'Jeugdland '87 liep als 'n trein' DE HAVENLOODS VOORDEEL AKTIEn Jeugdhonk Wesp bol van activiteiten Toertocht met Gin Town Society Dames gaan wandelen NIEUWS VAN UW KRANT Nieuwe rondvaarttocht start in Schiedamse haven Vrij zwemmen in 'Zuid' Daverend slotfeest in Beatrixpark Flitsende acrobatiekin Chinees Staatscircus Bernhardine op stap Schiedams Nieuwsblad Op rolschaatsen rond Rottemeren Anti regenweer- feestmiddag Extra treinen naar stadion A Terrein voor Vlaardingse jeu de boule-vereniging. A Honkbal: Holy- Storks. A Gezien en gezien worden tijdens Nacht van de Rijn- mond. A Schiedammers aan W de rol. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week AUTO HUREN v.a. 25.- per dag Tevens leasen/huurkoop. ROYAL RENT Groothandelsgebouw. Tel. 010-413.59.72. SCHIEDAMVoor men sen die de Rotterdamse en Schiedamse havens eens goed willen bekijken zijn de nieuwe zondagtochten met het motorpassagiers schip 'Keizerstad' een uit gelezen kans. Rederij Tonissen vaart ge durende de maand augus tus door de Schiedamse en Rotterdamse havens. De rondvaarten vertrekken vanaf het Hoofd in Schie dam en gaan door de Bot lek met z'n grote graano- verslag, de Eemhaven met de imposante ECT-terrpi- nal, de Waalhaven en de Maashaven. De tocht ein digt met een ronde door de Schiedamse Wilhelmina- haven waar veel booreilan den en andere off-shore- schepen liggen. Rederij Tonissen is de op volger van de beroemde 'Nijmeegsche boot', die drie eeuwen lang de be langrijkste verbinding vormde tussen Nijmegen en Rotterdam. Naast per sonen, goederen, vee en post bracht deze boot ook de laatste nieuwtjes uit de Randstad mee. De concur rentie van trein en vracht wagen zorgde ervoor dat de bootdiensten in 1949 ge staakt werden. In 1967 starte de rederij weer met boottochten vanuit Nijme gen. De zondagmiddag rond vaarten door de Rotter damse havens duren van 14.00 uur tot 17.00 uur en kosten f 15,- per persoon (kinderen tot en met 8 jaar half geld). Het motorpassa giersschip 'De Keizerstad' heeft een capaciteit van 470 passagiers en is volle dig aangepast voor min- der-valide passagiers. Boekingen en informatie bij de VW Schiedam of aan de boot. Kaarten zijn tevens te verkrijgen bij de boekingskantoren van de Havenloods/Het Zuiden voor de twee laatste zonda gen van augustus: de Schiedamsevest 47, de Prins Hendrikkade en de Dordtselaan 139 in Rotter dam en de Hoogstraat 122 in Vlaardingen. EDITIE 9, DINSDAG 4 AUGUSTUS 1987, 36e JAARGANG, Nr. 32 <4 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 groepen die China telt. Trots is het circus op de achttien jarige Li Liping, die in 1983 tijdens het negende Interna tionale Circusfestival in Mo naco de hoogste onderschei ding won met haar Schalen pagode. De groep telt meer interna tionaal onderscheiden ar tiesten, zoals de springplan kacrobaten en de groep die de Icarische spelen uitvoert. Spectaculair zijn ook de stoelenbalans, het stuntfiet- sen en de evenwichtskunst op de fiets. In Rotterdam zal de pagode tent van 4 tot en met 16 augustus te vinden zijn aan het Weena (naast De Doe len). Kaarten kunnen (kosteloos) gereserveerd worden bij de Circa zevenhonderd kinderen namen vrijdagochtend deel aan Jeugdland. Voorlopig kan het Jeugdland team weer even op de lauwe ren rusten. Pas in de herfst verzorgen de medewerkers weer >een week creativiteit, sport en spel voor de Schie damse jeugd. „We gaan op dezelfde voet verder. Tuurlijk moeten we telkens nieuwe activiteiten of onderwerpen verzinnen. Maar na de elfde Jeugdland komt zeker een