'De tijd komt, dat 4-jarigen worden binnengehaald' STORT SRirr Agenda ZVY 'Groenoord' in kopgroep Hermes voelt zich ijzersterk Fortuna bereid naar Broekpolder te gaan Derby-klassement vierdeklassers De beste dia's voor de laagste prijs! ©DE HAVENLOODS Treggles'wint straten- volleybal LAMOS1 DE.-. WATERWEG Crickettopper in Harga Kees Bakker vertrekt Sparta bij VDL Schiedam-dames naar Amerika Eerste spade bij Evergreen Biljarters in het pak Toob Remmers gaat vooruit Kadeloop in Schipluiden Bedankt DONDERDAG 2 JULI 1987 27-584 VLAARDINGEN Een extra wedstrijd tussen de op een ge deelde eerste plaats geëindig de teams 'Freggles' en 'Mul der' besloot vorige week woensdag het sfeervolle stra- tenvolleybaltoernooi, dat al weer voor de zoveelste maal werd georganiseerd door de afdeling sportieve recreatie van de sportraad. Freggles won met 20-13 en mocht de door Emous Sport beschik baar gestelde beker mee naar huis nemen (foto 1). De eindstrijd was een 'anti climax' voor de Mulder-for matie, die al voor de derde maal dicht bij de eindzege was, maar deze andermaal aan de neus voorbij zag gaan. Team 'Flip' werd derde, Hut spot vierde en Pleyzier vijfde. De Fair-playprijs werd toege kend aan 'Vlaardingen' (foto 2), omdat dit team, zo stelde de wedstrijdleiding, van elke wedstrijd een fijne partij maakte. Het toernooi speelde zich af op de speelweide nabij het clubgebouw van de handbal vereniging De Hollandiaan in Holy-Noord. Daar hadden op de vier woensdagavonden van juni 35 wijk-, bedrijfs, dan wel familiezestallen (het toer nooi is steevast volgeboekt) gedreven dan web met veel pret getracht om elkaar af te troeven. En dat lukt iedereen met voorbedachte rade of per ongeluk regelmatig. Kortom, sportieve recreatie ten voete uit... Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaardingen Eerst gaat even diep in het petje af voor de duizenden avondvier- daagse-fietster, zwemmers en wandelaars, die in resp. Maas sluis, Vlaardingen en Schiedam de stortbuien, die vorige week donderdag over hen werden uit gegoten, trotseerden. (Haast) niemand liet zich door de regen ontmoedigen en daarvoor hebben we dan respect. Zeker als je, terwijl de ruitenwisser van de auto op de hoogste snelheid gaat om nog enig zicht te houden, een legioen fietsers terzijde van de rijksweg vanuit Maassluis in de richting van Vlaardingen ziet ploe teren. OPHEFFEN De Maassluise atletiekvereniging waterweg gaat per 1 oktober zijn jeugdafdeling opheffen. Het be stuur stelt in een brief aan de sportraad, dat het deze beslissing moest nemen, omdat het binnen de vereniging ontbreekt aan kader en gemotiveerde mensen. En dat laatste heeft dan weer alles te ma ken, gaat het bestuur verder, met haar gemis van een atletiekacco- modatie. TOESTEMMING De leden van de voetbalvereni ging DHS hebben het bestuur toe stemming gegeven om met WK, dat sportpark Blijdorp moet verla ten, te praten over samenwerking dan wel fusie. Hiervoor is een commissie gefor meerd met voorzitter Koos Kers- semeijer, tweede voorzitter Bert van Hees en bouwcommissie-lid Rob van den Berg. Kerssemeijer staat een fusie voor, maar WK's eerste man Jacques Theuerzeit laat in het laatst ver schenen clubblad duidelijk mer ken, dat WK wel naar sportpark Kethel wil, maar niets voelt voor een fusie NIET NETJES Met het voortzetten van de dia loog met Wk zet DHS definitief een punt achter de conversatie met Ursus, Olympus S en Martinit. In feite was dat overleg al doodge lopen. "Met Olympus hadden we een nieuwe club willen stichten, maar zij wilden zelfstandig blij ven", aldus Kerssemeijer. "Vbn Ursus hoorden we enkele dagen na het laatste overleg in de wan delgangen, dat ze gevorderd wa ren met GSS. Dat hadden ze ons niet verteld en later hebben we ook niets meer van die club ge hoord. Dat is niet netjes. Net zo goed als het me bevreemd heeft, dat Martinit, na een hernieuwd verzoek