sstm Ten nishal-baas wil tussen 'geachte clientele' staan a 0 Agenda VIERDEKLASSERS NIET ONGELUKKIG MET DERBY'S Voor WK-ers is meedoen belangrijker dan winnen Straatvoetbal krijgt een vervolg voor modieuze vaders 24§5 ©DE HAVENLOODS Dienstverlening belangrijk 90 jaar termeulen Bix sokken SFC heeft Oosterwaal RKWIK viert feest Nog vijf prijzen Veto voor straatvoetbal DONDERDAG 18 JUNI 1987 25-584 LANGS DE WATERWEG Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaardingen De Schledamse trainers kunnen zich een jaar op de borst slaan. Zij versloegen zaterdag in de ouver ture van de finale om het Schie dams kampioenschap de journa listen nipt: 1-0. En nipt was het, want het was meer de verdienste van de scheidsrechter, dat deze score de geschiedenisboeken ingaat, lm-, mers de handsbal waarvoor deze arbiter een elfmetertrap toekende was uiterst discutabel en had alle schijn van een cadeautje. Wij, journalisten zullen dus vol gend jaar zelf een met ons sympa thiserende scheidsrechter aan stellen. In Vlaardingen hebben we er zeven jaar over gedaan om de trainers onder de duim te krijgen. In Schiedam willen we wat sneller bewijzen, dat we de voetbalwijs heid in pacht hebben. LEUKE WEDSTRIJD? De Schledamse stadsomroep was ook present bij de voetbalfinale. Zelfs met een live-verslag. Omdat reporter Fred van Aken na afloop spoorslags naar de studio moest, zette hij een vervanger op het in terview met de trainers. Deze man tegen ons: 'U bent zeker de trai ner?' Dat waren we dus niet. En verder: 'Och, ik ben opgegroeid bij PPSC. Van de andere clubs weet ik niet veel.' Ook: 'Mijnheer Zuidam is het toch? Oh, Zuidemai?' En als klap per tegen SFC-voorzitter Jan van Buitenen: 'Was het een leuke wedstrijd?' Later interviewde hij SFC-trainer Martin Schaap en Ex celsiors Hans Schinkel. Daarop hebben we, gezien de kwaliteit van de voorafgaande dialoog, OEFENEN Zondagvlerde-klasser NOC heeft nog wat blanko data op de lijst met oefenwedstrijden. Daarbij draait het vooral om de eerste twee weken van augustus, met uitzondering van dinsdag de elf de. Clubs, die nog een sparring- partner zoeken kunnen afspraken met de trainer van de Rotterdam mers: Henry van Leeuwen, tel. 01747 - 5054. SAMENWERKING Toen vorig jaar de surfclubs Delf land en Hoek van Holland fuseer den ontstond tot ongenoegen van het uit deze combinatie voortge komen 'Windsurfing Hoek van Holland' ook het Hook's Jump Team. Aan die versnippering lijkt ook een einde te komen, nu het Jump Team te kennen heeft gege ven over samenwerking te willen praten. TAFELTENNIS Na de vakantie-periode start de Maassluise tafeltennisvereniging TOG een aktie, gericht op het pro moten van tafeltennis voor senio ren. Om zeker te zijn van indeling in één van de competitie-teams Is het evenwel beter om het lidmaat schap al voor die tijd rond te heb ben. Daarvoor kan men terecht bij Robin Martens, tel. 01899- 12158 of Maarten Jordaan, tel. 01899 - 12645. Naast competitie-spelers is er bij TOG ook volop plaats voor recre- 'Een spectaculair seizoen' VLAARDINGEN trainers een teveel aan derby' eens plegen af te wijzen, Hoewel De van Satelliet, dat geen nieuwe trainer aantrok, naar TSB overgestapte Ger Robbe- zijn ditmaal de oefenmeesters mond, maakt geen enkel voor van vier Vlaardingse zater- behoud. „Ondanks, dat ik met dag-vierdeklassers niet echt Satelliet aan de plaatselijke ongelukkig met de beslissing wedstrijden van vorig jaar van competitie-leider Wim slechts twee punten overhield, van den Berg om het kwartet blijf ik erbij, dat derby's leuk (met stadgenoot Satelliet, het zijn. Toen ik destijds bij For- Maaslandse MW'27 en zeven tuna speelde, keek ik altijd uit ploegen van de eilanden) in naar de partijen tegen SW. dezelfde klas in te delen. „Een Gewoon, omdat dat altijd spectaculaire competitie", weer anders was, dan zomaar