Maatschappelijk Werk blikt in de toekomst Feest na renovatie in Oost DE HAVENLOODS -VOORDEEL AKTIE 'i Bouwplan nen Informatieavond borstvoedinggroep Jubilarissen FNV Vrouwenbond gehuldigd Computer club Rietzeilers bestuur Wedstrijd-triathlon in de Broekpolder Foto-expositie over vrouwenleven Afgesloten Zijdeveld: „Economen vergeten de samenleving' miÊÊÊÊÊBmm MEER INFORMATIE I TEL: 010-4126166 Aandachtspunten Wat de toekomst betreft, streeft het bestuur van de stichting er naar een 7 maal 24 uurs bereikbaarheid te reali seren. Deze zou uitgevoerd moeten gaan worden door eigen personeel. Als tijdelijke oplossing kan eventueel ge bruik gemaakt worden van diensten in buurgemeenten. Andere aandachtspunten zijn: de deskundigheidsbevorde ring van zowel de maatschap pelijk werkers als de vrijwilli ge medewerkers, het verzor gen van publiciteit, het vinden van een betere behuizing en de beschikbare financiën. Ten aanzien van dit laatste punt wordt met zorg afge wacht wat er in de toekomst gaat gebeuren. Er is namelijk reeds diverse malen geopperd dat de vrager om hulp hier voor wellicht moet gaan beta len. Het resultaat zou zijn dat de maatschappelijke hulpver lening voor velen ontoeganke lijk wordt. Ingaand op dit gegeven stelde wethouder Zijdeveld: „De economen vergeten met hun gecijfer dat achter de econo mie een samenleving staat. Het leiden daarvan is echter wel iets anders dan een bedrijf runnen". Mede door het ontbreken van Het eerste exemplaar van het beleidsplan '87^90 werd overhandigd duidelijkheid over de teokom- stige financiële middelen (lees: te verstrekken subsi dies) is het ook nog niet moge lijk andere huisvestingsplan nen vast te stellen. Zijdeveld: „Het college heeft bijvoor beeld best oren naar de reali satie van een informatie- en hulpverleningscentrum, waarin tevens ruimte komt voor het maatschappelijk werk, bij de te bouwen biblio theek op het StadserfDe gro te vraag is alleen of zoiets nog wel te betalen is". De Stichting Maatschappelijk Werk is gevestigd aan het Broersveld 124. Mensen die hulp wensen kunnen er te recht van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur. Het bureau is telefonisch be reikbaar via nummer 4731033. CityHgnt AUTOVERHUUR Couwenburg 58 - 3032 AG R'dam (onder 't Shell gebouw, Hofplein) SCHIEDAM— In en rond het pandje van de Bewoners vereniging Schiedam Oost is vrijdag 19 juni groot feest gevierd. Reden hiervoor was het naderend einde van de succesvolle renovatie van 305 woningen. Daags tevo ren waren in verband hier mee reeds de betrokken bouwvakkers in het zonnetje gezet. Deze ontvingen allen een puur Schiedamse verras sing, een fles Proosje. Het feest op 19 juni begon met een door de wijkvereni- gingen 't Singelkwartier' ge organiseerde straatteken wedstrijd voor de jeugd. Hieraan namen ruim zeven tig enthousiaste kinderen deel. Tegen zeven uur in de avond verscheen het showkorps OBK in de wijk om de bewo ners op te trommelen voor het officiële gedeelte. Dit be stond uit de overhandiging van de symbolische laatste sleutel, aan mevrouw Schoenmakers. Zij ontving Oud-wethouder Cor van Tilborg overhandigde de symbolische laatste sleutel aan mevrouw Schoenmakers. deze uit handen van de spe ciaal hiervoor naar Schie dam gereisde oud-wethou der en pleiter voor deze re novatie, Cor van Tilborg. Direct na de officiële hande ling barsste het straatfeest los dat werd opgeluisterd door de disco GTB, de zuid- amerikaanse band Los Ami- gos en zanger Hans Stolk. Nico Verwijs, de voorzitter van de bewonersvereniging, omschreef dit na afloop als: „Grandioos geslaagd. Ieder een was dolenthousiast. We kregen ook van alle kanten spontaanxhulp aangeboden. Zo heeft Arie Brussee geheel belangenloos voor de ver lichting en een schijnwerper voor het podium gezorgd". EDITIE 9, DINSDAG 23 JUNI 1987, 36e JAARGANG, Nr. 26 w' UUIMI I C7UJUC ünnnvJnlNvJ, INIdLV Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Bouwvakkers verrast met Schiedamse attentie De bij de renovatie betrokken bouwvakkers werden verrast met een fles