Schiedams Nieuwsblad Modelbouwers somber gestemd over nieuw onderkomen DE HAVENLOODS -VUUKUbtL AKNE- Trimfietstocht Spotlights Passage Theater gericht op schuifdeurartiesten Vrij dansen Plannen tot aankoop voormalig kruisgebouw NIEUWS VAN UW KRANT Schiedams Nieuwsblad Bingo en dansen in de 4 Molens Concerten in het Stedelijk De Hoop gaat door Handbedrukte stoffen in Unilever laboratorium Bridge drives huisvrouwen Doen-programmaboek is weer uit Collecte kankerbestrijding Postzegelactie Rode Kruis HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 ttUiSggBOUW De stichting loopt met plannen rond om in de toekomst ook ei Open Podium voor kinderen op touw te zetten. SCHIEDAM 'Schiedam barst van het talent'. Hier van is de Stichting Schie- damse Theaters overtuigd, want de belangstlling voor het Open Podium dat tijdens de Brandersfeesten in sep tember gehouden wordt, is groot. Het open Podium op zaterdag 26 september is be doeld voor iedere rechtge aarde amateur podiumkun stenaar. Gezien het grote aantal aan meldingen tot nu toe, wil de stichting van dit Open Podi um een jaarlijks terugkeren de traditie maken. Men heeft dan ook voor volgend jaar alweer twee van dergelijke festijnen in het verschiet, een in februari en een in mei. Tevens loopt men met plan nen rond ook iets dergelijks voor kinderen te organise- Zaterdag 26 september staan de podiumkunste naars, die 'te groot zijn ge worden vor een optreden tussen de schuifdeuren', op de planken van het Passage Theater. Voor velen van hen is het de eerste keer dat zij op een professioneel toneel staan, gebruikmakend van de moderne technische mid delen van een theater. Iedere deelnemer krijgt een kwar tier om zijn of haar artistie ke kunnen aan het publiek te vertonen. En wie weet zijn de Open Podiumkunste naars van vandaag de ster ren van morgen. In ieder ge val garandeert de organisa tie 'een gevarieerde show voor jong en oud. Wie zich nog als deelnemer wil opgeven, kan dit tot 1 september doen door een briefje te schrijven naar de Stichting Schiedamse Thea ters, Postbus 414, 3100 AK Schiedam. Het optreden kan variëren van dans, toneel, muziek, cabaret, conférence, variété, poëzie, film, video en dergelijke. Open Podium begint zaterdag 26 septem ber om 20.00 uur. Kaarten kosten 3,50 gulden en zijn vanaf 22 september dage lijks tussen 12.00 en 16.00 uur te bestellen onder num mer 4262987. AUTO HUREN v.a25.- per dag. AUTOHUURKOOP/AUTOLEASE v.a350.- p. mnd. ROYAL RENT SCHIEDAM De leiding van het dienstencentrum 'De Vier Molens' heeft het programma voor september al rond. Ouderen kunnen deze maand deelnemen aan een bingo, soosavond en aan vrij dansen, terwijl tevens een modeshow en verkoop van lingerie wor den gehouden. De Vier Molens is gevestigd aan de Nieuwe Damlaan 766 tel. 470.55.00. SCHIEDAM— Het bestuur van modelspoorbouwvereni ging Schiespoor start het nieuwe seizoen met gemengde gevoelens. Het mag zich wel iswaar verheugen is een forse uitbreiding van het ledenbe stand, maar dit betekent ook een kopzorg meer. De club ruimte in het pand aan de Dwarsstraat is al tijden niet meer geschikt voor de vereni gingsactiviteiten. Het bestuur is dan ook druk op zoek naar een nieuw onderkomen. Hier mee is enige haast geboden, want het gebouw aan de Dwarsstraat staat op de nomi natie eind dit jaar gesloopt te worden. Verschillende pogin gen om van het college van B. W. toezeggingen omtrent een nieuw onderkomen te krijgen hebben tot nu toe ge faald. Schiespoor weet al geruime tijd dat de clubruimte aan de Dwarsstraat onder de slopers hamer zal vallen en heeft het gemeentebestuur dan ook her haaldelijk om een nieuw on derkomen gevraagd. Zonder resultaat overigens. Sugges ties van de vereniging werden of niet beantwoord of in de wind geslagen. Garantie Momenteel heeft de vereni ging weer een nieuw pand op het oog, namelijk het voorma lige Kruisgebouw aan de Wes terkade. Schiespoor wil dit pand van de eigenaar, de KSCA-Kunstenaars-gemeen- schap, kopen, maar wil, alvo rens tot de koop over te gaan, eerst van het gemeentebestuur de garantie krijgen dat het Schiespoor wil het voormalige Kruisgebouw aankopen, maar wenst vooraf de garantie van de gemeente dat het pand voorlopig zal kunnen blijven staan. pand niet in bestemmings plannen opgenomen is. De vereniging wil nu eindelijk wel eens langere tijd in een goed onderkomen zitten. Het bestuur van de modelvereni ging wil de garantie Van het gemeentebestuur temeer heb ben, omdat de vereniging nog al wat geld in de