UjD SctóedamsNieuwsWad f Instellingen presenteren cursusprogramma '87-'88 Holy kampioen na misstap Squeeze DE HAVENLOODS r VOORDEEL AKTSE Renovatie waterleidingen nu Nog onduidelijkheid over financiën wohingbouwvereniging mm Inschrijving kunstklassen Open dag in M.C.M. de Groothuis O Exposities Verenigingsleven gaat weer draaien Galerie Schieland Straattheater LUI I It 9, DINSDAG 25 AUGUSI IJS 198/, 36e JAARGANG, Nr. 35 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 WATERWEG NOORD Dankzij de nederlaag van concur rent Squeeze was Holy voor het begin van de derby tegen Schiedam al zeker van het kampioen schap in de tweede klas se D. Voor de formatie van trainer Ab Bruine- kool was de druk in deze derby hierdoor uiter- Wel of niet uit? Holy startte sterk i overtuigen. aard een stuk minder, en dat kwam de kwaliteit van de wedstrijd zeker niet ten goede. De span ning wel, want opponent Schiedam streed voor een laatste kans om in dezelfde tweede klasse te blijven. Holy zege vierde met 4-3. Door deze uitslag krijgt Schiedam aanstaande zon dag een laatste kans om zich te handhaven in deze afdeling. De ploeg van coach Wout van der Have dient dan te winnen van het op de derde plaats ge noteerde Storks. Boven dien is Schiedam afhanke lijk van de resultaten van de naaste concurrentie. Tegen Holy was er evenals in de laatste derby een be langrijke rol weggelegd voor de Schiedamse werper Aad van den Hamer. De routinier maakte het de Vlaardingse slagmensen moeilijk, en zorgde in de vierde inning zelf voor het eerste punt: 0-1. In de gelijkmakende slag beurt keerde Holy het tij volledig. Een sterke perio de van de ploeg van Brui- nekool leverde direct een beslissende voorsprong op. Michel van der Mark lever de een knappe tweehonk- slag af waarop John Jon kers en Kurt Kramer Fre- her pver de thuisplaats konden komen. Gerard Wapenaar zorgde in de zelfde inning nog voor 3-1. Pas in de zesde slagbeurt volgde de volgende score van Holy. Aart Lodder scoorde het vierde punt, na een tweehonkslag van Kurt Kramer Freher. Toch kampioen Slordigheden in Holy-veld in combinatie met een laat ste krachtinspanning aan Schiedamse zijde zorgden ervoor dat het verschil in de eindstand beperkt bleef. Gezien de kansen die een aanvallend spelend Holy kreeg, had de marge echter groter moeten zijn. Met de promotiewedstrijden voor de deur is er bij de club aan de Zwaluwensingel nie mand die daar ook maar iets om geeft. Ruud Korpel en Aad van Het kampioenschap is een feit. den Hamer scoorden in de achtste en negende slag- SCHIEDAM— Kinderen en volwassenen die lessen willen volgen in tekenen, schilderen, het maken van grafiek en ke ramiek, enzovoorts kunnen zich opgeven voor de kunst klas. De kunstklas is een ruimte in het Stedelijk Museum die is ingericht als creatieve werk plaats. Wekelijks kunnen daar negen groepen in terecht. De lessen voor de jeugd zijn op woensdagmiddag en zater dagochtend. De kunstklassen voor volwassenen zijn op dinsdag- en woensdagochtend en woensdagavond. Drie kunstenaars (Bart Isings, Roel: Rienstra en Marjo van Soest) staan borg voor een deskundige begeleiding. Voor inschrijving of nadere informatie kan men bellen naar het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112, tele foon 4269067. SCHIEDAM— Volwasse nen die er 'iets bij willen leren' krijgen daarvoor ko mend seizoen weer volop gelegenheid. Of men kiest voor een beroepsopleiding of creatieve activiteit, het aangeboden cursuspro gramma biedt voor elk wat wils. Teneinde belangstel lenden een goed inzicht van de diverse mogelijkhe den te geven wordt vrijdag (28 augustus) een open dag gehouden in het M.C.M. de Groothuis aan de Stadhou derslaan 30. De informatiedag wordt om tien uur in de ochtend offi cieel geopend