'Ondanks regen loopt Jeugdland fantastisch NIET SCHREEUWEN, IK DRAAG NU EEN HOORTOESTEL" 'Zwemmen in open wa ter is voor eigen risico' Schiedams Nieuwsblad 4FDi\l° Clubbesturen opgelet: Programma Nog drie dagen activiteiten Provincie waarschuwt Ifl Hoewel de kwaliteit van 'open water' veelal goed is, geschiedt DE HAVENLOODS- DINSDAG 28 JULI 1987 31-170 U kunt uw vereniging nu al aanmelden voor deelname aan de jubileum grote clubactie 1987. Stichting Grote Clubactie voor at die kleine verenigingen Vergunning van de Staatssecretaris van Justitie dd 03041986 onder no 10 730--145'076 Door tijdige aanmelding, bovenop de zekere winst van 80%, een kans op een evenhoge extra uitkering! Deze krant organiseert de grote clubactie binnen het eigen verspreidingsge bied. U kunt ons helpen, door tijdige aanmelding. Wilt u meer weten over de grote clubactie? Neem dan contact op met de regionale commissie 010-4.699.911 C.S. Conradstraat N S. Station Metrostation Hoogvliet perron tourbussen, hoek Boerhaavestraat BOEKINGSBON: Naam: Voorletters: Adres: Postcode: Woonplaats: Jelejoon: Medereiziger/ster; Naam: Voorletters: Wenst te boeken voor de 10-daagse reis naar Lermoos Vertrekdatum: Wenst 1 pers.kamer: Wenst de volgende verzekeringen: Handtekening: Opsturen naar: Wegener Huis-aan-Huisbladen BV afd. Reizen Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam. (qoeVia^nuooos •3,u r u)l N Schiedam, St. Liduinastraat 1tel. 010-426.76.49. Schiedam, Hot van Spaland 5. tel. 010-470.17.30. Rotterdam, Vierambachtsstraat 73. tel. 010-477.25.45. Maassluis, Noordvliet25.tel. 01899-1.22.88. Burg Boerstraat 2. tel. 01802-30.50. Nog drie dagen kan de jeugd bezig zijn met de activiteiten die ambtenaar Van Broekho ven verzint, coördineert en begeleidt. „Er is een verschil tussen bezig houden en bezig zijn", merkt hij fijntjes op. „De kinderen moeten het hele jaar al zoveel, vind ik. Daar om is het'programma zo opge steld dat ze op een speelse ma nier bezig kunnen zijn. Bo vendien zijn de activiteiten gratis, op uitzondering van de theaterprogramma's waar voor één gulden entree wordt gevraagd". Improviseren Jeugdland '87 omvat meer dan zeventig activiteiten in drie weken. Over belangstelling heeft Van Broekhoven nog niet te klagen gehad. „Het aantal deelnemers is gigan tisch. Normaal doen zo'n zes duizend kinderen aan het Jeugdland-gebeuren mee. En we hebben nu nog een week te gaan. Het gaat fantastisch: we werken precies tussen de bui- Het programma van Jeugd land vermeldt nog de vol gende activiteiten. Woensdag 29 juli kan men j vanaf 10 uur creatief bezig zijn op het Wibautplein in 1 Nieuwland. Op het Edison- plein begint om 10.15 uur een spelcircuit. 's Middags geeft het Theater Tierelantijn een voorstelling in het Passagetheater. Toe gangsprijs is één gulden. De kinderen in West kunnen vanaf 14.15 uur deelnemen aan een spelcircuit dat is in gericht op het Frans Hals plein. Donderdag 30 juli start om 10 uur het onderdeel creati viteit in De Klinker in Schiedam-Noord. In zuid Jean men vanaf 10.15 uur deelnemen aan sport en spel dat plaatsvindt aan de Maasboulevard. Donderdagmiddag vanaf 13.30 uur kunnen fietslief- hebbers zich inschrijven voor een puzzeltocht. In de hal van het stadskantoor kan men zich opgeven. Kos ten: één gulden. De tocht be gint om 14 uur. Tevens is het vanaf 14 uur creativiteit dat de klok slaat in West en wel op het Fabriplein. Tenslotte zal Jeugdland '87 op vrijdag 31 juli worden af gesloten. Tussen 11 en 14 uur vinden in het Beatrix- park nabij het parkeerter rein Excelsior '20 diverse gratisattracties plaats, zo als een rit met de minis- toomtrein, paardetram, koets, draaimolen, Neel de rode kameel, paard- en po nyrijden, klauteren op een helling. Verder is er een groot spelcircuit in het teken van India met o.a. waterput ten, slangringwerpen, kruikdragen, tijgervangen etc. Alle deelnemers mogen na afloop gratis op de foto. Vrijdagmiddag start om 14 uur aan de centrale post de kaartverkoop voor het slot feest. Tijdens een gevarieerd kinderprogramma in ooster se sfeer treedt onder meer Fakir Sato de vuurvreter op. Ook is er een zweef nummer op zwaarden. Toegangsprijs is één gulden. Dit slotfeest wordt gehouden op het Ex celsior 20-terrein. Alle activiteiten zijn, tenzij anders vermeld, gratis. Voor midweek-voordeel is adverteren op dinsdag de beste keus. VERTREKDATA: 28 augustus 1987 04, 11 september 1987 „Dat wordt weer