om het twee jaar geleden gestrande fusie-overleg te hervat ten, ineens in alle talen zwijgt". SCHIEDAMOp het com plex van Hermes DVS in sportpark Harga speelt het Nederlands cricket-elftal op vrijdag 3 juli tegen het Rawal pindi County-team. De speelsterkte van de Pakis tani is vergelijkbaar met die van het Engelse county-cric ket. Het Nederlands elftal verschijnt in zijn sterkste op stelling en dus met onder meer Entrop, de gebroeders Lefeb- vre en Lubbers. t/m woensdag 8 ju HONKBAL: zondag Squeeze-Schie- dam, Vlaardingen Zwaluwenlaan 14.30 uur; Holy-Alphians, Maassluis Kooilaan 14.30 uur Gophers-Ridderkerk Rowdies. SOFTBAL: vrijdag Maassluis Kooilaan 19.30 uur Gophers-Eurostars (h); Schie dam Harga 19.30 uur Schiedam-Holy (h); zaterdag DOS'32-Holy (d); Braves-Gop- hers (d); woensdag Vlaardingen Zwalu wenlaan 19.30 uur Holy-GSS (h). 'CRICKET: zaterdag Schiedam Thurle- de 11 uur Excelsior'20-Kampong; 13 uur Excelsior'20-Quick H (d); zondag Excel- sior'20-3-Asvion, KZKC-Hermes DVS. TENNIS: t/m zondag Schiedam toernooi TSF B1, Cl, D1vanaf zondag Vlaardin gen toernooi ROVS C2 en D, Maassluis toernooi Be Quick B, C en D. VLAARDINGEN Kees Bakker heeft over het belang, dat hij aan het pupillenvoetbal hecht, nooit twijfel laten bestaan. Hij zette zich immer strijdbaar in en durfde, als het er op aan kwam, 'man en paard' terecht te wijzen. Gewoon, omdat hij het karakter niet heeft om ongenoe gens op te slaan. Wie niet naar de voorzitter van de rayonpupillencommissie Vlaardingen/Maassluis wilde luisteren, moest dat oraal maar voelen. Sinds kort hoeft hij die stem niet meer te verheffen. Hij heeft zijn mandaat na zestien jaar pupillenwerk en vier jaar voorzitterschap afgestaan. Verzadigd, zoals hij het noemt. Natuurlijk zijn hobby had leuke, soms ontroerende kanten, maar het telkens dichten van bressen, het nogal tevergeefs pleiten voor betere faciliteiten en het continue motiveren van medewerkers waren de druppels, die de emmer tot de rand hadden gevuld. Bakker achtte het tijd om te gaan Geprojecteerd tegen de lange reeks van jaren waarin hij Door GERARD S. VERVER zijn vrije tijd vulde met het organiseren van de pupillen- competitie, kwam zijn wel- receptie. „Achteraf vind ik het haast overhaaste vertrek als daf z® b®* gedaan heb- een complete verrassing. ben erkent hlJ toch. „Thuis heb ik er, vooral omdat Daar laat hij het natuurlijk mijn vrouw me veel werk uit niet bij, want Kees Bakker wil handen neemt, eerst over ge- in zijn testament best nog praat. Daar waren ze hogelijk even wat waarschuwende vin- verbaasd, dat ik ineens zo gertjes opsteken. In de rich- makkelijk afstand kon nemen. ting van de voetbalbond bij- Maar ik zag plotseling als een voorbeeld. Daar wordt stevig berg op tegen het opnieuw op propaganda gemaakt voor het gang brengen van de carrous- vier-tegen-vier. „Foute zet", sel. Niet, dat het onplezierig oordeelt hij. „Dat we ef-jes op was, maar ik was al bij voor- een half veld zetten is nog baat vermoeid". daar aan toe. Voor die knapen Geen stil vertrek Hij had in stilte willen ver trekken. „Destijds ben ik er in stilte door Arie Swaneveld bijgehaald en ik had zo ook willen verdwijnen", lanceert hij. Daar wilde de nieuw ge vormde pupillencommissie niet aan. Kees Bakker kreeg het afscheid, dat bij zijn staat van dienst paste. Werd lid van verdienste van de KNVB afde ling Rotterdam. Kreeg een Delfs blauw wandbord en een MAASSLUIS Voor de jaar lijkse wedstrijd tegen een ere divisieclub is - nadat Excel sior M vorig jaar tegen FC Den Bosch speelde - de beurt nu aan VDL. De Rotary Club, die het tref fen organiseert en de recette afdraagt aan een goed doel, heeft ditmaal Sparta gestrikt. De speeldatum is zaterdag 1 De KNVB afdeling Rotterdam benoemde Kees Bakker (rechts) tot lid van verdienste en RVB-pupil- lencommissie-voorzitter Siefers speldde hem de versierselen op. van zes en