DE HAVENLOODS VW gaat zich richten op groeps-toerisme Schiedams Nieuwsblad - VOORDEEL AKTIE- Gids wandelt mee door Beatrixpark Trouwerij op z'n Chinees? Hofje van Belois in najaar gereed Acteren op straat en voor camera bij SKVR Ouderenwerk helpt met OGB Kantoor vanaf september ook op zaterdag geopend Eerbetoon voor Gullit van reggae-groepen Wanneer komt u kijken... AutoDireki □ESE SCHIEDAM— De Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk helpt mensen die kwijtschel ding van de onroerend goed belasting willen aanvragen. Elke maandagochtend kan men hiervoor terecht in het Dienstencentrum De Woud- hoek aan het Heijermansplein 35. Tussen 9.00 en 10.30 uur wor den de aanwezigen geholpen met het invullen van het be lastingformulier of wordt een afspraak gemaakt. In een aantal gevallen behoeft de OGB immers niet betaald te worden en kan kwijtschel ding worden aangevraagd. De stichting wijst er wel op dat niet iedereen meer kwijt schelding krijgt, ook al is dit voorgaande jaren wel ge beurd. A KNVB waardeert werk van Stich ting Sportkader, maar erkent haar cursus voetbaltrainer niet. A Veelomvattend programma Bran dersfeesten '87. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week EDITIE P, DONDERDAG 23 JULI 1987, 36e JAARGANG Nr. 30 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 ROTTERDAM— Bij twee van de twaalf workshops die de SKVR gedurende de zomermaanden houdt, is nog plaats voor deelne mers. Een daarvan is Straattheater Maskers en Kostuums. De cursisten leren gedurende da gen maskers maken en grime ren, kostumeren, toneelspe len, clowning en een beetje acrobatiek. Die verschillende onderdelen worden aan het eind van de week toegepast in een gemeenschappelijke pro- duktie. Wellicht debuteren de deelnemers op de Kunst markt, die op 21 augustus ge houden wordt. De cursus duurt van 17 tot 21 augustus en wordt gegeven tussen 10.00 en 16.00 uur. De prijs van deelneming is f 160.- De docenten zijn Anne Con tant, Gusta Kullberg en Hans Boekei. De tweede workshop waar men nog terecht kan is Filmen en Akteren. Deze is enerzijds bedoeld voor mensen die enige acteerervaring hebben en er varing willen opdoen met ac teren voor de camera en an derzijds voor filmers die wil len oefenen in spel- en came raregie. Het is daarbij uit drukkelijk de bedoeling dat de twee taken gescheiden blij ven. Ook deze, vierdaagse cursus moet uitmonden in een geza menlijke eindproduktie. De workshop is niet bedoeld voor professionals. De workshop duurt van 24 tot 28 augustus, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. De deelnamekosten zijn f 165.-; de workshop wordt gegeven door Marianne Be- rendse (dramadocente) en Noud Heerkens (cineast). Beide curussen worden gege ven bij de SKVR, Caland- straat 7. Men kan zich tot 1 augustus aanmelden onder te lefoonnummer 4361366, toe stel 138. De gerenoveerde woningen in het Hofje van Belois worden nog dit najaar opgeleverd. ook nog dit najaar worden opgeleverd. Het tussen de Aleidastraat en Jan van Avenesstraat ge legen Hofje van Belois is vo rig jaar eigendom geworden van de Gemeente. Reden van overname was dat de vorige eigenaar (Stichting Hofjes van Belois) over onvoldoen de financiële middelen be schikte om de huisjes op te laten knappen. Tengevolge hiervan kwamen er steeds leeg te staan. WV-directeur R.H. Pillard. derd verkocht. Het leuke is dat sommige mensen zelfs zo enthousiast zijn dat we ze een paar keer per dag terugzien. Ze komen dan bijvoorbeeld kaarten kopen omdat ze met het eigen fototoestel van be paalde dingen geen goede op name konden maken". Vernieuwingen Wetende