Uitkeringsregeling laat lang op zich wachten GRIFFIJN Nacht van de Rijnmond: vijf uur entertainment Havenloods/Het Zuidenploeg bovenaan ranglijst Tour Slechte weer spelbreker op vakantie-activiteiten Overleggroep 'Kots' signaleert knelpunt Miva voert campagne: Overbrug die afstand ©SdriedanisNicimdM SSiUlLÜj Household Cavalry in binnenstad Gemeente-ambtenaren nog steeds tussen wal en schip "CENTRALE VERWARMINGS rfjl AIRCONDITIONING Concert tijdens de lunch Mies Bouman in rol van veilingmeester Op 12 september in sporthal Margriet DIZZY The Platters: één van de vele acts. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00-17.00, dinsdag t/m donderdag 08.30-17.00, vrijdag 08.30-16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doom/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM. Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico v.d. Marei. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: R. Koppenhagen tel. 010-4.266615. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) Schiedam: S. de Ligt. ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 DINSDAG 4 AUGUSTUS 1987 32-495 VLAARDINGENHet slechte weer van vorige week ven Callenburg en de twee bracht slechts twintig kinderen aan de start van de vakantie-weken worden vakantie-activiteiten van het bureau sportieve recreatie vriida8 afgesloten met bos r cnolon in Hp RrnpknolfiP van de gemeente Vlaardingen. „We hebben door dat slechte weer ons hele programma moeten omgooien", zegt Bep Nater van de afdeling sportieve recreatie. „Het begon vorige week maandag natuurlijk al niet best met al die regen, waar door we met de kinderen maar de zaal zijn ingetrok ken", blikt Bep Nater nog even terug. „Alleen het ka novaren in de Vlaardingse Vaart en het vlottenbouwen is gewoon doorgegaan". Ook dit jaar lopen twee stu denten van de sport-acade- mie weer stage in Vlaardin gen. Ed Boudewijns en Wim Brobbel proberen de jeugd zoveel mogelijk te vermaken in deze vakantietijd. „En ondanks die geringe belang stelling lukt dat nog best, hopelijk treffen we deze week beter weer", zegt Bep Nater. De Vlaardingse jeugd kan deze week nog meedoen met deze vakantie-activiteiten. Morgen wordt er een speur tocht gehouden vanaf het Weeshuis. Donderdag kan de jeugd te recht voor het kanovaren en vlottenbóuwen op de Vlaar dingse Vaart bij de jachtha- spelen in de Broekpolde met de start bij de loop /fietsbrug over de Vlaar dingse Vaart. De dagen be ginnen steeds om 10.30 uu Het inschrijfgeld bedraag één gulden per persoon pe Ondanks het slechte weer vermaakten de kinderen zich nog uitstekend op vakantie-activiteiten in en rond de Broekpolder. ROTTERDAM— De House hold Cavalry is dinsdag 11 augustus te bewonderen in de Rotterdamse binnenstad. Dan rijden de ruiters met hun paarden als voorproefje van het CHIO dat van 12 tot en met 16 augustus van 12.30 tot 13.30 uur door het centrum. De Household Cavalry treedt iedere CHIO-dag met hun Musical Ride op op het con coursterrein in het Kralingse Bos. Deelneemsters van de ploeg van De HavenloodsI u.< „Art, start van de proloog. WATERWEG-NOORD Ambtenaren die werken bij de Rijksoverheid, gemeen ten, provincies en andere overheidsinstellingen zul len binnenkort niet langer aangewezen zijn op Bij stand, indien zij ontslagen worden en niet in aanmer king komen voor wacht geld. Bij Koninklijk Be sluit zal een zogehete 'Re geling WWV-vervangende Uitkering' in het leven worden geroepen. Binnen enkele weken ontvangen de Nederlandse gemeenten een circulaire waarin aan bevelingen zijn opgenomen voor een eigen soort uike- ringsregeling. Ontslagen ambtenaren zonder wacht geld zullen zo niet langer tussen wal en schip te rechtkomen. De problemen zijn begonnen met de wijziging van het stel sel van sociale verzekerings wetten per 1 januari van dit jaar. Ambtenaren in dienst bij genoemde overheidsinstanties raakten hun uitkeringsrech ten met ingang van die datum kwijt. Eén van de belangrijkte wijzigingen was namelijk de