door mevrouw H.Th. Smits-Borgers (de voor zitter van de Stichting Huis houdelijke Voorlichting). Wethouder Hafkamp, in wiens portefeuille welzijn en cultuur zijn ondergebracht, heeft toegezegd daarbij aan wezig te zijn. Vanaf dat mo ment tot vier uur 's middags kunnen belangstellenden zich in het M.C.M. de Groothuis oriënteren op het cursusaan bod van het seizoen '87-'88. Aan de door de Stichting Huishoudelijke Voorlichting •georganiseerde presentatie werken tevens mee: het Edu catief Centrum voor Volwas senen (EVC), Stichting Edu catieve Vrouwen Activiteiten (EVA) en de Stichting Beroep seducatie Nieuwe Waterweg (SBNW). Emmy Smit, coördinator van de Schiedamse afdeling van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting: „Via deze open dag willen we de mensen de gelegenheid bieden nader met diverse cursussen kennis te maken. We verzorgen hiertoe dia-presentaties van gymnas tiek en yoga, tonen werk van oud-cursisten en geven onder meer een openbare les pa troontekenen. Verder is er volop gelegenheid vragen over onze cursussen te stellen. Eni ge daarvan zijn: haken en breien, naaien, koken, verant woord vermageren, yoga en gymnastiek. In tegenstelling tot wat weieens gedacht wordt zijn deze cursussen niet alleen voor vrouwen, maar ook voor mannen bestemd". Naailerares An Kooyman voegt daaraan toe: „Het ziet er zelfs naar uit dat we ko mend jaar met een aparte naaigroep voor heren van start gaan. Het aantal mannen dat zich opgeeft wordt name lijk steeds groter. Logisch, want zelf kleding maken is erg leuk en levert een flinke be sparing op". De Stichting EVA, die c sen voor vrouwen c Huishoudelijke Voorlichting Schiedam Enige van de mensen die men tijdens de open dag in het M.C.M. de Groothuis aan kan treffen: Marja Hansen (EVC-medewerkster), Marian van Beers en Nellie Laman (begeleidsters van de Open School) en naailerares An Kooyman en coördinator Emmy Smit (van de Stichting Huishou delijke Voorlichting). start 8 september met een nieuwe Open School groep. De Open School is bestemd voor vrouwen die minimaal vier jaar basis- en maximaal einige jaren vervolgonderwijs gehad hebben. Tijdens de les sen wordt, op nie.t schoolse wijze, aandacht geschonken aan Nederlands, Engels en on derwerpen op het maatschap- SCHIEDAM Vorig jaar fu seerden de vijf Schiedamse woningbouwverenigingen en de gemeente tot Woning bouwvereniging Schiedam. Na het tumult rond de voor malige woningbouwvereni ging SSSW moest 'democra- tish beleid' het sleutelwoord van de nieuwe vereniging worden. „Door de vervelende toestanden met de SSSW wordt alles wat wij nu doen onder een vergrootglas gelegd. Het wantrouwen is dan ook nog niet helemaal weggeëbd, maar we werken aan de ver betering van het imago van de vereniging", zegt voorzitter Brokerhof. Een eerste aanzet daartoe wordt aanstaande woensdag tijdens de eerste al gemene ledenvergadering ge geven. Dan wordt de opzet van de zogenaamde ledenraad voor bereid. Deze raad, bestaande uit huurders, heeft volgens Brokerhof een belangrijke functie bij de besluitvorming. Het is een soort Tweede Ka mer, zij houdt toezicht op de werkzaamheden van het be stuur". De ledenraad moet voorkomen dat zaken buiten de huurders om besloten wor den en dat zij direct invloed op het beleid kunnen uitoefe nen. Huurders zijn echter niet automatisch lid van de wo ningbouwvereniging. „Wij vinden dat zij er wel iets voor moeten doen, hoe klein dat ook is. Voor een lidmaatschap betaalt men slechts een kwar tje". Momenteel telt de vere niging bijna duizend leden. Driehonderd daarvan zijn uit de oude verenigingen afkom stig en de afgelopen acht maanden hebben ruim zes honderd nieuwe leden zich aangemeld. Financiën De leden kunnen op de eerste ledenvergadering nog niet