Informatiewinkel in wijkcentrum 'De Erker' s CDA wil discussiëren over binnenstadsplan DE HAVENLOODS VOORDEEL AKTIE Informatieavond Huurders-informatiekrant Gemeentelijk Woningbeheer Jantjes roeien huwelijksboot f Werkgroep op zoek naar vrijwilligers HUUR'N VAKANTIEPARTNER OP VIER WIELEN BIJ... Info-folder buitenlanders Ballon vloog naar DDR turnt y, UINSDAG 30 JUNI 1987, 36e JAARGANG, Nr. 27 u* Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM,BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Herinrichting straten in West SCHIEDAM— De dienst gemeentewerken heeft een plan ontworpen voor de her inrichting van de Fabris- straat, Brugmanstraat en een gedeelte van de Van Be verenstraat. Om de bewo ners van dit deel van Schic- dam-west in de gelegenheid te stellen hierover mee te praten wordt morgen, woensdag I juli, een infor matieavond gehouden in 'De Erker'. Het is de bedoeling de drie betreffende straten tegen het eind van het jaar op te knappen. Dit houdt in dat er: een nieuw wegdek komt, parkeergelegenheid wordt geschapen en bomen worden geplant. Bij het maken van een herinrichtingsplan dient rekening te worden gehou den met een aantal factoren zoals de ligging van riole ring, kabels en leidingen en een goede doorgang voor brandweer, ambulance, vuilniswagen, enzovoorts. Verder dienen de straten zo te worden ingericht dat de automobilist zich aan de overige verkeersdeelnemers moet aanpassen. Uitgaande van deze gege vens is door de dienst ge meentewerken een bruik baar plan ontworpen. Tij dens de informatieavond wordt dit, in samenwerking met de bewoners, nader be sproken en uitgewerkt. Be langstellenden dienen hier toe om 20.00 uur in Wijkcen trum 'De Erker' aan de Jan van Avennesstraat 32 te zijn. SCHIEDAM Niet alleen fi guurlijk maar ook letterlijk stapten vrijdag 26 juni het Schiedamse bruidspaar Leo nard van Puffelcn en Sarah van jjer Zee in de huwelijks boot. Geroeid door bevriende 'jantjes' zette het tweetal zo koers naar het stadhuis. Het idee om een gedeelte van de tocht, van de Koemarkt tot aan de Korenbeurs, naar het stadhuis op deze wijze af te leggen komt voort uit de bin ding die de bruidegom met het water heeft. Leo van Puffelen is namelijk als beroeps-mari neman werkzaam in Den Hel der. De door zijn maats geroeide bruidssloep kwam overigens niet helemaal daar vandaan maar werd beschikbaar ge steld door het Schiedamse zeekadetkorps. Het bruidspaar werd via de Lange Haven naar het stadhuis geroeid. SCHIEDAM Indien zich voldoende vrijwilligers aanmelden komt er in 'De Erker' een wijk-informa- ticwinkcl. Bewoners van Schiedam-west zullen daar terecht kunnen met vragen op allerlei gebied. Het is de bedoeling dat de info-win- kel in september vijf dagen per week, van 10.00 tto 12.30 uur, open gaat. Initiatiefnemer voor de op richting van de wijk-informa- tiewinkel is Leo de Lorijn, be stuurslid van de bewonersver eniging 'Schiedam-West'. De Lorijn: "Binnen onze vereni ging leeft al jaren het idee een dergelijk informatiepunt in de wijk te realiseren. Bij de Er ker bleek men eveneens met plannen in die richting rond te lopen. Zodoende ontstond een gezamenlijke werkgroep, die professionele ondersteuning krijgt van het maatschappe lijk werk en de sociaal raads lieden". De info-winkel wordt geves tigd in het lokaal van de be wonersvereniging 'Schiedam- West'. Van de vrijwilligers die daar aan de slag gaan wordt verwacht dat zij wijkbewo ners helpen met het invullen van formulieren, het schrijven van brieven en het verstrek ken van informatie- en folder materiaal over onderwijsmo gelijkheden, sociale voorzie ningen, cursussen, thema-bij- eenkomsten, enzovoorts. Te vens moeten zij vragenstellers door kunnen verwijzen naar de voor hen aangewezen in stantie. Bij het verschaffen van de hulp wordt er overi gens wel van uitgegaan dat men de mensen zoveel moge lijk zelf laat doen. Training Aangezien er voor het goed uitoefenen van een dergelijke vrijwilligerstaak toch wel een en ander komt kijken, krijgen belangstellenden vooraf een speciale training. Deze wordt verzorgd door de maatschap pelijk werker Hans IJperlaan. Ook eventuele her- en bij scholingen worden door