Cu SchiedamsNieuwsblad Schiedamse historie in Stedelijk Museum Slotroute 'Kerkepad 1987' DE HAVENLOODS VOORDEELACTIE- Baby's voor jubileum- krant Darttoernooi Rommel markt Slaapcursus reumapatiënt Filmclub Spreekuur migranten Weg wordt verbeterd 'Een dam in de Burgemeester start postzegelactie voor het Rode Kruis Kookcursus voor mannen Eén van de te bezoeken kerken, de Singelkerk. WEEK PER POND Goed én... Gondkoop DIRK VANDENBROEK BASVANDERHEYDEN DIRKSON en DIGROS AUTO HUREN va 25.- per dag AUTOHUURKOOPAUTOLEASE ROTTERDAM— Op 29 septèmber hebben we een feestje. En dat laten we ook duidelijk merken. Op dié dag namelijk komen we uit met een jubileumkrant. Een krant die in het teken staat van het één jarige be staan van onze dinsdag kranten. Daar zijn we best een beetje trots op. Tal van verrassingen Heb ben we in petto, voor onze adventeerders, maar ook voor u lezer. Met één van de acties hebben we uw hulp nodig. Als uw (klein) dochter of (klein) zoon op 2 september vorig jaar werd geboren, de datum dat wij onze dinsdagkranten intro duceerden, willen we dat graag weten. Stuur uw naam en adres naar Wege ner huis-aan-huis-bladen, Postbus 1980 3000 BZ Rot terdam. Tijdens de Kerkepaddagen zijn de te bezoeken gebou wen geopend van 'smorgens tien tot circa vijf uur in de middag. Voor belangstellen den is daar a f 10,- de spe ciale Kerkepadgids ver krijgbaar. Concerten In de Grote- of St. Janskerk worden zaterdag 5 septem ber tijdens 'Kerkepad '87' concerten gegeven door de Jeugdrijnmondband en de muziekvereniging Harpe Davids. 's Avonds, om 20.15 uur, staat er een orgelconcert op het programma. Het orgel van de Grote Kerk wordt dan bespeeld door de Franse organiste Viviane Loriaut. Zij brengt composities ten gehore van Jean Adam Gui- lain, John Stanley, Georg Muffat, Johann Sebastian Bach, Charles Marie Widor en Guy Bovet. De toegang tot dit concert bedraagt f5,- Houders van een Pas 65 of CJP betalen f 3,50 per per soon. EDITIE 9, DINSDAG 1 SEPTEMBER 1987, 36e JAARGANG, Nr. oo HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Concerten in Grote Kerk Asvion klaar voor ^|de nieuwe compe titie Excelsior: eind goed, al goed? Schiedam historie 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Een kijkje in de 'schutterskamer'. SCHIEDAM— De Filmclub Schiedam gaat dit seizoen met twee teams deelnemen aan de competitie van de Nederland se Darts Bond. Ip het kader van de inschrij ving wordt zaterdag 5 septem ber het eerste open darttoer nooi gehouden. Het betreft een '501 best of five' toernooi met een winnaars- en verlie zersronde en enkele leuke ex tra prijzen. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Men kan zich vanaf 19.30 uur laten inschrijven. De deelnamekosten bedragen f 7,50 per persoon. Er wordt gespeeld in de zaal van de Filmclub, in gebouw De Teer- stoof, aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM Op de bene denverdieping van de Goeman Borgesiusschool, aan de An- thonie Muijsstraat 2, wordt zaterdag 5 september een in formatie- en rommelmarkt gehouden. Tijdens de markt is van alles te koop zoals snuisterijen, boeken en speelgoed. Belang stellenden kunnen in de school terecht van 11.00 tot 16.00 uur. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM— Naar ver wachting zullen de komende zaterdagen (5 en 12 septem ber) vele mensen een kijkje in onze stad komen nemen. Directe aanleiding hiervan is de door de NCRV georga niseerde Kerkepadroute. In Schiedam voert deze langs een zestal gebouwen: de Singelkerk (aan de Singel 106), de Luthcrsckerk (Lan ge Nieuwstraat 219), De Ha- venlcerk (Lange Haven 70), het Stedelijk Museum (Hoogstraat 112), de Oud- Katholieke Kerk (Dam 28) en de Grote- of St. janskerk (aan de Lange Kerkstraat). De Kerkepadroute door Schiedam is de laatste van dit seizoen. Gedurende de elf jaar dat de NCRV derge lijke tochten langs kerken, kloosters, kapellen en ande re monumentale gebouwen