Mister Holland wacht met smart op sponsor Vogelvereniging Icarus betrekt nieuw clubhuis Agenda itta Open damtoernooi STORT Ursus lacht om eerste plaats Oefenen OMPIONATl I succesvol namens Be Quick zvv LAMOS DE WATERWEG ©DE HAVENLOODS Groenoord aan kop Fietscross- baan Dl CIII.TVRA «OMA 13 Na veertig jaar een eigen onderkomen Veel spieren, weinig geld DONDERDAG 16 JULI 1987 29-583 SCHIEDAM „Het komt niet aan op klasse, maar op geluk". Dat zegt Martin Schoenmakers, de captain van het bowling team van Ursus dat nog altijd de ranglijst aan voert. Verrassend is de eerste plaats van Ursus wel, ook voor Schoenmakers. „We gooien echt niet beter dan normaal, gemiddeld scoren we rond de 125. Echt hoog kun je dat niet noemen. Tijdens de voorgaande bowling-toer nooien gooiden we hetzelfde aantal, maar toen eindigden we steevast bij de onderste ploegen". Bij het ingaan van de vijfde speelavond stond Ursus in ieder geval nog fier bovenaan met 12 punten en een totaal van 10.294 pins. Een ruime voorsprong op de achtervol gers heeft het Ursus-vijftal niet, want de bowlers van zaalvoetbal vereniging Groe- noord volgen met 11 punten en een totaalscore van 10.448. Het behalen van de eerste plaats is overigens niet het uitgangspunt van Ursus. Mar- SPORTLEAQUE '87 Bowling Musis Sacrum De Havenloods Sporthuis Ben Hakker voor ons bijzonder verrassend dat wij bovenaan staan; we lachen er elke week weer om". Voor het team van captain Schoenmakers is het telkens weer afwachten in welke vorm de tegenpartij steekt. „Het gekke is dat alle ploegen tegen wie wij tot nu toe heb ben gespeeld tegen ons onder hun normale gemiddelde gooien, waardoor wij de pun ten konden pakken. Het komt dus niet aan op klasse, maar op geluk". Binnen de jonge Ursus-ploeg spitst de competitie zich toe op het behalen van de hoogste persoonlijke score. De beste bowler is Hans Meijer met een gemiddelde van 135. „Het is meer een onderlinge competi tie voor ons", aldus Schoen makers die ongetwijfeld zijn beste beentje zal voorzetten MAASSLUIS Meer dan driehonderd partijen wer den er de afgelopen week gespeeld voor het open toernooi dat elk jaar door Be Quick wordt georgani seerd. Zondagmiddag von den de finalepartijen plaats op de banen aan de Sportlaan en bij de finalis ten bevond zich een be hoorlijk aantal leden van de organiserende club. Al leen Erik Bakker en Cari- anne Nieuwstraten wisten echter beslag te leggen op de eerste plaats. Erik Bakker won de B2- finale van zijn clubgenoot Danny Harteveld met 6-2 en 6-3. Carianne Nieuw straten kwam twee keer tijdens een finale in actie. Bij de dames B verloor ze met 6-2 en 7-5 vande Vlaardingse Cherie Zui- derwijk, maar in de C-fina- De Bl-eindstrijd ging tus sen Marko Doff (Oud-Beij- erland) en Wim Rhijnsbur- ger (VLTC). Rhijnsburger had weinig verweer tegen de gevarieerd aanvallende tennissende Doff: 6-3 en 6- 3. Just Palm en Wouter GEr- lach wonnen de eerste plaats in het heren dubbel B door met twee keer 6-3 van Arjen Rolink/Aad van Opstal (beiden van Maas) te winnen. Het heren dub bel C werd gewonnen door Marko Burgersdijk/Martin Ravestein uit Hoek van Holland. Zij gaven het Vlaardingse duo Rob Ba- ris/Hans Leijstenaar met 6-2 en 6-0 het nakijken. C-finales De titel in het dames dub bel C ging ook naar Hoek van Holland dankzij de 2- le wees ze Evelien 't Hoen (ook Be Quick) terug met duidelijke cijfers: 6-2 en 6- 6, 7-5 en 6-3 overwinning van Marina van Sluijs en Corrie Bochmesser op de Be Quick-dames Jacqueli ne Heilema en Marjolein Verberg. Jolien van der Lippe en Bas Wiekman leg den namens Maas beslag op de eerste plaats in het gemengd dubbel door Cora Vos en Pieter Vermeij (Be Quick) te verslaan met 4-6, 6-3 en 6-3. Marko Burgersdijk was ook succesvol in het enkel spel (Cl). Hij versloeg de Maassluizer Scott Otte: 3- 6, 6-3 en 6-3, terwijl de C2- finale werd gewonnen door Arthur van de Lichte. René van de Leede (VLTC) had met 6-7, 6-1 en 6-3 het na kijken. 