voorspelt Gilbert de Wildt een wedstrijd. Dat onze afde- (DSS'26) alvast. En met hem ling wordt gecompleteerd met hebben Piet van Miert eilandenploegen, acht ik (DVO'32), Koos de Gooijer evenmin bezwaarlijk. Op (Vlaardingen) en Ger Robbe- voorhand ben ik namelijk mond (TSB) het over optimale voor niemand bang. Niet voor publiciteit ('dus promotie stadgenoten en niet voor an- voor het voetbal') en de goede deren. Zo hebben we Herkin- zaken voor de penningmees- gen al eerder in de afdeling ters- gehad en dat werden heerlijke Minder gelukkig is MVV'27- wedstrijden", trainer Teun Groeneveld. De Maaslanders hadden op een Westlands getinte indeling ge hoopt. zoen. „De kantine-omzet zal door die derby's ongetwijfeld omhoog gestuwd worden. Maar vraag me niet om een prognose. Vorig seizoen is er boven verwachting gepres teerd. Wie had er verwacht dat we aan het einde van de rit zo hoog zouden eindigen? Nie mand, toch. Natuurlijk hoop ik, dat de geschiedenis zich dadelijk herhaalt, maar met al die derby's wordt hoog eindi gen wel een lot uit de loterij". DSS'26 heeft enkele jaren achtereen (competitie) con- De trainers van de Vlaardingse zaterdag-vierdeklassers hebben geen moeite met hun indeling. Derby's zijn altijd weer anders, dan zomaar een gewone wedstrijd". veerde spelers zorgt. „Dat is genstanders. „Nu mag ik ein- voor het Vlaardingse voetbal delijk eens dicht bij huis blij- DVO's Piet van Miert rekent sportief gezien op een moei lijk, maar wel interessant sei- een goede zaak. De spelers vkennen elkaar van school, frontaties met de Vlaardingse spreken elkaar op straat en in clubs vermeden. „We hebben de bar en jutten elkaar op. Dat bal. Maar ik heb er geen pro- nu zelf om een indeling met wakkert de concurrentie uit- bleem mee" meer plaatselijke verenigin- stekend aan". gen gevraagd", aldus trainer »Een derby mag dan vaak Gilbert de Wildt. „Temeer, spannend zijn, mooi is het omdat het derby-sfeertje mijn veelal niet", waarschuwt spelersgroep wel ligt". Koos de Gooijer (Vlaardin gen). Hij werkt inmiddels Hij gaat er van uit, dat de twee jaar in de broekpolder en onderlinge rivaliteit voor tot werd steevast ingedeeld in in de vingertoppen gemoti- poules met verafgelegen te- verzucht hij. „Plaatse lijke rivaliteit geeft wel een andere dimensie aan het voet- MVV'27-trainer Teun Groene veld: „De indeling heeft ons verrast. Maar wellicht heeft het ook een positieve kant en kunnen we profiteren van de onderlinge rivaliteit tussen de Vlaardingse clubs enerzijds en de eilandenploegen ander zijds". VLAARDINGENBaan acht van het tenniscentrum 'Vlaardingen' ligt bedolven onder ellenlange stukken plastic. Het hoort bij de fikse opknapbeurt, die destijds door Jan Hoogendijk gebouwde tennistempel ondergaat. Het was hard nodig ook, want vóór de overname door Maassluizer Pim Rijnsburger had het dak veel gemeen met een vergiet. Overdekt tennissen tussen de druppels door dus. Maar dat is al sinds 1 januari voorbij. De commando wisseling bezorgde aan de Zwanensingel niet alleen het nieuwe elan, maar pakte ook het onderhoud rigoreus aan. Lekken werden gedicht, douches opgeknapt, verstopte putjes doorgeprikt en de verlichting van de binnenbanen verbeterd. De kantoren ruiken nog naar het nieuwe laagje verf. „Knappe hal", roept een bezoeker door de deur opening. „Dit is nog maar het begin" is het repliek vanachter het bureau. „Het wordt nog mooier". Dan in onze richting: „In het wintereizoen betalen mijn klanten, de tennissers, 38 gul den voor een uurtje tennis. Daar moet je iets tegenover stellen". Dienstverlening staat bij Door GERARD S. VERVER Rijnsburger hoog in aanzien. Logisch wellicht, want voor hij Hoogendijk aanklampte met de vraag of zijn hal moge lijk te koop was, was hij mid denstander. Een grote welis waar, maar wel eentje, die het contact met de geachte