aankoop en de renovatie moet steken. Bin nenkort hoopt de vereniging antwoord van het gemeente bestuur té krijgen. De perikelen rond een nieuw clubgebouw kunnen de leden van de vereniging niet verhin deren het nieuwe seizoen vol activiteiten in te gaan. De uit breiding van het ledenbestand heeft tot gevolg dat het aantal banen flink wordt uitgebreid, zodat ieder lid aan zijn trek ken kan komen. Hierdoor is het mogelijk in de toekomst met twee complete spoorba nen naar buiten te treden. Tot de nieuwe aanwinsten beho ren onder andere een project van drie modules met een complete trambaan en een tweede clubbaan. Recordpoging Dat de vereniging internatio nale allures heeft, blijkt wel uit het voornemen mee te doen aan de recordpoging om de langste modelspoorbaan ter wereld te realiseren. Ge streefd wordt een baan op te stellen van 350 meter, met een omtrekt ter grootte van een voetbalveld. Hiermee hoopt men op een plaatsje in het Guiness Book of Records. De recordpoging wordt gedaan op zaterdag en zondag 19 en 20 september in de bloemen veiling Westland in Honse- lersdijk. De vereniging begint het nieu we seizoen echter met een pre sentatie van haar modelbaan tijdens de open dag op zater dag 12 september in wijkcen trum De Blauwe Brug. Het publiek kan op die dag eigen treinen op de clubbaan laten rijden (de treinen moeten wel op gelijkstroom rijden en de schaal HO hebben). Tevens is §0p dinsdag 25 aug. a.s. krijgen de plaatselijke sportverenigingen speciale aandacht in deze krant. Adverteerders kunnen kontakt opnemen met de afdeling verkoop telefoon 010-4.346.711 DE HAVENLOODS SCHIEDAM— Dienstencen trum de 4 Molens heeft het programma voor de maand september al weer gereed. In ieder geval kan men rekenen op een bingo-middag op dins dag 1 september en een soos avond voor bewoners van de flats Stricklede, Emma en Nieuwland. Verder zijn er weer dansavonden en op dins dag 22 september wordt een modeshow gehouden in het Dienstencentrum. Schiespoor houdt open dag op 12 september. er een kraam waar allerlei defecte modellen tegen kost- materiaal verkocht wordt. In prijs laten repareren. Zater- een reparatiehoek kan men dag 31 oktober houdt de vere niging zelf een open huis in het verenigingsgebouw aan de Dwarsstraat. SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk museum wordt een drietal klassieke concer ten gegeven. Woensdag 2 sep tember begint de serie met pianospel van Brigitte Bovée en Marlies van Gent. Zij spe len werken van Ravel, Chopin, Debussy en Poulenc. Zaterdag 19 september geeft organist Jaan Kroonenburg een con cert. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Het Barok Ensemble Bon Ton componisten als Telemann, sluit de serie concerten af. Het Couperin en Quants. Hiervoor ensemble dat bestaat uit Ma- moet een toegangsprijs van rianne van der Kamp, Ellen vijf gulden worden betaald. Opten, Cécile Bogaerts en CJP-leden betalen slechts drie Maartje Vonk brengt zondag gulden. De aanvang is 14.30 20 september werken van uur. SCHIEDAM De scheeps- reparo.tiewerkzaamhed.en van de Schiedamse werf De Hoop kunnen gewoon door blijven gaan. Damen uit Gorkum heeft de failliete scheepswerf overgenomen en ziet perspectief in deze activiteiten van het bedrijf. Voor 28 werknemers van de in totaal 50 heeft 'De Hoop' weer werk. Enkele weken geleden werd de Schiedamse werf failliet verklaard. Een opdrachtge ver in Marokko kwam na de bouw van. de gevraagde schepen het financiële deel het contract niet na, zo dat er voor directeur Klein- Hesseling niets anders op zat dan faillissement aan de vragen. Op initiatief van de indus triebond FNV is een conlact met het bedrijf in Gorkum gelegd. De scheepsrepara- tie-activiteiten van De Hoop kunnen nu weer worden voortgezet. VLAARDINGEN In de foy er van het Unilever Research Laboratorium zijn vanaf 25 augustus tot 14 september ge zeefdrukte stoffen van de Rot terdamse kunstenares Jaco- mijn Gerbrandy te zien. Na haar opleiding aan de kunsta cademie (1984) opende de tex- tielvormgeefster een atelier in Rotterdam waar zij zowel voor particulieren als voor in terieur- en medevormgever stofdessins ontwerpt en drukt. Het tentoongestelde werk is wat de kleur betreft afge stemd op de kleuren in de foy er. „Want een stof moet in zijn omgeving passen", aldus Ja- comijn. De dessins zijn op ver schillende stofsoorten 'ge drukt, het betreft hier in alle gevallen interieur stof. Behal ve de stoffen is er een foto serie aanwezig waarop men kan zien hoe een dessin ge drukt wordt. Het Research Laboratorium aan de Olivier van Noortlaan 120 is geopend op zateFdag en zondag van 14.00 tot 17.00 Michel dc Maat over zelfgemaakte sportvoeding. k Windsurfvakan- tieweek. éb Arie Ondcrdelin- den wil met zijn gedichten de mensen een spiegel voorhou den. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale van 1.300. jMp «reuk lts Hand e oplage .000 SCHIEDAM De plaatselij ke afdeling van de Nederland se Vereniging van Huisvrou wen heeft het schema van het bridgeseizocn '87/'88 rond. Speeldagen zijn: 18 septem ber, 2, 16 en 30 oktober, 13 en 27 november, 11 december, 8 en 22 januari, 5 en 19 februari, 4 en 18 maart en 1 april. Introducéés zijn welkom op deze bridge-drives die gehou den worden in de Margriethal. Aanvang is. telkens om 13.30 uur. Tegen een vergoeding van vijftien gulden kunnen be langstellenden zeven midda gen meespelen zonder dat lid maatschap van de vereniging noodzakelijk is. De speelmiddag op 30 oktober staat overigens in het teken van het 70-jarig bestaan van de Schiedamse vereniging. Eventuele informatie is ver krijgbaar via tel. 4735890. SCHIEDAM Het Educatief Centrum voor Volwassenen heeft onlangs het Doen-pro- grammaboekje voor het ko mend cursusseizoen uitge bracht. Hierin vindt men een uitge breid overzicht van de educa tieve activiteiten die in Schie dam door diverse instanties worden georganiseerd. Een greep uit het aanbod: taalcursussen, typen, techni sche opleidingen, Mavo en Meao en vormingscursussen voor vrouwen maar ook kook cursussen en informatie ovei studiefinanciering. Belangstellenden die meer willen weten over specifieke cursussen kunnen contact op nemen met de desbetreffende instellingen maar men kan hiervoor ook terecht bij het E.C.V., dagelijks bereikbaar van negen tot vijf uur in het M.C.M. de Groothuis, Stad houderslaan 30, telefoonnum mer 426.15.11. SCHIEDAM Burgemeester Scheeres doet in een brief een beroep op de bevolking om vooral het werk van de kan kerbestrijding te ondersteu nen. In de brief beveelt hij de collecte die in de periode tus sen 24 augustus en 5 septem ber wordt gehouden van harte aan. „Ieder jaar is er weer heel veel geld nodig om dit werk te kunnen doen schrijft de eerste burger van Schiedam. Hij wijst in de brief op de geste gen opbrengst van de landelij ke coilecte die vorig jaar werd gehouden. Deze steeg tot bo ven de twaalf miljoen gulden. „Een bewijs dat de Neder landse bevolking bereid is gul te geven om deze gevreesde ziekte te kunnen bestrijden, aldus Scheeres". Voorafgaand aan de collecte wordt de voorlichtingsbro chure 'U kunt zelf zoveel doen' verspreid. Het meeste geld van het K.W.F. gaat naar wetenschappelijk onderzoek: dit jaar 40 miljoen. Aan voor lichting en steun aan vereni gingen van kankerpatiënten werd vijf miljoen gulden be steed. Belangstellenden die met de bus langs de deuren willen gaan kunnen zich op geven bij mevrouw Jccne-Ver hagen, B.K.laan 195b, tele foonnummer 426.61.28 of bij het Schiedamse secretariaat Willem de Zwijgcrlaan 31 te lefoonnummer: 426.58.07. WATERWEG NOORD— De PTT geeft in de maand sep tember een bijzondere serie postzegels uit ten bate van het Nederlandse Rode Kruis. De zegels hebben als thema 'Rode Kruis hulp is mensenwerk'. De serie bestaat uit drie zegels waarop onder meer twee ta ken van de Rode Kruis-vrij- willigers worden afgebeeld zoals het bloeddonorschap en de telefooncirkels. De zegels van 55, 65 en 75 cent hebben respectievelijk een bijslag van 30, 35 en 35 cent. Met deze actie kan het Rode Kruis fondsen verwerven zon der welke de organisatie im mers de taken niet kan reali seren. Aan de andere kant wordt door middel van de af beeldingen een grotere be kendheid gegeven aan de werkzaamheden van het Rode Kruis. Om de verkoop van zegels te bevorderen zullen honderden plaatselijke afdelingen van het Rode Kruis een verkoop- actie voeren. De zégels zijn vanaf 1 september verkrijg- VLAARDINGEN/SCHIE- DAMDe toerfietsclub Rijnmond organiseert aan staande zondag een trim fietstocht over een afstand van 125 kilometer. De route is uitgezet rich ting Hoek van Holland naar Katwijk aan Zee en via Leiden langs de Vliet naar Leidschendam en Delft weer terug naar Schiedam. De start is om 09.00 uur op de wielerbaan in Schiedam in het Hargapark. Vanaf 08.00 uur kan er ingeschre ven worden. Het inschrijf geld bedraagt vier gulden. De Fietssnelheid is onge veer 25 kilometer per uur en een trim of racefiets is verplicht.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1