mm DWS gokt op middenmoot De succes-story van Zwaluwen trainer Jan van der Hoek Jeugd krijgt bij VFC de kans zich waar te maken Derby's voor nieuwe TSB-trainer Ger Robbemond geen bezwaar Ifc Opvallende Fortuna prestaties op jeugd-atletiekwedstrijden Trimzwemmen in het Kolpa-bad Holy-ploeg staat in de belangstelling Inschrijfgeld ging naar een doel Jack Lammers kan nog op Pim van Burg rekenen DVO werkte in de zomer aan ambitieus renovatieplan Gymnastieklessen Leonidas-Dovido Debuut in eerste-divisie Opgaandelijn vasthouden in het nieuwe seizoen DINSDAG 25 AUGUSTUS 18.37 35-498 VLAARDÏNGEN Zwaluwen-trainer Jan van der Hoek mag spreken van een glanzende trainers-carrière. Begon Van der Hoek vijf jaar geleden bij Excelsior Pernis zijn loopbaan in het trainersvak, hij maakte de ploeg uit Pprnis twee maal kampioen. Net de Nieuwe Waterweg overgestoken, of in het eerste seizoen bij Zwaluwen be zorgde hij de Holy-ploeg het kampioenschap van de derde klasse. „Laat ik voorop stellen, dat de spelers het moeten doen, maar ik heb wel laten zien iets van het voetballen af te weten ge zien de prestaties in de afgelo pen vijf jaar", zegt Jan van der Hoek, een prestatie-trai ner in hart en nieren. „Kijk, ik wil het hoogste bereiken en dat wil ik ook over brengen op de spelers. Een speler die de kantjes er afloopt weet wat hem te wachten staat, dat maak ik vooraf duidelijk", al dus de Zwaluwen-trainer, die bij de Vlaardingse ploeg de juiste snaar wist te raken. Uitdaging wen was er snel bij, toen ik bekend maakte bij Excelsior Pernis weg te gaan. Dat sprak mij wel aan en toen ik ook hoorde, dat het bestuur er op uit was een trainer te zoeken, die voor het nodige succes moest gaan zorgen, vond ik dat wel een aardige uitda ging", kijkt Jan van der Hoek nog even terug op het vorige seizoen. „Dat kampioenschap had ik natuurlijk eerlijk gezegd in dat eerste jaar nog niet ver wacht. Wel toen we bij het begin van de winterstop drie punten voor stonden op de concurrenten". „Al een aantal jaren speelde de ploeg in de grijze midden moot van die derde klasse, een goed georganiseerde vereni ging met een uitstekende ac commodatie, alleen de presta ties op het voetbalveld bleven uit. Het bestuur van Zwalu- Balans „Het was even moeilijk om de juiste balans in het elftal te krijgen, maar met jongens als Molendijk, Sigmond, Van Veelen en Van Dijk had ik na tuurlijk een geweldig sterke kern, een as in het elftal die niet stuk kan". „Ook heb ik de andere spelers het nodige zelfvertrouwen ge geven, nodig om kampioen te worden in die derde klasse". Met veel belangstelling kijkt Jan van der Hoek al uit naar de start van het nieuwe sei zoen. „Met die staat van dienst achter de rug in de af gelopen vijf jaar zijn alle ogen natuurlijk op je gericht én op Zwaluwen, wat gaat de ploeg doen. De selectie is in mijn ogen weer sterker geworden met de komst van Aad van de Vlist van 's-Gravenzandse SV en Nico Konijnenburg van Excelsior Pernis", blikt de Zwaluwen-trainer alvast vooruit. Krachtsverschil Over die nieuwe competitie wil Jan van der Hoek nog niet veel kwijt. „Als ik naar de te genstanders kijk springt daar niet-een ploeg uit, die vooraf kan aangemerkt worden als dé kampioen, dus veel krachtsverschil zal er niet zijn, maar ploegen als Capelle, PPSC, 's-Gravenzandse SV en natuurlijk Excelsior Pernis zullen de dienst gaan uitma ken". En Zwaluwen? „Ja, die wil ik oOk in dat rijtje zetten, met andere woorden, we gaan aan die competitie beginnen om boven in de middenmoot te eindigen, op een vierde of vijfde plaats". Over een kampioenschap wil Van der Hoek niet praten. „Belangrijk worden de eerste wedstrijden van het seizoen, weten we daarin wat punten te pakken, dan spelen we mee in de bovenste regionen, meer wil ik daarover niet zeggen". Met een selectie van dertien spelers begint Jan van der Hoek aan het karwei. „Ik wil de groep