clien tele niet uit de weg ging. Branch-vreemd De zoon van een Leiderdorpse melkman kwam na zijn schooltijd op een kantoorstoel terecht, mocht een jaar als marinier naar Curacao en voelde vervolgens de muren van het kantoor weer op zich dat dadelijk wintercompeti Gezelligheid voorop SCHIEDAM - In Bowling Mu sis Sacrum aan de Lange Ha ven is maandag een begin ge maakt met de zomercompeti tie voor teams van sport- en recreatieverenigingen. Liefst tien formaties van vijf man- SPORTLEAQUE '87 nen en vrouwen meldden zich en strijden tot diep in augus tus om de Havenloods-wissel- prijs en vele andere aantrek kelijke prijzen. WK won de reeks vorig jaar. 'We gaan Havenloods-wisselprijs. weer voor de eerste plaats', zegt Will Snijder vastberaden. 'Maar het is geen must, hoor. Gezelligheid staat op de eerste plaats.' i gooi doet naar de paald voor het eindresultaat. Om ook de minder getalen teerde bowlers een kans te ge ven, krijgen de goede spelers WK is al vanaf de eerste zo merse bowling-competitie present. 'Toen we daarover destijds benaderd werden, was het enthousiasme bij de leden zo groot, dat we veel meer dan één ploeg konden aanmelden', weet ze nog. 'Dat elan is na negen jaar wat ver vaagd. Nu is er een vaste kern van zeven overgebleven.' Het was niet voor het eerst, dat WK de wisselprijs naar sportpark Bijdorp meenam. 'Eerder waren we al eens de nummer één. In de andere ja ren wisselden onze puntento talen nogal. Of we zaten erg hoog of erg laag.' Perfectie is overigens niet be- Nog geen stand SCHIEDAM Hoewel er af gelopen maandag een begin gemaakt werd met de Sportle- aque 1987, is er aan het einde van de eerste speelavond geen klassement opgemaakt. De bereikte totalen vormen namelijk de basis voor de be rekening van de handicap, waarmee de teams op de tweede toemooi-avond, ko mende maandag, worden ge confronteerd. Vanaf volgende week is dan de tussenstand op deze pagi na te raadplegen. een handicap. Deze wordt be- paald door de wekelijkse sco res. 'Vandaar, dat er nooit te voorspellen is wie uiteindelijk de winnaar wordt. Dat houdt het spannend.' Het spelen in de sportleague heeft ertoe geleid, dat twee WK-ers nu ook in de winter bowlen. Dat betreft Paul Snij der en John Govaert, die nu bij de Bowlingbond Musis Sa crum aan de officiële landelij ke competitie deelnemen. 'Bowlen en zeker de competi tie voor de sportclubs, zoals die nu weer begonnen is, is hartstikke leuk', vindt Will Snijder, die de organisatoren Rob van Vliet en Wim Mulder helpt met het bijhouden van de scores. 'Het was dan ook vanzelfsprekend, dat we weer meedoen.' afkomen. Dus trad hij voetsporen van zijn vader, nam vervolgens een Spar- winkel over en opende daarna met zijn broer een keten van supermarkten in onder meer Maassluis, Vlaardingen en Nieuw-Vennep. Twee heren mode- en een kinderkleding zaak vormden voor hen wat branche vreemde uitstapjes. En tennis? „Ik speelde inder tijd wel eens, maar niet echt intensief. Dat ik met Hoogen dijk ben gaan praten, had een puur zakelijk karakter. Na de verkoop van de winkels, zes jaar geleden, heb ik bij Spar gewerkt als adviseur van be ginnende middenstanders. Uiteindelijk voldeed dat niet. Vooral, omdat je dan met an dermans zaken bezig bent, de fouten ziet, maar geen echt beleidsbepalende beslissingen kan nemen. Dat stoorde me. Even heb ik toen overwogen om weer zelf te beginnen". Het werd deze tennishal. Ogenschijnlijk een tamelijk groot verschil met wat vroeger mijn stiel was. Maar op de keper beschouwt, behoort ook Modieuze streepoverhemden. De grote mode! Kies uit diverse aktuele kleuren (wit/bleu, wit/smaragdgroen en wit/zachtgeel). Van 65/35% poly ester/katoen. Maten M t/m EL. Nu met 20 gulden vaderdag voordeel. van 3935 voor Stropdas met dasklem. De stropdas met dasklem is t in de mode! In kadoverpakkin een modieus kadootje