Holy maakt geen fout tegen hekkesluiter Blue Birds Onduidelijkheid rond besluit van bestuur Excelsior'20 Jeugd kan zich uitleven Schoolsport-activiteiten in de belangstelling Kano-koffietocht Voetballers bereiden zich voor Jeffrey van Loon naar Wereldkampioenschappen Sportnieuws naar redactie Schiedam verliest van Braves Commissie moet voetbal situatie nader bekijken Van Kranenburg nieuw bij SZC §ÉÉg® 9 De leerlingen van het basisonderwijs hadden de meeste belangstelling voor het voetbaltoernooi. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00.-17.00, dinsdag t/m donderdag 08.30-17.00, vrijdag 08.30-16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico v.d. Marei. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: R. Koppenhagen tel. 010-4.266615. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) Schiedam: S. de Ligt. ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 SCHIEDAM Het hoofdbe stuur van Excelsior'20 heeft de leden van de club in een brief laten weten niet herkies baar te zijn bij de eerstvolgen de ledenvergadering in sep tember. „Vanuit de vereniging bereikten ons signalen waar uit bleek dat leden en com missies geen vertrouwen meer hebben in functioneren van het dagelijks bestuur". Zo omschrijven de vier vertrek kende bestuursleden hun be sluit in de brief. Op de brief is binnen Excelsior met een ze kere gelatenheid gereageerd. „Ik vind het fout dat ze nü een brief sturen. Ze hadden ge woon in september moeten opstappen tijdens de leden vergadering, want door eerder op te stappen roep je allerlei vragen op", zegt één van de Excelsior-leden. Over de precieze redenen die tot het opstappen van het hoofdbestuur hebben geleid, wil voorzitter J.W. Smolders zich niet uitlaten. „Het is een groeiproces van jaren ge weest. De signalen die we ont vingen, wezen erop dat het be ter was om onze functies ter beschikking te stellen. Con creter kan en wil ik niet zijn. Dan wordt het teveel op het persoonlijke vlak getrokken". Tot september hebben leden van Excelsior de tijd om over de bestuurlijke toekomst van de vereniging na te denken. Jan Holierhoek inventariseert op dit moment de problemen van de Thurlede-club. Door de degradatie van het nen de Thurlede-club toege- eerste voetbalelftal naar de nomen. Helemaal uit de lucht derde klasse is de onrust bin- zijn de bezwaren niet komen VLAARDINGEN— Jeffrey van Loon maakt deel uit van de nationale zwemselectie die in Engeland deel neemt aan de VLAARDINGEN— Clubbla den en berichten voor de sportpagina kunt u sturen naar de sportredactie van de Nieuwe Vlaardingse Courant- /Schiedams Nieuwsblad, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen. Het is ook moge lijk om telefonisch berichten door te geven aan onze sport - medewerkster van Schiedam, Susan de Ligt, telefoon 4352911 of voor Vlaardingen, Peter Spek, telefoon 4352615. Stoke Mandeville Games. De Vlaardingse zwemmer dankt zijn deelname aan de Wereld kampioenschappen voor rol stoelers aan goede prestaties in het voorseizoen. Onder meer op de Nederland se Kampioenschappen deed Van loon van zich spreken op de 50 meter vlinderslag (43 sec.07) en de 200 meter wissel slag (3 minuut 10.03); de eer ste tijd betekende een nieuw Nederlands record. De Stoke Mandeville Games in Ayles bury duren tot 2 augustus. vallen, want al eerder kreeg het hoofdbestuur het verwijt teveel aandacht voor het za kelijke gedeelte, en te weinig aandacht voor het sportieve gebeuren binnen de ver< ging te hebben. Smolders daarover: „Wij heb ben Excelsior vijf jaar lang naar ons beste weten en kun nen geleid. Toen we begonnen was er een soort opluchting voelbaar dat er een bestuur zat dat de zaken resoluut aan pakte. Jarenlang is er niets aan de knikker geweest, maar nu willen ze blijkbaar