goedgekeurd. Dit kan pas wanneer bekend is hoeveel de gemeente aan financiële mid delen inbrengt. Volgens pen ningmeester Aalsma is de fi nanciële positie echter niet erg rooskleurig: „als de ge meente woningen inbrengt die jonger zijn dan tien jaar, dan komen we wel wat ruimer in onze jas te zitten. De hoogte van de algemene bedrijfsre- serve hangt af van de gemeen te". Voorzitter Brokerhof wil in dit stadium liever geen cijfers noemen en zegt dat de liquidi teit van de vereniging prima is. Eind dit jaar hoopt men wel een volledig financieel overzicht te kunnen geven. In de tussentijd valt er echter nog veel werk te verzetten. De spits daarvan wordt morgen afgebeten. Het overgangsbe- stuur hoopt op een grote op komst bij de ledenvergade ring. Deze wordt gehouden in zaal Irene en begint om 20.00 pelijke vlak. De cursus wordt' gegeven op dinsdag- en don derdagochtend van 9.00 tot 11.00 uur. Er is kinderopvang aanwezig. De deelnamekosten voor het cursusjaar '87-'88 be dragen f 50,-. Tijdens de open dag kunnen belangstellenden vrijblijvend nadere inlichtin gen krijgen. Beroepseducatie Wie meer ziet in het volgen van een beroepsopleiding kan voor nadere informatie te recht bij de eveneens op de open dag vertegenwoordigde Stichting Beroepseducatie Nieuwe Waterweg. De door deze stichting opgezette be roepsopleidingen zijn be stemd voor: mensen met een niet voltooide schooloplei ding, langdurig werklozen, herintredende vrouwen, werkloze jongeren en buiten landse mannen en vrouwen uit de regio Nieuwe Waterweg (Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland, Hoek van Holland en Rozenburg). Men kan kiezen uit de volgen de richtingen: techniek, ver- SCHIEDAM Galerie 't Koetshuys, aan de Lange Ha ven 78, exposeert momenteel werk van drie nederlandse kunstenaars: Wally Elenbaas (aquarellen), Ton Postma (sie raden) en Liesbeth Lukaart. (keramiek). De verkooptentoonstelling is gratis toegankelijk van dins dag tot en met zondag, van 13.00 tot 17.00 uur. zorging en administratie. Het merendeel van de 1 2 jaar durende opleidingen start in september aanstaande. Be langstellenden raadt men dan ook aan zich zo snel mogelijk, bijvoorbeeld tijdens de open dag, op te geven. Het in het M.C.M. de Groot huis gevestigde Educatief Centrum voor volwassenen verzorgt eveneens een infor matieve presentatie op 28 augustus. Hierin treft men on der meer eert flink aantal ta lencursussen voor beginners en gevordenen aan. Verder or ganiseert het ECV: lees- en schrijflessen voor Nederlan ders die de eigen taal niet of onvoldoende beheersen, cur sussen voor» mensen zonder werk, schfkelgroepen voor mensen waarvoor de stap naar een beroepsopleiding nog te groot is, oriëntatiecursussen, enzovoorts. Daarnaast heeft het EVC een verwijsfunctie hetgeen in houdt dat men er informatie kan krijgen over alle in Schie dam en omgeving te volgen opleidingen en cursussen. Een samenvatting hiervari treft men 'aan in het onlangs uitge komen en op de open dag te verkrijgen 'Doen-boekje'. Mensen die geen gelegenheid hebben om op de open dag een kijkje te komen nemen en toch graag nadere informatie over een cursus of opleiding wen sen kunnen zich telefonisch wenden tot: het ECV telefoon 4261511, de Stichting Huis houdelijke Voorlichting tele foon 4264781 en de Stichting Beroepseducatie Nieuwe Wa terweg telefoon 4600059. VLAARDINGEN Het sportseizoen 1897/1988 staat weer op het punt van beginnen. Sportclubs ver werken de laatste oefen wedstrijden in'de aanloop naar het nieuwe sportsei zoen. Vreujgde en teleur stelling zal er weer te zien zijn op de sportvelden. Het leger vrijwilligers, dat het toch mogelijk maakt, dat de sportverenigingen blij ven functioneren, komt weer in actie. De sportkan tines gaan weer open en het