Proosje. l Stedelijk zet die ren te kijk A Softbalsters ver liezen van hekke- sluiter Recreatieve triath lon in Vlaardingen 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Voor verschei dene plaatsen in de stad zijn plannen voor de bouw van woningwetwoningen in voor bereiding. Hieronder een overzicht. lAan de Rotterdamsedijk, op de plek waar de Oosterkerk van de Gereformeerde ge meente staat, dienen 24 wo ningen te worden gebouwd. In het uitvoeringsplangebied Sommelsdijksestraat en om geving verrijzen aan de Groe- nelaan 10 woningwetwonin gen. Eveneens in Zuid, aan de Wil lemskade en Hagastraat, ko men 32 nieuwe huizen. Het gebouw van de Harleki- no-kleuterschool aan de Burg. van Haarenlaan wordt ver bouwd tot 4 wooneenheden. Tot slot zijn er plannen voor het bouwen van 32 eengezins- woningwet-woningen in het gebied Spaland-West. SCHIEDAM Problemen bij het geven van borstvoeding komen meestentijds voort uit een gebrek aan kennis en in formatie. Teneinde hier iets aan te doen is in Schiedam een moedergroep actief. Voor sommige vrouwen is het geven van borstvoeding aan hun baby niets bijzonders. Anderen hebben er meer moeite mee. Ze vragen zich af of ze wel voldoende melk heb ben om de baby goed te laten groeien. Als gevolg hiervan nemen ze vaak te snel hun toe vlucht tot de fles. Uit ervaring is inmiddels ge bleken dat veel van de optre dende problemen voorkomen hadden kunnen worden door extra kennis, informatie en goede raad. Belangstellende zwangere, zo gende en ervaren vrouwen kunnen hierover met elkaar praten in de moedergroep. De eerstvolgende bijeenkomst is morgen, woensdag 24 juni, om 20.00 uur. Nadere inlichtin gen ?ijn verkrijgbaar bij Joke Bruins, telefoon 470 47 30. SCHIEDAM Tijdens een feestelijke receptie ter gele genheid van het 40-jarig be staan van de FNV-Vrouwen- bond afdeling Schiedam wer den de dames van het eerste uur in de bloemetjes gezet. In dienstencentrum de 4-Molens werd jubileum-feest druk be zocht door belangstellenden. De leden van de Brouwen- bond, met name oudere dames die al jarenlang lid van de ver eniging zijn, w-isten de avond goed te vullen met het praten over hoe het vroeger was. De jubilarissen die 40 jaar trouwe dienst hebben bewezen kre gen een bloemstukje en een Delfts blauw bord je met daarop de tekst: Vrouwen bond FNV afdeling Schiedam. Van links naar rechts (staand): De dames Hekman, Ruiven, Van der Sloot en Ca- pello. Zittend: de jubilarissen Bleeche, Jung en Harte. SCHIEDAM De Computer Club Schiedam houdt van avond, dinsdag 23 juni, de laatste bijeenkomst van dit seizoen. Deze vindt plaats in de filmzaal van gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat i2. Tijdens de bijeenkomsten zijn alle belangstellende compu tergebruikers en -hobbyisten welkom. Met welk computer- merk men werkt doet niet ter zake. Bezoekers wordt aange raden de eigen computer en randapparatuur mee te ne men. Hiervoor worden gratis tafels beschikbaar gesteld. Gedurende de avond is het mogelijk ervaringen, tips en zelfgeschreven programma's uit te wisselen, diskette's, pa pier en diverse uitbreidingen voor clubprijzen aan te schaf fen, apparaten voor reparatie aan te bieden, enzovoorts. De bijeenkomst voor de Com puterclub begint om 18.00 uur. De toegang bedraagt f3,50. SCHIEDAM De Schiedam se carnavalsvereniging 'De Rictzeilers' heeft tijdens de laatst gehouden ledenverga dering een nieuw bestuur ge kozen. Dit resulteerde tot de volgen de benoemingen: voorzitter Luud Snel, le secretaris Ineke van Adrichem, 2e secretaris Emmy Jeysman, le penning meester Piet Dries (tenens plaatsvervangend voorzitter), 2e penningmeester Cora Dries, voorzitter optochtcom missie Jan van Haren en pu blic relations Arie Verwaal. VLAARDINGEN Zater dag staat Vlaardingen in het teken van de triathlon. Voor de vierde keer wordt dan in Je Broekpolder de wcstrijd-triathlon gehou den. Deze vorm van sport beoefening komt steeds meer in de belangstelling. Organisator van dit uit- houdings-evenement, Ruud Muuren heeft de in schrijving al vroegtijdig