rnMi In september opening ieu de boule-terrein Zevende editie Fietsvierdaagse Hermes DVS: winst op VW brengt promotie Geen voetbalveldje in Hartmanstraat DVO Nationaal record Overwinning op Storks geeft Holy uitzicht op de titel PSMO-keuring niet verplicht bij zwembond Oefenreeks Vlaardingen Voetbal clubs komen in actie Inschrijven vanaf 18 augustus Sportnieuws naar redactie Bekervoetbal Ab Bruinekool van het veld gestuurd Oefenpro gramma De Hollandi- aan Met zelfwerkzaamheid ging wens in vervulling Opleiding voetbal trainer Excelsior20 uitgeschakeld SCHIEDAM— Excelsior '20 mag zich, na de nederlaag te gen VOC, uitgeschakeld ach ten voor de landstitel. In de play-offs zijn de Schiedam mers, net als HCC, nog punt loos. Hermes DVS daarente gen won wel en kan zich gaan opmaken voor het promotie feest. De Harga-ploeg kan zondag door winst op concur rent VW de terugkeer op het hoogste cricket-platform be werkstelligen. Hennes DVS zetten met 279 voor 5 een door Quick N niet in te halen score. John Verweij met 81 (not out), Henk Kornet (60), Bas Kornet en Jos Zuid geest (beiden 59) legden de basis voor het hoge Hermes- totaal. De Nijmeegse ploeg kon pas na de thee aan zijn batbeurt beginnen en stond met 57 (all out) alweer snel onder de douches. Wint Hermes zondag van VW dan kan alleen HCC 2 de VLAARDINGEN Nadat veel sportbonden overgaan tot het erkennen van het Preven tief Sport Medisch Onderzoek (PSMO), heeft de nationale zwembond haar leden mede gedeeld, dat voor het verkrij gen van een startvergunning een PSMO of schooladvies- kaart niet meer nodig is Een overgrote meerderheid van de afgevaardigden op de algemene vergadering vond, dat de verantwoordelijkheid voor een met een gezond lichaam deelnemen aan zwemwedstrijden behoort te liggen bij de deelnemer zelf, de oduers of de sportclub. Schiedammers nog evenaren. In dat geval, zo schrijft het bondsregelement voor promo veert niet een tweedeteam, maar wel een standaardelftal: Hermes DVS dus. Excelsior '20 had bij 73 voor 3 nog uitzicht op een hoog to taal. Carl Schewe had sterk geopend, terwijl Garfield Charles 33 had laten noteren. Vervolgens werd Emerson Trotman op de tweêde slag ge vangen en kroop Excelsior '20, dat Luc van Troost en Erik Gouka wegens interna tionale verplichtingen miste, maar 129. Toen daarna VOC's Ernest Lefebvre dankzij een arbitale dwaling in plaats van 161 runs zette konden de Rot terdammers Excelsior voor 3 schaakmat zetten. „Natuurlijk is het jammer, dat we zo goed als uitgeschakeld zijn voor de titel, maar het is geen ramp", meent cricket- commissie-lid Joop Bakker. „We wilden bij de bovenste vier in de play-offs spelen en die doelstelling is gehaald". Gerard S. Verver VLAARDINGEN— De jeugd, in de Babberspolder krijgt geen voetbalveldje in de Hartmanstraat. Enkele maanden geleden vroeg de heer Van der Veer, aan Burgemeester en Wethou ders tijdens de rondgang door de wijk of het moge lijk was een voetbalveldje aan te leggen bij de speel plaats in de Hartman straat. Onlangs ontving de heer Van der Veer de medede ling, dat het college niet op het verzoek wilde ingaan. In een in 1986 uitgevoerd onderzoek onder de bewo ners van die wijk, bleek dat een grote meerderheid te gen de aanleg van de voet balveldje was. VLAARDINGEN De voet balvereniging Vlaardingen is afgelopen zaterdag begonnen met de training onder leiding van trainer Koos de Gooijer. De eerste oefenwedstrijd staat voor de Broekpolderploeg ge pland voor vanavond tegen Lyra. Het verdere programma van Vlaardingen ziet er als volgt uit: 8 augustus: Vlaardingen - GSS (14.30 uur), 11 augustus: Vlaardingen - RKWIK (19.00 uur) en 15 augustus: Strijen - Vlaardingen (14.30 uur). Op 25 augustus speelt Vlaardin gen in de bekercompetitie te- gert het Schiedamse Excel sior '20, aanvang 18.30 ui De oefenreeks van Vlaardin gen wordt op zaterdag 29 augustus besloten met een wedstrijd in de Broekpolder tegen Excelsior Pernis. Overigens kan de Vlaardingse vereniging nog enkele oefen wedstrijden spelen o.a. op 18 en 22 augustus. Clubs kunnen hiervoor kontakt' opnemen met Karei van der Mark, tel. 