9 Veel Be Quick-leden haalden de finales. 9 Het jaarlijkse open toernooi van Be Quick is weer achter de rug. Bij de Vlaardingse hockeyvereni- ging Pollux lieten voorzitter Ruud van Beek en vice-voorzitter Rob Petri zich vervangen. De nieuwe eerste man in de Broekpolder heet nu Gijs Bierling. Emmeline Mahlmann blijft secretaresse. OEFENEN Voor de dames van de hockeyver- eniging Asvion liggen al vijf oe fenwedstrijden vast: Roomburg (op 9 augustus), Leonidas (15 augustus), Leonidas 2 (23 augus tus), Evergreen (29 augustus) en Ommoord (30 augustus). TRAINING Om goed voorbereid op de eerste training (donderdag 30 juli) te ver schijnen heeft Excelsior M-trainer Eric Gudde zijn spelers van een trainingsschema voorzien. In augustus oefent de Maassluise zaterdag-eersteklasser tegen DS'79 2, Excelsior R2, Sparta (am.), Sparta 2, Neptunus en Mon ster. ZAALVOETBAL De Maassluise zaalvoetbalcompe titie concentreert zich vanaf sep tember volledig in de Olympiahal. In het verleden werd op zondaga vond ook in de Wethouder Smit hal gespeeld. Het kleinschaliger maken van de competitie kostte de Vlaardingse teams de kop. Aan het toernooi mogen nu uitsluitend nog Maas sluise formaties meedoen. SCHIEDAM— ZW Groe noord neemt met vijftien punten de leiding in de Sportleague '87. Dit team heeft bovendien 13.060 pin- falls. De lijst wordt verder aange voerd met Ursus (12 pun ten/12.738 pins) en Klaver stede (11 punten/13.323 pins) op respectievelijk tweede en derde plaats. Daarna volgen Hermes DVS (11 punten/13.002 pins), WK (10 punten/13.197 pins) Noad (9 punten/12.723 pins), De Pub (8 pun ten/12.443 pins), SVDPW (7 punten/12.783 pins), Schiet vereniging Schiedam (4 punten/13.714 pins) en HBSS (1 punt/4942 pins). WK, SVDPW en de Schiet vereniging Schiedam moe ten ieder nog een wedstrijd inhalen, terwïl het team van HBSS nog drie wedstrijden extra moet spelen. Vanaf volgende week is de stand weer geheel bijgewerkt. MAASSLUIS Het zwem bad Dol-fijn is op zaterdag 29 augustus het centrale punt van de Recreatieve triathlon Maassluis. Deze wordt voor de vierde maal gehouden. Deelnemers-in-spé kunnen weer kiezen uit twee pakket ten. De A-versie bestaat uit 1 km zwemmen, 49.5 km fietsen en 9.8 km lopen. Het B-pakket wordt gevormd door 500 me ter zwemmen, 28,3 km fietsen en 4.8 km lopen. Voor inschrijving f 15.-) kan men nu al terecht bij de WV-informatiebalie in de hal van stadhuis Koningshoek, de kassa van zwembad Dol-fijn of bij de benzineshop van ga rage Wijnandsaan de Mozart- laan. Niet Maassluizers kun nen telefonisch om een in schrijfformulier vragen bij de afdeling sportzaken van de gemeente (tel. 01899-19111). Uiteraard is het aan te beve len goed getraind aan de start te verschijnen. Voor de zwemtraining kan men tussen 13 juli en 27 augustus op maandag en donderdag tussen 19.50 en 20.30 uur (gratis) te recht in het zwembad Dol fijn. Tot en met 23 augustus 'CRICKET: zaterdag Schiedam Thurle- de 13 uur Excelsior '20-Rood Wit (d); zondag Quick H 2-Hermes DVS. TOERFIETSEN: dinsdag Schiedam Harga wielerbaan 18.30 uur TC Rijnmond SCHAKEN: donderdag Vlaardingen De Lijndraaier Baanstraat 20 uur zomera- vondcometitie HVO. 