twaalfde..." SCHIEDAM De clowns Jut en Jul organiseren de eerst volgende dfie vakantieweken leuke dingen voor jeugd en jongeren. Het programma heeft drie thema's: land, wa ter en lucht. De bezigheden vinden plaats vlakbij het Bachplein, rond en in het pand Wesp aan de Churchillweg/Metropad. In schrijving voor deelname kan gebeuren tijdens de openings tijden van het buurthuis en per telefoon., tel. 4712234. Het programma start op dins dag 4 augustus met de 'Hut- tenbouw' voor kinderen van 6 tot 12 jaar, van 10.00 uur tot 17.00 uur. Op woensdag kun nen er buttons gemaakt wor den door kinderen van dezelf- SCHIEDAM De Schiedam se huisvrouwen maken don derdag a.s. een excursie naar de Heemtuin in het Beatrix- park. Dit is de eerste activiteit van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen afde ling Schiedam in het nieuwe seizoen. De dames kunnen in de fraaie tuin paar hartelust wandelen. Het jaarprogramma van deze afdeling omvat tevens een groot aantal cursussen. Infor matie daarover is verkrijg baar bij mevrouw Hoogslag- Boonzaayer tel. 4705971. ROTTERDAM De Dans der Lotussen, het Spel der Zwaluwen, Vlie gende Meteoren en de Schalenpagode. Dat zijn de elegante namen van enkele programma-on derdelen van het Chinese Staatscircus, dat vanaf volgende week een aantal voorstellingen geeft in Rotterdam. vraaglijn, 020-802802. Ook bureaus zijn kaarten ver bij de VW-theaterbespreek- krijgbaar. de leeftijd van 14.00 uur tot 17.00 uur. Om 19.30 begint od 6 augustus de barbecue voor iedereen van 12 tot 15 jaar en deze eindigt om 21.30 uur. Het Plaswijck-uitstapje op vrijdag voor de 6- tot 12-jarigen kost f 2,50 en duurt van 10.00 uur tot 17.00 uur. De tweede week staat in het teken van water. Een waterestafette op 11 augustus van 10.00 uur tot 17.00 uur. Minimum leetijd hiervoor is 6 jaar en maximaal 12 jaar. De viswedstrijd op woensdag begint om 14.00 uur en om 17.00 uur moeten de hengels weer worden opgeborgen door kinderen van 6 tot en met 12 jaar. De kosten voor het roei en op donderdag zijn f 2,50 voor de jeugd van 12 tot 15 jaar. Deze krachtsinspanning begint om 19.00 uur en eindigt om 21.00 uur. Veertien augus tus wordt er gezwommen door 6- tot 12-jarigen van 14.00 uur tot 17.00 uur. Het kost f 1,65 om een duik in het water te kunnen nemen. Een mooie vlieger maken is mogelijk op 18 augustus door kinderen van 6 tot 12 jaar van 10.00 uur tot 17.00 uur. De spelmiddag op woensdag is bedoeld voor dezelfde leeftijdsgroep als dinsdag en duurt ook tot 17.00 uur, maar begint twee uur la ter. De verrassingstocht op donderdag is voor de oudere jeugd, de 12- tot 15-jarigen. Om 19.30 moet iedereen klaarstaan en men is om 21.30 weer terug. De maand augus tus wordt op 21 augustus af gesloten voor de 6- tot 12-jari- gen met een ballonwedstrijd en een springkussen van 14.00 uur tot 17.00 uur. Voor een aantal activiteiten is inschrijving noodzakelijk, zo als voor de bezigheden waar voor een eigen bijdrage wordt gevraagd en de voor de vis wedstrijd. In een speciaal pagodetent- theater geven de leden van het Gezelschap Acrobaten van Wuhan een voorstelling waarin flitsende acrobatiek, uiterst beheerste evenwicht skunst en kleurige show sa mengaan. Wuhan is de meest vooraan staande van de 160 circus- SCHIEDAM— Onder het motto 'Al is het weer nog zo slecht, bij zwembad Zuid kimt u altijd terecht' speelt het Schiedamse bad in op de regenachtige zomer. Tij dens de grote vakantie kan men dagelijks vrij zwem men in het zwembad aan de Westfrankelandsedijk 3 in Zuid. Tot en met 21 augustus