gemotiveerd houden, met dertien spelers ben ik aan de voorbereiding begonnen en daarmee wil ik ook aan de competitie beginnen. Deze dertien spelers weten dat zij op zaterdagmiddag aan de bak moeten, een prestatie moeten leveren. Het moet niet zo zijn dat een speler donder dagavond na de training moet horen, dat hij zaterdagmiddag in het eerste moet spelen of uit de selectie gezet is en in het VLAARDÏNGEN De Vlaardingse atletiekvere niging Fortuna stelde het inschrijfgeld van de afge lopen zondag op het sport park de Vijfsluizen gehou den jeugd-atletiekwed- strijden ter beschikking van de Vereniging ouders van geestelijk gehandicap ten. Aan de wedstrijden, die in sa menwerking met de atletiek vereniging ROVS (Shell) wer- den gehouden, deden bijna tweehonderd kinderen mee, die samen een bedrag op tafel legde van bijna vijfhonderd gulden. De Vereniging ouders van geestelijk gehandicapten wil voor dit bedrag spelmate riaal gaan kopen. Ook de prestaties op de atletiekbaan waren uitstekend. Bij de meis jes won Fortuna-atlete Maris- ka Haaima het hoogspringen met een sprong van 1,40 me ter. Suzanne Degeling kwam tot dezelfde hoogte, maar had meer foutsprongen op haar lijstje staan. Op het discus werpen bleef Suzanne Dege ling echter haar tegenstand sters uit deze regio ver voor. Met een afstand van 19,06 me ter pakte zij de eerste plaats op dit onderdeel. Succes Matthijs Riemens zorgde voor een Vlaardings succes op de 1000 meter voor jongens. De Fortuna-atleet noteerde een tijd van 3 min. 13,3 sec. en daarmee bleef hij zijn tegen standers ver voor. Een eerste plaats was er ook voor Ricar- do Stigter op de 800 meter met een tijd van 2 min. 25,0 sec. VLAARDÏNGEN— Het was natuurlijk geen ver rassing, dat Jack Lammers een aantal weken geleden een contract tekende bij VFC. De Vlaardinger speelde in de jaren vijftig al in het eerste team en ver zorgde vanaf 1983 de bege leiding van het hoogste A- junioren team bij VFC. „Zelf ben ik in de afgelopen veertien jaar trainer geweest van o.a. PPSC, EDS en Portu- gaal, terwijl ik mijn trainers loopbaan ben begonnen bij het Vlaardingse DVO", blikt Jack Lammers even terug op zijn carrière. Middenmoot „De banden met VFC zijn al tijd blijven bestaan, daarom vind ik het fijn nu als trainer aan de slag te kunnen en er ligt nogal wat werk te wach ten". VFC leverde in de afge lopen jaren geen opzienbaren de prestaties af „Het was nog al wisselvallig en daarom dat er steeds een plaats werd ge vonden in die grijze midden moot van de derde klasse, daar wil ik verandering gaan brengen", aldus Jack Lam mers. Instelling „Ik zeg niet dat ik de ploeg even kampioen ga maken in het nieuwe seizoen, de belang rijkste taak is de jeugd in se lectie in te passen, lukt dat snel, dan weet ik bijna zeker dat de prestaties zullen ko men". Voordeel voor Jack Lammers, is dat hij precies weet wat hij aan de jeugd heeft. „Ik was vier jaar beglei- der en ik weet natuurlijk ook, dat er voor de jeugd niet al leen voetbal bestaat. De in stelling van de jeugd is tegen woordig heel anders als in mijn tijd toen ik in het eerste speelde". „Eerst moet er sfeer gemaakt worden en de spelers erop wij zen, dat je met elkaar een prestatie moet leveren". Jack Lammers weet ook inmiddels dat hij in een sterke afdeling is ingedeeld. „Er moet voor elke punt geknokt worden". Een geruststellend gevoel voor Jack Lammers is het feit, dat Pim van de Burg zich be schikbaar houdt voor de se lectie. „Deze man heeft na tuurlijk een geweldige erva ring en kan dienen als een voorbeeld voor de jeugd met zijn mentaliteit". Van de Burg, vele jaren een onneembare vesting voor de tegenstanders, kondigde eerst aan helemaal te willen stop pen met voetballen. „Maar ge lukkig voor VFC is dat niet het geval. Naast het feit dat hij beschikbaar blijft, brengt hij zijn ervaring ook over aan de VFC-leden. In het nieuwe seizoen gaat hij