moeten sluiten. Zaterdag staan om 11.00 uur 250 tri atleten aan de start, die be ginnen met 1500 meter zwemmen in de Vlaarding- se Vaart met start en finish bij de watersportvereni ging De Bommecr. Daarna stappen de tri-atleten op de fiets voor een wedstrijd over ruim 71 kilometer. De finish is bij de accommoda tie van de voetbalvereni ging Vlaardingen, waar dan begonnen wordt aan het lopen. De deelnemers moeten ruim 16 kilometer door de Broekpolder afleg gen. Een leger van bijna 200 medewerkers moet er voor zorgen dat dit evene ment vlekkeloos verloopt. chisch en/of sociaal, in de knoop zitten, mensen met fi nanciële problemen, school- verzuimende jongeren, ouderen die moeilijkheden hebben, buitenlanders, slachtoffers van misdrijven, enzovoorts. Bij het zoeken naar een oplos sing voor de problemen wordt nauw samengewerkt met an dere instanties zoals de ge zinsverzorging, wijkverple ging, huisartsen, het RIAGG en dergelijke. SCHIEDAM— In 'De Pas- waarin de cyclus van een sant', aan de Hoogstraat 148, vrouwenleven wordt weerge- kan men tot eind juli een foto- geven- tentoonstelling bekijken p>e d0or Yvonne Davenschot SCHIEDAM Het tussen de Alphons Ariënsstraat en Jan van Zutphenstraat gelegen deel van de Honnerlage Gre- telaan wordt herbestraat. In verband hiermee is dit wegge deelte met ingang van maan dag 29 juni afgesloten voor verkeer. De omleidingsroute via Park weg, Burg. van Haarenlaan, Plein '40-'45 en 's Graven- landseweg zal met oranje bor den worden aangegeven. Af hankelijk van de weersom standigheden zullen de werk zaamheden ongeveer drie we ken duren. Het bureau van de Stichting Maatschappelijk Werk aan het Broersveld. gemaakte opnamen zijn onder te verdelen in drie episoden. De eerste toont een maagde lijk witte vrouw, die op zoek is naar het sprookje van de vol wassenheid. Bij nader inzien blijkt dit toch minder mooi dan ze zich had voorgesteld. De beelden van de laatste epi sode laten zien hoe een nieuw leven opgroeit. Het kleine dochtertje, geleid door de moeder, op weg naar het punt waarop ze alleen verder gaat. De totale expositie omvat meer dan 200 opnamen. Als model fungeerde Margreet van Dam. Zij ontwierp en maakte tevens de op de foto's gedragen kleding. De fototentoonstelling in 'De Passant' is gratis toegankelijk van maandag tot en met zater dag van 11.00 tot 20.00 uur (op donderdag tijdens de koopavond tot 21.00 uur). SCHIEDAM— De Stich ting Maatschappelijk Werk Schiedam heeft donderdag 18 juni het beleidsplan voor de periode '87 tot '90 bekend gemaakt. Tijdens de hiervoor georganiseerde bijeenkomst overhandigde voorzitter Savelsbergh één van de exemplaren aan wethouder Chr. Zijdeveld. Doel van het rapport is buitenstaanders duidelijk te maken welke soorten hulp het maatschappelijk werk kan bieden. Tot op heden volstond dé stichting ermee, op beperkte schaal aandacht aan de be leidsvoornemens te schenken in het jaarverslag. Van deze regel is om diverse redenen afgeweken. Ben Savelsbergh: „Maat schappelijke hulpverlening vindt meestal in een vertrou- wenrelatie plaats. Daardoor komt de stichting niet veel in de publiciteit. Het werk dat door ons verzet wordt is ech ter niet niks.' Afgelopen jaar steeg bijvoorbeeld het aantal cliënten, waaronder hele ge zinnen, van duizend naar ruim veertienhonderd. Af gaande op de Schiedamse si tuatie (het aantal werklozen, buitenlanders en ouderen ligt hier duidelijk hoger dan het landelijk gemiddelde) zal die stijgende lijn zich in de toe komst zo goed als zeker voort zetten". De Stichting Maatschappelijk Werk beschikt over een, wel iswaar oud, maar goed bereik baar centraal bureau aan het Broersveld. Daarnaast wor den er regelmatig spreekuren gehouden in de wijken. Zowel op het centraal bureau als de spreekuren elders kan ieder een met problemen terecht waaronder: niet werkenden die als gevolg hiervan psy- Het volgende gedeelte gaat in op de vruchtbaarheid, zwan gerschap en het moeder wor den. (Eén van de geëxposeerde foto's van Yvonne Davenschot).

De Havenloods | 1987 | | pagina 1