zeven jaar is een compleet veld teveel. Maar bij de wat ouderen moet je de juiste regels hanteren: elf te gen elf dus op een heel veld. Bij het schaken wordt het aantaal vakken voor een acht jarige toch ook niet gehal veerd. Met voetbal moet je dat ook niet doen. Anders kan je net zo goed de velden opdoe ken en op straat gaan spelen. Nee, vier-tegen-vier is geen voetbal". De door Bakker gelaakte bondsactie is van recente da tum en bedoelt als poging om de jeugd weer naar de velden te trekken. Daarin is de laat- SCHIEDAM 'Groenoord' mag zich dan de enige speci fieke zaalvoetbalvereniging in Schiedam noemen, bowlen kunnen ze er ook. Dat bewijst de groep, die onder leiding van Wim de Koning deel neemt aan de Sportleaque'87 in Bowling Musis. De bowlende zaalvoetballers haalden namelijk vorige week de hoogste score en leidden toen het klassement. Dat is inmiddels door Ursus onge daan gemaakt. Maar de reeks duurt nog lang en Groenoord zal ongetwijfeld op een nieu we kans loeren om de leiding weer van nog op sportpark 'De Lange Bogert' zetelende voetballers over te nemen. Ursus leidt dus na drie wed strijdavonden. Deze ploeg heeft 9 punten en een totaal pinfall van 7815. De ZW Groenoord volgt met 8 punten en 7753 pins. Klaverstede is derde (7/8009), SVDPW vier de (6/7812), Dartcafé De Pub vijfde (6/7512), WK zesde (5/7853), NOAD zevende (5/7513), de schietvereniging SPORTLEAQUE '87 Bowling Musis Sacrum De Havenloods Sporthuis Ben Hakker Schiedam achtste (3/7664) en Hermes DVS negende (2/7828). Hermes en WK hebben nog een wedstrijd tegoed. Excel- sior'20 is niet meer in de stand opgenomen, omdat dir team al tweemaal verstek liet de Zaalvoetbalvereniging Groenoord. SCHIEDAM— Hermes DVS heeft als lachende eerste het voorbije weekeinde afgeslo ten. De Schiedammers troef den zelf runner-up VCC af, terwijl ook Sparta - de andere concurrent - het loodje legde. Met een voorsprong van zes punten lijkt het kostje voor de mannen van coach Roger Bradlëy gekocht. „We zijn afschuwelijk in vorm", schetst captain John Beijer. „Dat is en opsteker voor het zelfvertrouwen, ter wijl anderzijds de uitslagen reeks ontzag inboezemt bij te genstanders". Vooral de zege op VCC (met ex-Excelsior's Tony Opatha en naar Beijer meent „het team, dat na Hermes het meeste talent in huis heeft") tekent de kracht van de onge slagen Schiedammers. Want ditmaal scoorde niet Bradley, maar kwamen de 'meeste runs van het openings-duo Jos Zuidgeest en Bas Kornet(125). Voor de Hermes-elf is dat een duidelijke reden om niet op te kijken tegen de confrontatie tegen het altijd moeilijk te be spelen KZKC. „In de eerste wedstrijd bleven zij op zestig steken, terwijl wij ruim over de tweehonderd runs gingen", herinnert Beijer zich. Hij gaat er dan ook vanuit, dat de Ha genaars zich zondag in return SCHIEDAM Het dames- softbalteam van 'Schiedam' vertrekt op zondag 12 juli vanaf Brussel voor een 18- daagse trip naar de Verenigde Staten. Naast talloze excursies heeft de groep twee wedstrijden en een toernooi op het program ma staan. MAASSLUIS Koos Ouwer- kerk, van 1981 tot 1986 voor zitter van Evergreen's hoc- keyafdeling, zal op woensdag 8 juli op het hockeycomplex in de Steendijkpolder, de eerste spade in de rond steken voor de aanleg van een kunstgras veld. Het voor het hockey zo onont beerlijke kunststoftapijt kwam voor Evergreen in zicht door het krediet van ruim twee ton, dat de gemeenteraad onlangs beschikbaar stelde. Als de aanleg voorspoedig verloopt, dan wordt het veld eind september in gebruik ge ste jaren namelijk behoorlijk de klad gekomen. Geen cijfer geeft de geslonken interesse zo treffend weer als het aantal pupillenteams. In 1981 telde deze regio er nog 131, nu is dat slechts 67! Fietsen „Natuurlijk heeft dat van al les te maken met de daling van het aantal geboortes en de krappe beurs, maar toen Zoe temelk de Ronde van Frank