'GEWB dragen niet tot elke prijs bij aan toekomst werf deze DE HAVENLOODS VOORDEELACTIE BALY Nicaragua-comité Schiedam wil concrete hulp bieden Circus HoMay met vtY^°oï klassiek programma VIDEOTHEEK Ambassadors alweer op weg naar Engeland Mei populair bij bruidsparen Gemeente wil positie niet uitbuiten Bedevaart naar Banneux Activiteiten van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Programma Wielerbaan Weer record voor Noorduin EDITIE 9, DINSDAG 28 JULI 1987, 36e JAARGANG, Nr. 31 chiedamsNieiiwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM Op zijn toer- door Nederland doet het circus Holiday op 30 en 31 juli Schiedam aan. De grote speeltent en ongeveer zeven tig wagens staan opgesteld het Bachplem in Noord. Zowel donderdag als vrijdag worden twee voorstellingen gegeven en wel om 16 en 19 Holiday is het eerste Nederlandse circus dt een rhinoceros in de sierlijk Tibetaans jak, een rund met lange, zijdeachtige haren - openen de voorstel ling. In de manege zullen verder nog vijf jonge Afri kaanse olifanten lopen, zes koolzwarte Friese hengsten, en een twee jaar oude neus hoorn, die inmiddels al bijna tweeduizend kilo weegt. Met werkelijk eindeloos geduld is men er in geslaagd dit bij na pre-historisch aandoende gevaarte zo tam te krijgen dat het zonder gevaar in de grote tent kan verschijnen. Natuurlijk zijn er ook klei nere diersoorten zoals dui ven en kakatoes, die luiste ren naar de stem van Maris- ka, een artieste die boven dien jongleert met de voeten. Lothara draait salto's op een slechts twaalf millimeter dikke staalkabel, die op een hoogte van tien meter is ge spannen. De clowneske Ri- go's zorgen voor muziek en amusement. Veel plezier wekt ook een wedstrijd tus sen voetballende honden. Eén van de dieren eist de rol van Ruud Gullit voor zich op. Nog meer sensatie bezorgt de zevenkoppige Geronomi company met een wild west show, waarin een Indiaan een verrassende precisie aan de dag legt met bogen, toma hawks en scherpe messen. Circus Holiday brengt een klassiek circusprogramma met vele dierennummers en topattracties van internatio nale klasse. Na een succes volle toernee door Frankrijk en Luxemburg is het Neder landse gezelschap weer te rug op eigen bodem. Op donderdag 30 en vrijdag 31 juli staat het circus in Schiedam-Noord. De voor verkoop van toegangsbewij zen is in handen van de WV, Buitenhavenweg 9, tel. 4733000. SCHIEDAM Het aantal in woners is in de maand mei gedaald met vijftien personen. Begin juni telde de gemeente Schiedam 69.286 inwoners. Ten opzichte van 31 december 1986 is dat een vermindering van 63. Opvallend is dat het aantal mannen in vijf maanden enigszins is toegenomen (van 33.881 naar 33.886), terwijl het aantal vrouwen daalde van 35.468 naar 35.400. Overigens werden in mei tot nu toe de hieeste huwelijken gesloten (49). Het aantal echt scheidingen bedraagt in deze maand 18. Vijfenzestig baby's kwamen in mei te Schiedam ter wereld. Daarentegen zijn 63 mensen overleden. Het aantal Schiedammers dat naar elders verhuist (184) overtreft trouwens het aantal personen dat zich in deze ge meente vestigt (167). LANCEERT 'N GROTE ZOMERHUURACTIE! Zie adv. achterpagina VLAARDINGEN Het gemeentebestuur wil de bijzondere positie die de Gemeentelijke Electrici- teits- en Waterleidingbe drijven innemen bij de kre dietsanering van de Vlaar- dingen Oost Bedrijven niet uitbuiten. Dit heeft wet houder Van Roon (finan ciën en bedrijven) afgelo pen donderdag medege deeld aan mr. De Liagre- Bohl die namens de recht- bank het verzoek van VOB om surséance van betaling behandelt. Eind augustus zal de Vlaardingse werf de crediteuren bijeenroepen, met als doel een overeen stemming te bereiken over sanering van de schulden. Wilton Fijenoord stelde bij overname van het in finan ciële moeilijkheden verke rende VOB immers de voorwaarde dat de vermo gensverhoudingen zouden worden gesaneerd. Na maandenlange onderhan- VLAARDINGEN/SCHIE- DAM Vanuit het Bisdom vertrekt op zaterdag 15 augustus een eendagsbede- vaart naar O.L. Vrouw van Banneux. Vanuit diverse ste den zullen pelgrims de Hoog feestdag van Maria in dit plaatsje in de Belgische Ar dennen bijwonen. Geestelijk leider van deze be devaart is pastoor J. Hors thuis. Het thema luidt 'Deze is Mijn