een be stuur dat zich wat soepeler opstelt. Dat kan ik me ook indenken". Op verzoek van het bestuur probeert Jan Holierhoek de komende tijd alle problemen op een rijtje te zetten, om er zo achter te komen waar het nu precies aan schort. Zeker is wel dat er bij de leden weinig bereidheid bestaat om een be stuursfunctie te vervullen. Gevolg Onduidelijkheid is er bij ver schillende Excelsior-leden over het waarom van de brief. „Ik ben ervan overtuigd dat alles op z'n pootjes terecht komt, maar ik vind wel dat het bestuur moet reageren op vragen die zijn gerezen door het vervroegde opstappen", aldus een Excelsior-lid. Dat commentaar wordt dus niet gegeven, en dus zullen de speculaties over het optreden van de zogenaamde 'Vijfde co lonne' nog wel even de ronde blijven doen. In ieder geval tot de ledenvergadering van sep tember. DINSDAG 28 JULI 1987 31-493 11, 15,- 18, 22 en 25 augus tus. Tegenstanders zijn: NBSW, Mellissant, BEr- kel, Hoogvliet, Aeolus, Hermandad en Zwervers 2. Het Vlaardingse HVO sluit de oefenreeks op 29 augus tus af met een duel tegen DVO'32. Verder speelt de ploeg van trainer Pim van Rey tegen EDS (11 augus tus), Excelsior Pernis (15 augustus), TSB en Den Bommel (18 en 20 augus tus). In het weekeinde van de twintigste heeft de se lectie uit Holy een trai ningskamp in Ouddorp. SFC-SVV Ursus heeft de meeste wed strijden in het midden van de maand augustus ge pland. WCR, NRC/Om- moord, SMV en HBSS zijn op 16,18, 23 en 25 augustus de opponenten van het naar de RVB-hoofdklasse gedegradeerde Ursus. SFC tenslotte start op 11 augustus de oefenserie met een wedstrijd tegen SW. De dag erna is Westlandia de tegenstander en vervol gens treedt de selectie van Martin Schaap op 16,,19 en 22 augustus aan tegen DBGS, Hillegersberg en Kapelle. SCHIED AM/VLAARDIN - GEN Voor veel voetbal lers komt er deze week een einde aan de 'gedwongen' voetbal-loze periode. On der andere bij WK, HVO en Olympus Schiedam staat vanavond de eerste training van het nieuwe seizoen op het programma, en ter voorbereiding op het komende voetbaljaar wer ken de selecties deze weken een serie vriendschappelij ke wedstrijden af. Hieron der volgt een greep uit de vele oefencampagnes die in deze regio plaatsvinden. Olympus Schiedam oefent achtereenvolgens tegen WCR (2 augustus), Vierpol- ders (9 augustus), GSS (de 18de) en Animo H (20 augustus). RKWIK speelt tegen DONK, Olympus Schiedam, DHS, Vlaardin gen, Spartaan '20 op 9, 1, 16, 18 en 20 augustus. Op 25 augustus volgt dan de eerste 'echte' wedstrijd, het bekerduel tegen Sparta 2. Hermes DVS speelt de eer ste bekerwedstrijd tegen Unicum, terwijl de selectie van Hans Kostense in de voorbereiding oefent tegen Barendrecht, RWH, 's Gravenzande en Wilhel- mina '80, op achtereenvol gens 8, 15, 19 en 22 augus tus. WK heeft wedstrijden op de agenda staan op 1,8, De voorbereidingen voor het nieuwe seizoen zijn weer in volle gang. VLAARDINGEN/SCHIE- DAM Na een zomerstop van drie weken kwamen de honkballers dit weekeinde voor het eerst weer in actie. Holy, koploper in de twee de klasse, trof het zwakke Blue Birds. Het team van trainer Ab Bruinekool maakte duidelijk waarom het nog altijd bovenaan staat, en vernederde Blue Birds op eigen terrein met 0-9. Schiedam had een minder gelukkige start van het tweede gedeelte van de competitie. Tegen Braves leden de Schiedammers de zoveelste nipte nederlaag van dit seizoen; het werd 5- 6 voor Braves. In een eenzijdige wedstrijd re kende Holy zondag af met Blue Birds. „De ploeg heeft naar behoren gepresteerd", zegt trainer Bruinekool tevre den. „We moesten de punten natuurlijk wel pakken tegen een zo laag genoteerde ploeg. Daarbij hadden we ook nog wat goed te maken, want aan het begin van het seizoen gin gen we hier nog de mist