rr een oplossing. Van de laatste vrijdag 19 juni, in en'rond het 135 woningen werden er 90 pandje van de Bewonersvere- gerenoveerd. De overige 45 niging Schiedam Oost aan de kregen een zogenaamde in- Franklinstraat 11. De activi- standhoudingsbeurt en wer- teiten starten met straatteke- den vervolgens inwendig op- nen voor de kinderen. Wie Lange Doener kan, ondanks de regen, terugzien op een geslaagde verjaarspartij. SCHIEDAM De jongste le den van de Schiedamse scou tinggroepen (de Tono, burg. Van Haaren, Taizé en Francis- cus Lodewijk) hebben afgelo pen zaterdag de verjaardag van Lange Doener gevierd. Het feestje vond plaats op het grasveld bij het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. ('Lange Doener' is de centrale figuur in het spel van De Be vers (dit zijn scouting leden van 5 en 6 jaar oud). Vandaar werd zijn verjaardag uitge breid gevierd. Ook niet leden waren daarbij welkom. Hoe de kleintjes in de fanta siewereld van Lange Doener n bleek halverwege het feest. Het begon toen namelijk behoorlijk te regenen. Deson danks werd er vrolijk verder gespeeld en stelde het meren- deel pas geruime tijd later, toen er limonade gedronken werd, verwonderd vast dat ze nat geworden waren. Niet dat dit de feestende bevers iets uitmaakte want zodra de be kers leeg waren holden ze weer weg naar het volgende spel. Kinderen die de verjaarspartij gemist hebben en alsnog een keer bij De Bevers zouden willen komen kijken kunnen zich voor nadere informatie wenden tot mevrouw Mien- tjes-Waale, telefoon 4709769. mee wil doen dient zich om 18.00 uur aan te melden bij de bewonersvereniging. Het straattekenen zelf, dat is geor ganiseerd door de wijkvereni- ging "t Singelkwartier', duurt van 18.15 tot 18.45 uur. Rond 19.00 uur verschijnt het showkorps OBK in de wijk. De uitreiking van de, symboli sche, laatste sleutel van de woning aan de Van Leeuwen- hoeckstraat 34 zal om 19.30 uur worden verricht door oud-wethouder Van Tilborg. Aansluitend vinden enige toe spraken plaats. Direct na het officiële gebeuren begint het tot tien uur durende straat feest dat wordt opgeluisterd met muziek van Disco Alberto en optredens van de Schie damse zanger Hans Stolk en de groep 'Los Amigos'. Rond het podium zullen tevens standjes te vinden zijn waar informatie-materiaal ei drankjes verkrijgbaar zijn. Voorafgaande aan het wijk- feest wordt er, op donderdag 18 juni, in het pandje van de bewonersvereniging een ge zellige bijeenkomst gehouden voor de werklui die de-renova tie hebben uitgevoerd. „Oor spronkelijk", zo vertelt de feestcommissie", hadden we deze mensen ook voor de avond uitgenodigd maar dat blijkt voor hen niet haalbaar. Het merendeel komt uit Utrecht of Brabant en ziet geen kans nog even terug te komen voor een feestje. Daar kwam nog bij dat vrijdag 19 juni voor hen een verplichte ATV-dag is. Vandaar is uit eindelijk gekozen voor een aparte bijeenkomst Op don derdagmiddag. SCHIEDAMBurgemeester en wethouders van Schiedam hebben in een brief aan de fracties van PvdA, CDA en VVD in de Tweede Kamer hun bezorgdheid uitgesproken over de mogelijke verlaging van de Individuele Huur Sub sidie (IHS). In tegenstelling tot vele andere bestuurders en groeperingen laat het Schie damse college zich in het schrijven niet uit over het standpunt dat men zelf in neemt. Men volstaat met het ver schaffen van enige informatie over de effecten die een flinke verlaging voor de gemeente zal hebben. Daarbij wordt on der meer gewezen op het hoge aantal uitkeringsgerechtigden en bejaarden (welke biede tot de kwetsbare groepen van de IHS-gebruikers behoren). Te vens wordt ingegaan op het gebrek aan oude goedkope woningen, waardoor veel mensen met relatief lage inko mens in dure nieuwbouw wo nen (ook deze behoren volgens landelijke maatstaven tot een kwetsbare groep). Een verla ging van de huursubsidie zal dan ook zo goed als zeker tot leegstand van dure woningen leiden. Bovendien dreigt er, door het verminderen van de huurge- wenningsbijdrage, stagnatie op te treden in renovaties (de huurders geven steeds vaker te kennen niet bereid te zijn hieraan mee te werken). SCHIEDAM Op de Schie damse schoolwerktuinencom- plexen wordt woensdag 17 juni, van 18.30 tot 19.30 uur, een open avond gehouden. Iedereen die een kijkje wil ko men nemen is dan welkom. De drie complexen zijn gele gen aan: de Sweelincksingel ('Landvreugd'), de Harreweg ('Park Kethel') en de Vlaar- dinge dijk ('Vijfsluizen'). SCHIEDAM De Schiedam se afdeling van de Partij van de Arbeid houdt woensdag 17 juni een ledenvergadering. Deze vindt plaats in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. De vergadering begint om 20.00 uur. wtnuwHurps uoa ireKi zaterdag door het centrum SCHIEDAMTer gelegen heid van de jaarlijkse Anjer- actie (een collecte die gehou den wordt om culturele objec ten te ondersteunen) treden de komende dagen weer ver scheidene muziekverenigin gen op. Zo wordt de koopavond van aanstaande donderdag 18 juni, in het centrum opgeluis terd door de harmonie van Ambrosius. Tegelijkertijd maakt het drumband van Am brosius een rondgang door het winkelcentrum van Schie- dam-noord, de Hof van Spa- land. zaterdag 20 juni, vanaf 13.00 uur, verzorgt OBK een show in het centrum. Tot slot staat er nog een optreden op het programma van de harmonie Sint Radboud. Dit vindt plaats op zondag 21 juni om 14.00 uur, bij de kinderboer- derij in het Beatrixpark. Op dinsdag 23 junj 1987 geeft ha MSO (oplet- worfen compute* gedemonstreerd Aanvang dingen voor automatisenngsberoepen) een zeer 20.00 uur en de toegang is gratis interessante informatie-avond. Jongeren tot B ab 23 jaar die van automatisering hun beroep willen B III t maken, mogen deze avond in het Hofplein W M theater zeker niet missen. Een avond met twee I §3 3mmS sprekers, twee zeer boeiende films en in de pauze Voor meer informatie: Rotterdam 010-4114244.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1