Zoon, luister naar Hem'. De kosten voor deelname aan de reis bedragen zeventig gul den per persoon. Deelnemers dienen zich tijdig op te geven bij mevr. Wennekers, tel. 4347166> Jaarlijks wonen duizenden pelgrims uit de hele wereld de Hoogfeest dag van Maria bij. SCHIEDAM— De Neder landse Vereniging voor Huis vrouwen organiseert ook in deze tijd van het jaar vele cur sussen. Bij mevrouw H. Hoogslag- Boonzayer tel. 470.59.71 kunt u over vijf cursussen inlich tingen krijgen: gymnastiek, woensdagmorgen in de Lief landschol van 14.00-15.00 uur, yoga; maandagochtend in gebouw Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven 73, de lessen Engels in de Blauwe Brug voor beginenrs en gevorderden door mevrouw Nijs, de literatuur-gesprekken aan huis op maandag één keer per maand en de computer- cursus aan de lange Kerk straat. Mevrouw Martens, Vlaardin- gerdijk 162, tel. 426.34.82 geeft Franse les. Duits, Ita liaans of Spaans leren spreken is mogelijk bij mevrouw E. de Groot, Rotterdamsedijk, tel. 426.25.88. Over de maandelijkse ge- op mevrouw T. de Pater inlichtingen: tel. 471.23.61. Museumbezoekjes en kunst geschiedenis in de Magnolia Deikerk onder leiding van mevrouw J.M. Zuiderent, tel. 477.30.44. Elke vrijdagmbrgen is er koor aan huis en maandelijks zijn er de lessen voor de ipuziek- cursus 'Noten en klanken'. In lichtingen over de laatste twee cursussen bij mevrouw Egbers tel. 473.29.61. In de Blauwe Brug kan men op maandag middag klaverjassen. Twee dames weten er meer van: me vrouw R. Driel, tel. 470.47.18 en mevrouw R. van Pelt tel. 473.23.77. Bowling in de Walvis, Nieuwe Haven 235. Mevrouw J. v.d. Most is degene die er iets over kan vertellen, tel. 470.62.74. Tennissen is tot en met 1 sep tember mogelijk op tennis park 'Vliet'; op donderdag morgen wordt er badminton gespeeld in Sporthal 'Mar griet' en kegelen gebeurt iedere dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in het Rijn mondhotel aan de Burgemees ter van Haarenlaan. Over deze drie sportzaken krijgt men in lichtingen van mevrouw G. Olthof, tel. 470.24.63. Ab Tamboer geeft informatie over het bridgen op vrijdag middag in de Sporthal Mar griet, tel. 473.58.90. delingen maakte de directie van in de volksmond genoem de HVO op 14 juli bekend dat een fusie zou plaatsvinden met het Schiedamse scheeps- reparatiebedrijf Wilton Fije noord. Voorwaarde was wel dat de Vlaardingen Oost Be drijven de schulden zou weg- werken.Te zamen met het be kendmaken van de fusie dien de VOB derhalve een yerzOek tot surséance van betaling in. Bewindvoerder mr. De Lia- gre-Bohl is sindsdien in onder handeling met de diverse cre diteuren die hun goedkeuring aan de financiële regeling moeten geven. Rood staan Vlaardingen is één van de schuldeisers. Eind mei besloot het gemeentebe stuur immers dat VOB meer dan een miljoen gulden rood mocht staan bij de gemeente lijke Energie- en Waterlei dingbedrijven. „Wanneer het verkeerd gaat, ben je een miljoen kwijt", stelde wethouder Van Roon destijds nuchter vast. De be stuurders stelden echter het behoud van de scheepsrepara- tiewerf en daarmee ook de ba nen van ongeveer 55Ö mensen voorop. „De gemëente kan nu bij sur séance van betaling het gehele bedrag terugvorderen. De GEWB nemen namelijk een bijzondere positie in. De Hoge Raad heeft eens de uitspraak gedaan dat een bedrijf als de GEWB een voorrangspositie inneemt. Wij hoeven ons niet zonder meer neer te leggen bij» een schuldsanering. De GEWB kunnen zich dus daaraan onttrekken. Dat is evenwel niet onze opzet", meldt de wethouder deze week, na afloop van het ge sprek met mr. De Liagre- Bohl, waarin hij namens de gemeente meedeelde dat deze bijzondere positie niet uitge buit zal worden. Schone lei Bij surséance van betaling zullen de schulden tot twee duizend gulden door VOB vol ledig worden terugbetaald. 