Rijnmond MTS op de bres voor vrouwenemancipatie FNV-informatiecentrum is er voor iedereen DE HAVENLOODS -VOORDEELACTIE Gerenoveerd schoolplein wordt feestelijk geopend Wegdromen in de kerk Sportdag scholieren 'Blij dat we hiervoor gekozen hebben' Feestelijke heropening clubgebouw St. Radboud 1 kt n MTS-ers Cor Verweij en Helga Heij in het praktijklokaal bouwkunde. Schiedanis Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 WATERWEG/NOORD „Veel meiden denken dat ze dit niet kunnen en be ginnen er daardoor ook niet aan. Wij snappen daar niks van, want we hebben het hier best naar onze zin. Natuurlijk is het echt wel eens zwaar geweest, maar we zijn toch blij dat we hiervoor gekozen hebben". Cor Verweij, Magda Veldhoen en Helga Heij hebben over duidelijk geen spijt van hun studie aan de Rijnmond MTS. Voor één van hen, Helga Heij, is morgen (woensdag 8 juli) het moment aangebroken van de diploma-uitreiking. Spoe dig hierna gaat Helga, die bouwkunde heeft gedaan, aan het werk als aspirant-opzich ter bij het gemeentelijk wo- ningbeheer in Den Haag. Terugkijkend op de afgelopen vier jaar aan de MTS vertelt ze: „Na de Mavo wist ik nog niet precies wat ik wilde. Een vriendin wees me toen op de mogelijkheden van de MTS. Aangezien ik wis- en natuur kunde in mijn pakket had, bleek dat inderdaad een pri ma vervolgopleiding te zijn. Na een rondleiding door de school besloot ik me op te ge ven voor bouwkunde. De stu die was pittig, maar het is toch gelukt. Afgelopen jaar wés mijn praktijkjaar. Daarin heb ik stage gelopen bij de Woningbouwvereniging echt met alle kanten van het bedrijf kennis laten maken. Ik ben op bouwplaatsen geweest, heb tekenwerk gedaan en ad ministratief werk verricht". Cor Verweij (de vriendin die Helga attent maakte op de mogelijkheid van een MTS- opleiding) heeft inmiddels eveneens het theoretische deel van de bouwkunde-studie af gesloten. Zij rondt de oplei ding dus in 1988, na het ver plichte praktijkjaar, af. Cor Verweij: „Ik was, na de Mavo, van plan iets met com puters te gaan doen. Zodoen de kwam ik op de open dag van de MTS terecht. Toen ik bij electronica al die draadjes zag leek dat me echter toch niet zó geslaagd. Wat me wel enorm aantrok was bouwkun- Subsidie van Komité Kinderpostzegels SCHIEDAM— Het speel plein bij het Boddacrtcen- trum heeft een grote op knapbeurt gehad. Er is een rolschaatsbaan aangelegd, een tuinhuis neergezet en er zijn verscheidene spelobjec- ten geplaatst. De renovatie was mogelijk dankzij een subsidie van het Nederland se Komité Kinderpostzegels. Het Boddaertcentrum Schiedam startte in januari '85 in een pand aan de Fran cois Haverschmidtlaan. Eni ge tijd geleden verhuisde het naar de leeggekomen 'Finse school' aan de Schoolstraat 8, waarin tevens een depen dance gevestigd is van de Jo zefschool. Boddaertcentra trachten door middel van dagopvang voor kinderen, gezinnen te helpen die in moéilijkheden zijn geraakt. In Schiedam heeft men plaats voor 16 a 18 kinderen. Afgaande op de binnenkomende aanmeldin gen wordt thans overwogen een dependance op te richten in Vlaardingen. Tevens wil men een centrum zien te rea liseren voor de jeugd vanaf 12 jaar. Voor het opknappen en in richten van het speelplein bij het nieuwe onderkomen ont ving het Boddaertcentrum Schiedam in oktober '86, uit handen van de voorzitter van het plaatselijke Komité Kinderpostzegels mevrouw Eysbergen, een checque ter waarde van 22.500,-. Morgen (woensdag 8 juli) zullen de leden van het plaatselijk ko mité, die men gevraagd heeft om 13.00 uur de feestelijke opening te verrichten, kun- VLAARDINGEN Wie don derdagmiddag in de buurt van de Grote Kerk is, kan even wegdromen bij