Achter de theaterschermen valt veel te verbeteren DE HAVENLOODS r VOORDEELACTIE- Fonteinen, mooi en nuttig 'Opruiming' bij bibliotheek Politie treedt streng op bij tunnel Zomervakantie-activiteiten op bouwspeelplaats Zuid Barrika op zoek naar nieuw onderkomen Cursus PW Stichtingsbestuur stelde beleidsnota samen Jazz-sessie Stevie Wonder in Ahoy' Exposities EDITIE 9' DINSDAG 14 JULI 1987, 36e JAARGANG, Nr. 29 QiD Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR; PRINS HENDRIKKADE .2-,6, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT22, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Dertien exemplaren in Schiedamse wateren SCHIEDAM In de singel langs de Zoomweg, bij het verpleeghuis 'Driemaasste- de', is dit voorjaar een fon tein geplaatst. In tegenstel ling tot wat veelal gedacht wordt gebeurt zoiets niet zo zeer voor de sier, maar om de kwaliteit van het water te verbeteren. Voor de afbraak van organi sche afvalstoffen in het wa ter is veel zuurstof nodig. Gedurende de zomermaan den, wanneer hogere tempe raturen tot een versnelde af braak leiden, ontstaat daar door op bepaalde plaatsen een zuurstoftekort. Tenge volge hiervan kan het water gaan stinken en dreigen vis sen te stikken. Door de plaatsing van een fontein kunnen deze proble men worden voorkomen. Om een goed inzicht te krijgen waar fonteinen nodig zijn neemt de hoofdafdeling Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken elke maand, op tal van plaatsen in de stad, watermonsters. Dit heeft inmiddels geleid tot het installeren van der tien fonteinen. Prettige bij komstigheid voor de omwo nenden en voorbijgangers is dat ze tevens mooi zijn om te zien. Niet alleen in grote singels en vijvers heeft het zin een fontein te plaatsen, ook de waterkwaliteit van een tuin- vijver kan met behulp van een fonteintje verbeterd worden. Eén van de door de Plantsoenendienst geïnstalleerde fonteinen. SCHIEDAM In het M.C.M. de Groothuis, aan de Stad houderslaan 30, start in sep tember een cursus 'Politieke Vorming van Vrouwen'. Deze is bestemd voor vrouwen die meer duidelijkheid en inzicht in de politiek willen krijgen. De totale cursus duurt zes we ken. Aansluitend kan worden deelgenomen aan een even eens zes weken durende ver volgcursus. De deelnamekos ten bedragen respectievelik f25,- en f50,-. De bijeenkomsten zijn steeds op maandag van 09.00 tot 11.00 uur. Er is gratis kinder opvang aanwezig. Wie meer over de cursus wil weten of zich wellicht op wil geven kan bellen naar Maja Nieuwenhuis-den Duik, tel. 4260756 of Anneke van Vel- zen-Crama, tel. 4706237. SCHIEDAM In café Podi um, aan de Lange Haven, kan men zondag 19 juli luisteren naar jazz-muziek van de gele genheids-formatie Blijdorp. Het optreden begint om circa 22.00 uur. De toegang is gra- SCHIEDAM Wordt het Passage Theater een vol waardige schouwburg of een zaalverhuurcentrum? Op deze vraag zal de Schie damse gemeenteraad een antwoord moeten geven. Reden voor het bestuur van de Stichting Schiedamse Theaters om een beleidsno ta samen te stellen waarin wordt aangegeven wat de gevolgen van een bepaalde keus zijn. De nota, getiteld 'Kiezen voor cultuur', is in middels aangeboden aan het college van Burgemees ter en Wethouders. Schiedam telt twee theaters, het 'Passage' en 'De Teer- stoof'. Het sinds 1933 be staande Passage Theater werd gebouwd als bioscoop. Tot zo'n vijf jaar geleden bestond het programma-aanbod ook voornamelijk uit films. Voor de liefhebbers van theater viel er slechts enkele malen per seizoen iets te beleven. Mede hierdoor werd in 1977, door vrijwilligers, De Teerstoof op gericht. Vijf seizoenen later (in '83) volgde de ommezwaai, van bioscoop naar schouw burg, van het Passage Thea ter. Spoedig .hierna werd be sloten de belangen van beide theaters, na een fusie, door één stichting (de Stichting Schiedamse Theaters) te laten behartigen. Het op 29 september 1986 be noemde bestuur (bestaande uit de heren Th.H. de Vos, H. Bakker, W.F. v.d. Blij en me vrouw J. Renskers-Maas) van deze stichting stelde, op ver zoek van het college, de thans gepresenteerde beleidsnota samen. Theaterdirecteur Connie Eg- gink: „De behoefte aan dit soort voorstellingen in Schie dam is afgelopen seizoen dui delijk bewezen. Goed voor beeld is de voorstelling van 'My Fair Lady', waarmee werd uitgeweken naar het Zuidplein Theater. Een derde van de abonnementhouders reageerden daarop met een af zegging. Ze