'Gewone' crediteuren krijgen een uitbetaling van dertig procent van de schuld, terwijl zogenaamde preferente cre diteuren zoals GAB, belas tingdienst etc. twee maal het bedrag van normale crediteu ren krijgen uitgekeerd. Dit voorstel zal eind augustus tij dens de crediteurenvergade ring worden voorgelegd. Wordt dit voorstel aangeno men, dan zal de rest van de schulden worden kwijtge scholden, zodat VOB weer met een schone lei kan beginnen. Van Roon: „Vlaardingen wil ook bijdragen aan een nieuwe toekomst voor de werf maar niet tot elke prijs. Het college van B W en de commissie voor financiën hebben daar volstrekte overeenstemming over. De GEWB zullen welis waar geen honderd procent terugeisen, maar wat het wel wordt, is nog onzeker". Over de hoogte van dit per centage voert de gemeente momenteel onderhandelingen met de bewindvoerder. Eind augustus zullen meer gege vens bekend worden gemaakt. Braves te sterk voor Schiedam. A Bestuur Excelsior houdt het voor ge- A Nog drié dagen Jeugdland. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAMVanaf maan dag 3 augustus worden er weer wekelijks wedstrijden verreden op de Schiedamse Wielerbaan. In het Hargapark ontmoeten verschillende soor ten wielrenners elkaar tijdens de baanwedstrijden die tel kens om 19.00 uur beginnen. De deelnemers aan de wed strijden betwisten elkaar op verschillende disciplines als bijvoorbeeld het tijdrijden en de achtervolging. Op maandag 31 augustus staan er stayerwedstrijden op het programma. Onder leiding van ex-wereldkampioen Cees Stam zullen geselecteerde rij ders die avond uitmaken wie zich de beste stayer mag noe men. Toegang is bij alle baan wedstrijden gratis. SCHIEDAM— Precies acht jaar na de overwinning van het Scandinistisch Front van Nationale Bevrijding in Nica ragua op de Somoza-dicta- tuur, is het Nicaragua-comité Schiedam opgericht. Omdat nog steeds geen sprake is van een vreedzame situatie in dit Zuidamerikaanse land, zien de initiatiefnemers alle reden deze nieuwe werkgroep in het leven te roepen. Er is alle aanleiding om de bevolking van Nicaragua ac tief te onderstuenen, zo meent het comité. Land en bevolking worden immers voortdurend bestookt door de aanvallen van, door de Verenigde Staten gesteunde, contra's waardoor het proces van opbouw en ontwikkeling wordt tegege- gaan. Volgens de Schiedamse actie voerders zijn er concrete mo gelijkheden om de mensen al daar te helpen. "Zeker getuige de taltijke projecten die o.a. vanuit Nederland in Nicara gua zijn gestart. Ook in Schie dam zijn verschillende men sen al jaren actief bezig. Om deze activiteiten te bundelen en verder uit te breiden,is het Nicaragua-comité opgericht", aldus een woordvoerder. Doelstelling De organisatie stelt zich ten doel behalve solidariteit met Nicaragua en het meer be kendheid geven aan de pro blematiek van dit land, ook concrete hulp te bieden. Met mensen ter plaatse die zich inzetten voor en met de plaat selijke bevolking willen de Schiedammers een bijdrage leveren aan een zelfstandige ontwikkeling van het land. Eén van de initiatiefnemers van het Nicaragua-comité Schiedam, Sylvia Saakes, zal bijvoorbeeld binnenkort naar Nicaragua vertrekken om daar een project op te zetten. Wie zich actief wil inzetten voor de bevolking van Nicara gua, is welkom. Het Nicaragua-comité is te bereiken via Sylvia Saakes, Bagijnhof 25, tel. 4735767 of Hanny Rennen, Burg. Knap- pertlaan 189a, tel. 4731745. ^5" Luchtvaartmaatschappij KROONDUIF bv SCHIEDAM— Willem Noorduin vestigde dit week einde een nieuw Nederlands record discus werpen. Tijdens wedstrijden in Breda over brugde de atleet van AVR/de Ooievaars een afstand van 30 De Schiedamse atleet is te vens nog maar 80 centimeter verwijderd van het wereldre cord. SCHIEDAM In de Plantage werd vrijdag j.l. een jarenlan ge traditie in ere gehouden. De 'American Musical Am bassadors' brachten op een toernee door Europa ook weer een bezoek aan Schiedam. Het omvangrijke gezelschap bestaat uit circa honderd ge selecteerde muziekstudenten uit Amerika en Canada. On der bezielende leiding van di rigent Richard L. Floyd bracht het orkest een geva rieerd programma ten gehore dat door enkele tientallen Schiedammers werd bijge woond. Het is voor het 8e achtereen volgende jaar dat de 'Ambas sadors' in Schiedam optreden. Na het openlucht-concert in de Plantage, waarbij het podi um eindelijk weer eens voor het oorspronkelijke doel werd gebruikt, reisde het gezel- Het gezelschap bestaat uit Amerikaanse en Canadese studenten die met dirigent Richard Floyd een toernee door Europa maken. schap af naar Engeland. Ook worden Parijs, Luzern, Hei delberg en Ede op de toernee

De Havenloods | 1987 | | pagina 1