4358423. VLAARDINGEN De meeste voetbalclubs zijn deze week begonnen met de trainingen. Ook de eerste oe fenwedstrijden staan al op het programma. Vanavond speelt Zwaluwen in en tegen Hoogvliet de eerste oefen wedstrijd in de aanloop naar het nieuwe seizoen, aanvang 19.00 uur. Ook Vlaardingen komt in actie. De Broekpol der-ploeg gaat vanavond op bezoek bij Lyra, aanvang 19.00 uur. Voor zaterdag ziet het pro gramma er als volgt uit: Vlaardingen-GSS (14.30 uur). Zwaluwen-Rhoon (15.00 uur). Maasdijk-TSB (14.30 uur). Zondag: De Hollandiaan- Steeds Volharden. VLAARDINGEN Ook de dames van de voetbalvereni ging DVO verwerken een in tensief oefenprogramma in de aanloop naar het nieuwe sei zoen. De reeks begint op zaterdag 22 augustus met een wedstrijd tegetv Animo in de Zuidbuurt, aanvang 15.00 uur. Verder ziet het programma er als volgt uit: dinsdag 25 augus- tus:DVO - RWH (19.00 uur), zaterdag 29 augustus: Zwalu wen - DVO (11.00 uur) en de serie wordt besloten op dins dag 1 september met een wed strijd in Schiedam tegen HBSS, aanvang 19.00 uur. SCHIEDAM Willem Noorduin van de invali- densportvereniging De Ooievaars vestigde vorige week op wedstrijden in Breda een nieuw Neder lands record op het discus werpen. De Schiedammer kwam tot een afstand van 30.40 me ter. Hij verbeterde hiermee het nationale record met 1,30 meter. Willem Noord uin blijft met deze afstand maar 80 cm onder het we reldrecord. DINSDAG 4 AUGUSTUS 1987 32-496 Vorig jaar was er weer erg veel belangstelling voor de avond- fietsvierdaagse VLAARDINGEN Na de wandel-, zwem- en hardloop- vierdaagse wordt het sportieve recreatieseizoen eind augustus besloten met de Vlaardingse avond-fietsvier daagse. Dit evenement wordt alweer voor de zevende keer georganiseerd door het Bureau Sportieve Recreatie van de gemeente Vlaardingen in samenwerking met de toer fietsclub Rijnmond. De avond-fietsviferdaagse wordt gehouden van maandag 31 augustus tot en met don derdag 3 september. Elke avond moet er ongeveer 25 km. gefietst worden. Ook dit jaar hebben de organisatoren weer een aantal fraaie tochten uitgezet in deze regio. Vanaf 18 augustus kan al in geschreven worden bij de Vlaardingse rijwielhandela ren, het VW-kantQor in het stadhuis en bij de kantoren van de Bondsspaarbank. Ook is inschrijving nog mogelijk op de eerste avond. Het in schrijfgeld bedraagt drie gul den en vijftig cent in de voor verkoop of vier gulden op 31 augustus. H0Uan(jjaan De start vindt steeds plaats vanaf het terrein van de hand balvereniging De Hollandiaan aan de Amsterdamlaan in de Holy en er kan tussen 18.00 uur en 19.15 uur vertrokken worden. De EHBO en een ma teriaalwagen van de Vlaar dingse rijwielhandelaren zijn voorhanden om eventueel bij stand te verlenen. Voor iedere deelnemer ligt op de laatste avond een aardige attentie te wachten, terwijl er prijzen zijn voor de jongste en oudste deelnemer. Voor meer informatie kan men ook te recht bij het Bureau Sportieve Recreatie van de gemeente Vlaardingen, tel. 4355888. Deelnemers met materiaalpech, kunnen ook dit jaar weer rekenen op steun van de materiaalwagen van de Vlaardingse rijwielhandelaren. 9 Voorzitter Hans van Ekelenburg, boule-vereniging Vlaardingen. jeu de boule-wedstrijd mee willen doen. Tevreden Van Ekelenburg kijkt overi gens tevreden terug op de af gelopen drie jaar. „Ik had drie jaar geleden niet verwacht dat we nu al zouden staan aan de vooravond van de opening van onze nieuwe accommodatie. Daarvoor zijn we veel dank ^verschuldigd aan de gemeente Vlaardingen, die alles in het werk heet gesteld om onze wens in vervulling te laten gaan. In het bijzonder de me dewerking en de deskundige begeleiding van Klaas Kalfs- de stuwende kracht bij de jeu de beek van de afdeling Platsoe- nendienst, die voor ons veel problemen heeft opgelost en dat mag*weleens gezegd wor den". Een vereniging zonder wensen bestaat er niet. Ook niet bij de jeu de boule-club. „Die wens is nog een eigen clubaccom modatie aan de Claudius Civi- lislaan. Voorlopig moeten we het doen met een keetwagen om ons materiaal op te slaan en een kopje koffie te