kan men dagelijks een baantje trekken van 10 tot 17.30 uur. In de avonduren (van 20.30 tot 21.45 uur) kan men bovendien zwemmen op maandag, dinsdag, don derdag en vrijdag. Het rooster voor en zondag ziet er als volgt uit: rustig zwemmen vor volwassenen 9-10 uur; fa- miliezwemmen 10-12.45 uur en vrij zwemmen 13- 14.45 uur. Bij mooi weer is het bad in het weekeinde geopend van 9 tot 17 uur, terwijl dan ook de speelweide buiten toegankelijk is. Tenslotte kunnen aanstaande moe ders en vaders zwemmen op dinsdagavond van 19.45 tot 20.30 uur. Het Zwembad Zuid is te bereiken met buslijn 54, halte Stadhouderslaan. Te lefonische informatie 4261682. Al is het slecht weer: toch zwemmen. SCHIEDAM Aan drie weken Jeugdland is inmid dels een eind gekomen. „Het liep werkelijk als een trein. Ai met al kunnen we spreken van een bijzonder geslaagd Jeugdland 1987". Organisator Joop van Broekhoven is een tevre den mens. Dit jaar hebben circa 6300 kinderen deel genomen aan de activitei ten, die vanuit een afdeling binnen de gemeente Schie dam gcorganiteerd wor den. „Wanneer ik al die blije koppies zie, weet ik waarvoor we bezig zijn". Het Jeugdland-team is sinds 13 juli in de weer. Van Broek- j.l. 'een geschenk uit de he mel'. „Geen één druppel is ge vallen. Het slotfeest verliep te gek. 's Ochtends waren er ruim 700 kinderen in het Bea trixpark en dan tel ik nog krap. Het Indiaspel was een groot succes, evenals de klim- helling, wat dit jaar nieuw was. De deelnemers aan het spelcircuit konden zich daar na gratis op de foto laten zet ten. Dat leverde ook menige fraaie plaat op: al die gesc hminkte gezichten! Oosterse show Vanaf 14.30 uur kon de jeugd op het Excelsiorterrein te recht voor de allerlaatste acti viteiten van Schiedams kin derfeest nummer één. Ruim vierhonderd kinderen zochten een plaatsje op de tribune om van de Oosterse show ten volle te kunnen genieten. „Excelsior zou blij zijn wan neer de vereniging dit vaker mee kon maken. Neen, ik kan niet anders zeggen dat dat al les fantastisch is gelopen," stelt Joop van Broekhoven vast. jij ROTTERDAM— Ook een olifant heeft weieens be- hoefte aan een 'blokje om'. Probleem is alleen dat zoiets x nooit onopgemerkt kan plaatsvinden. En zeker niet als je Bernhardine heet. Z'n buitenkansje om het be- roemdste olifantje van Ne ig derland loslopend voor de lens te krijgen krijg je als argeloos Blij dorpbezoeker niet snel. Bernhardine is er g aan gewend geraakt en ver- werkt de drukte en belang- stelling voor haar met een g kalmheid die een filmster g niet zou misstaan. hoven: „Mijn accu is langza merhand leeg aan het worden. Je bent er bijna dag en nacht mee bezig. Gelukkig heb ik een gouden rechterhand in Riet Immerzeel en een toffe ploeg met vrijwilligers waar ik alle respect voor heb". Jeugdland 1987 is naar zijn mening voortreffelijk gelopen. Organisatorisch perfect en ondanks het slechte weer is een gigantisch aantal kinde ren actief bezig geweest. Slechts drie activiteiten kon den vanwege de regen geen doorgang vinden. Hoewel er geen echt zonnetje scheen, vond de Jeugdland organisator het weer vrijdag Het slotfeest in het Beatrixpark was een daverend succes. DE HAVENLOODS dan ook op eigen gelegen heid". Toertochten Verleden jaar maakten de rol lerskaters drie tochten over grote afstanden. „Vooral de laatste van Kijkduin naar Hoek van Holland was best zwaar, omdat we tegenwind hadden". Minder zwaar maar toch altijd nog inspannend waren de ritten door de Woudhoek in de richting van Vlaardingen en de Broekpol der. Dit jaar