stoelen bijzetten' in de Vier Molens plaatsvond. en door. Af en toe is het een beetje improviseren, maar er zijn evenwel slechts twee actf- viteiten vanwege de regen uit gevallen. Je merkt toch een toename van deelnemers doordat velen niet naar de camping gaan. Wie normaal naar het zwembad gaat, komt nu ook een kijkje nemen". De theatervoorstellingen lo pen volgens Van Broekhoven dan ook buitengewoon goed. Woensdagmiddag j.l. stond de wagen van Jan Rauh op het Hemaplein en amuseerde dit theatergezelschap zo'n 200 kinderen èn volwassenen. „Ook de circusgróep Jacona zegt Joop van Broekhoven over de jeu was een topper. Ik heb nog nooit zoveel kinderen op straat bij elkaar gezien. Deze groep uit Limburg bestaat uit kinderen, die allerlei circu sacts laten zien. De aanwezige Schiedammertjes mochten het zelf ook eens proberen, een uitnodiging die door een aan tal met beide handen, werd aangenomen". Enthousiast Hij geniet er zichtbaar van. Al elf jaar lang houdt Van Broek hoven zich in de zomermaan den uitsluitend bezig met Jeugdland. „Ik heb een ploeg dshow John en Lily, die vrijdag j.l. medewerkers van 16, 17 jaar die enorm gemotiveerd is. Dat is natuurlijk klasse: als zij niet enthousiast blijven on danks de regen, houdt het voor de kinderen natuurlijk ook op. We doen die klus met elkaar en dat is de sterke kant van Jeugdland". Het Jeugdland-team duimt dat het weer de komende da gen op zal klaren. Het gebeu ren wordt vrijdag immers af gesloten met een daverend slotfeest in het Beatrixpark en op het Excelsior 20-terrein. „Het regenen mag dan effe ophouden!" i Naar hartelust fietscrossen tijdens jeugdland. De jeugdshow 'John eri Lily' hield de toeschouwers in de ban. zwemmen in rivieren, kanalen op eigen risico, zo meldt Bureau Voor lichting van de provincie. Goede Bijverdienste! Wij vragen VAKANTIEBEZORGERS/STERS Voor h.a.h. verspreiding van reclame-drukwerken kranten ir omgeving van uw adres. Min. leeftijd: 15 jaar. Aanmelden van 09.00-17.00 ui 10 DAAGSE TOURINGCAR- REIS NAAR TIROL IN OOSTENRIJK STANDPLAATS: Lermoos - - - HOTELS: Hubertushof en Bartlhof. Wegens enorm succes biedt Snel Co de lezers van de Havenloods en Het Zuiden wederom een drietal reizen aan naar het gezellige Tirol. Een speciale lezersaanbieding met al die excursies! Voor inlichtingen en reserveringen kunt u terecht op de onderstaande kantoren voor Snel Reizen b.v. Telefonische informatie bij Snel Co b.v. via 010-4161100. Interlanden spreigroep Verbluffende acts tijdens de Oosterse show. SCHIEDAM— Jeugdland 1987 zit er alweer haast op. Gedurende drie weken heeft het team van Joop van Broekhoven de Schie- damse wijken aangedaan met tal van activiteiten. „Ondanks dat half Schie dam ondergelopen is, heb ben inmiddels bijna vier duizend kinderen Jeugd land bezocht. Het is nu een extreem slechte zomer, maar of het nu warm is of niet, wanneer we de wijken aandoen zijn er altijd kin deren die enthousiast mee doen. VLAARDINGEN/SCHIE- DAM Wees voorzichtig met zwemmen in open water, zoals rivieren, meertjes en kanalen. Deze waarschuwing uit de provincie Zuid-Holland in een folder over de kwaliteit van het zwemwater. In déze pro vincie kan - behalve in zwem baden - op tal van andere plaatsen gezwommen worden. De kwaliteit van dat water is meestal wel voldoende, maar niet optimaal. het gevaarlijk zwemmen in dit water vanwege stromingen, verzakkingen e.d. In bijvoorbeeld de Vlaarding- se Vaart kan men wel zwem men (kwaliteit van waer is goed), maar ook dit is nieg gehee zonder risico. Vaak is het water immers niet helder, waaadoor duiken gevaarlijk kan zijn. In de folder drukt men de lezer op het hart dat de zwemmers zélf hun veilig heid in het oog moeten hou den, omdat toezichtin de meeste gevallen ontbreet. Informatie over zwemmoge- lijkheden is verkrijgbaar via de zogenaamde zwemwaterte lefoon, die de provincie on langs in werking heeft gesteld. Via 070-117550 krijgt men de meest actuele gegevens over de kwaliteit van het zwemwa ter in Zuid-Holland. In de zomermaanden worden regelmatig monsters genomen door onder meer Rijkswater staat, die worden onderzocht op de aanwezigheid van de zo genaamde thermotolerante coli-bacterie. Deze bacterie, dié öp zich niet gevaarlijk is, dient als graadmeter voor de aanwezigheid van andere, schadelijke bacterieën. Het zwemwatr van de Nieuwe Waterweg wordt overigens slecht genoemd. Bovendien is

De Havenloods | 1987 | | pagina 4