'TENNIS: t/m zondag Schiedam Spie- ringshoek Groot Rijnmondtoernooi: vanaf maandag Schiedam Los Bigotes toernooi MAASSLUIS De fietscross- baan aan de Vlaardingsedijk wordt op zaterdag 5 septem ber geopend. Naar alle waar schijnlijkheid verricht wet houder Snoeck-Schuller om 11.00 uur de officiële opening, waarna om 11.30 uur de eerste wedstrijd op de nieuwe baan verreden zal worden. Inschrij ven voor deze openingswed strijd kan tussen 9.30 en 10.15 uur. 9 Rob Potters als 'nummer zes' door het bodybuilden zó ver anderd, dat ik helemaal niet meer denk aan dingen die ik ooit zo lekker vond. Ik luister naar mijn lichaam en dat heeft behoefte aan nuttiger voeding. Ik zoek het liever in extra eiwitten, vitaminepre paraten, aardappels etcetera. Ja, ik eetalles in grote hoe veelheden, maar... altijd ver antwoord.' 'Voor de Europese kampioen schappen kon ik aanvankelijk heel moeilijk de slaap vatten. Ik maakte me nerveus over de wedstrijd. Door me goed te concentreren probeerde ik tóch voldoende nachtrust te krijgen. Het klinkt misschien gék, maar zo vlak voor een het Europese podium. een gebrek aan zelfvertrou wen.' Gezien Potters' recente resultaten op het internatio nale podium mag dat ongeloof in eigen kunnen als misplaatst worden betiteld. De vaak gehoorde kritiek op bodybuilders in de trant van 'het zijn net aangeklede etala gepoppen', 'of hun spieren zijn alleen maar opgeblazen' irriteert Potters enigszins. 'Hardlopen, en dat met name de sprint gaat me heel behoor lijk afc met mijn plusminus honderdachttien kilo. Op de langere afstanden ben ik wat minder snel. Trouwens karate beheers ik ook op een accepta bel niveau. Die spieren zitten er heus niet voor de show, laat over niet al te lange tijd een wereldvedette zal kunnen worden.' Ik heb inderdaad mijn leeftijd mee. In de Vere nigde Staten loopt een vent rond van liefst tweeënvijftig, Albert Beckless, een enorme vedette daar. Voor ik zover ben, moet er ontzettend veel getraind worden. Dat kost veel geld. Kijk ik werk als controleur bij de RET (het zwartrijden is om niet onbe grijpelijke redenen de laatste tijd sterk afgenomen!) en van dat salaris kunnen we op dit moment, met het bodybuilden erbij, amper rondkomen. Het is gewoon een gigantisch dure sport, zo'n flesje met vitami ne-preparaten en dan spreek ik nog niet eens over de dure soorten, kost zo'n zeventien gulden. Eigenlijk heb ik om de twee dagen een nieuw flesje nodig, dus reken maar uit. Met andere woorden, wil ik écht veel verder komen in mijn sport dan zaal er écht een sponsor moeten komen'. Verslaving Gegadigden kunnen hun in vestering met een gerust hart doen. Er zullen immers maar weinig sportmensen zijn, die zich zo met hart en ziel wijden aan hun 'verslaving'. Roken en het drinken van alcohol zijn natuurlijk, naast vetge- bruik, uit den boze. Op dit moment, kort na een grote wedstrijd kan ik mezelf heus wel voor de gek gaan zitten houden en een glas bier met een sateetje nemen. Toch doe ATTREZZt VLAARDINGEN Het bestuur van de vogelvereniging Icarus beleefde afgelopen vrijdagavond een historisch moment. Voor het eerst in haar veertig jarig bestaan kreeg de vereniging de beschikking over een eigen onderkomen. Nadat voorzitter Kees de Bruyn eerder op de dag de sleutel in handen kreeg van de gemeente, werd vrijdaga vond het verenigings-gebouw aan de Curacaolaan door het voltallig bestuur bekeken. 'Het is voor onze vereniging zeker een historisch moment', zegt secretaris Teun van Nug- teren opgetogen. 'Nog niet eerder hadden we de beschik king over een eigen clubhuis en toch hebben we het veertig jaar uitgehouden. Maar het zijn wel vaak moeilijke tijden geweest. Tot het laatste mo ment was het nog onzeker of wij ook inderdaad die ruimte ter beschikking zouden krij gen. Veertien dagen geleden hebben wij hierover nog een gesprek gevoerd op het stad huis. Tot ineens vorige week het bericht kwam, dat alle in stanties hun goedkeuring hadden gegeven en wij de sleutel konden komen opha len', aldus Teun van Nugte- ren. De vogelvereniging krijgt in het voormalige schoolgebouw Door Peter spek aan de Curacaolaan twee lo kalen ter beschikking. 