wil van Mansum -bij voldoende belangstelling een trektocht over de Veluwe maken. „De enige kosten die aan de tocht rond de Rottemeren en andere tochten verbonden zijn, zijn die van het drinken dat je onderweg koopt. On derweg rijdt er iemand op de fiets mee die verbandspullen heeft. Belangrijk is verder dat we tijdens een tocht -hoelang die ook duurt- als groep bij elkaar blijven skaten". Temposkaten De enige omstandigheid die de organisatoren niet in de hand hebben bij het uitschrij ven van een dergelijke toer tocht is het weer. „Om een beetje te kunen rollerskaten, moet het in ieder geval droog zijn. Op nat asfalt, kom je niet vooruit", weet de Schiedam mer uit ervaring. Hoelang de 25 kilometer lange tocht rond de Rottemeren zal gaan duren durft Van Man sum niet te voorspellen. „Zelf heb ik het parcours al vaker afgelegd. Als je een beetje doorskate is het in anderhalf uur te doen, maar in een groep ben je uiteraard afhankelijk van het tempo waarin de lang zaamste rijdt". SCHIEDAM Dienstencen trum de Woudhoek organi seert donderdag in het kader van het 'slecht zomerweer' een grote anti-regenweer-feest middag. Op het programma staat een bingo-dansant. De aanvang is 13.00 uur. De en tree is gratis en gepaste regen kleding is gewenst. Bezoekers staat een kleine verrassing te wachten. De middag duurt tot 16.30 uur. Op dinsdag 25 aug. a.s. krijgen de plaatselijke sportverenigingen speciale aandacht in deze krant. Adverteerders kunnen kontakt opnemen met de afdeling verkoop telefoon 010-4.346.711 tochten van verleden jaar durfden de Schiedamse rollerskaters het aan om ook dit seizoen weer ver schillende evenementen op te zetten; de tocht rond de Rottemeren was de eerste in deze serie „Iedereen die wil, kan een keertje meerij den. Het is wel noodzake lijk dat mensen zelf skates meenemen, want ze kun nen ze niet bij ons huren". Dat zegt Frits van Mansum, één van de drie mensen die sinds de oprichting bij de Gin Town Rollerskate Society is betrokken. „We zijn een ge- zelligsheidsvereniging. Tij dens een toertocht gaat het er ons niet om snelheidsrecords te verbeteren". De rolschaatsers ontlenen hun naam aan een muziekband die onder de naam Gin Town Roc kers ruim tien jaar geleden in de Jeneverstaf en omgeving optrad. Frits van Mansum maakte deel uit van dit gezel schap en besloot de naam van het ter ziele gegane gezel schap te verwerken in de nieuwe vereniging. „Overigens zijn we een vere niging zonder leden. We orga niseren wel verschillende toertochten met bijvoorbeeld een barbeque, maar van een echt verenigingsleven is geen sprake. Trainen doet iedereen SCHIEDAMRolschaat sen rond de Rottemeren. Zondagmiddag hield de Gin Town Rollerskate So ciety de eerste grote toer tocht van dit jaar. In navol ging van de geslaagde SCHIEDAM/VLAARDIN- GENBezoekers van het AD-Voetbaltoernooi, dat op vrijdag 7 en zondag 9 augustus in het Feyenoord- stadion wordt gehouden, kunnen gebruik maken van een service van de Neder landse Spoorwegen. Op beide dagen zullen extra treinen rijden. Op vrijdag vertrekken tus sen 16.50 en 18.50 uur on geveer ieder kwartier extra treinen van Centraal Sta tion naar Rotterdam Sta dion. Deze treinen stoppen ook bij Rotterdam Blaak. De vertrektijden op zondag liggen tussen 14.50 en 16.50 uur. Ook na afloop zullen extra treinen worden ingezet naar Rotterdam CS en in de richtingen Den Haag, Hoek van Holland en Dor drecht. Er is rekening ge houden met een eventuele verlenging van de finale wedstrijd.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1