voor vader, van 35^ voor dat pakt verrassend uit zolang voorradig het beheer van een tenniscom- plex tot de dienstverlenende sector. Met het voordeel, dat hier mensen komen, die met him hobby bezig zijn". Ervaringen Vanzelfsprekend is Rijnsbur ger niet zomaar pardoes het tennismetier ingestapt. Hij liet zich door het Bondsbu- reau in Hilversum uitgebreid voorlichten over de toekomst verwachtingen, 'de groei van het tennis gaat door', bezocht tennisparken in de omgeving, verzamelde de daar geldende prijzen en snoof de sfeer. Die ervaringen nam hij mee naar de Zwanensingel. „Het is niet aan mij om uit te maken of ik erin ben geslaagd om weer le ven in de brouwerij te bren gen". Wanneer de getallen een trend aangeven, dan lijkt Rijnsbur ger het goede spoor te volgen. De winterreservering loopt uitstekend. Yellow Smash, de vereniging die er zijn thuisba sis heeft, groeit. „Vorige week nota bene middenin het sei zoen, meldden zich nog zo'n twintig nieuwe leden. En dat terwijl andere clubs klagen over stilstand of zelfs over een terugloop. Wij willen groeien naar 600 leden. Dat moet haalbaar zijn, want waar kan je voor een contributie van 275 gulden twaalf maanden spelen? De bedrijfsleiding mag dan veranderd zijn, de personele bezetting wijzigde niet. Alleen de hoogste baas, die zich be wust niet als zodanig manifes teert, is meer aanwezig. „Nee, aam tennis kom ik nog nau welijks toe. Ik voel me meer het mannetje, dat kontakten met de mensen legt en tracht goed met ze om te gaan. Met het risico dat ik daar zeeën van tijd insteek. Maar ik ben een dienstverlener en dat moet merkbaar zijn. Ik kan niet anders". Hele klus Deze week rolt het eigen toer nooi van Yellow Smash over de banen van het tenniscen trum. 300 Partijen lang. Pim Rijnsburger ('dat het met die club goed gaat, is ook ons be lang') bekijkt het ditmaal van afstand. Zegt: „Hoedje af voor de wedstrijdcommissie. Het is een hele kunst om zoiets soe pel te laten verlopen. En een hele klus en een uitdaging om het iedereen naar de zin te maken". Zelf lijkt hij er aardig in te slagen om aan de wensen van zijn tennisklandizie te vol doen. Gewoon door een on zichtbaar zakelijke benade ring. Vanuit die optiek biedt hij de journalist ook een korte excursie naar de receptie- en party-ruimte met open haard, „waar wij voor gereduceerde prijzen de hapjes en drankjes leveren en de mensen zelf ach ter de bar kunnen staan. Dat is een enorm succes". Tenslotte: „Het moet tastbaar zijn, dat ik er veel voor over heb om het complex in goede staat te brengen en om het gezellig te houden. En dat ik daarvoor niet meer dan een schappelijke prijs reken". De Leidse ploeg hield het or ganiserende VZC achter zich. De Kempvis, Hoogwerf, AZC, Poseidon '56 en Raket eindigden als derde t/m Bix herensokken. Prima kwaliteit (35% wol) en pasvorm. Kies uit bei ge, d.bruin, zwart en mari ne (maten 39/42 en 42/45) of grijs (maten 39/42). Nu van 9i95T voor zolang voorradig SCHIEDAM'S KAMPIOENSCHAP VOETBAL t/m woensdag 24 juni CRICKET: zaterdag Schiedam Thurlede 13 uur Excelsior'20 - KZKC (d); zondag Sparta - Hermes DVS, Shaheen - Asvion, Schiedam Thurlede 11 uur Excelsior - hers - Hawks. SOFTBAL: vrijdag Schiedam harga 19.30 uur Schiedam - GSS (h); zaterdag Maassluis Kooilaan 17 uur Gophers - Lo- dewijjk (d), Vlaardingen Zwaluwenlaan 18 uur Holy - Braves (d), zondag Schiedam Harga 11 uur Schiedam - Kinheim (d). Jubileum- toernooi UVG SCHIEDAM— De handbal vereniging UVG houdt op za terdag 20 en zondag 21 juni een groot jubileumtoernooi in Sportpark Harga. Zaterdag komt vooral de jeugd aan bod. De wedstrijden beginnen dan om half tien. Dat is ook de starttijd op zon dag, wanneer de dames- en heren senioren plus junioren spelen. SCHIEDAM - Twee treffers van (natuurlijk) André Oos terwaal en eentje van Edwin Bleiksloot bezorgden SFC