'Eén lokaal gebruiken we als op slag voor al onze spullen die we regelmatig nodig hebben voor onze tentoonstellingen. Het andere lokaal wordt inge richt als clubhuis, waarin we onze verenigings-activiteiten kunnen uitvoeren'. Ondanks het feit dat de vere niging al bijna zeven jaar be zig is om een eigen clubhuis te realiseren, bleef het bestuur geloven in een positive afloop. 'Toen de gemeente enkele maanden geleden met deze oplossing kwam, werden er meteen plannen gemaakt om - Het meest onbenullige elftal van een tiende- rangsvoetbalclub be schikt tegenwoordig al over een sponsor, die het team van tijd tot tijd blij verrast met nieuwe shirts en bierdonaties na afloop van een amper vermoeiende training of wedstrijd. 'Mister Holland', Neder lands kampioen Body Building - alle catego- riën Rob Potters, moet het tot nu toe met veel minder doen. Sterker nog, de vierentwintigja rige Capellenaar, on langs nog eervol zesde bij de Europese titel strijd in Rome, dient al zijn centen vele malen om te draaien alvorens zijn 'bodybuildversla- ving' te kunnen bekosti gen. Een verhaal over een topsporter zonder sponsor, een unicum in een tijd waarin commer cie in vrijwel alle takken van sport een plaats heeft ingenomen. 'Sinds vijf jaar ben ik bezig Potters vanaf de (hopelijk sterke) bank in zijn woonka mer. 'Je mag wel stellen dat ik er helemaal voor lééf. Er komt geen greintje vet mijn lichaam binnen. Oh zeker, in het verle den had ik het er wel eens moeilijk mee wanneer iemand me een lekker koekje aanbood en ik dat moest weigeren. Dat was soms een zware strijd voor me. Maar ja, alles went. Ik weet gewoon dat voor bo dybuilding op niveau 'droge spieren' (spieren met een zo laag mogelijk vetgehalte) een eerste vereiste zijn. Als je je sport dus serieus neemt, dan let je daar wel op.' Vitaliteit Potters, vele uren per week trainend in de Rotterdamse sportschool Be One, onder vindt veel steun van zijn vriendin Marieke. 'Zij is mijn trainer, manager en praat paal. Ik woon nu ongeveer een jaar met haar samen en in die periode ben ik enorm vooruit gegaan. Dat kan geen toeval zijn!Ter illustratie toont Pot ters' vriendin, een aantal fo to's. Afbeelding één laat 'de Potters' van vóór 1987 zien, op plaatje twee zien we dezelfde persoon anno negentiennü. Het verschil is opvallend. De meest recente opname straalt een flinke dosis kracht en vi taliteit uit, op de eerste foto valt duidelijk te zien dat Pot- 'Kijk maar naar mijn spieren', verduidelijkt hij, 'die liggen niet mooi 'los'. Da's een teken van slechte vorm en matige voorbereiding. Gunstige leeftijd Potters toekomst in de body building belooft zeer succes vol te worden. Dit jaar be haalde hij al op zeer glorieuze wijze de Nederlandse titel, ook in Europa viel de beschei den Capellenaar in positieve zin op. Potters werd in Rome zesde. 'Even hoopte ik nog op de vijfde positie, maar ja, de jury zette me uiteindelijk één plaatsje lager.' Bij de jurering dienen de kandidaten de (ook bij betrekkelijke leken op krachtsportgebied) bekende poses te maken, ('met muziek, daar maken we vaak een hele show van, hartstikke leuk'). Daarnaast worden de diverse spieren beoordeeld. De body builders laten zich daarvoor aan de voorzijde, de flanken en op de rug bekijken door de 'experts' op het gebied van lidhaamscultuur. Degene met de fraaist ontwikkelde spieren wordt tot winnaar uitgeroe pen. Meestal zijn de toppers zo rond de vijfendertig jaar oud. Bij de