rijk won, werden er ineens wel 40.000 fietsen verkocht. Wij hebben langdurig geprofi teerd van twee prima verlopen wereldkampioenschappen. Daarna ging het Nederlandse voetbal het dal in. Terwijl bo vendien de supporters zich gingen roeren en rellen meer regel dan uitzonderingen wer den. Het gros van de jeugd wil dat niet. Een kind onthoudt alles. Ziet wat er in de sta dions gebeurt en voelt de drei ging. Dan is het toch niet zo Open provinciaal baankampioen- schap SCHIEDAM Op de Harga- wielerbaan wordt op maan dag 6 juli gereden om de offi cieuze open baankampioen- schappen van Zuid-Holland. Er wordt gereden in de klas sen nieuwelingen, dames, ju nioren en amateurs. Gelicen- teerde renners kunnen zich tot een kwartier voor de start aanmelden. De wedstrijden beginnen om 19 uur. De toe gang is gratis. vreemd, dat een deel zich af wendt en kiest voor een ande re sport". Bakker is zeker geen zwart kijker. Liefst ziet hij weer de nog kort geleden aanwezige voetbalwelvaart terugkeren. Om het zover te krijgen Wor den er, constateert hij mis noegd, steeds meer kunstgre pen toegepast. „Een kwart eeuw geleden lag de grens voor jeugdspelers bij tien jaar. Jonger kon echt niet. Maar inmiddels gaat de leef tijdsgrens steeds verder om laag". Vijf jaar „Nu ligt dat bij zes jaar en opnieuw wordt er gezegd, dat jonger echt niet kan. Ik weet zeker dat er nu al jongens van vijf worden ingezet", be weert hij. „Misschien komt eens de tijd, dat de vierjarigen met gejuich binnen gehaald worden. Kleuters nota bene, die volop in ontwikkeling zijn, maar door de ouders gezien worden als toekomstige Ruud Gullit. Winnen staat voorop. Het plezier, dat zo'n knaap eigenlijk aan dat voetbal moet beleven, telt nauwelijks. Ik heb ze huilend van het veld zien lopen. Ze hadden verlo ren en waren voor het voetbal verloren". Maar het zijn niet alleen de ouders, die het pupillenvoet bal niet naar waarde weten te schatten. Ook de leiding van de voetbalclubs maakt zich er soms schuldig aan. „Het is ge beurd, dat er werd afgekeurd, omdat om elf uur het tweede moest spelen. Dat was belang rijker. Om hels van te worden. Is de jeugd dan niet van be lang. Het was droog en wat konden die lichtgewicht-voet ballertjes nu voor schade aan het gras veroorzaken? Wan neer je greep op de jeugd wil houden, moet je ze niet voor het minste geringste thuis la ten blijven". Gestaakt Het was vechten tegen een bierkaai. „Het maakte me la coniek en hield mijn mond maar. Ik heb wat meege maakt", onderstreept hij. „Ja wel, ook gestaakte wedstrij den. Omdat de volwassenen het langs de lijn niet een wa ren over het meedoen van een jongen. Weet je kinderen snappen dat gekrakeel niet". Natuurlijk is er ook een posi tieve keerzijde. „Doordat er intensiever geselecteerd wordt en meer getraind, is de kwaliteit aanzienlijk verbe terd. Ik laat dan oook een wedtrijd van (senior) stan daardteams graag schieten voor een pupillenpartij. Dat is smullen". Voetbalclubs vragen om 'wijze mannen' VLAARDINGEN— Fortuna is bereid het complex aan de Marathonweg te verlaten en te verhuizen naar de Broekpol der om daar samen te gaan wonen met de voetbalvereni ging Vlaardingen. Dat opper de Fortuna's voorzitter Rick Zevenbergen maandag tijdens een extra vergadering van de sectie voetbal. Ook herinnerde hij aan het in deze krant ge lanceerde idee om DVO'32, DSS'26 en Cion te bundelen tot de FC Zuidbuurt. Het is één van de pogingen om de impasse te doorbreken, die is ontstaan na de door de ge meente aangekondigde bezui nigingsronde, waarbij de voetbalclubs door het sluiten van vier velden 50.000 gulden moeten inleveren. Daarmee wil de gemeente tevens de be spelingsgraad van de andere complexen verhogen. De clubs achten zich met m staat om vóór 1 september, zo als de gemeente verlangt zelf met afgeronde voorstellen te komen. De standpunten lopen te ver uiteen. Vandaar, dat het dagelijks bestuur van de sportraad nu gevraagd om een commissie van wijze mannen te formeren, die de meningen gaat polsen om daarna met een advies te komen.Deze on partijdige commissie zou, als het aan de voetbalclubs ligt, moeten bestaan uit Klaas Kalfsbeek (plantsoenen dienst), Ruud Kooijmans (KNVB), Peter van Wilsum (sportraad) en Gerard van Leeuwen (Sportbureau). 