als trainer aan het werk aan de sportlaan bij de B-selectie en de jeugd. VFC kan daar veel profeit van heb ben". tweede of derde moet gaan van Jan van der Hoek en die spelen, prestaties blijven dan lijkt bij Zwaluwen aan t? gewoon uit", is de filosofie slaan. VLAARDÏNGEN De ben aan deze renovatie", voetbalvereniging DVO be- zegt voorzitter Joop de gint aan de nieuwe competi- Ridder. „Het resultaat mag tic met minimaal tien se- gezien worden", niorteams, één damesteam Het renovatieplan van en negen jeugdteams en kan DVO zag er als volgt uit: hiermee gerekend worden Alle buitenwanden zijn ge- i de grootste voet- isoleerd, alle raampartijen balverenigingen uit Vla dingen. In de afgelopen zomer maanden is het niet stil ge weest aan de Marathon- weg. Door een 15-tal trou we DVO-medewerkers is er een renovatieplan uitge- 'voerd aan de accomodatie. „Reeds.nu alvast een com pliment aan alle medewer kers die meegeholpen heb- en kozijnen zijn vervangen in merbau-hout, Dubbele beglazing aangebracht, buitendeuren vernieuwd, uitbreiding van de electri- sche installatie, uitbrei ding van de geisercapaci teit, nieuwe banken ge plaatst in de kleedkamers, ventilatie vergroot van de doucheruimte, aanleg van nieuwe CV-installatie enz. VLAARDÏNGEN— Ook de gymnastiekvereniging Leoni das-Dovido is deze week weer begonnen met de lessen in de diverse gymnastiekzalen. Be langstellenden kunnen tercht in de gymzalen aan het Krui denpad, Baarnhoeve, Lissa- bonweg, Reigerlaan, Ernst Ook in de sporthal Westwijk worden er gymnatieklessen gegeven voor jong en oud. Voor meer informatie kan men terecht op de telefoon nummers 4350967 en 4343764. SCHIEDAM Met span ning zien de dames van DWS uit naar het begin van de nieuwe competitie. De Schiedamse handbal- sters komen dit seizoen voor het eerste jaar uit in de eerste divisie en ze lij ken vooralsnog niet van plan te zijn om zich de kaas van het brood te laten eten door schuchter te debute- ren. „Wc gokken op een plaats,in de middenmoot", stelt DWS-trainer Nol Ver- hoeff. „Het is wel erg sim pel om een heel jaar alleen maar te proberen te voor komen dat je degradeert. Gezien de kwaliteit van ons team, denk ik dat de middenmoot echt wel haal baar is". Hoewel de definitieve selectie op dit moment nog niet be kend is, staat de basisplaats voor de op het oude nest terug gekeerde Jeanet Eggelmeijer wel vast. Jeanet Eggelmeijer vertrok vijf jaar geleden van DWS naar ere-divisionist Quintus uit Kwintsheul, de ere-divisie-ervaring van de Schiedamse zal DWS het ko mende seizoen hard nodig hebben. Dat beseft Nol Verhoeff ook. „De routine zal samen met het feit of wel in bepaalde situa ties het hoofd kunnen koel houden, de doorslag geven. De handbalkwaliteiten voor dit niveau hebben we, voor het overige zal het afwachten worden". Belangrijk De DWS-dames hopen dit seizoen in de veilige middenmoot te eindigen. Van groot belang zijn uiter aard de resultaten van de eer ste wedstrijden. De basis van het succes dat DWS het afge lopen seizoen het kampioen schap en de promotie naar de eerste divisie opleverde ligt in een 'offensieve defensie'. „Het accent ligt op de dek king. Omdat we een ploeg met veel snelle speelsters hebben, maken we verder bij balwinst veel gebruik van de break out", analyseert Verhoeff die aan zijn zesde jaar bij de Schiedamse handbalclub be gint. Voor de trouwe schare sup porters heeft deze spelwijze het voordeel dat er uit break- out-situaties veel doelpunten worden gescoord. Een nadeel is echter dat een wedstrijd door de wat afwachtende DWS-houding niet altijd even mooi is om naar te kijken. Nol Verhoeff daarover: „Bin nen onze mogelijkheden pro beren we zo dynamisch moge lijk te spelen. Onder meer door speelsters veelvuldig van positie te laten wisselen". Ambities In navolging van stadgenoot UVG beweegt DWS zich het komende seizoen dus ook op het één na hoogste