dat wij het publiek als Brandersstad inmiddels best wat te bieden hebben Van de 36 woningen worden er 20 gerenoveerd. Dit bete kent dat ze niet alleen aan de buitenzijde maar ook in wendig onder handen geno men worden. Er wordt onder meer een nieuwe keuken aangebracht en op de boven verdieping komt een slaap kamer met douche. Ook het interieur wordt onder handen genomen. De zestien resterende huis jes worden uitsluitend aan de buitenkant opgeknapt omdat de bewoners daarvan geen behoefte hadden aan veranderingen binnen. De huur van de gerenoveer de pandjes zal circa f 250.- gaan bedragen. De mini mumleeftijd om voor de wo ningen in aanmerking te ko men is vijftig jaar. SCHIEDAM „Juni is voor ons, met zo'n honderd klanten per dag, een erg drukke maand geweest. Op vallend was dat zich daar onder vrij veel buitenland se, vooral Engelstalige, be zoekers bevonden. In te genstelling tot voorheen bleken die mensen hier ook niet toevallig terecht geko men te zijn maar kwamen ze echt voor Schiedam. Een dergelijke gerichte belang stelling is natuurlijk zeer positief". WV-directeur Pillard is dui delijk tevreden over de toene mende belangstelling die er voor onze stad bestaat. Nader ingaand op de vraag waar de toeristen zoal voor komen ver telt hij„Om sfeer te proeven. Meestal wandelen ze langs de Lange Haven naar de Oude Sluis en raken diep onder de indruk van het feit dat langs die route meer dan 75 officiële monumenten staan. Verder is er natuurlijk altijd belangstelling voor de molens zodat we mensen die daarin De Lange Haven staat bekend als één van Schiedams mooiste plekjes. geïnteresserd zijn ook wel naar het Stedelijk Museum verwijzen. Daarnaast kunnen we de toeristen sinds kort te vens dingen bieden als 'De Tweelingh' (een traditionele branderij waar op authentie ke wijze jenever bereid wordt) en niet te vergeten het nieuwe Co-op museum. Vooral het daarbij horende winkeltje is een unieke aanvulling, want waar vindt je zoiets tegen woordig nog". Dagjesmensen Niet alleen de buitenlandse toerist maar ook Nederlandse dagjesmensen blijken steeds vaker een kijkje in Schiedam te komen nemen. Naar de me ning van de WV-directeur is „dit het gevolg van een combi natie van factoren. Pillard: „De toename wordt deels veroorzaakt doot het veranderde reispatroon, waarin steeds meer gefietst en gelopen wordt. Verder komen er regelmatig mensen aan de balie die hier al eens geweest zijn met de Molen- of Bran dersfeesten en daarbij zo on der de indruk van onze stad zijn geraakt dat ze terugkeren voor een nadere kennisma king. Ook zien we nog steeds men sen verschijnen naar aanlei ding van het televisiepro gramma 'Ontdek je plekje'. Van de daarvoor gemaakte stadswandeling-brochure zijn er nadien nog zo'n driehon- gaat de VW zich, met ingang van september, duidelijk op het groepstoerisme richten. „We denken daarbij bijvoor beeld aan een molenbezich- ting in combinatie met een be zoek aan 'De Tweelingh', legt Pillard uit. „Verder wordt er gewerkt aan een in diverse ta len uitgevoerde verkorte ver sie van de stadswandeling, kunnen we groepen desge wenst een hostes beschikbar stellen en zal ons kantoor met ingang van 1 september ook op zaterdag geopend zijn". Eveneens in september neemt de VW een nieuwe lage balie in gebruik. Deze uitbreiding is voornamelijk bestemd voor het afhandelen van langer du rende zaken, zoals boekingen. Doel van al deze vernieuwin gen is zo goed mogelijk te vol doen aan de wensen van zowel de hier op bezoek komende toeristen als de Schiedammers die informatie willen over be zienswaardigheden elders in Nederland". SCHIEDAM