het orgelspel van Aad Zoutendijk. De orga nist verzorgt dan zijn weke lijkse lunchconcert, dat om 12.45 uur begint en een half uur duurt. Het programma voor deze week vermeldt werken van Antonio de Cabézon, Lambert Chaumont, Pierre du Mage en Johann Seb. Bach. Aad Zou tendijk sluit het concert af met een improvisatie. Iedereen is welkom. A Wethouder Haf- kamp heropent verbouwd clubhuis St. Radboud. A Belangstellenden kunnen kijkje ne men in St. Janstoren. A Excelsior '20 plaatst zich voor play-offs. A Mini-triathlon komt eraan. ui 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— De hoogste groepen van het openbaar ba sis- en speciaalondcrwijs heb ben vrijdag 3 juli deelgeno men aan een gezamenlijke sportdag. De activiteiten welke plaats vonden in sporthal Margriet en het Sportfondsenbad duur den van negen uur in de och tend tot vier uur 's middags. In de sporthal konden de schoolverlaters onder meer deelnemen aan tafeltennis, badminton en dobbelbal. In het Sportfondsenbad was een spelcircuit uitgezet met onder andere, een glijbaan estafette, ton heffen en een vlottenrace. De circa tweehonderd deelne mers waren afwisselend, voor en na de middag, in de sport? hal en het zwembad actief. De sportdag was, in samen werking met de vakleerkrach ten gymnastiek voor het open baar onderwijs en de gemeen telijke dienst sport en recrea tie, georganiseerd door hét bureau gemeentelijk onder wijs consulent. Onbewoonbaar verklaarde woningen moeten na 6 maanden ontruimd zijn Het gerenoveerde speelplein van dam nen bekijken waaraan de gift. zoal besteed is. Aanslui tend worden de spelobjecten door kinderen van het Bod daertcentrum en de depen dance van de Jozefschool in SCHIEDAM "Werkenden beschikken binnen de bond ieder over een eigen orgaan. Uitkeringsgerechtigden heb ben vaak het gevoel daar niet serieus te worden genomen. Uitgaande van dit gegeven ben ik blij met deze start". Met deze woordlen gaf het FNV-bestuurslid Wim van den Bremen zijn mening weer over het op vrijdag 3 juli geo pende FNV-informatiecen- trum. De informatie-winkel, aan de Lange Kerkstraat 56, is opge zet door vrijwilligers van de Werkgroep Uitkeringsgerech tigden Schiedam. Deze gaan tevens de wekelijkse spreeku ren bemannen. Indien nodig kunnen zij terugvallen op pro fessionele steun vanuit de FNV. Op de spreekuren kunnen alle Schiedammers, of ze nu wel of geen lid van de FNV zijn, te recht met vragen over: pensi oenen, uitkeringen, de huur subsidie, aanvullende toesla gen, enzovoorts. Het is overi- de en het werken met hout. Daar kwam nog bij dat het overeen kwam met wat afge nomen testen hadden uitge wezen, mijn belangstelling voor architectonische zaken". Electronica Voor de derde MTS-studente, Magda Veldhoen, ligt het alle maal weer wat anders. Zij koos wél (en zonder spijt) voor de vele draadjes van electro nica. Afgelopen jaar liep ze stage in drie bedrijven. Bij het ene in de buitendienst, het. volgende op de tekenkamer en tot slot verrichtte ze controle's en bouwde ze verouderde in stallaties om. In tegenstelling met bouwkunde, waar de stu die met het praktijkjaar wordt afgesloten, heeft zij nu nog één theoriejaar voor de boeg. Nader ingaand op de vraag hoe ze op de MTS terecht kwam vertelt Magda: „Mijn vakkenpakket (met wiskunde, scheikunde en natuurkunde) gaf me de mogelijkheid voor de verpleging of de techniek te kiezen. Zo'n drie jaar geleden zag het er wat de verpleging betreft echter niet zo best uit. Er waren er nogal wat die na hun opleiding niet aan de slag konden komen. De techniek leek me dus een betere keus". Weerstand In het cursusjaar '86-'87 ston den er aan de Rijnmond MTS vijf vrouwelijke leerlingen in