afschaffing van WW en WWV. In de plaats van deze twee aparte werkloosheidswetten kwam één nieuwe, de Nieuwe Werkloosheidswet (NWW). Deze wet werd echter niet van toepassing op mensen in dienst bij de overheid. Wachtgeld Ambtenaren hebben bij ont slag in eerste isntantie recht op wachtgeld, dat wordt uit gekeerd door het ministerie of de overheidsinstantie bij wie men in dienst is. Vóór 1 janua ri hadden deze werknemers, indien zij om een of andere reden geen wachtgeld kregen of van wie de wachtgeldrege ling afliep, recht op een WVV- uitkering van de gemeentelij ke sociale diensten. Deze uit kering bedroeg zeventig pro cent van het laatst verdiende loon. Na de stelselwijziging echter werden deze ambtena ren aangewezen op de Bij stand. In veel gemeenten is er dus, acht maanden na de stelsel wijziging, nog altijd geen re geling. „Ambtenaren die ver wijtbaar werkloos zijn, drei gen tussen wal en schip te ra ken. Bij schuld krijgen zij geen wachtgeld. Dat betekent een ongelijkheid ten opzichte van het bedrijfsleven waar werknemers in een dergelijk geval wel vallen onder de NWW. Onlangs heeft het mi nisterie van Binnenlandse Za ken een regeling aangekon digd, maar de gemeenten zit ten nog te wachten. Er zijn echter gemeenten die, moch ten zich gevallen van genoem de aard voordoen, een eigen ad hoc-regeling treffen", al dus een ambtelijke woord voerder, die meent dat de ver antwoordelijkheid voor het feit dat het zo lang duurt eer Schandaal Ook de heer De Rooy van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in Den Haag is deze mening toegedaan. „Het is een grof schandaal dat er nog steeds geen regeling voor de ambtenaren is. In decem ber 1986 hebben wij het eerste gesprek met Binnenlandse Zaken gevoerd. De VNG stel de voor om één Koninklijk Be sluit uit te vaardigen dat zou gelden voor alle werknemers in dienst bij de overheid. Het ministerie wilde echter dat ieder orgaan zijn eigen rege ling zou ontwerpen". „De VNG heeft nu de regeling in concept gereed en zal de circulaire één dezer weken Het kollektief Overleg Te gen Stelselherziening (KOTS) is in actie gekomen naar aanleiding van de stelselherziening voor het ovrheidspersoneel. Deze overleggroep, waarin o.a. de Rechtswinkel Schiedam en het Instituut Raadslie den vertegenwoordigd zijn, signaleert een knelpunt met betrekking tot de uit keringsrechten van ambte naren. Op dit moment zijn er im mers vele gemeenten en in stellingen die nog geen re geling getroffen hebben. Wel heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten zich inmiddels over dit probleem gebogen. Het overlegorgaan advi seert alle mensen in dienst van de overheid navraag te doen over de nieuwe uitke ringsregeling, indien zij geen wachtgeld (meer) ont vangen. Voor adviezen en informa tie hierover kan men zich wenden tot een Bureau voor Rechtshulp. Lid van de algemene vereniging voor de cenlrale verwarmings- er luchtbehandelinqs-industrie IMERCURIUSSTRAAT 41, VLAARDINGEN, TEL. 010-4342211 De wielerploeg van De Ha venloods/Het Zuiden sleepte afgelopen zaterdag de eerste prijs in de wacht. Het eerste onderdeel van de Meisjesdrie- daagse 1987 - de korte indivi duele tijdrit - kon op naam worden geschreven van de tien meisjes die door deze kranten worden gesponsord. Zes andere teams werden daarbij in tijd gepassseerd. De Meisjesdriedaagse is een jaarlijks terugkerend evene ment op recreatiecentrum Kruininger Gors Oostvoorne. Zaterdag werden de fietsen eerst aan een inspectie onder worpen waarna de tour zich aan het Gors kon presenteren. Een vermoeide deelneemster wordt na de finish opgevangen door begeleidster Sylvia Veenstra. Onder veel belangstelling werd vervolgens de proloog gereden, een tijdrit over circa 1l/i kilometer. Nummer zes van De Havenloods/Het Zui denploeg - Petra van Dorst - was de enige wielrenster met pech onderweg. Zij mocht de tijdrit echter alsnog over rij den. De prestaties van de hele ploeg zouden uiteindelijk vol doende zijn om de concurren tie achter