Ingrijpende renovatie van Huize Frankeland -VOORDEEL AKTIE- Regen hield brandweer urenlang op de been Videotheek Baby Concert in de Plantage DE HAVENLOODS Natuurwandeling door Beatrixpark Bijscholing werklozen Kritiek op CDA-plan excursie nut heeft B W vinden dat NIEUWS VAN UW KRANT Sluiting bibliotheek Scltiedams Nieuwsblad Jazz-sessie Begeleiding naailessen Verzorgingstehuis wenst hulp van vrijwilligers Noordduin Succes Sparta Kwijtschelding Resultaat paddenactie neerkletterende water uiteindelijk niet weerstaan. De grootscheepse Lanceert 'n grote zomerhuuractie Zie adv.achterpagina. SCHIEDAM In een vori ge week (dinsdag 14 juli) in het Schiedams nieuwblad geplaatst bericht over de vakantiesluitingen van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek Schiedam is een hinderlijk foutje geslopen. Hierdoor wordt de indruk gewekt dat filiaal Noord deze zo mer twee maal gesloten is. In het eerste geval had er echter geen Noord maar Nieuwland moeten staan. Ter verduidelijking volgen hieronder nogmaals alle sluitingstijden. De filialen Nieuwland en Zuid zijn wegens vakantie gesloten van 11 tot 25 juli. De Wis- selcollectiedienst en de Hoofd- en Jeugdbiblio theek zijn dicht van 25 juli tot 8 augustus. Tot slot sluiten de bieb-vestigingen in Noord en Oost de deuren en wel van 8 tot 22 augus tus. Op dinsdag 25 aug. a.s. krijgen de plaatselijke sportverenigingen speciale aandacht in deze krant. Adverteerders kunnen kontakt opnemen met de afdeling verkoop telefoon 010-4.346.711 DE HAVENLOODS 'American Musical Ambassadors' SCHIEDAM— De 'Ameri can Musical Ambassadors' geven ook dit jaar weer een openluchtconcert in Schie dam. Dit vindt plaats op vrijdag 24 juli om 18.30 uur, op het podium in de Planta ge. Het vrij toegankelijke optreden zal ongeveer één uur duren. Het American Musical Am- bassadors-orkest bestat uit zo'n honderd geselecteerde Amerikaanse- en Canadese studenten. Enkele dagen voor deze aan de tournee door Europa begonnen kwa men ze in New-York bijeen om, onder leiding van diri gent Richard L. Floyd, een gevarieerd muziekprogram ma in te studeren. Dit wordt ten gehore ge bracht in een groot aantal Europese steden waaronder Parijs, Luzern, Heidelberg en Ede. Ook Schiedam be hoort reeds acht jaar tot de door het orkest bezochte plaatsen. Na het concert in de Planta ge, waar zowel klassieke muziek als swingende com posities worden gespeeld, vertrekt het orkest naar En geland. De 'American Musical Ambassadors' komen voor de achtste keer naar Schiedam. EDITIE 9, DINSDAG 21 JULI 1S87, 36e JAARGANG, Nr. 30 I? Schiedams Nieuw sblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Nieuwbouw en renovatie Huize Frankeland gfc Activiteiten Jeugdland Excelsior begint play-offs slecht A Jeugdige tennis- sers bij Groot Rijnmondtoernooi 30 EDITIES in Zuid-Hollami met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM In café Podi um aan de Lange Haven kan .men zondag 26 juli luisteren naar improvisaties van Rob Boer's Schiedam sessie. De muziek begint rond 22.00 uur. De toegang tot het café is gra tis. SCHIEDAM— Wijkcentrum 'De Erker' heeft dringend be hoefte aan medewerksters die, voor een geringe vergoeding, willen helpen bij het geven van naailessen. Het gebrek aan begeleidsters is ontstaan door de grote belangstelling die er voor deze lessen be staat. Belangstellenden kunnen zich voor nadere informatie in ver binding stellen met 