EK werd 'mister England' de kampioen. Flesjes Wanneer we Potters leeftijd in aanmerking nemen, dan kan er niet anders dan geconclu deerd woorden dat de brede Capellenaar (ik betaal me naar aan maatkleding, iets ge- het gebouw op te knappen en aan te passen aan onze wen sen. De definitieve goedkeu ring bleef echter uit. Enkele weken geleden leek het erop dat het gehele plan weer niet door zou gaan, maar gelukkig bleef deze rampspoed ons be spaard', stelt van Nugteren verheugd vast. Clubhuis Het bestuur heeft het gebouw afgelopen vrijdag bekeken. Er moet nog heel wat gebeuren, maar inmiddels hebben we een groepje van een man of twintig die de komende maan den hard aan het werk willen gaan om er een echt clubhuis voor onze vereniging van te maken'. Icarus kan nu alle vereni gings-activiteiten in één ge bouw organiseren. 'Voorheen stonden onze spullen in een oude vervallen boerderij aan de Surinamesingel en moesten wij onze clubavonden in een café verwerken, hetgeen geen ideale situatie was. Nu al heb ben wij onze plannen gereed voor het nieuwe seizoen met o.a. elke week een clubavond en zijn we ook in de gelegen heid om een onderlinge com petitie te gaan houden. Ook dat is voor de opleiding van onze leden erg belandrijk. Op deze manier kan er erg veel DE LIER— Het Westlands Damcomité organiseert aan de vooravond van het nieuwe damseizoen een groot toernooi in de kantine van de tuin bouwveiling Delft-Westerlee in De Lier. Dit evenement staat open voor club-, jeugd- en huisdammers uit de regio. De eerste jaargang van dit toernooi wordt gepresenteerd onder de naam Drie Dissen- damtoernooi, hetgeen verwijst naar het export- en transport bedrijf C. Disselkoen dat het gebeuren sponsort. Het West lands Damcomité, dat ge vormd wordt door vijf dam verenigingen uit het West- land, beschouwt dit toernooi als een goede warming-up voor deelnemende clubdam mers. Voor de huis- en jeugd- dammers zijn aparte groepen samengesteld. Het toernooi vindt plaats op donderdag 27, maandag 31 augustus en vrijdag 4 septem ber. De aanvang van de drie ronden is om exact kwart voor acht 's avonds. De deelnemers worden ingedeeld in groepen van vier, waarbij elke groep bestaat uit dammers van ge lijkwaardig niveau. Per groep zijn twee prijzen beschikbaar. Het speeltempo is vastgesteld op anderhalf uur per speler. Mocht deze tijd onvoldoende zijn om een beslissing op het bord te forceren en de spelers hebben inmiddels minimaal zestig zetten gedaan, dan wordt de klok een kwartier teruggezet. De jeugddammers (tot en met 17 jaar) hebben ieder een uur de tijd om hun tweekampen te beslissen. Er kunnen geen partijen vooraf, tussentijds of achteraf worden gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden en meot op de eerste speelavond worden voldaan. De jeugd en 65-plussers beta len slechts een rijksdaalder Voor meer informatie of opga ve kan men na 18.00 uur bel len met wedstrijdleider Henk de Heer, tel. 01740-23724 of secretaris Nico Zwinkels, tel. 01740-20827. De uiterlijke in schrijvingsdatum is 18 augus tus. ervaring uitgewisseld wor den'. Jeugdafdeling 'Verder hebben wij het plan een jeugdafdeling op te rich ten'. De Vlaardingse vereni ging telt nu ongeveer honderd leden. 'En verwacht mag wor den dat met het nieuwe onder komen het ledental zeker zal stijgen'. 'We worden nu een echte vere niging, die aan haar tweede jeugd gaat beginnen', besluit Teun van Nugteren zijn ver haal. De officiële opening van het gebouw staat gepland voor medio september. Na veertig jaar kan de vogelvereniging Icarus een eigen onderkomen betrekken: een spannend moment als de sleutel in het slot wordt gestoken.

De Havenloods | 1987 | | pagina 9