in". Voor Bruinekool zal deze overwinning ook een zekere geruststelling zijn. Voor de zomerstop immers sloeg Holy plotseling aan het sukkelen. Terwijl de ploeg schijnbaar onaantastbaar de ranglijst aanvoerde (met slechts één verloren wedstrijd) ging het in een week twee keer mis. Concurrentie „Alles is nog mogelijk. We staan nu vier punten voor op Squeeze, de naaste concur rent, en zes punten op Storks en Braves die voor een laatste kans vechten. Het komend weekeinde tegen Storks wordt dus een belangrijke westrijd". Tegen hekkesluiter Blue Birds nam Holy in de dorde inning met 0-3 de leiding door pun ten van Michel van der Mark, John de Vos en routinier John Jonkers. Bij de volgende slag beurt zorgden Ronald Tar- mond, wederom John de Vos en Erik Tarmond ervoor dat VLAARDINGEN— Een speciaal daarvoor ingestelde commissie zal voor half ja nuari van het volgend jaar een advies moeten uitbren gen over de herstructurering in het Vlaardingse voetbal- gebeuren. De sectie voetbal kwam enkele weken gele- denniet uit de opdracht van sportwethouder Jan Madern om 50 duizend gulden te be zuinigen via het inleveren van vier voetbalvelden. De commissie die deze niet gemakkelike opdracht mee heeft gekregen, bestaat uit de heren Van Wilsem, Lee- wis en Van Beek en me vrouw Van Toor-Bus- chmann, lid van het alge meen bestuur van de Vlaar dingse sportraad en aange vuld met de heren Kalfsbeek van de afdeling plantsoe nendienst van gemeente werken en Van Leeuwen van de sector sport en recreatie van de afdeling welzijn. Eventueel kan nog een ver tegenwoordiger van de KNVB als ad-hoc lid voor één of meer vergaderingen worden uitgenodigd. Behalve het vinden van die bezuinigingen van 50 dui zend gulden kreeg de com- VLAARDINGEN In sa menwerking met de kanove reniging Natsec organiseert het bureau sportieve recrea tie zaterdag alweer de voor laatste kano-koffietocht van dit seizoen. Ook dit jaar bestond er weer erg veel belangstelling voor deze vorm van sportieve re creatie. De kano-koffietocht is bedoeld voor recreanten die al wat ervaring hebben met kanovaren. missie tevens de opdracht de gehele Vlaardingse voetbal situatie in breder verband nader te onderzoeken, met als mogelijk resultaat dat verscheidene velden en ge bouwen aan het gebruik zouden kunnen worden ont-. trokken. Het vertrekpunt is de jacht haven Callenburg op de wa tersportweg vlakbij de fiets- /loopbrug over de Vlaar dingse Vaart. Het inschrijf geld bedraagt tien gulden inclusief kano of twee gul den en vijftig cent exclusief kano. Dé start is om 10.30 uur. De laatste kano-koffietocht staat gepland voor zondag 16 augustus. VLAARDINGEN— Het bu reau sportieve recreatie is in middels begonnen met de jaarlijkse zomer-kinderacti- viteiten. Deze en volgende week kan de jeugd zich uitle ven op diverse sport-evene- menten. Morgen is er een zeskamp op het terrein van de handbal vereniging De Hollandiaan aan de Amsterdamlaan en donderdag kan de jeugd in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar terecht voor het kanovaren, vlottenbouwen en sjoffelen in de Vlaardingse Vaart bij de jachthaven Cal lenburg aan de Watersport weg. Vrijdag wordt de eerste week afgesloten met een le vend stratego en een speur tocht. Programma Het programma van volgende week ziet er als volgt uit: Maandag: Sporttoernooi op de velden van de Hollandiaan in de Holy. Dinsdag: Kanova ren, vlottenbouwen en sjoffe- De jeugd kan op dinsdag en donderdag kanovaren in de Vlaardingse Vaart bij de zomer-activiteiten van het bureau sportieve len in de Vlaardingse Vaart bij de jachthaven Callenburg. Woensdag: Zeskamp op het terrein van De Hollandiaan in de Holy. Donderdag: Kanova ren, vlottenbouwen en sjoffe len in de Vlaardingse Vaart bij de jachthaven Callenburg. Vrijdag: Levend