Uniek stukje natuur voor veel mensen ontoegankelijk Parkweg afgesloten Radio Modern Superwinkel Schiedams Nieuwsblad Vrijwilligers gezocht voor onderhoud heemtuin Hoogste landelijke score voor middenstandsexamen a.» -• Poppenbeurs in Atlanta Winkeliers vignet Slotfeest SSVO WVC toont waardering voor reumavereniging Zomerkamp De Erker Lever en Darm Stichting zoekt helpers Bussen naar bijeenkomst Jehovah's Getuigen Auto Garant richt zich op het beroepsvervoer DE HAVENLOODS DINSDAG 16 JUNI 1987 24-499 SCHIEDAM"Sommige mensen vragen weieens wat hier nu eigenlijk voor bijzonders te zien is. Ik wijs ze dan op interessante bloemen en planten. Door gaans hadden ze die zelf gewoon niet zien staan of niet beseft hoe bijzonder ze zijn", vertelt Hans Huis man, medewerker van de Gemeentelijke Plantsoen dienst, die verantwoorde lijk is voor de gang van zaken in de Heemtuin. Talloze Schiedammers zullen wanneer ze over dit stukje na tuur horen praten nog denken aan het gebied in de zuidelijke rand van het Beatrixpark. Op deze plek treft men sinds eni ge jaren echter een moeras- tuin aan. In 1982 werd name lijk besloten een nieuwe heemtuin aan te leggen op het eiland aan het eind van het Duivenpad. Reden voor de 'verhuizing' was het toene mende verkeer op rijksweg 20 en het zakken van de bodem. Door de jaren heen is de nieu we heemtuin uitgegroeid tot een heel bijzonder gebied. Men treft er, op verkleinde schaal, verschillende aspecten uit het omringende landschap (de polder) aan. Slootjes, dijk- lichamen, een akker, griend, terp, enzovoorts. De bijhoren de plantengroei is deels na tuurlijk en deels kunstmatig, door aanleg, ontstaan. Om te voorkomen dat bepaalde snel- 4 le groeiers de overhand krij gen wordt de flora voortdu rend gecontroleerd en waar nodig gemaaid, verwijderd of aangeplant. Hans Buisman: "Momenteel ben ik bijvoorbeeld bezig op de terp een kruidentuin aan te leggen. Daarin komen allerlei bekende en minder bekende soorten kruidenplanten te staan". Het onderhouden van een heemtuin kost enorm veel tijd. Vandaar wordt ook graag ge bruik gemaakt van de hulp van vrijwilligers. Tot op he den beschikt men over drie natuurliefhebbers die regel matig een handje komen hel pen. Om alles goed te laten draaien zouden dat er echter heel wat meer kunnen zijn. Maarten Olthof (coördinator voorlichting educatieve en milieuzaken van de gemeente Schiedam); "Voor mensen, zo; wel mannen als vrouwen, die graag in de natuur werken is hier heel wat te doen. Ander positief punt van meer vrij- willigershulp is dat de heem tuin daardoor vaker geopend zou kunnen zijn. Sinds een paar maanden is de toegang tot het eiland namelijk van een hek voorzien. Dat was no dig om al dan niet opzettelijke vernielingen tegen te gaan. Het verbod om dit gebied met fietsen en honden te betreden werd namelijk voortdurend overtreden. We vonden zelfs regelmatig sporen van cros sende bromfietsen en ruiters. Door het plaatsen van een hek dat, wanneer er niemand is, wordt afgesloten zijn we van dat probleem af. Het nadeel is echter dat men nu 's avonds en in het week eind niet meer in de heemtuin terecht kan. Dat is natuurlijk doodzonde want juist dan zijn immers de meeste mensen vrij. Daar komt nog bij dat er bin nenkort schoolexcursies naar dit gebied gaan starten. De ervaring heeft geleerd dat het aantal bezoekers daardoor di rect toeneemt. De kinderen praten er immers thuis over, met het gevolg dat de ouders besluiten er ook eens een kijk je te gaan nemen. Het is dan erg sneu als je voor een geslo ten hek komt te staan. Van daar zijn we een plan aan het uitwerken dat moet leiden tot ruimere openingstijden". Tot dit gerealiseerd is kan men uitsluitend op werkda gen, van 9.00 tot 16.00 uur, in de heemtuin terecht. Natuur liefhebbers die bereid zijn als vrijwilliger een handje te hel pen kunnen zich voor nadere informatie hieromtrent wen den tot Maarten Olthof. Deze is bereikbaar op telefoonnum mer 4260500, toestel 356. Be langstellenden kunnen van zelfsprekend ook vooraf een kijkje in de heemtuin komen De heemtuin is uitgegroeid tot een heel bijzonder gebied. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN Mevrouw W.C.B. Meijer uit Schiedam heeft de hoogste landelijke score be haald voor het middenstand sexamen 1986. Zeventiendui zend kandidaten heben hier voor ongeveer een jaar gele den examen gedaan. De winnares heeft de avond cursus gevold aan de scholen gemeenschap Beneden Maas. De cursus werd gegeven door de Stichting voor Christelijk Handelsonderwijs. Vanavond krijgt zij voor haar score een pen met inscriptie, uitgereikt door de heer Roelfsema van de overkoepelende organisatie van centrales voor handelson derwijs. De uitreiking vindt plaats in het restaurant De Oeverbos aan de Maassluise- dijk. De aanvang is 18.00 uur. 9--r*. SCHIEDAM De Parkweg is donderdag 11 juni enige tijd gestremd geweest voor het verkeer. Oorzaak hiervan was de levering van een nieuwe reinigingsmachine bij Clea ning Van Arkel. Om het milieu-vriendelijke apparaat naar binnen te hij sen moest tevens een deel van de gevel van de stomerij ver wijderd worden. Enige licht puntje van de ingrijpende operatie; dergelijk aankopen doe je niet dagelijks.. Hel verkeer op de Parkweg was enige tijd gestremd. ROTTERDAM - Verzame laars van antieke poppen en speelgoed laten hun mooiste Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00 -17.00, dinsdag t/m donderdag 8.30 - 17.00, vrijdag 8.30 - 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exempla ren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 010 - 4.346.711 .353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H.Adams (tel. privé 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010- 4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico v.d. Marei. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M.Ames en L.Visser CORRESP. Schiedam, R. Koppenha gen tel. 010-4.266615. Sportcorrespondent: Vlaardingen: P Spek (010- 4.352.615). Schiedam: S. de Ligt. ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980,3000 BZ Rotter dam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Sprei- groep. Bezorgklachten tel. 010 - 4.699.201 zaken zien op de grote pop penbeurs in Hotel Atlanta op 21 juni. Veel vrouwen zijn ertoe over gegaan om poppen zelf te ma ken en deze hobby wordt reeds door duizenden in Ne derland beoefend. Tijdens de beurs geeft Anne- lies Gielisse uit Delft demon straties, Ria Ringe uit Rotter dam toont haar clownspop pen, terwijl Jos Gijben, Alie 0 Het winnende vignet. SCHIEDAM De winke liersvereniging 'De Woud- hoek' beschikt over een nieuw vignet. De ontwerper hiervan is de aan het Frans Rietveld pad wonende W.J.G. van der Sloot. Het nieuwe vignet is het resul taat van een, voor dit doel, door de Woudhoek-winkeliers georganiseerde wedstrijd. De circa tweehonderd inzendin gen werden beoordeeld door een jury bestaande uit een ge meentelijk juridisch mede werker en iemand die werk zaam is bij een reclamebu reau. Het gekozen ontwerp viel, volgens het jury-rapport, op door eenvoud, vormgeving, orginaliteit, afstemming op de branche, speelsheid, verwerk baarheid en duidelijkheid. De heer Van der Sloot won er een driedaagse geheel ver zorgde reis mee naar Londen of Parijs. Mol en andere bekende pop- penmaaksters prachtige pop pen van porcelein maken. Iedereen die wil weten wat zijn of haar pop in de loop der jaren waard is geworden, kan deze op de beurs gratis laten taxeren. Ook een poppendokter die, desnoods ter plaatse, repa reert. Kinderen tot en met 12 jaar welkom, volwassenen betalen f 5,- en volwassen 65+ kun nen voor f 3,- naar binnen. De beurs is geopend van 10.30 tot 17.00 uur, aan de Aert van Nesstraat 2. Poppen, speelgoed en poppen kleding (te zien tijdens de beurs). uitzendbureau Technisch vak personeel m/v, dat met meer plezier wil werken belt vandaag nog Schiedam, 010 - 4260771 SCHIEDAM— De Stichting Schiedamse Vrouwenemanci patie Organisatie sluit het sei zoen als gebruikelijk af met een feestavond. Het slotfeest vindt plaats op vrijdag 19 juni in wijkcen trum 'De Erker' aan de Jan van Avenesstraat 32 (vlak bij een halte van bus 52). De avond wordt opgeluisterd door optredens van de muzi kale cabaretgroep het Bra bantse Carco ensemble. Het feest begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Alle vrouwen zijn wel kom. De toegang is gratis. VLAARDINGEN— De Ne derlandse Vereniging voor Reumabestrijding waaronder het Nationaal Reumafonds ressorteert, heeft van het mi nisterie van WVC een waarde ringssubsidie ontvangen van f 25.000,-. Het bedrag is voor de vele ac tiviteiten die jarenlang zijn ontplooid op het gebied van de reumabestrijding. WVC noemde onder andere het sti muleren van wetenschappe lijk onderzoek, het subsidië ren van reumapatiëntenvere nigingen en het bieden van in dividuele hulp. In een begelei dend schrijven spreekt het ministerie