De renovatie van het Hofje van belois vor dert gestaag. Indien zich geen onverwachte proble men voordoen zullen de 36 verbeterde woningen dan Wandelen door het Beatrixpark. SCHIEDAM Zelfs voor de genen die regelmatig in het Beatrixpark vertoeven, is een wandeling onder leiding van een gids leerzaam. De gids J. Goudswaard vertelt zaterdag a.s. allerlei bijzonderheden over de natuur in het park. De natuurwandeling vindt plaats onder auspiciën van de afdeling plantsoenen. De or ganisatie is in handen van de regionale afdeling van het In stituut voor Natuurbescher mingseducatie. Wie de wandeling mee wil maken, dient om 10.00 uur bij de tramhalte van lijn 1 ter hoogte van de Sporthal Mar griet aanwezig te zijn. Er zijn geen kosten aan deze excursie verbonden. Alleen een opge wekt humeur en wandel schoenen zijn aan te raden. ROTTERDAM Onder het motto "Tribute to Ruud Gullit' houdt de Black Ark Stichting op vrijdag 31 augustus een 'roots rock reggae night' met vijf groepen. Het zijn Revelation Time, Equal, Turning Point, Night Rockers en The Kremlin Band. Waarom het concert, dat om 22.00 uur in Parkzicht aan de Kievitslaan 25 begint, is opge dragen aan de zingende voet baller Ruud Gullit is niet te achterhalen. „Misschien omdat hij zo goed kan voetballen, misschien om dat hij zo goed kan zingen", probeert een Parkzicht-mede werker, waarbij dat eerste waarschijnlijker lijkt. Of de naar Italië emigrerende Gullit zelf zal meezingen bijvoorbeeld bij Revelation Time, die hem al vaker bege leidden is evenmin bekend. De entreeprijs is f 15,-. Té - '"VW/M SCHIEDAM Het lijkt een vakantiefoto van een bezoek aan het Verre Oosten wanneer we de auto en de huizen in gedachten vervangen voor sampans en woonboten. Fotograaf Dick Hogerwerf maakte deze plaat echter vorige week in de Aleidastraat en stuurde de foto op naar de redactie met de medeling 'trouwerij op z'n Chinees?'. Feit is dat dit echtpaar op opmerkelijke wijze van of naar het stadhuis vervoerd werd. De foto ligt klaar op het kantoor van De Havenloods, Hoogstraat 122 te Vlaardingen voor dit originele paar. ONMOGELIJK TOCH! TON meubelen en tapijten SCHIEDAM'Wanneer komt u kijken...' is de op druk van een uitnodiging van het Stedelijk Museum, waar van 17 juli tot 24 augustus een zomeropstel- ling te zien is. De collectie van het Stede lijk is veelomvattend en va rieert van Karei Appel, Cor- neille tot Sjef Henderickx en Jan van Munster. Ook de lijst recente aanwinsten en werken die momenteel in bruikleen zijn, is aanzien lijk. Het Museum aan de Hoog straat 112 is van dinsdag t/m zaterdag toegankelijk van 10.00 tot 17.00 uur. Óp zon dag kan men hier terecht van 12.30 tot 17.00 uur. Autoverhuur Ford Scorpio per dag fl. 68.-- B.M.W. 316 per dag fl. 60.-- V.W. Golf per dag fl. 50.-- Incl. 100 k.m. excl. B.T.W. tel. 010 - 437.69.68 (Spaanse Polder Graafstroomstr. 25) Voor elke Japanse en Europe Waanzinnig lage prijzen, uitsluitend geldig van donderdag tot donderdag auto uit voorraad leverbaar. De grootst geso Remblokken Rem schoenen Startmotoren Dynamo's Schokbrekers Alle topmerken uit voorraad leverbaar. ROEF Remschijven 10.000 km Koppelings platen Romax Uitlaten Staalhard de beste. ïj Kop lampen Stuurkogels Ontstekingsdelen Achterlichten cylinders Druk 'l groepen Druklagers gf Brink Trekhaken Olie- en Spanmngs regelaars Fuseekogels Wiellagers Waterslangen Water pompen Wielremcylinders V-snaren Remslangen Remkabels Remleiding CO. 37 Nummerplaten Klaar terwijl u wacht -*0- - - KRIMPEN A/D IJSSEL: van der Giessenweg trf,Kanaalweg 2. tel. 010-4513244

De Havenloods | 1987 | | pagina 1