zich te laten. Gele trui De nieuwe sponsor van deze tour - het is de eerste keer dat De Havenloods/het Zuiden combinatie aan het wielereve- nement deelneemt - stond derhalve zaterdag gelijk bo venaan de ranglijst. In het individuele gele klasse ment - meisjes van 13, 14 en 15 jaar - stond de kranten- combinatie eveneens boven aan. Tabitha van Munnik kreeg zaterdag als beste wiel renster in deze categorie de felbegeerde gele trui uit han den van Mister Tour. Het witte klassement werd aangevoerd door Manon Ho- gedoorn van 't Plateau. De meisjes in De Havenloods/het Zuidentenue moesten dus niet alleen de eerste plaats van het ploegenklassement, maar ook die van de individuele rang lijst delen. Maandag werden de onderde len trial, ploegentijdrit, duin cross en sprint gehouden en vandaag - dinsdag 4 augus tus - is de zwaarste dag van de tour waarbij de zeven ploegen elkaar bekampen tijdens een veldrit, ploegenestafette, tri athlon en sprint. Het dagklas sement was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. VLAARDINGEN De Missie Verkeersmiddelen Actie, de Miva, houdt het laatste week einde in augustus haar jaar lijkse campagne en collecte. Het motto is ditmaal 'Over brug die afstand'. De Miva is een erkende, lan delijke missionaire organisa tie die geen overheidssubsidie ontvangt en helpt met ver voermiddelen. Financiële bij dragen worden gevraagd voor eenvoudige maar sterke ver voermiddelen, die onontbeer lijk zijn bij de opzet of goede voortgang van het ontwikke lingswerk. Nog teveel van dit werk blijft in derde wereld landen liggen omdat er geen of gebrekkige transport is. In het vervoersprogramma 1987 van de Miva vragen 535 missionarissen of plaatselijke, vanuit de kerken, werkende mensen om transportmidde len zoals bestelwagens, bus jes, auto's, motoren, fietsen en boten. Hiervoor is een bedrag van zes miljoen gulden nodig. Schiedam Zo wil broeder Van Veen uit Schiedam-Kethel met behulp van de Miva zijn auto vervan gen voor zijn werkzaamheden in Merauke, de hoofdstad van zuid-Irian Jaya. In diverse wijken rond de stad leven on geveer achtduizend autochto ne mensen, voor wie de situa tie en leefomstandigheden slecht zijn. Broeder Van Veen helpt onder meer met het ver voeren van produkten, neemt ernstig zieken mee. Door de slechte zand- en kleiwegen moet zijn wagen nodig ver vangen worden. Gevraagd wordt f 10.000,-. Ook zuster G. Kester uit Vlaardingen heeft een beroep op de Miva gedaan. Zij werkt in het bisdom Ketapang in In donesië, op scholen, in de ge zondheidszorg en doet veel so ciaal werk. Tot dusver maakte zuster Kester gebruik van een geleende motorfiets. Wie concreet wil helpen aan een oplossing voor deze ver voersproblemen kan het werk van de Miva steunen. Giro nummer is 272249 t.n.v. Miva- Breda. VLAARDINGEN Aad Zou tendijk, vaste organist van de Grote Kerk geeft a.s. donder dag tijdens lunchtijd zijn we kelijkse concert. Donderdag speelt hij werken van Bach, Walther en Krebs. ROTTERDAM In het kader van het 25-jarig bestaan van het Wereld Natuur Fonds houdt het comité Rotterdam van het WNF een gala-avond in het World Trade Center op zaterdag 19 september. Bedrijven kunnen voor een bedrag van f 1.500,- per tafel voor tien personen aan deze avond deelnemen. Het pro gramma vermeldt onder meer een veiling van bijvoorbeeld een Fiat Panda, een zilveren theeservies en Chinese vazen. Veiligmeester is Mies Bou man. Voor de muzikale onder steuning zorgen de Green Ri ver Jazzband en het damesor kest Salut d'Amour. De opbrengst van de jubi leumavond komt ten goede aan natuurbeschermingsob jecten in Nederland. Voor na dere inlichtingen en reserve ringen kan men zich wenden tot mevrouw Wigmore, tele foon 01873-1976 of tot de heer Van Zwieten, telefoon 010- 4181672. aan de gemeenten toesturen. Wanneer gemeenten de rege ling in haar geheel overne men, kunnen zij in het kader van een declaratiesysteem de gemaakte kosten op de over heid verhalen. Zij zijn even wel in principe vrij een eigen