drinken. We kijken al uit naar een gro tere ruimte, mogelijk kunnen we over niet al te lange tijd een houtengebouw overnemen van een sportclub!". VLAARDINGEN Be richten bestemd voor deze sportpagina kunnen wor den gezonden aan de Sportredactie van de Nieu we Vlaardingse Couran t/het Schiedams Nieuws blad, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of doorge geven aan onze sportmedc- werker Peter Spek, tel. 4352615. VLAARDINGEN/SCHIE- DAMDe Vlaardingse en Schiedamse voetbalploegen kunnen zich gaan voorberei den op de eerste bekerronde, die als opening voor het nieu we seizoen staat gepland voor dinsdagavond 25 augustus. Het programma voor de Vlaardingse ploegen ziet er als volgt uit: DSS-LMO, Vlaar- dingen-Excelsior20Maas- dijk-VFC, De Hollandiaan- TOGR, DVO-DHS, Delft- HVO, Hillegersberg-Fortuna, RKWIK-Sparta, Rotterdam 2, DZB-Zwaluwen, Satelliet- Del Hoorn en TSB-De Zwer ver. Voor de ploegen uit Schiedam ziet het programma er als volgt uit: Centro Portuques - HBSS, Unicum - Hermes DVS, DJS - PPSC, FCN - Lyra, Martinit - DOTO en Zwarte Pijl - Schiedam. De wedstrijden beginnen om 18.30 uur. De tweede ronde staat al vastgesteld voor dins dagavond 1 september. VLAARDINGEN Het kampioenschap kan de honkbal club Holy bijna niet meer ontgaan. JDe ploeg van trainer Ab Bruinekool won afgelopen zondag nipt van Storks, 10- 9 en doordat mede titel-kandidaat Squeeze verrassend verloor van degradatie-kandidaat Blue Birds kan de Vlaardingse ploeg mogelijk aanstaande zondag al het kampioenschap binnen halen. In de ontmoeting, afgelopen zondag tegen Storks, was de spanning van het naderende kampioenschap al duidelijk voelbaar. „De buit is nage noeg al binnen", laat coach Ab Bruinekool na afloop we ten. „Als we nu nog het kam pioenschap uit handen geven, zijn we de titel niet waardig", is het commentaar van de Holy-trainer, die na vele jaren zelf actief te zijn geweest in de hoofdmacht van de Vlaar dingse ploeg, dit jaar voor het eerst de touwtjes in handen heeft als coach. „Als Squeeze aanstaande zon dag wederom verliest en wij pakken de winstpunten, dan is het kampioenschap een feit, maar zover is het nog nief'r Zondag moet Holy op bezoek bij Braves. „En dat is geen gemakkelijke tegenstander, we masten eerst deze wed strijd maar zien te winnen en dan moeten we pas kijken naar onze concurrenten", is de verstandige reactie van Ab Bruinekool. Duwen De ontmoeting tegen Storks in de Holy werd gekenmerkt door veel fouten. „Beide par tijen maakten die fouten, zo dat de stand gelijk opging, pas in de tiende beslissende in ning sloegen wij de winnende klap", zegt Ab Bruinekool, die het zelf nog aan de stok kreeg met de scheidsrechter en van het veld moest verdwijnen. Duwen van de scheidsrechter luidde het verhaal achteraf, toen Ab Bruinekool het niet eens was met een beslissing van die scheidsrechter. „Ik weet niet 'of dat veel ge volgen zal hebben. Ik heb nog een schoon strafblad", laat Bruinekool weten. Voor Schiedam gaat de situa tie er somber uitzien. De ploeg van coach Wout van de Have verloor met 10-9 van Alphians en neemt nu de laatste plaats in in die tweede klasse. 0 De laatste hand wordt er gelegd aan de jeu de boule-accommodatie in de Westwijk. Als het m spelbreker speelt, kunnen begin september de eerste wedstrijden gespeeld worden. VLAARDINGEN— Binnen kort beginnen wederom een aantal cursussen en opleidin gen in de afdeling Rotterdam van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond. Zo start er een cursus scheids rechter 3, scheidsrechter zaal voetbal, scheidsrechters oriëntatie en rapporteur. Ook wordt er binnen de KNVB aandacht geschonken aan de opleiding van kaderleden. Er wordt een cursus gegeven met het thema voorzitter, secreta ris en penningmeester. Verder staan er nog op het programma een cursus zaal voetbal-coach, jeugdvoetbal spelleider, jeugdvoetbalbege leider en jeugdvoetbaltrainer. Ook de cursus oefenmeester 3 staat op het programma voor het najaar. Belangstellenden kunnen hiervoor contact opnemen met het bondsbureau in Rotter dam, Leningradplaats 13/15, tel. 4553044; VLAARDINGEN/SCHIE- DAM