verenigingsleven gaat weer draaien. Voor veel sport- lieghebbers een moment om naar uit te kijken, voor al in de amateursport, waar de sportvreugde vaak nog zo zichtbaar is. Bij de start van zo'n nieuw sei zoen past ook een vooruit blik. Sport- medewerkers van de Nieu we Vlardihgse Courant, het Schiedams Nieuwsblad en De Havenloods gingen bij een aantal sportclubs op bezoek en het resultaat van de gesprekken vindt u in deze speciale sportkrant A In deze sportkrant aandacht voor het regionale sportgebeu ren. Voetballers, vol leyballers, basketbal lers, handballers, korfballers en bad mintonners maken zich op voor de start van het nieuwe com- petiticseizoen. Trai ners, spelers en be stuursleden van de di verse sportverenigin gen in de regio kijken terug en vooruit. A Jan Lansbergen W laat NOAD niet A FCN'66 vecht te rug na seizoen vol problemen Schiedam verliest belangrijke derby A DWS-damcs stre ven naar het hoogst haalbare A Voorbcrcidingci tweede GËuzcn 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Eurofleur start deze week, in samenwer king met vier groepen Schie damse middenstanders, een bloemenactie. De actie houdt in dat gedu rende 72 weken 864 gezinnen verrast worden met een mooi boeket. SCHIEDAM— De Openbare Nutsbedrijven Schiedam zijn afgelopen vrijdag (21 augus tus) gestart met renovatie- werkzaamheden aan de wa terleidingen in de Goeman Borgesiuslaan. Voor de bewo ners van de aldaar gelegen woningen betekende dit dat ze enige tijd zonder water kwa men te zitten. In een gedeelte van de wijk Nieuweland (gelegen tussen Troelstralaan, Burg. van Haarenlaan, Dr. kuyperlaan en Ruys de Beerenbroucklaan) worden de komende weken door de dienst Gemeentewer ken riolerings- en bestatings- werkzaamheden uitgevoerd. Reden voor de ONS om tege lijkertijd de waterleidingen onder handen te nemenb. De renovatie hiervan houdt in dat de gietijzeren buizen, aan de binnenzijde, van een dun laagje cement worden voor zien. Dit karwei wordt, onder toezicht van de ONS, uitge voerd door een hierin gespe cialiseerd bedrijf. Vervelende bijkomstigheid is dat voor het verrichten van de werkzaamheden de watertoe voer tijdelijk onderbroken moet worden. Om de overlast zo gering mogelijk te maken gebeurt dit in fases, straat voor straat en flat na flat. Bo vendien zijn alle betrokkenen vooraf per brief op de hoogte gesteld en worden er in de na bijheid van de betreffende woningen nood-tapvoorzieni- gen geplaatst. De ONS zorgen, t r nodig, voor een nood-tapvoorziening. SCHIEDAM— In de galerie van 't Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan wor den tot en met 30 september opnamen getoond van het vul kanische eiland Lanzarote, die zijn gemaakt door Adri Jansen. Men kan deze dage lijks komen bekijken, tussen 9.00 en 20.00 uur. In de polikliniek, aan de Burg. Knappertlaan, wordt gedu rende periode werk van Schiedamse kunstenaars ge ëxposeerd. Dit is uitsluitend op werkdagen te bezichtigen, van 9.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAMOp ver scheidene plaatsen in de stad kan men aanstaande zaterdag (29 augustus) ge nieten van straattheater. De voorstellingen worden verzorgd door het 'Theater van de vogel' van Pieter Baalbergen. De speelman Pieter Baai- bergen is na een jarenlange zwerftocht door België en Frankrijk terug in Neder land. Evenals daar trekt hif nu ook hier met zijn zelfge bouwde huifwagen rond om voorstellingen te geven. De straat tn de wagen fun geren daarbij als decor. Het spelmateriaal bestaat uit: poppen, maskers en het pu bliek. De straattheatervoorstei- lingen zijn om 11.00 (in de Lange Kerkstraat, voor de Hema), 12.30 (op de Grote Markt, voor eht Stadhuis) en 15.00 uur (in de Hof van Spaland, tegenover Albert Heyn).

De Havenloods | 1987 | | pagina 1