'De Er ker', aan de Jan van Avenes- straat 32, telefoon 4267767 of 4263161. SCHIEDAM— Atletiek in Duitsland staat nog in de kin derschoenen, dat ondervond Willem Noordduin het afgelo pen weekeinde. Met speels ge mak veroverde de Schiedam mer twee gouden medailles bij de open Duitse kampioen schappen atletiek in Hanno ver. Bij het discuswerpen werd de atleet van AVRI Ooievaars eerste met een matige worp van 26 meter 72. Het kogelsto ten won Noordduin met over macht dankzij een beste pres tatie van 10 meter 07. SCHIEDAM— De afdeling natuurwandeling door het Rotterdam en omgeving van Prinses Beatrixpark georgani- het Instituut voor Natuurbe- seerd. schermingseducatie heeft, in Tijdens de wandeltocht wor- samenwerking met de hoofd- den, door de gids J. Gouds afdeling plantsoenen vn de waard, allerlei bijzonderhe- dienst gemeentewerken, een den over de natuur in het park verteld. De wandeling vindt plaats op zaterdag 25 juli. Be langstellenden dienen om 10.00 uur bij de tramhalte van lijn 1, bij Sporthal Margriet, aanwezig te zijn. De deelname aan de natuurtocht is gratis. ROTTERDAM In navolging van Feyenoord is ook Sparta de eerste training zonder een spectaculaire aankoop ge start. Drie spelers vertrokken; te weten Silvio Diliberto, Jo- han Steur en René Eyer. Ook Robin Schmidt twijfelt nog of bij voor Sparta zal tekenen. Er is voor hem interesse uit Frankrijk, maar hij geeft on- middelik toe dat als dat con tract vastloopt, hij het door Sparta aangeboden contract zal accepteren. Verdwijnt ook Schmidt dan wil Hughes ver sterking zoeken in Engeland. Hij denkt dat Van Stee, Schmidt, Olde Riekerink en Schuurhuizen in staat moeten zijn te vechten om de plaasen die de vertrokken spelers heb ben achtergelaten. „Als An- driessen en Knele zich goed ontwikkelen dan zie ik geen problemen voor de achterhoe de". SCHIEDAMIn sommige gevallen is het mogelijk kwijtschelding te krijgen van de betaling van onroe rend goed belasting. Wie denkt hiervoor in aan merking te komen dient een speciaal daarvoor bestemd formulier in te vullen. Ouderen kunnen daartoe elke maandagochtend, van 9.00 tot 10.30 uur, terecht in dienstencentrum 'De Woud- hoek' aan het Heyermans- plein. VLAARDINGEN/SCHIE- DAM Het Gewestelijk Ar beidsbureau gaat ook in het nieuwe seizoen door met het organiseren van bijscholings cursussen voor werkzoeken den. Begin september start een opleiding die met name bedoeld is voor vrouwen die opnieuw aan het arbeidspro ces willen deelnemen. De cursus is juist voor deze 'herintredende vrouwen' aan te bevelen, omdat de aan vangstijden van de lessen in overleg met de cursisten wor den vastgesteld. Deze dagcursus leidt op voor secretariaatsassistent. Hier voor is een Mavo-D of LBO-C diploma een vereiste. Wie tus sen de 18 en 35 jaar is, kan zich opgeven. De cursus duurt 33 lesweken en wordt in sa menwerking gegeven met het opleidingsinstituut Schoevers te Vlaardingen. Voor meer informatie kan men zich melden bij het GAB Nieuwe Waterweg Noord te Schiedam, tel. 4105300. SCHIEDAM De hevige re genval op 17 juli heeft de Schiedamse brandweer han denvol werk bezorgd. Vanaf circa zeven uur vrijdagavond tot zaterdagavond laat waren de korpsleden doende onder gelopen woningen, winkels, kelders en wegen leeg te pom pen. De noodkreten om hulp waren ijdagavond zo talrijk dat n de telefooncentrale, welke normaal gesproken door één man wordt bediend, zeven mensen