za terdag de Schiedamse voet- baltitel. Ondanks de gestaag neervallende regen bekeken een kleine 900 toeschouwers het niet onaantrekkelijke duel. Mede-finalist Excelsior'20 was overigens geenszins de mindere van de derdeklasser. Temeer, omdat de ploeg zich zeker in de eerste helft volop kansen schiep om afstand te Het cruciale verschil tussen beide formatie is echter André Oosterwaal. Deze topscorer heeft slechts een klein gaatje nodig om te scoren en dat deed hij in de eerste helft. Later voegde hij, na de pauze, met het hoofd nog een tweede aan toe. Excelsior'20 had toen op nieuw het initiatief. SFC be perkte zich tot counteren en Bleiksloot's beslissende tref fer was een regelrecht gevolg. Hermes DVS beeïndigde het toernooi op de derde plaats door een ruime 5-1 zege op Ursus. VLAARDINGEN - Bij de voetbalvereniging RKWIK wordt er zaterdag 20 juni dubbel feest gevierd. Aanlei ding is de voltooiing van de renovatie van het clubgebouw en de promotie van het eerste elftal naar de vierde klas KNVB. De renovatie-commissie zal om 11 uur de weer in optimale conditie gebrachte opstallen aan het bestuur overdragen. Daarna volgt om 15 uur een receptie waarop de promotie naar de KNVB centraal staat. VLAARDINGEN - 'Uitste kend geslaagd', noemt de man achter het idee Aart de Haan het eerste door de voetbalver eniging Zwaluwen georgani seerde straatvoetbaltoernooi. Hij noemt het voor herhaling vatbaar. 'Een tweede editie is al in de maak.' 26 Teams, waaronder zelfs één uit Rozenburg, hadden zich gemeld. De ploegen waren naar leeftijd ingedeeld en de wedstrijden werden gespeeld op een half veld met kleine doelen. Door de jonge voetbal lers werd naar hartelust ge scoord. In de 77 wedstrijden werden namelijk meer dan achthonderd doelpunten ge maakt. Dat leverde uitslagen op als 16-3, 16-0 of 12-6 en uiteindelijk een opzienbarend gemiddelde van 10,8 doelpun ten per wedstrijd. 'En dat is een pleidooi voor aanvallend voetbal en promotie van het voetbal', vinden de organisa toren. In poule A won De Zwaluwen Boys, tweede werd Zwart Wit Boys en derde Play Boys. De sportiviteitsprijs ging naar Zwaluwen's Aart de Haan reikt de eerste prijs van groep B uit aan Holy All Stars. Marco Latupeiris- sa (inzet) haalde dat moment niet, want deze AU Stars-speler moest één minuut voor het einde van de laatste wedstrijd met een 'zweep slag' naar later in het Holy-zie kenhuis bleek) uitvallen. Amigos. Holy All Stars zege vierde in groep B, gevolgd door The Saint en Magie Boys. In deze groep was 'Dames 2' het sportiefste team. FC Holy was de beste in groep C en won de sportiviteitsprijs. Tattoo Studio eindigde als tweede en Luxemburg Boys werd derde. VLAARDINGEN De be zoekers van de Vlaardingse voetbalfinale konden op het gratis verstrekte program- ma-blad een lange reeks prijzen winnen Een aantal prijzen zijn nog niet afgehaald. Het gaat om de nummers 2142, 1862, 1793, 1547 en 1357. Bezitters van programma bladen met deze nummers kunnen kontakt opnemen met K. van Noord, tel 010- 4744029 (na 18 uur). 30 Jaar terug VLAARDINGEN - Hoewel het huidige Zwaluwen-be stuur uiteraard niet verant woordelijk is voor gebeurte nissen in het verleden, wor den we er van diverse kanten op attent gemaakt, dat hun voorgangers dertig jaar gele den niet stonden te juichen toen een niet-verenigings- gebonden commissie een straatvoetbal-toernooi orga niseerde. Het Zwaluwen-bestuur uit die tijd vreesde een leden verlies en stelde alles in het werk om het toernooi de nek om te draaien. Volgens onze zegslieden was vooral secre taris Van den Berg de kwade genius. Op zijn voorspraak verbood de voetbalbond jeugdleden om aan het straatvoetbal deel te nemen. 'En wanneer Zwaluwen-le den dat toch deden, haalde Van den Berg ze persoonlijk uit het veld.' Tijden veranderen. Gelukkig

De Havenloods | 1987 | | pagina 13