gaven te kennen er geen zin in te hebben naar Rotterdam te reizen". Alvorens het Passage Theater een dergelijk programma aanbod kan gaan brengen, zal er echter wel één en ander 'achter de schermen' moeten gebeuren. Voornaamste knel punten, zo blijkt tijdens een rondleiding, zijn het ontbre ken van een zijtoneel en goede los- en laadmogelijkheden. Hierdoor zijn reeds diverse malen grote decorstukken in de vrachtwagens blijven staan. Tevens is er een groot gebrek aan kleed- en berg ruimte. Onoplosbaar zijn deze problemen overigens niet, want, zo vermeldt de nota, het is zeer goed mogelijk een zij toneel te realiseren en een los- en laasperron te bouwen aan de zijde van het Broersveld. Vervolgens zou extra kleed- en bergruimte gebouwd kun nen worden in de tuin aan de achterzijde. Rolstoelen Niet alleen achter het toneel, maar ook aan de andere zijde van het doek, in de zaal, dient er het nodige te worden ge daan. Zo zijn de stoelen totaal versleten en kapot. Reparatie is, vanwege het niet meer in de handel zijn van onderdelen, onmogelijk geworden. Verder is het de bedoeling ruimte te creëren voor in totaal 18 rol stoelen en dient de vloerbe dekking in het theater nodig vervangen te worden. Een andere opvallende in de nota genoemde wens is het verwijderen van 'de erker' in de Passage. In de plaats hier van zouden er openslaande deuren moeten komen, die het mogelijk maken in de zomer een terras te realiseren. Niet alleen in het Passage Theater, maar ook in De Teer stoof zijn enige verbouwings werkzaamheden op zijn plaats. Grootste knelpunten daar zijn het ontbreken van een toilet bij de kleedkamer en de slecht begaanbare trap. Behalve alle reeds genoemde is er overigens nog een ander probleem: het te geringe aan tal personeelsleden. Dit heeft er afgelopen seizoen toe geleid dat zeker 25 procent van het noodzakelijk aantal werkuren moest worden ingevuld door vrijwilligers en onbetaald overwerk. Een situatie waar aan men zo spoedig mogelijk een eind zou willen maken. Een goede verstaander zal in middels wel begrepen hebben, dat aan de keuze van een vol- i enige muren het zeer Knelpunten Afgaande op de landelijke ge middelden, zo bewijzen de in de nota vermelde cijfers, is er in Schiedam een toenemende belangstelling voor theater, uitgaande van dit gegeven zou het dus passend zijn het pro gramma-aanbod met wat gro tere producties uit te breiden. w c.en van ae grote Knelpunten, de nooduitgang aan het Broersveld h komen. ir een laad- en losperron zou moeten SCHIEDAM— In de hoofd vestiging van de Gemeen schappelijke Openbare Bi bliotheek, aan de Lange Ha ven 131, wordt tot 25 juli een boekenuitverkoop gehouden. De aangeboden collectie be vat, voor leesliefhebbers vaak interessante oude romans, jeugd- en studieboeken. De openbare bibliotheek is reeds geruime tijd bezig met een grote reorganisatie. In dit kader worden ook diverse ma gazijnen opgeruimd. Tenge- Snuffelen tussen oude boeken is voor velen een geliefde bezigheid. volge hiervan beschikt men over een grote hoeveelheid af geschreven boeken voor vol wassenen en de jeugd. Deze worden thans tegen een gerin ge vergoeding verkocht. Belangstellenden kunnen voor dit doel in de hoofdbiblio theek terecht op: maandag van 18.30 tot 21.00 uur, dins dag van 10.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 21.00 uur, woensdag van 10.00 tot 17.00 uur, donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 21.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Vakantiesluiting Gedurende de zomermaanden zijn de vestigingen van de Ge meenschappelijke Openbare Bibliotheek Schiedam om beurten enige tijd gesloten. Het eerst gaan de filialen in Noord en Zuid dicht (van 11 tot 25 juli). Vervolgens de Hoofd- en Jeugdbibliotheek en de Wisselcollectiedienst (van 25 juli tot 8 augustus) en tot slot de filialen Noord en Oost (van 8 tot 22 augustus). ROTTERDAM Stevie Wonder komt naar Rot terdam. Eigenlijk zou de populaire zwarte pop zanger op 3 juli een con cert geven in Rotterdam. Dit werd echter tot een nader te bepalen datum uitgesteld, aangezien zijn Europese toernee naar het najaar was verplaats. De nieuwe datum is nu bekend: op 13 september is Stevie Wonder in de Rotterdamse Ahoy' te be wonderen. De voorver koop voor dit concert is reeds begonnen. waardige schouwburg een ringen zal Schiedam echter niet onbeduidend prijskaartje weldra niet meer zijn dan een hangt. Zonder deze investe- stad met zaalverhuur. A Klubhuis Zuid is verhuisd. A Jcugdland-pro- gramma. 