moesten worden inge zet. Inmiddels waren op tal van plaatsen in de stad reeds brandweerlieden aan het werk. Om de, in totaal zes, uitgeruk te wagens te bemannen moes ten vele vrijwilligers worden ingezet. Rond vier uur in de ochtend keerde het merendeel naar de kazerne terug om wat te slapen. Het aantal gevallen irin hulp verleend was schommelde op dat moment rond de honderd. Zaterdag morgen rond negen uur verlie ten wederom vier goed be mande wagens .de kazerne. Deze verleenden, waarnödig, hulp tot laat in de avond. Woordvoerder Bonzet, van de Brandweer Schiedam: „Onze mensen zijn veel ellende te gengekomen, zoals ondergelo pen souterrains waarin slaap kamers liggen. Ook vrij veel winkeliers hadden waterover last. Afgaande op de vraag om hulp zijn West, waaronder de BK-laan, en Oost, omgeving Lorentzlaan, het zwaarst ge troffen. Wat de wegen betreft zijn we actief geweest op rijksweg 20, bij het spoorweg viaduct, en op Plein '40-'45. Vooral het schoonmaken van het plein heeft enorm veel tijd gekost want dat was net één grote badkuip. Bijkomend probleem in de nacht van vrij dag op zaterdag was nog dat we veelal echt moesten zoeken naar mogelijkheden om het weggepompte water af te voe ren. In de Schietbaanstraat bleek bijvoorbeeld dat we daarvoor tot buiten Bijdorp moesten gaan. Zaterdag, toen het droog was, hadden we van dit soort moeilijkheden geluk kig geen last meer". Op tc n plaatsen liep het verkeer, door ondergelopen wegen, vast. SCHIEDAM "Is het bij het CDA in de bol geslagen om zo'n groot plan te ontwerpen zonder een kostenplaatje?" Deze vraag stelt de Schiedam se mevrouw C.A.M. van Hoek in een aan het College van Burgemeester en Wethouders gericht schrijven. Niet alleen het ontbreken van het kostenplaatje zit haar ove rigens dwars. Andere punten in het plan die zij niet ziet zitten, zijn de bouw van een hotel in de keerlus met daarbij een parkeergarage en een transparante overkapping van de ruïne. Ze wijst daarbij op de herrie en stank die het par keren op zal leveren en het feit dat in de ruïne beschermde diersoorten leven. Evenmin als over het CDA- plan is de schrijfster te spre ken over de plannen van wet houder Zijdeveld om ten be hoeve van de bouw van een ABC-winkel de Kreupelstraat en de Schotse Poort af te bre ken. „Zo houdt Schiedam geen mooi geveltje over", stelt mevrouw Van Hoek in haar brief. SCHIEDAM— De vrijwilli gers van de Paddenwerkgroep Schiedam hebben dit jaar ruim 430 amfibieën naar de overzijde van de polderwegen geholpen. Voor zo'n 120 exemplaren kwam de geboden hulp te laat. Zij werden doodgereden door, veelal veel te hard rijdende, automobilisten. Deze wegge bruikers hebben, volgens de leden van de werkgroep, door gaans maling aan de advies snelheid van 30 km. Beter te spreken is men over de medewerking van de Schiedamse politie (die diver se keren tegen hardrijders op trad), de trambestuurders (voor het langzaam rijden over de keerlus) en de ge meente Schiedam (voor het beschikbaar stellen van gaas en palen). huisvesting. De te kleine ap partementen vertoonden ge breken en waren veelal niet voorzien van een douchegele genheid. De eerste stap op de weg naar een vernieuwd verzorgingste huis werd gezet met de bouw van 153 aanleunwoningen. Een déél hiervan is inmiddels verhuurd. De overige worden gedurende de renovatie ge bruikt als wisselwonirig. Zodra de aanleunwoningen gereed waren is het startsein