organiseert hebben er meer dan een miljoen mensen aan deelgenomen. Vooraf wordt aandacht aan de route ge schonken via de radio en te levisie. De organiste Viviane Loriaut last van slapeloosheid. De oorzaak hiervan is meesten tijds pijn en angst voor de toe komst. Uit ervaring is inmid dels gebleken dat aan dit pro bleem, door middel van een slaapcursus, doorgaans best wat te doen is. Tijdens de bijeenkomsten wordt onder meer informatie verstrekt over slapen en slaapmiddelen en wordt veel aandacht geschonken aan ademhalings- en ontspan ningsoefeningen. Daarnaast is er gelegenheid eigen ervarin gen uit te wisselen. De cursus bestaat uit tien bij- eenkomsten. Deze zijn steeds op maandag van 13.30 tot 15.00 uur, in het Kruisgebouw aan de Van Swindensingel 40. De leiding is in handen van een fysiotherapeut. De deel namekosten voor de cursus bedragen f 25,- (voor leden van de Kruisvereniging) of f 35,- (voor niet leden). Het cursusboek en koffie of thee zijn bij deze prijs inbegrepen. Belangstellenden kunnen zich voor nadere informatie of aanmelding wenden tot me vrouw Geerdes-Klaassen, te lefoon 4739654, of de Kruis vereniging Schiedam, telefoon 4739900. SCHIEDAM Burgemeester Scheeres heeft vanmorgen, om 9.30 uur, in de hal van het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat het plaat selijke startsein gegeven voor de Rode Kruis-postzegelactie. Deze omvat de uitgifte van een drietal zegels ter waarde van 55, 65 en 75 cent, welke verkocht worden voor respec tievelijk f 0,85, f 1,- en f 1,05. De extra opslag komt geheel ten goede aan het Nederland se Rode Kruis. Het Rode Kruis is een lande lijke organisatie die zich inzet voor zieken en gehandicapten. Enige van de hiertoe ontwik kelde activiteiten zijn: het be geleiden van handwerk- en handenarbeidgroepen, het verzorgen van EHBO-cursus- sen, vervoer van gehandicap ten en het organiseren van SCHIEDAM— De Filmclub Schiedam start het seizoen '87-'88 op vrijdag 4 september met 'The Color Purple'. De film toont hoe de arme en onderdrukte negering Celie (gespeeld door Whoopie Gold berg) zich ontwikkeld tot een zelfstandige en vrije vrouw. De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw straat 12, is vanaf 20.30 uur open. Donateurs betalen f4,- toegang. Wie nog geen dona teur is betaalt f 5,- entrée. speciale vakantie- en boot tochten. Daarnaast onder houdt de organisatie een bloedbank en wordt eerste hulp verleend bij rampen. Een ieder die meer over het Rode Kruiswerk wil weten kan hiertoe, gedurende de hele maand september, te recht bij de inforatie- en postzegelverkoopstand van de Schiedamse afdeling in dé hal van het hoofdpost kantoor aan de Lange Nieuwstraat. SCHIEDAM Het spreekuur van de Stichting Maatschap pelijk Werk in het migranten ontmoetingscentrum "t Par kweg' is verzet. Met ingang van donderdag 3 september duurt dit niet meer van 9.00 tot 12.00 uur, maar van 12.00 tot 14.00 uur. Daarnaast kunnen buitenlan ders ook terecht op het cen trale bureau van de Stichting Maatschappelijk Werk Schie dam, aan het Broersveld 142. Dit is op werkdagen geopend van 9.00 tot 17.30 uur. Het telefoonnummer van de stich ting is4731033. Het ontmoe tingscentrum "t Parkweg' is telefonisch bereikbaar via nummer 426 95 86. SCHIEDAM De Kruisvere niging Schiedam begint op 21 september met een nieuwe slaapcursus voor rcumapa- tiënten. Veel reumapatiënten hebben SCHIEDAM Inhakend op gebeurtenissen als 'Ker kepad' (op 5 en 12 septem ber) en de 'Brandersfees ten' (van 19 tot en met 27 september) biedt het Ste delijk Museum belangstel lenden gedurende deze pe rioden een blik in het Schiedamse verleden. De hiertoe samengestelde ex positie, welke vanaf 4 sep tember te zien is in de en treezaal, kreeg de toepas selijke titel 'Een dam in de Schie'. In de tentoonstelling 'Een dam in de Schie' treft men allerlei voorwerpen aan die iets met de geschiedenis van Schiedam te maken hebben. Oude stadskaarten en