GRATIS VAKANTIEBEURT VOOR UW BRIL ÖF LENZEN. |(OTÜ dJr Gebrek aan pasjes kan bedrijven Groothandelsmarkt opbreken -(fcliMlB) Feyenoord zonder aanwinsten van start Russische herinneringen in een datsja warsigisi Computer zit vol O'Horo ffl Voorkom problemen tijdens uw va kantie. Laat Brilmij vóór u vertrekt uw bril nog even nakijken en schoon maken. Gratis natuurlijk. En voor contactlensdragers: laat uw contactlenzen t/m 25 juli a.s. gratis controleren door Brilmij. Wel even bellen voor het maken van een afspraak met onze ANVC-con- tactlensspecialist. Brilmij heeft héél véél zonnig A P" f\ geprijsde zonnebrillen, zoals rl 1^1 f dit goudkleurige piloot-model 1 J KJ\J met groene glazen. Vlot damesmontuur in f zachtroze transparant met kleuraccenten in blauw-grijs ofrood-zwart.J9É- WW Dit herenmontuur in goud- f of zilverkleur is zeer fraai li afgewerkt met zwarte lak. Een schoonheid van een A bril in transparant met r 1 li geraffineerde nieuwe zacht 1 1^#" groene kleurstelling. 175?- V/ Aanbiedingen geldig t/m 26 juli 1987. Liesveld 74, tel. 010-4600209. SCHIEDAM: Hoogstraat 61, tel. 010-4261215. SPIJKENISSE: Nieuwstraat 182, tel. 01880-10464 (ABC-gebouw). ZORGT GOED VOOR UW OGEN ROTTERDAM— De be drijven gevestigd op de Groothandelsmarkt vrezen in de toekomst een stuk service aan hun relaties niet meer te kunnen verle nen. Om de Groothandels markt te kunnen betreden moet een gulden worden betaald of men moet in be zit zijn van een pasje. Deze kaartjes zijn niet meer ver krijgbaar. „Stel dat we zouden uitbrei den. Omdat er geen pasjes meer te koop zijn, dan kunnen we onze relaties niet meer van dienst zijn. En dan beginnen de problemen", aldus de heer De Winter van Vlees im- en exportbedrijf Ferwerda. Fer- werda is één van de vele be drijven op de Groothandels markt in de Spaanse Polder waar detaillisten groente, fruit zuivelprodukten en vlees inkopen. De computer die de kaarjes registreert heeft 1500 geheu genplaatsen en een kleine re serve. Ook deze reserve is vol. Het aantal mensen dat de markt met kaart kan betreden kan niet meer groeien. „Zo'n kaart haal je er zeker uit. Een bedrijf betaalt f 100.- per jaar en f25.- per pasje", zegt De Winter, „als je iedere dag naar de markt zou gaan zonder pasje, kost dat handen vol geld". „Een alternatief zou kunnen zijn een nieuw systeem met meer geheugenplaatsen en nieuwe pasjes", zegt de heer Hokke, bedrijfsleider van de Groothandelsmarkt, „dit is echter een enorme investe ring. En daarbij komt dat ik geloof dat de behoefte aan nieuwe pasjes niet groot is. We hebben aan bedrijven ge vraagd hoeveel kaarten ze het komende jaar nodig denken te hebben en men kwam tot 25 50 pasjes. Tevens wordt er zeer onzorgvuldig met de pas jes omgesprongen. Veel ex- werknemers van bedrijven hebben nog steeds kaartjes in bezit. Him werkgevers hadden eraan moeten denken deze in te nemen". Nieuw systeem Hoe het met nieuwe bedrijven in de toekomst in z'n werk zal gaan is heer Hokke niet be kend. „Je zou dingen moeten gaan doen die niet in het sys teem passen". „Een nieuw systeem kost f 100000.-", zegt de heer Van Wijk directielid van de Groot handelsmarkt. „het is van een aantal factoren afhankelijk of dit er komt. Bijvoorbeeld de uitbreidingsplannen die een aantal grossiers hebben in de Oost-Abstpolder. Ze willen daar neerzetten. Dit zou min der klanten betekenen voor de Groothandelsmarkt. Niet al leen detaillisten die weggaan, maar ook de vraag om nieuwe kaarten kan stagneren of min der worden". Een tijdelijke oplossing zou zijn op een aantal zelfde num- Lex Schoenmaker (links) en Rinus Israel lijken er zin in te hebben. ROTTERDAM De eerste training van Feyenoord heeft afgelopen maandag