haar bezorgdheid uit over het aantal mensen met reuma en het aan deze ziekte verbonden lichamelijke en psycho-sociale leed. Een notitie hierover voor de Twee de Kamer wordt door WVC voorbereid. De Nederlandse Vereniging voor Reumabe strijding is blij met de subsi die maar de toezegging dat er een notitie over de ernst van het ziekteverschijnsel komt, weet de vereniging nog meer te waarderen. SCHIEDAM— Wijkcentrum 'De Erker' gaat van maandag 27 juli tot en met zaterdag 1 augustus, op zomerkamp. Het zomerkamp wordt door gebracht in vakantiecentrum IJsselsteijn te Hattem. Op het terrein bij het kamphuis zijn een speeltuin, zwembad en een groot speelveld. Het kamp is bestemd voor kinderen van 5 tot 13 jaar. De deelnamekosten bedragen f 100,- per persoon. Meerdere kinderen uit één gezin krijgen korting (voor een tweede kind betaalt men f 90,- en voor het derde f 80,-). Voor nadere informatie of op gave kan men zich wenden tot wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennesstraat 32, te lefoon 426 77 67 of 426 31 61. WATERWEG-NOORD— De Nederlandse Lever en Darm Stichting is op zoek naar een actieleider of leidster die in Vlaardingen Schiedam en Maassluis een collecte wil or ganiseren voor de stichting. De stichting wil graag een plaats krijgen op het landelijk Collecteplan maar daarvoor moeten er tenminste driehon derd gemeenten zijn waar men bereid is een collecte te organiseren. Wie wil helpen kan zich mel den bij de stichting, Wilhelmi- nastraat 45, in Breukelen, te lefoonnummer: 03462 - 64946, vragen maar mevrouw Ver- maat. Buiten kantooruren is het nummer: 03462 -61817. De Nederlandse Lever en Darm Stichting houdt zich bezig met alle ziekten die het spijsverteringskanaal bestrij ken, zoals de ziekte van Crohn, leveraandoeningen, Hepathitis en Pancreaïtisch. VLAARDNGEN - SCHIE DAM- Vanuit Vlaardingen en Schiedam vertrekken er op 20 en 21 juni bussen naar de halfjaarlijkse kringvergade ring van Jehovah's Getuigen in de congreshal in Benne- kom. De bussen uit Vlaardin gen vertrekken zaterdag- en zondagmorgen vanaf het Geu- zenplein, Dirk de Derdelaan en de Floris de Vijfdelaan. Vanuit Schiedam vertrekken bussen vanaf de Mozertlaan, Nieuwlandsplein en de Alei- dastraat. 0 De nieuwe bedrijfswagen-werkplaats van Auto garant 0 Aan Ter Meulen Post werden onlangs 31 Transporters afgeleverd SCHIEDAM— Het op de grens van Schiedam en Rot terdam gelegen bedrijf Auto Garant beschikt sinds enige tijd over een speciale beroeps vervoer afdeling. Door het maken van een scheiding tus sen dit werkterrein en dat van de personenauto's is men in staat beide markten maximale aandacht te geven. Sinds de heer Makkinga 5 jaar geleden het roer van het aan de Van Deventerstraat 15 ge vestigde automobielbedrijf in handen nam is het met Auto Garant steeds beter gegaan. Naast nieuwe particuliere klanten vonden ook steeds meer bedrijven de weg naar de VAG-dealer. Onlangs werden bijvoorbeeld 31 VW-transpor- ters afgeleverd aan 'Ter Meu len Post'. Aangezien Auto Garant er van uit gaat dat goede service een eerste vereiste is diende er, tengevolge van het toenemend aantal voor onderhoud aange boden bedrijfswagens, wel erpge veranderingen plaats te vinden. In het beroepsvevoer komt men immers altijd tijd te kort. Onderhouds- en/of repa ratiewerkzaamheden moeten dus zo snel mogelijk verricht worden. Aldus ontstond het plan hiervoor eenspeciale af deling, met eigen werkplaats en wachtruimte voor de chauffeurs, te creëren. Van zelfsprekend is deze werk plaats, evenals die voor de personenauto's, voorzien van uiterst verfijnde test- en meet-apparatuur. Zo kunnen de bestuurders van de be drijfswagens, wanneer ze dit wensen, zelf op de remmen- testbank aflezen hoe veilig hun auto is. SCHIEDAM De Radio Mo dern Superwinkel is open. De veie mensen die er inmiddels een kijkje zijn komen nemen waren enthousiast over wat ze daar aantroffen. Een keur aan electronica, van huishoudelijke apparatuur tot beeld- en geluidsinstallaties, in allerlei prijsklassen op overzichtelijke wijze uitge stald. Zo bevat de televisie- hoek wel honderd verschillen de toestellen. Voor de overige producten geldt hetzelfde, van alles treft men een uitgebreid assortiment aan. In veel ge vallen staat de apparatuur de monstratie-klaar opgesteld. De Radio Modern Superwin kel is gevestigd aan de Nieuw- poortweg 2 te Schiedam. r- 0 Een kijkje in de Radio Modern Superwinkel.

De Havenloods | 1987 | | pagina 3