boeken. Vaandels, uniformen en wa pens van de schuttersgilden. Een portrettengalerijtje van bekende Schiedammers onder wie de schrijvers Frangois Ha- verschmidt en oud-burge meester Van Haaren. Teke ningen en schilderijen van de oude stadspoorten, molens en verdwenen dan wel totaal ver anderde plekjes. Afbeeldingen van de Schiedamse heilige, Sint Liduina. Historische ge bruiksvoorwerpen van de po litie, brandweer en de stad somroepers en de nog altijd bewaard gebleven stadsgalg. Pim Schenkelaars, de educa- tief-medewerker van het Ste delijk Museum, vertelt hier over: „Deze galg stond vroe ger op de Grote Markt bij het Stadhuis. De bovenbalk da teert uit circa 1800, de staan ders zijn nog ouder. Hoeveel mensen er in het verleden aan zijn geëxecuteerd is niet be kend, maar het zullen er best heel wat zijn". Hoewel de expositie over het verleden van Schiedam spe ciaal is opgezet voor bezoe kers van buiten de stad, zal deze ongetwijfeld ook veel 'eigen publiek' trekken. Zeker de stadsgenoten met belang stelling voor de historie. Grafiek 87 Naast 'Een dam in de Schie' treft men in het Stedelijk, vanaf 4 september, een kleine tentoonstelling aan met Schiedamse topografische werken van Theo Wiegman. Deze zijn te bezichtigen in de aula. De overige museumzalen zijn, tot 5 oktober, gevuld met gra fiek. Het tentoongestelde gra fiek-telt drie exposities: 'Het dagelijks leven', 'Recente gra fiek uit de steendrukkerij Am sterdam' en 'Oplage genum merd'. 9 Voor een expositie gereed is, moet er heel wat werk verzet worden. De eerste 'Het dagelijks leven' bevat honderd etsen, zeef- en steendrukken van 25 Neder landse beeldende kunste naars. De figuratieve prenten (ofwel 'Ahold collectie') zijn gemaakt ter gelegenheid van 100 jaar Albert Heijn. 'Recente grafiek uit de steen drukkerij Amsterdam', toont abstracte grafische werken van zowel Nederlandse als buitenlandse kunstenaars. De laatste tentoonstelling, 'Opla ge genummerd', is een educa tieve expositie die inzicht geeft in de diverse grafische technieken zoals de zeefdruk, lithografie, ets en linosnede. Rond deze door de tentoon stellingsdienst van de Cultu rele Raad Zuid-Holland sa mengestelde expositie, is te vens een project opgezet voor de leerlingen van het basison derwijs. De tentoonstellingen in het Stedelijk Museum, aan de Hoogstraat 112, zijn met in gang van 4 september te be zichtigen: van dinsdag tot en Ook de oude stadsgalg ontbreekt niet op de historische tentoonstel ling 'Een dam in de Schie'. met zaterdag van 10.00 tot 12.30 tot 17.00 uur. De toe- 17.00 uur en op zondag van gang tot het museum is gratis. SCHIEDAM— De Stichting Huishoudelijke Voorlichting heeft, in samenwerking met de Stichting Gecoördineerd De cursus start op 25 septem ber. De, in totaal twaalf, les sen worden gegeven op vrij dag van 12.00 tot 14.00 uur in een lokaal van de scholenge meenschap 'Schieland' aan de Nieuwe Damlaan. Tijdens voorgaande cursussen is gebleken dat mannen zich om allerlei verschillende ede- nen voor de kooklessen opge ven. De één ziet het zuiver als een nieuwe hobby, terwijl de ander het een prettig idee vindt om, indien nodig, voor zichzelf te kunnen zorgen. Wie meer over de cursus wil weten kan zich voor nadere informatie of opgave wenden tot de Stichting Gecoördi neerd Ouderenwerk, telefoon 473 19 76. Burgemeester Scheeres. SCHIEDAM Het in de 's Gravelandsepoldcr gelegen deel van de 's Gravelandse- weg wordt verbeterd. Tijdens de werkzaamheden worden er twee, door een mid denberm gescheiden, geasfal teerde rijbanen aangelegd. Aangezien er dringend be hoefte is aan meer parkeer ruimte, komen er in de zijber men langs de parallelwegen haakse parkeervakken. De reconstructie van de hoofdrijbaan, waarmee begin september een aanvang wordt gemaakt, gaat circa tien we ken duren. Het verkeer zal ge durende deze periode over de parallelwegen worden geleid.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1