geschreven, tegen 728 manne lijke. Voldoende reden dus om met de drie bij het gesprek aanwezige jongedames nader op dit aspect in te gaan. „Ze ker in het eerste jaar", ver haalt het drietal", vond ieder een het toch wel bijzonder. Verder heb je er altijd jongens tussen zitten die het leuk vin den je te pesten. Daar moet je weerstand tegen bieden. Zo dra ze merken dat je echt se rieus met je studie bezig bent houdt dat trouwens vanzelf op. Het enige is dat je als vrouw altijd het gevoel hebt dat je extra waar moet maken, want ze blijven kritisch naar je werk kijken. Aan de andere kant maak je hier even goed veel leuke dingen mee". Niet alleen mannelijke mede studenten maar ook andere meisjes blijken vaak nog vreemd tegen een MTS-oplei- ding aan te kijken. „Er zijn er zelfs", vertellen Cor, Magda en Helga lachend, „die denken dat meiden die hiervoor kië- zen dat doen om een vriendje te vinden. Verder isxhet opval lend hoe weinig échte belang stelling ze meestal voor je stu die hebben. Niet dat dat zo belangrijk is want het enige dat er toe doet is of je er zelf plezier in hebt. Wat ook flink meetelt is de houding van je naaste familie. Je maakt im mers allemaal wel eens zo'n periode mee dat je het niet meer ziet zitten. Op zo'n mo ment heb je mensen nodig die achter je staan en je stimule ren want anders red je het niet". Projectplan De, aan de Schiedamseweg 245 te Schiedam gelegen, Rijnmond MTS tracht al ja renlang meer meisjes voor een technische opleiding te inte resseren. Er van uitgaande dat het doorbreken van een rol- MTS-leerlinge Magda Veldhoen, die voor electronica koos. lenpatroon niet van één kant kan komen, is inmiddels ook een vrouwelijke docent (voor Duits) op de school aangeno men. Adjunct-directeur Meij er: „Vrouwelijke studenten kunnen immers best eens een probleem hebben dat ze liever niet met een man bespreken. In zo'n geval kunnen ze altijd bij onze docente Duits terecht. Verdergaand op de weg ter bevordering van de vrouwen emancipatie in het Middel baar Technisch Onderwijs heeft de Rijnmond MTS te vens ingehaakt op de hiertoe gevoerde landelijke campag nes. Een en ander leidde tot het opstellen van een vierjarig projectplan waarmee de voor lichting over technisch onder wijs aan meisjes in de hoogste groepen van het basisonder wijs, het LBO, Mavo en Havo geactiveerd wordt. Tegelijker tijd gaat men uitgebreide in formatie hierover verstrekken aan schooldekanen, leer krachten van de basisscholen, ouders en verzorgers. Mede door de ontwikkelingen die er al op de school gaande waren is de Rijnmond MTS er, als enige in deze regio, in ge slaagd voor dit project een subsidie te krijgen van het Mi nisterie van Onderwijs en We tenschappen. Enkele van de te ontruimen woningen. SCHIEDAMEen negental in het stadsvernieuwingsge bied 'Laurens Costerstraat en omgeving' gelegen woningen is onbewoonbaar verklaard. Dit houdt in dat de panden uiterlijk eind december, van dit jaar, ontruimd moeten zijn. Het besluit voor de onbe woonbaarverklaring is be krachtigd in de gemeente raadsvergadering van 29 juni. De woningen waar het om gaat zijn gelegen aan de Si mon Stevinstraat la+b, 7 a+b en 9 a+b, de Laurens Coster straat 17a en de Arhimedes- straat 22 a+b. Voorafgaand aan de onbe woonbaarverklaring zijn dè woningen, door bouw- en wo ningtoezicht, onderzocht* Daarbij kwamen talrijke ge breken aan het licht waaron der: slechte fundering, scheu ren in de gevels, brandgevaar lijke scheidingswanden en plafonds, lekkages en onvol doende sanitaire voorzienin gen. Tengevolge hiervan heeft ook de inspecteur van de Volkshuisvesting in de pro vincie Zuid-Holland geadvi seerd de woningen onbewoon baar te