vlak op handbalgebied. Terwijl UVG zich echter opmaakt om door te stoten naar de ere-divisie, zijn de ambities in het DWS- kamp wat meer bescheiden. „UVG heeft nu twee jaar in deze divisie gespeeld. Ze we ten hoe het er toegaat en wil len nu hogerop. Ook wij zullen dit jaar proberen zo goed mo gelijk te presteren en zo hoog mogelijk te eindigen. Wellicht dat wij over twee jaar hetzelf de doel kunnen nastreven". VLAARDÏNGEN Na drie jaar Satelliet heeft trainer Ger Robbemond de Nieuwlantploeg ingeruild voor TSB. De Vlaardinger is de man er niet naar om snel conclusies te trekken. „We staan aan het begin van een nieuw seizoen, de periode Satelliet is voor mij afgesloten en daar heb ik ondanks veel moeilijk heden en tegenslagen toch met plezier gewekt", zegt Ger Robbemond. „TSB is natuurlijk een heel andere vereniging dan Satel liet, elke club heeft zijn eigen structuur en karakter en bij TSB is de clubgebondenheid natuurlijk erg groot in ver band met de band met de Shell", zegt de nieuwe man op het sportpark De Vijfsluizen. Goede indruk Ger Robbemond wil vooraf op de vereniging geen stempel drukken. „Ik kende de ploeg natuurlijk wel. Met Satelliet heb ik een aantal keren in competitieverband tegen TSB i Jack iMmmers en VFC zijn voor elkaar geen onbekenden. VLAARDÏNGEN Het is al weer precies vijf jaar geleden dat onder leiding van zwem-' instructeur Bert de Jong op woensdagmorgen een trim- groep is gestart in het Kolpa- bad. In eerste instantie werd er door een kleine groep ge werkt aan de verbetering van de zwemslagen en de conditie. Snel groeide de groep naar zo'n veertig leden in de leef tijd van twintig tot zestig jaar. Het programma werd aange past met o.a. overlevings- zwemmen, gymnastiek, recre atieve opdrachten, cooper- test-zwemmen, afstandzwem- men en super mini triathlon. Bert de Jong is alweer druk bezig met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen en werkt nieuwe ideeën uit zoals kunstzwemmen en snorkelen. Voorop blijft natuurlijk-staan het trimmen, plezier en de ge zelligheid. Nieuwe leden zijn nog altijd welkom op woens dagmorgen van 8.30 uur tot 9.45 uur in het Kolpa-bad. De kosten bedragen twee gulden en vijftig cent. gespeeld en kreeg altijd een goede indruk van de ploeg. Langzaam heb ik het team een beetje rond, de juiste mensen op juiste plaatsen. De komen de weken zal moeten blijken of dat goed gaat uitpakken", is de blik vooruit van Robbe mond. „Ik wil zo goedmogelijk voor bereid aan de start van de nieuwe competitie komen. De ploeg maakte vooral de laatste twee jaar een opgaande lijn door en die wil ik vasthou den". Natuurlijk komt ook de competitie-indeling ter spra ke. De vijf Vlaardingse vierde klassers DVO, Satelliet, DSS, Vlaardingen en TSB zijn bij elkaar in één poule ingedeeld. Ger Robbemond heeft al eer der laten weten geen bezwa ren te hebben tegen het spelen van derby's. „Zelf weet ik nog als voetballer, dat ik het heer lijk vond om tegen ploegen uit de eigen stad of regio te spe len. De wedstrijden hebben een eigen sfeertje en werken inspirerend op de spelers", al dus Ger Robbemond, die als trainer daar natuurlijk met een aan toegevoegd. „Elke wedstrijd is belangrijk, de twee winstpunten zijn van even groot belang als in ande re wedstrijden, laat daar geen twijfel over bestaan". „Derby's zijn natuurlijk leuk om naar te kijken en voor de verenigingen zelf is het ook aantrekkelijk om een paar keer per jaar een volle bak te hebben als een stadgenoot op bezoek komt". De selectie van Ger Robbemond, de nieuwe trai TSB is in vergelijking met het vorig seizoen niet veel veran derd. „Op dit moment heb ik nog een aantal spelers, die door werkzaamheden nog niet r bij de voetbalvereniging TSB. volledig inzetbaar zijn, maar met de huidige selectie moet ik ver in deze competitie kun nen komen", is het cor taar van Robbemona.

De Havenloods | 1987 | | pagina 11