De voetbalvereniging De Hollandiaan speelt op 9 augustus een oefenwedstrijd tegen Steeds Volharden in het Nieuwlantpark. Het oefenprogramma van De Hollandiaan ziet er verder als volgt uit: 12 augustus: De Hollandiaan - Aeolus, 16 augustus: De Hollandiaan - DESV, 19 augustus: De Hol landiaan - DHS, 23 augustus: De Hollandiaan - DRC, 27 augustus: De Hollandiaan - NRC/Ommoord, 30 augustus: De Hollandiaan - Fortuna, 2 september: De Hollandiaan - HBSS, 8 september: De Hol landiaan - DRL, 15 septem ber: De Hollandiaan - HVO. De reeks wordt besloten op 22 september met een wedstrijd tegen Schiedam. VLAARDINGEN Heel voorzichtig durft Hans van Ekelenburg te voorspellen, dat op 1 september de eer ste wedstrijden gespeeld zullen worden op de nieu we jeu de boule-accommo- datie aan de Claudius Civi- lislaan. Door Peter Spek „Of we deze streefdatum ha len is mede afhankelijk van het weer. De vele regenval van de afgelopen weken zorgt voor veel vertraging", zegt Hans van Ekelenburg, voorzitter en oprichter van de Vlaardingse jeu de boule-vereniging. „Op 1 september willen wij de baan in gebruik gaan nemen met de organisatie van een wedstrijd in het kader van de zomer-avondcompetitie. Een stille opening overigens, om dat wij pas volgend jaar, bij hét begin van he nieuwe sei zoen, de accommodatie offi cieel willen openen met het nodige feestvertoon", liet voorzitter enthousiast weten. Een groep van ongeveer tien leden is de afgelopen maan den druk bezig geweest om het ideaal van Hans van Eke lenburg gestalte te geven. „Wij hebben inderdaad hard moeten werken in de afgelo pen maanden om de banen ge reed te krijgen", blikt Van Ekelenburg nog even terug. „Het meeste en zwaarste werk is nu gedaan. Alleen de top laag moet nog aangebracht worden en er kan gespeeld worden". De Vlaardingse vereniging, die in het najaar na een suc cesvolle start op het Haring en Bierfeest van 1984 werd opgericht, krijgt de beschik king over 42 banen aan de Claudius Civilislaan. Zweetdruppels „Maar het heeft wel de nodige zweetdruppels gekost. Er is circa 300 kubieke meter grof grind verwerkt, wat in kleine stukjes gehakt is, waarna er nog eens 200 kubieke meter fijn grind op moest, hetgeen allemaal met de hand weer opgebracht", aldus Hans van Ekelenburg. Inmiddels zijn ook de licht masten aangebracht. „En dat is ook in zelfwerkzaamheid aangelegd. We hebben zo'n 20 duizend gulden kunnen be sparen door de werkzaamhe den zelf uit te voeren", laat de voorzitter niet zonder trots weten. „Maar de aanschaf van al het materiaal heeft toch wel heel wat geld gekost. Op een gege ven moment zagen wij wel de bodem van onze kas in zicht komen en leek het er even op, dat we moesten stoppen. Ge lukkig sprong de gemeente bij met een subsidie van 6.300 gulden, waarmee we natuur lijk heel gelukkig mee zijn. Bovendien bracht het weer de nodige motivatie bij de wer- kers". Ledental De bijna veertig leden van de Vlaardingse vereniging kun nen volgens Van Ekelenburg. straks beschikken over een uitstekende speelaccomihoda- tie. „De verwachting is dan ook dat het ledental snel zal stijgen. In 1984 begonnen wij met nog geen twintig leden èn zonder een eigen speelveld is dat inmiddels uitgegroeid tot veertig leden en daar zijn we niet ontevreden over". Het bestuur van de jeu de boule-vereniging heeft al een aantal plannen op stapel staan voor het komende sei zoen. „We willen dan zoveel mogelijk toernooien spelen om de sport onder de aan dacht van de Vlaardingse be volking te brengen. We begin nen natuurlijk al met het ko mende Haring- en Bierfeest, als we op 5 september weer een groot nationaal toernooi organiseren op het Weeshuis plein. DaarvObr zijn al ruim dertig verenigingen aange schreven en gezien de belang stelling van vorig jaar kunnen wij ook nu weer rekenen op een massale deelneme", zegt Van Ekelenburg. Gelijktijdig met het toernooi op het Haring- en Bierfeest, wordt ook een randtoernooi gehouden voor alle belang stellenden die eens met een Door een 10-9 overwinning op Storks komt Holy nu in de h urt van het kampioenschap

De Havenloods | 1987 | | pagina 5