0 DRZen SVDPW maken vanavond toekomstplannen be kend. A Rijnmond tennis- toernooi gestart. 30 EDITIES in Zuid-Hclland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM In de galeries van het Schielandziekcnhuis zijn tot en met 15 augustus een drietal exposities te be zichtigen. Op de locatie BK-laan, in de polikliniek, treft men schilde rijen aan van Franke Venema. De tentoonstellingsruimte is uitsluitend toegankelijk op werkdagen van 9.00 tot 17.00 De galerie aan de Stadhou derslaan toont foto's van Bet ty van Deutekom-Visser en objecten in brons van Harry Lenferink. SCHIEDAM In verband met de bouw van een zogehe ten ABC-warenhuis dient het vrou wenontmoetingscen trum 'Barrika', aan de Lange Kerk straat, aan het eind van dit jaar ontruimd te zijn. .Een en ander houdt in dat de bestu ren van Barrika en SVO hard op zoek zijn naar een nieuwe onderkomen. Hoewel het vrouwenhuis slechts over een kraakcon- tract, waaraan geen rechten onleend kunnen worden, be schikt heeft de heer Hakken- broek van de afdeling CSJ de vrouwen bij hun speurtocht naar een geschikte ruimte alle medewerking toegezegd. De besturen van de organisaties hebben inmiddels te kennen gegeven alles op alles te zetten voor een ander pand in de bin nenstad. De werkgroep die de taak om een geschikt pand te vinden op zich heeft genomen, is ech ter reeds tot de conclusie ge komen dat de gemeente veel W/ICJI vruuwenonimoeungscentrum 'Barrika'. eigen gebouwen afstoot het geen het zoeken extra moeilijk maakt. Ondanks al deze pro blemen gaan de, na de zomer vakantie, in Barrika geplande activiteiten gewoon door. VLAADIN GEN/SCHIE DAM De politie te Vlaar- dingen memoreert automobi listen aan de verkeersmaatre gelen die getroffen zijn bij de Beneluxtunnel. Agenten zul len op de rijksweg 4 intensief controleren op de naleving daarvan. De maatregelen moeten het verkeer in goede banen leiden tijdens de reno vatiewerkzaamheden aan de westelijke buis van de tunnel De buis zal vanaf zaterdag 18 juli tot en met maandag 17 augustus afgesloten zijn. Het verkeer uit de richting Vlaar- dingen-Schiedam naar Hoog vliet zal dan door de oostbuis van de tunnel worden geleid. Er zal een maximum snelheid gelden van vijftig kilometer per uur. Aanhangers De politie verwacht vertra gingen en attendeert wegge bruikers met klem op het te gemoetkomend verkeer in de oostbuis. Om veiligheidsrede nen en uit ervaring van de af sluiting in '86 met de oostbuis, waarbij zich een ongeval heeft voorgedaan, mogen motor voertuigen met aanhangers zowel vrachtauto's als per sonenauto's niet door de tunnel. Ook personenauto's met bagagewagen of caravan worden 24 uur per dag ge weerd. Dit verkeer moet ge bruik maken van de omlei dingsroute via de Van Brie- nenoordbrug. In verband met de verkeers veiligheid heeft het Openbaar Ministerie besloten een spe- Vrachtauto's en personenwagens met aanhangers mogen niet door de Beneluxtunnel. ciaal aangepast, verhoogd transactietarief te hanteren. Wanneer personenauto's met aanhangwagens bijvoorbeeld het inrijverbod negeren, komt dat de automobilist te staan op een boete van f 35,-. Vrachtwagenchauffeurs beta len hiervoor f 250,-. Een over schrijding van de maximum snelheid kan automobilisten een boete opleveren variërend van f35,- tot f80,-. Chauf feurs van vrachtwagens beta len tenminste honderd gulden. De politie waarschuwt wegge bruikers van de rijksweg 4 er voor dat het korps streng zal optreden tegen bestuurders van voertuigen die zich o.a. schuldig maken aan keren, achteruit rijden en op de vluchtstrook rijden. SCHIEDAM Op de bouw speelplaats in Schiedam- Zuid, aan het Hoofdplein, worden in de zomervakantie weer allerlei activiteiten geor ganiseerd. Behalve het timmeren en bou wen van hutten staan er din gen op het programma als: fietscrossen, vliegers maken, figuurzagen, pannekoeken bakken en spelletjes doen. Voornoemde activiteiten zijn bestemd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. De bouwspeelplaats is, van 13 juli tot 21 augustus, geopend op: maandag, woensdag en vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en dinsdag en donderdag van 11.30 tot 16.00 uur. De toe gang bedraagt f.1,-. De limo nade kost een kwartje. I)e jeugd kan zich de komende weken op de bouwspeelplaats heerlijk uitleven.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1