zelden onder meer onbe vredigende omstandighe den plaatsgevonden. Ga maar na Simon Taha- mata en Henk Duut ver trokken, Joop Hièle en Keje Molenaar weigeren tot nu toe het hun aangebo den contract te onderteke nen en de door Israel bele gerde aanwinsten Metgod en Koolhof gaven de voor keur aan een andere club. Weinig nieuwe gezichten dus bij de Rotterdammers, of het moet die van Lex Schoenmaker zijn, het ko mend seizoen de tweede man achter Israel. Feye noord oriënteert zich wel verder op met name de En gelse spelersmarkt. Zo was de Engelse spits Colin West, momenteel nog on der contract van het Schot se Glasgow Rangers, pre sent in het stadion en zelfs al op zoek naar geschikte woonruimte. Israel hield met betrekking tot West een slag om de arm. „Hij kan beter volgende week terugkomen om mee te doen in een oefenpartijtje. Ik wil niet zonder meer ac- coord gaan met deze trans fer. Ik ken de man niet. Bo vendien is er met de over name een forse transfersom gemoeid; aldus Israel. Biliififi ROTTERDAM— Typisch Russisch, melancholisch en versteld is het toneelstuk Cerceau dat afgelopen vrijdag zijn Nederlandse première beleefde in Hal 4. Het wordt gespeeld door de uit Moskou afkomstige Ta- ganka school der dramati sche kunst en is nog op 9, 10, en 11 juli te zien. Cerceau gaat over een groep veertigers, die een weekend in een verlaten 'dats ja' (zomerhuis) doorbrengen en daar herinneringen opha len over het verleden en filo soferen over het nu. Het is een sterk emotioneel geladen en dubbelzinnig stuk, dat qua sfeer is te vergelijken met de films van Tarkowski en de Kersentuin van Tsjechov. De regie van deze 'sensatie uit Moskou', zoals het wordt ge noemd, is in handen van Ana toli Vasiljev. Viktor Slavkin schreef het verhaal. Het stuk wordt in het Russich gespeeld, maar via koptele foons kan het publiek simul taan de Nederlandse vertaling beluisteren. De productie wordt gepresen teerd door de Stichting Mic- kery Workshop, die naar Hal 4 moest uitwijken, omdat het eigen Mickery Theater te klein is voor deze voorstelling. Aanvangstijd is 19.00 uur. Re serveren kan elke werkdag van 12.00-16.00 uur via num mer 4126031 van Hal 4, aan de Watertorenweg 180. mers meerdere pasjes uitge ven, maar we weten nog niets maten 36/42 Adviesprijs leder 'auto-moe' instapper in wit en naturel. maten 36/41 Adviesprijs ballerina in div. leder pump met perforatie en vlotte sleehak-sandalet in div. modieuze zomer- garnering. Modekleuren wit en zomerse kleuren verkrijgbaar, kleuren. MuMM.Bt'Ji-UJE blauw/wit. maten 36/42 Adviesprijs IDEAAL VOOR DE VAKANTIE leder klomp in de kleur wit. Perfekte maten 24/34 Adviesprijs jz&xzr de kleur blauw Oersolide zool en prima pasvorm leder trim/vrijetijds schoen. Kleur wit 2-kleurige zoo maten 28/45 Adviesprijs _j5&95-" maten 35 t/m 39 voor de kleintjes luchtige linnen maten 20/27 Adviesprijs maten 40/46 Adviesprijs 29t9£T~ MET LEDER ZOOL leder vlecht-loafer Kleur zwart teomcity the Ace Blauw nylon met suède versterkt flexibele leder veterschoen de kleur grijs. Poro-rubber zool leder 'Disco in vetermodel of als instapper. In wit, l.grijs en blauw schoentjes kleuren ogging/vrijetijds- bakken in diversa Freetime 'BAHIA-1' soufflé matras afm. 200x76x8 cm paKKen in diverse unikleuren 50/50 kwaliteit Adviesprijs 41150 -49r95~ 5-baans luchtbed in rood/blauw. Canvas/katoen uitvoering Adviesprijs 29.95 running-shirt in polyester kwaliteit In div. frisse kleur- kombinaties katoenen singlet met knoopsluiting in diverse kleuren. Adidas trilobal jack in diverse mooie kleur- kombinaties. ROTTERDAM nnenwegplein 20 aanbiedingen gelden tot en met 8 augustus zolang de voorraad strekt -

De Havenloods | 1987 | | pagina 6