hem begeleid. Momenteel hebben zich bij de Erker reeds vier belangstel lende vrijwilligers aangemeld. De werkgroep hoopt dat dit aantal tot minstens tien per sonen zal groeien. Alleen dan zal men immers in staat zijn het gewenste aantal uren open te zijn. Theo Kemna, coördinator van wijkcentrum 'De Erker', hoopt van harte dat de info winkel er komt. "We krijgen hier herhaaldelijk mensen met vragen die wij niet kunnen be antwoorden, of er is gewoon geen tijd om op iemands pro- blemem in te gaan", legt hij uit. Men zegt dan weieens: "Nu staat hier eindelijk een wijkcentrum en dan weten ze er ook niks". Daaruit blijkt dus overduidelijk dat er grote behoefte aan een informatie punt is. Naar mijn mening maakt het De Erker ook volle diger want de wijkbewoners kunnen er straks voor nog meer dan reeds het geval is terecht". Mensen die belangstelling hebben voor een taak in de informaticwinkel en hierover meer willen weten worden verzocht zich, zo spoedig mo gelijk, voor nadere inlichtin gen te wenden tot: Theo Kem na (deze is bereikbaar in De Erker tel. 4263161), Leo de Lorijn (tel.4266127) of het kantoor van de bewonersvere niging 'Schiedam West' (dit is uitsluitend op maandagavond telefonisch bereikbaar via nummer 4266442). WAARKRANT SCHIEDAM Bij alle huur ders van Gemeentelijk Wo ningbeheer glijdt binnenkort de eerste uitgave van de 'Be- woon-waarkrant' in de bus. De eerste exemplaren van dit met informatie over woningen en huren gevulde blad zijn donderdag 25 juni officieel overhandigd aan wethouder Van Kleef. Eén daarvan was, om te bewaren, in een lijstje gezet. De andere was een 'ge wone' om te lezen. Het uitgeven van een informa tieblad voor de huurders komt voort uit het streven naar een zo cliëntgericht mogelijke werkwijze. Hans van Kleef zei hieromtrent onder meer: „Op het moment dat ik wethouder werd, was men bij woningbe heer juist aan het bekijken wat er op dat gebied te verbe teren vieL Behalve met nieuw bouw heb je immers ook te maken met zo'n tienduizend huishoudens die huurder van een woning van Gemeentelijk Directeur Verdoes, van Ge meentelijk Woningbeheer Woningbeheer zijn. Om te we ten wat die huurders willen en wat zij van woningbeheer kunnen verwachten moet je goede contactmogelijkheden hebben". In de eerste uitgave komt men dan ook, onder andere, een lijstje tegen waarin staat ver meld welke opzichter in een bepaalde wijk werkt. Mensen met klachten kunnen zich aan de hand daarvan rechtstreeks tot de persoon wenden die zij hiervoor moeten benaderen. Tevens staan er stukjes in over de wijze waarop huurders die nen te handelen die iets in de woning willen verbouwen, hoe men kan bereiken dat portieken afsluitbaar worden voor ongewenst bezoek, op welke wijze de huur moet worden opgezegd, enzovoorts. Van de belangrijkste informa tie zijn vertalingen opgeno men in het Turks en Marok kaans. Nader ingaand op de titel 'Be- woon-waarkrant' die men voor het tenminste twee maal per jaar verschijnende infor matieblad heeft gekozen ver telt directeur Verdoes van de dienst Gemeentelijk Woning beheer: „Om te beginnen is het een krant met informatie over zaken die met wonen te maken hebben. Daarnaast ho pen we dat de huurders het blad bewaren. Er staan name- De eerste 'Bewoon-waarkrant' lijk ook dingen in die op lan gere termijn belangrijk kun nen zijn. Goed voorbeeld is het stukje over hoe men moet handelen wanneer men iets in de woning wil verbouwen. Er zijn huurders die daar nooit aan beginnen. Anderen lopen daarentegen heel lang met plannen rond zonder te weten of hun wensen haalbaar zijn. Daarnaast zijn er mensen die, bijvoorbeeld om financiële re denen, nu helemaal niets in het aanbrengen van verande ringen zien en daar over enige jaren plots heel anders over denken. Ze kunnen dan in de krant terug vinden hoe ze een en ander aan moeten pakken". CityHgnt AUTOVERHUUR Couwenburg 58 3032 AG R'dam (onder 't Shell gebouw, Hofplein) Enige werkgroepleden die het plan voor de informatiewinkel hebben uitgedacht: Rini OffermanTheo Kemna en Leo de Lorijn A 'Schieland' neemt afscheid van 'laat ste der Mohikanen' A ONS wil 'Gouden Gids' op de kabel A Kostbaar verlies Excelsior