stratego en speurtocht. Het programma begint steeds om 10.30 uur. De kosten be dragen één gulden per per soon per dag. het verschil opliep naar 0-6. Blue Birds was eigenlijk maar twee keer in een scoringsposi- tie. Beide keren voorkwam Holy door een goed dubbel spel dat er werd tegenges- coord. Aan slag was de ploeg van Bruinekool een stuk ge vaarlijker dan de thuisplöcg. De Vlaardingers leverden in totaal elf honkslagen af en een homerun. Aart Lodder sloeg in de ne gende inning een homerun, nadat John Jonkers en Ronald Tarmond voor 0-8 hadden ge zorgd. Nederlaag Schiedam liet het tegen Bra ves vooral in de eerste innings afweten. Na twee slagbeurten keken de Schiedammers tegen een verdiende 0-5 achterstand aan. Braves profiteerde van de slordigheden in het spel van de Harga-ploeg, bezette de honken en scoorde vervolgens op verschillende honkslagen. Jan Stijl en Johan Korpel zorgden ervoor dat het ver schil aan het eind van de ge lijkmakende slagbeurt in de derde ining was terugge bracht tot 2-5. Meer kansen kregen de honkballers van Wout van der Have pas weer in de zesde inning: stand 2-6. Gerard de Graaf kwam toen als enige over de thuisplaat, waarna wederom Han Stijl en Johan Korpel de marge in de zevende inning tot één punt reduceerden, alvorens de der de nul viel. Open dag Een wedstrijd tussen Holy en Holy hield een geslaagde promotiedag voor het softbal: het mix-team van de club in actie tegen Veronica. Veronica was zaterdag het hoogtepunt van de promotie dag die de soft- en honkbal club had opgezet. Iets meer dan tweehonderd mensen na men de moeite om naar het terrein aan de Zwaluwenlaan te komen voor een niet alle daagse softbalwedstrijd. Holy versloeg het Veronicateam, met onder meer Jacques Herp, met 10-9. SZC is op zoek naar een zwembad om de thuiswedstrijden te spelen, nu Bad West onlangs is afgebrand. SCHIEDAM Voor de Schiedamse Zwem Club (SZC) heeft het afbranden van Bad West verstrekkende ge volgen. De wedstrijden en trainingen van de Schiedamse waterpolo'ers bijvoorbeeld kunnen niet meer in het ver trouwde Bas West worden af- gewertk, en dus is de club op zoek gegaan naar vervangen de ruimte. Zo zijn er inmiddels contacten geweest met het Delfse Kérk- polder. Het is de bedoeling dat het eerste herenwaterpolo- team het komende seizoen de thuiswedstrijden in Delft gaat spelen. Tevens heeft SZC een aan vraag ingediend om op don derdagavond - indien dit fi nancieel mogelijk is - in het Sportfondsenbad te trainen. Nieuw bij SZC is ook Wim van Kranenburg. Van Kra nenburg volgt Leo van Nieu- wenhuijzen op als trainer- /coach van de heren-polo- ploeg. VLAARDINGEN In samenwerking met enkele Vlaar dingse sportverenigingen deden vorig jaar rum 6100 leer lingen mee aan diverse activiteiten georganiseerd door de sectie schoolsport van de Vlaardingse Raad voor sport en Recreatie. In totaal werden veertien toernooien gehouden: elf voor leerlingen van het basis-on derwijs en drie voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. meeste belangstelling uit nar het basketbaltoernooi en de zwemwedstrijden met ruim driehonderd inschrijvingen. Voor het volleybaltoernooi schreven slechts 72 leerlingen in. In totaal stond er een be drag van bijna 13 duizend gulden op de gemeentelijke begroting voor deze school activiteiten. Voetbal De meeste aqpdacht van de leerlingen ging uit naar het voetbaltoernooi. Ruim acht honderd leerlingen van het basisonderwijs schreven zich voor het jaarlijkse voetbal toernooi in. Ook het zaalvoet bal stond met ruim 400 in schrijvingen goed in de be langstelling. Veel aandacht trok ook de prestatieloop en het korfbaltoernooi met steeds meer dan vijfhonderd deelnemers. Bij de leerlingen van het voortgezet onderwijs ging de

De Havenloods | 1987 | | pagina 3