verklaren. Hoewel de aankooponderha®- delingen met enkele eigenargji van de panden nog niet zijn afgerond zal dit geen stagna tie opleveren voor de ter plek ke te verrijzen nieuwbouw. Het startsein voor de bouw wordt namelijk pas begin '88 gegeven, wanneer voornoem de woningen reeds ontruimd zijn. Gemeente bereid asielzoekers te huisvesten VLAARDINGEN— B en W zijn beried op kleine schaal asielzoekers te huisvesten in Vlaardingen. Het gaat voorlo pig nog om enkele tientallen plaatsen. Minister Brinkman had in april aan alle gemeen tebesturen het verzoek gericht medewerking te verlenen aan de Regeling Opvang Asielzoe kers, De regeling houdt in dat de asielzoekers, dat zijn vluchtingen die nog geen of- fiële status als vluchteling>of asielgerechtigde hebben ver- kegen maar wel in Nederland zijn toegelaten, door de ge meente in natura huisvesting wordt aangeboden. W Ook ontvangen de asielzoe kers voor de kosten van le vensonderhoud een maande lijkse uitkering. Voor een al leenstaande van 23 jaar en ou der is dat f 445.- per maand. Momenteel zijn er nog ge sprekken gaande over de con crete huisvestingsmogelijkhe- den gebruik genomen. Anderen in het kader yan de opening geplande activiteiten zijn: schminken, een optreden en pannekoeken bakken. gens niet zo dat de mensen die het spreekuur verzorgen per soonlijk alle voorkomende problemen oplossen. Wel we ten zij precies waar de ge vraagde hulp wellicht te krij gen is. Het FNV-informatiecen- trum is voorlopig één maal per week, op vrijdag van 11.00 tot 15.00 uur, open. De geboden hulp is gratis. toiletgroepen en materiaal ruimten zijn gerealiseerd. Te vens heeft de grote zaal een fikse opknapbeurt gehad en is de bovenverdieping omge bouwd tot een verenigings ruimte met vergaderzaaltjes, enzovoorts". Nu de verbouwing achter de rug is gaat St. Radboud zich weer met dubbele energie op de repetities werpen. In 1989, wanneer de vereniging hon derd jaar bestaat, wil de har monie namelijk verzekerd zijn van een goede plaatsing (mis schien wel eerste) voor het landskampioenschap. Tot slot, voor degene, die er misschien over denkt lid van de muziekvereniging te wor den: St. Radboud repeteert al tijd op zaterdag van 17.30 tot 19.45 uur. Belangstellenden kunnen dan altijd een kijkje komen nemen in het clubhuis aan de Kerkweg 46. De voorzitter van de F NV-afd. Schiedam, de heer A. Schippers, opende het informatie-centrum door het onthullen van een naambord op de toegangsdeur. Wethouder Hafkamp heropende het verbouwde clubgebouw met het kraken van een 'harde noot'. SCHIEDAM Met het kra ken van een 'harde noot' heeft wethouder Hafkamp (onder meer Cultuur) het ingrijpend verbouwde clubhuis van dei muziekvereniging St. Rad boud heropend. Voorafgaand aan dit officiële gebeuren tracteerde het harmonieorkest de genodigden op een popu lair koffieconcert. De sinds 1889 bestaande mu ziekvereniging St. Radboud repeteert al jarenlang in zaal 'De Noord', aan de Kerkweg 46 in Kethel. Ruim anderhalf jaar geleden besloten de leden dit onderkomen om te bouwen tot een verenigingsgebouw waarin niet alleen gerepeteerd kon worden maar tevens ge zellige avonden, een klaver- jasconcours en andere activi teiten plaats kunnen vinden. De voorzitter van St. Rad boud, de heer Blok: „Wij heb ben nogal wat leden die bouwvakker zijn. Sommigen van hen hebben bijna al hun vrije tijd in de verbouwing ge stoken, maar het resultaat is er dan ook naar. Ons clubge bouw is wel twee maal zq groot geworden. Er is name lijk een heel stuk bijgetrokken waarin een flinke garderobe, St- Radboud trakteerde de genodigden op een populair koffieconcert.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1