A Schiedam ziet Holy niet staan in derby 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAMDe gemeente Schiedam heeft twee vouw bladen uitgegeven met For matie voor buitenlanders die met vakantie naar Turkije of Marokko gaan. In de folders staat onder meer vermeld waar men inentingen voor de vakantie kan krijgen, welke reisdocumenten men nodig heeft, hoelang uitke ringsgerechtigden weg mogen blijven, enzovoort. De bladen zijn verspreid bij Turkse en Marokkaanse vere nigingen en koffiehuizen en Schiedamse welzijnsinstellin- gen. Extra exemplaren zijn te bestellen bij Bureau voorlich- - ting van de gemeente Schie dam, Emmastraat 1, 3111 GA Schiedam. SCHIEDAM Het CDA- Schicdam is van mening dat de binnenstad in een periode van twee tot vijf jaar grondig moet worden gewijzigd. Ten einde aan te geven hoe dit zou kunnen worden opgepakt, heeft de fractie het rapport 'Bijdrage tot een hart-verhef- fende discussie over de verde re inrichting van het stads centrum' samengesteld. Het discussiestuk is vrijdag 26 juni aan het college overhan digd. Aangezien de CDA-fractie geen deel uitmaakt van het college, waardoor het de mo gelijkheid mist in een voorbe reidend stadium ideeën aan te dragen, heeft men er voor ge kozen langs deze weg hun vi sie naar buiten te brengen. CDA-fractievoorzitter S.J. Rosman: „Zowel de burge meester als wethouder Zijde veld lieten weten er zeer inge nomen mee te zijn. Ze vonden het stuk een positieve bijdrage in de discussie over de bin nenstad". Naar de mening van het CDA dient men bij het maken van plannen voor de binnenstad met de volgende zaken reke ning te houden: activiteiten rond het Stadskantoor, histo rische gebouwen en open ruimte, winkelvoorzieningen, wonen en parkeren. Wat het gebied rond het Stadskantoor betreft gaat men er van uit dat dit dè aan gewezen plek is voor culturele en publieke objecten waaron der een centrale bibliotheek, VVV-kantoor, theater, hotel en nieuwe raadszaal. Tussen deze grootse nieuw bouw wenst het CDA vol doende ruimte te houden voor een groenstrook en historische elementen als de ruïne van het 'Huis te Riviere' en de huisjes aan de Kreupelstraat. Verhuizing Hema In het binnenstadsplan ir de binnenstad waren het CDA wordt er van uitge gaan dat het winkelbestand flink wordt uitgebreid met zo wel grootschalige als kleinere voorzieningen. De huidige Hema dient in dit kader te verhuizen. Verder hoopt men C A en nieuwe grote zaken zoals bijvoorbeeld een Supe- rAhold naar dit deel van het centrum te trekken. De loop- lijn tussen dit soort vestigin gen zou moeten worden ge vuld met kleinere winkeltjes en boetieks. Ook wonen moet, zo vindt het CDA, mogelijk blijven in het stadscentrum. Men denkt daarbij aan hoogbouw welke zou kunnen verrijzen op het Emmaplein. Voor de dan vol gebouwde parkeerterreinen wordt eveneens een oplossing aangedragen in de vorm van ondergronds parkeren of op de daken van laagbouw. Teneinde hun ideeën extra duidelijk te maken heeft het CDA aan het discussiestuk verscheidene door het archi tectenbureau Campman, Ten- nekes, de Jong uit Gouda ge maakte schetsen toegevoegd. Het enige waar de CDA-frac- tie nipt op ingaat is hoe een en ander bekostigd zou moeten worden. „Over de financiële kanten hebben we niet zo nagedacht, dat is een taak van Economi sche Zaken", legt Siem Ros man uit. „Maar neem nu bij voorbeeld een nieuw theater. Het Passage Theater dat dan zou verdwijnen, kost de ge meente ook voortdurend vpel geld voor aanpassingen en on derhoud. Verder bevat het plan enkele zaken die kosten dekkend moeten zijn zoals een hotel, winkelruimtes en de woningbouw. Er blijven dus slechts enige objecten over waar de gemeente geld voor moet zien te vinden". Eén van de door het architectenbureau Campman, Tennekes, de Jong uit Gouda gemaakte schetsen SCHIEDAM— Van de 75 bal lonen die bij de feestelijke opening van Bad Groenoord zijn opgelaten zijn 35 kaartjes retour gezonden. De dichtsbijzijnde kwam uit Mijnsheerenland. de verste was afkomstig uit Branden- bürg (in de DDR). De prijs winnaars van de ballonwed strijd zijn: Brijer Post (le), S.Bassaral (2e) en Michel v.Es (3e)

De Havenloods | 1987 | | pagina 1