regeling te treffen, maar dan schaden ze hun eigen porte monnee. De VNG heet zich meer dan intensief ingezet om deze regeling rond te krijgen", beweert De Rooy. De gemeenten zijn dus nog in afwachting van de regeling, die meer een overgangsmaat regel is. Het is de bedoeling dat de NWW op den duur ook voor ambtenaren gaat gelden. In het kader van de bezuini gingen heeft minister Van Dijk (Binnenlandse Zaken) echter bepaald dat dit zeker in 1988 nog niet het geval zal zijn. Minister Van Dijk van Binnenlandse Zaken. SCHIEDAM Zien en ge zien worden. Met deze woorden omschrijft orga nisator Peter de Kruyf de Nacht van de Rijnmond die op zaterdag 12 september in de Margriethal zal plaatsvinden. „Het is hoofdzakelijk enter tainment: muziek, optre dens en shows. Vijf uur duurt het programma, waarvoor een keur aan ar tiesten is gecontracteerd. Wanneer dit evenement slaagt, heeft Schiedam er een vast feest bij". De Vlaardinger werkt bij het organisatiebureau Octopus dat de belangen behartigt van diverse artiesten en verder op tredens en evenement organi seert. De Kruyf: „Ieder jaar leveren wij de artiesten voor Koninginnedag bijvoorbeeld. Ook haalde Octopus Lee To wers, voor het Haring- en Bierfeest naar Vlaardingen. In Schiedam werken wij boven dien altijd mee aan de Bran dersfeesten", waarmee hij aangeeft in deze regio geen onbekende te zijn. Spektakels De activiteiten van Octopus zijn immers vooral gericht op Amsterdam. Ieder jaar orga niseert het bureau in de hoofdstad een Jordaanfeest, de Horeca Gala nacht en re cent het Gala van Manke Ne- lis. „Dat zijn echte spektakels, waar een paar duizend men sen naar toe gaan. In Schie dam rekenen we op tweedui zend bezoekers. Dan is het voor ons geslaagd". De idee een Nacht van de Rijnmond op touw te zetten, ontstond bij De Kruyf. „Octo pus verzorgde in '86 het enter tainment tijdens de Nacht van de Mode. Er was toch sprake dat het feest in '87 niet zou plaatsvinden en ik bedacht dat Octopus daarom wel een Nacht van de Rijnmond zou kunnen organiseren. Nu1 bljkt dat het modefestijn waar schijnlijk wel doorgaat (op 10 oktober). Het grote verschil tussen beide evenementen is dat wij uitsluitend enter tainment bieden en de Nacht van de Mode alleen mode shows, met minieme aandacht voor optredens etc.". Eerlijkheidshalve vertelt de Octopus-woordvoerder dat op de twaalfde september ook 'een heel klein beetje mode' getoond wordt. Vijf acts De Kruyf: „Het publiek kan vijf acts achter elkaar zien. Nancy Boyd, Oscar Harris, The Blue Diamonds, The Plat ters en Scott Fitzgerald treden op in de sporthal Margriet. Overigens wilden wij het ge beuren eerst ook in het Ten- niscentrum Vlaardingen orga niseren. Door omstandighe den zijn we uitgeweken naar Schiedam dat qua faciliteiten eigenlik perfect is. Er is vol doende parkeermogelijkheid, het sanitair is prima en de shows vinden alle in één grote zaal plaats". De sporthal zal voor deze ge legenheid geheel worden aan gepast met een podium, vloer bedekking, dansvloer, specia le verlichting, palmbomen, bars, etc. Afhankelijk van het succes zal Octopus Evenementen vol- korting krijgen. „We mikken op een bepaald publiek. Op de affiches wordt ook gemeld dat gepaste kleding gewenst is. Het is een feest op niveau: we zien liever geen spijkerbroe ken". De kaartverkoop start medio augustus. Toegangsbewijzen zijn o.a. verkrijgbaar bij de sporthal Margriet en bij het kantoor van De Havenloods, Hoogstraat 122 te Vlaardin gen. ROTTERDAM Het kwartet van Fred Leeflang speelt van avond vanaf 22.30 uur in Jazzcafé Dizzy, 's Graven- dijkwal 127. De toegang is gratis. gend jaar weer in Schiedam present zijn. „Je moet een keer gokken. Als er geen animo is, heeft hetgeen zin verder te gaan. Lukt het wel dan zullen we volgend jaar zeker Towers, Hazes en Anita Meijer uitno digen!". Om de Nacht van de Rijn mond bij te kunnen wonen, moet men veertig gulden neer tellen, terwijl lezers van De Havenloods een rijksdaalder

De Havenloods | 1987 | | pagina 3