3 Diafilms Agfachrome CT100. De beste diafilm die Agfa ooit maakte alleen bij terMeulen zo voordelig. Perfek- te scherpte en kleur. 21 Din/100 ASA Gratis ont wikkeld door Agfa Nederland. 3 Films a 36 opnamen van a9.50 zolang voorradig Satelliet-DSS'26 zaterdag 12 sept: DSS'26-DV0'32 TSB-Satelliet zaterdag 24 oktober: I DVO'32-Satelliet zaterdag 31 oktober: I DSS'26-Vlaardingen zaterdag 7 november: Vlaardingen-TSB zaterdag 21 november: Met buffet-dansant voor winnaar VLAARDINGEN Door het IffffPfffl samenbrengen van de vijf Vlaardingse vierdeklassers in één afdeling zorgt competitie leider Wim van der Berg niet alleen voor een bijna onge ëvenaard aantal plaatselijke confrontaties. Ook gaf hij de voorzet voor het formeren van een uniek klassement: ééptje, waarbij uitsluitend de door de vijf clubs onderling gespeelde wedstrijden tellen. DVO'32, DSS'26, Satelliet, TSB en Vlaardingen hebben inmiddels al te kennen gege ven niet tegen de reeks derby's op te zien. „Sportief gezien is het een uitdaging. Dergelijke wedstrijden mogen dan veelal niet de beste zijn, maar span nend en spectaculair zijn ze wel. Bovendien is het goed voor de penningmeesters. Ook kunnen ze een uitstekende promotie van het voetbal zijn", is de algemene teneur. Dat heeft de sportredactie van De Havenloods/Nieuwe Vlaardingse Courant ('actieve kranten in een actieve streek') op het idee gebracht om de resultaten van de onderlinge wedstrijden uit de stand te lichten en die onder te bren gen in een apart klassement. Met voor de uiteindelijke win naar van dit mini-'Vlaardings kampioenschap' een prima beloning: een avondje te gast in De Gasterij aan de Westha- venkade 35/36 waar gastheer Frits Warmenhoven dan voor een buffet-dansant zorgt. VLAARDINGEN'Het zit wel snor bij Bas' is al vele jaren de slogan van Radio-TV Bas van Delft. Dat geldt sinds kort ook voor de spelers van de biljartvereniging De Kroon. Die werden namelijk door het bedrijf in het pak gestoken. Vanzelfsprekend waren De Kroon's bestuursleden Aad van der Kooij en Cees Ver- maat (links en midden) in hun nopje met de geste van Van Delft (rechts), die het tenue onlangs overhandigde. VLAARDINGEN Bijna vier weken na zijn onfortuin lijke val in de voetbalwed strijd tussen de Vlaardingse trainers en de regionale sport pers verruilt Toob Remmers Dijkzigt voor het St. Francis- cus-ziekenhuis. WESTLAND De polders van Midden-Delfland en het water van de Vlaardingse Vaart vormen op zaterdag 4 juli voor de negende maal het decor voor de Kadeloop. zijn 1 (peuters 3 t/m 6 jaar), 2 (jeugd van 7 t/m 13 jaar), 5 (voor iedereen) en 12 (voor geoefenden) km. De starttijden zijn resp. 14,14.20, 14.45 15.30 uur. De start is vanaf het complex van de SV Schipluiden. In de diverse categorieën zijn 46 prijzen te verdelen. Voor meer informatie: tel. 01738 - 9161 of 9467. De val veroorzaakte verlam mingsverschijnselen Het herstel vordert. De artsen hebben vorige week besloten niet te opereren en hebben meer vertrouwen in revalida tie. Daarvoor gaat hij nu naar het St. Franciscus-gast- huis. Vanaf zijn ziekbed heeft Toob Remmers ons verzocht iedereen te bedanken vor de bloemen, fruitschalen, kaar ten en bezoekjes. „De be langstelling was overweldi gend. Het heeft me goed ge daan en gesterkt", zegt hij. Voor wie hem alsnog een kaart wil zenden („en stel maar, dat ik dat erg op prijs stel") dient dat te adresseren aan de heer G.H.CHR.Rem- mers, St. Franciscus Gast huis, Kleiweg 500, 3045 PM Rotterdam.

De Havenloods | 1987 | | pagina 15