gegeven voor de eerste fase van de aanpassingswerk zaamheden. Deze bestaan on- SCHIEDAM 'Huize Frankeland', het verzor gingstehuis voor ouderen aan de Sint Liduinastraat, wordt aangepast aan de eisen van deze tijd. Hiet hiertoe ontwikkelde plan omvat een combinatie van sloop, nieuwbouw en reno vatie. De werkzaamheden, die inmiddels in volle gang zijn, zullen tot in 1989 voortduren. der meer uit het slopen van de oude kapel en de appartemen tenflat aan de Warande. Als vervanging worden een nieu we kapel en flat gebouwd. In de kapel, die tevens openstaat voor wijkbewoners, komen zo'n 120 zit- en 40 rolstoel plaatsen. Het flatgebouw, waarin de nieuwe hoofdin gang komt, biedt plaats aan 28 appartementen. Van de verzorgingsflat aan de zijde van de Nieuwe Haven staan inmiddels nog uitslui tend de muren overeind. Voor het overige is alles eruit ge sloopt. In het gebouw komen 88 ruime appartementen met eigen toilet en douche. De wo ningen krijgen een geïsoleerde kunststofpui en dubbele be glazing, zijn geschikt voor rol- stoelgebruik en worden voor zien van een brandmeld- en zusteroproepsysteem. Tweede fase Gedurende de tweede fase van de renovatie, welke in april '88 van start moet gaan, wor den de Plein- en Middenflat van Frankeland onder handen genomen. Daarbij worden dan tevens de algemene ruimten dusdanig veranderd dat hierin meer activiteiten voor omwo nende ouderen plaats kunnen vinden. Voor het personeel van Fran keland levert de renovatie vanzelfsprekend flink wat ex tra werk op. Om te beginnen hebben zij de 110 bewoners van de Havenflat verhuisd naar de aanleunwoningen. Zodra de flat gereed is keren deze weer terug, hetgeen we derom een grote verhuizing met zich brengt. Tevens liggen de aanleunwoningen, die ge bouwd zijn voor zelfstandige bewoning, verder van de keu ken en recreatiezalen af dan de verzorgingsflats. Tengevol ge hiervan gaat veel tijd zitten in zaken als: het rondbrengen van de maaltijden, het opha len van het eetgerei en het be geleiden van bewoners naar gemeenschappelijke ruimten. Het verzorgingstehuis zou dan ook graag over meer vrijwilli gers beschikken die bij dit soort werkzaamheden zouden willen helpen. Belangstellen den kunncp zich voor nadere informatie in verbinding stel len met het hoofd-verzorging van Huize Frankeland, Paul Schoof, telefoon 4264925. Huize Frankeland wordt aangepast aan de eisen van deze tijd. SCHIEDAMBurgemeester en wethouders van Schiedam vinden dat het houden van ex cursies wel degelijk nut heeft. Ze zijn van mening dat de deelnemers er veel van opste ken hetgeen het werk ten goe de komt. Ander positief punt vinden de bestuurders het informele contact dat op deze wijze ont staat tussen commissieleden, ambtelijke adviseurs en verte genwoordigers van de pers. Hoewel het nog niet mogelijk was aan te geven wat de laatst gehouden tocht gekost heeft, is men toch al van mening dat deze kosten wel degelijk op wegen tegen de baten. De reactie van B W is het gevolg van vragen over een op 30 juni jl. gehouden excursie naar de Amercentrale te Geertruidenberg en het Lin- ge-haven-project te Gorkum, waarin tevens een boottocht en diner waren opgenomen. De kritische vragen werden gesteld door de gemeente raadsleden B. de Leede en H. van Doorn (van respectieve lijk PSP/PPR en D'66). Directe aanleiding voor de grondige renovatie van Fran keland was de verouderde

De Havenloods | 1987 | | pagina 1