Centrumbewoners kraken voormalige politiepost 'Klubhuis Zuid' officieel geopend DE HAVENLOODS VOORDEELACTIE-, Marineschepen in Voorhaven Visiteclub Frankeland zoekt vrijwilligers gouden Bijeenkomst Alternatief liet te lang op zich wachten Info-ochtend over voeding Voorlichtingsavond voor werkzoekende migranten NIEUWS VAN UW KRANT ©SchiedamsNieuwsblad Live-muziek EDITIE 9, DINSDAG 15 SEPTEMBER 1987, 36ê JAARGANG, Nr. 38 Schiedanis Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 'Schiedam' en 'Abcoude' opengesteld voor publiek Belangstellenden kunnen een kijkje komen nemen aan boord. SCHIEDAM Gedurende de, van zaterdag 19 tot en met zondag 27 september te vieren, Brandersfeesten brengen twee schepen van de Koninklijke Marine een bezoek aan Schiedam. De te bezichtigen vaartuigen wor den afgemeerd in de Voor haven. De Hr.Ms. Schiedam wordt donderdag de zeventiende verwacht. Dit mijnenbe- strijdingsvaartuig, van de Alkmaar klasse, is uitgerust met de modernste appara tuur. Het schip dat hier reeds meerdere malen voor anker ging staat onder com mando van de luitenant ter zeer van speciale diensten J. Werkman. Belangstellenden zijn welkom aan boord op: vrijdag (18 september) van 14.00 tot 16.00, zaterdag van 13.00 tot 17.00 en zondag van 14.00 tot 16.00 uur. Het volgende weekeind, van vrijdag 25 tot maandag 28 september, treft men de Hr.Ms. Abcoude in de Voor haven aan. Deze houten kustmijnenveger uit de Dokkum-klasse werd in '55/'56 gebouwd bij de voor malige Schiedamse werf Gusto. Commandant van dit schip is de luitenant ter zee van speciale diensten S.J.J. SCHIEDAM Het mijnenbestrijdingsvoertuig, de Hr.Ms. Schiedam. Both. De 'Abcoude' is vrij toegankelijk voor het pu bliek op: zaterdag (26 sep tember) van 13.00 tot 17.00 en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. WATERWEG/NOORD— D.e reumapatiëntenvereniging 'Nieuw Waterweg Noord' heeft een voorlichtingsavond over aangepast schoeisel geor ganiseerd. Tijdens deze avond zal de heer Duyvestein, van het orthope- disch-schoentechnisch bedrijf Huykman en Duyvestein uit Den Haag, precies vertellen wat er op het gebied van aan gepaste schoenen allemaal mogelijk is. Als voorbeeld toont hij een aantal trim- en sportschoenen en een deel van de nieuwe collectie mode schoenen. De bijeenkomst wordt gehou den op woensdag 16 septem ber, in het dienstencentrum 'De 4 molens' aan de Nieuwe Damlaan 766 te Schiedam. Aanvang 19.30 uur. Iedereen die belang in het onderwerp stelt is welkom. SCHIEDAM Bezoekers en medewerkers van het ontmoetingscentrum 'St. Joris Doele' hebben, vrij dag 11 september, de voor malige reeds jaren leeg staande politiepost aan de Grote Markt gekraakt. De actie werd op touw gezet na het uitlekken van een plan om het club- en buurthuiswerk in het cen trum op te heffen. De Stichting ontmoetingscen trum 'St. Joris Doele' was tot voor .enige maanden gevestigd in 'De Doel' aan het Doele- plein 1. Na de brand bleek dit, reeds in slechte staat verke rende, gebouw niet geschikt meer als onderkomen voor het club- en buurthuiswerk in het centrum. Verzoeken om een andere, eventueel tijdelijke, ruimte leverde niets op. Nadat de centrumbewoners iets ver namen over een plan om hun club- en buurthuisactiviteiten over te hevelen naar Nieuw- land en Oost werd besloten het heft in eigen hand te ne men en een ruimte te kraken. Christine de Pauw, die door de krakers tot woordvoerdster is benoemd: „Deze actie kon niet uitblijven. Het heeft ge woon veel te lang geduurd voor er een alternatief kwam. In het verspreiden van onze activiteiten over de clubge bouwen in Nieuwland en Oost zien de mensen geen heil om dat, als logisch gevolg daar van, de Stichting wordt opge heven". Gesprek Ondanks de dreiging, van een vertegenwoordiger van de af- deling CSJ van de Gemeente, om de subsidie aan 'St. Joris Doele' stop te zetten zijn de actievoerders vast van plan stand te houden. „Met ingang van maandag gaan we huur betalen en star ten we hier met activiteiten. Hoelang we hier blijven zitten hangt onder meer af van het gesprek eat die avond met allé betrokkenen gevoerd gaat worde#!", legt Christine Pauw uit. Tijdens dit gesprek zullen de centrumbewoners ongetwij feld wederom verzoeken de voormalige school aan de Oude Kerkhof als ontmoe tingscentrum in gebruik te mogen nemen. „De kunste naars die daar momenteel een atelier hebben kunnen immers zonder bezwarr verhuizen naar de vroegere Catharina- school, want daar staan nog verscheidene lokalen leeg", zo stellen zij. „En als dat niet kan moet er, net als in Zuid en West, maar een nieuw gebouw komen". Wethouder Hafkamp, in wiens portefeuille het club- en buurthuiswerk is onderge bracht, kon afgelopen zatèr- dag nog niet zeggen hoe hij de zaak denkt op te lossen. Haf kamp: „Iedereen is het er over eens dat De Doele niet meer op te knappen is. Een alterna tief is echter moeilijk te vin den want er is nu eenmaal niet veel in de binnenstad. Boven dien wordt er nog gewerkt aan een onderzoek naar de moge lijkheid om tot een andere in deling van het club- en buurt huiswerk in het centrum te komen. Het eerste wat nu te gebeuren staat is dan ook een gesprek met alle betrokkenen. Wellicht komen we er dan uit want kraken is natuurlijk geen oplossing. Dat blijft een onrechtmatig middel". SCHIEDAM— Het verzor gingshuis 'Frankeland', aan de St. Luidinastraat 10, heeft de deuren sinds enige jaren wijd open staan voor ouderen uit de wijk West. Een en ander is het gevolg van een, in sa menwerking met de Stichting Raad van het Bejaardenwerk opgezet, project getiteld 'Wij- kwerker Schiedam-West'. In het kader van voornoemd project kregen de afgelopen twee jaar ruim 600 ouderen in Schiedam-west bezoek van een wijkwerkster. Doel hier van was uit te vinden waaraan deze groep behoefte had. Dit leidde, onder meer, tot de op richting van visiteclubs. Een visiteclub bestaat uit een groepje ouderen dat éénmaal per week bij elkaar komt in huize Frankeland. De leden van de club drinken gezellig samen koffie, praten wat, of nemen deel aan acitiviteiten als spelletjes, handwerken, bloemschikken, een dagje uit, enzovoorts. Door dit alles geldt dat iedereen doet wat hij of zij zelf wil. Men is dus niets verplicht. Daar er voor de clubs bijzon der veel belangstelling is, zijn er plannen het reeds bestaan de aantal uit te breiden. Te vens wil men een speciale club voor slechthorende ouderen oprichten en wordt er ge tracht een bezoekersdienst van de grond te krijgen. Teneinde dit alles te realise ren heeft men dringend hulp nodig van vrijwilligers die be reid zijn gastheer/gastvrouw van een club te worden. Liefst zou men zien dat zich ook eni ge slechthorende vrijwilligers, voor de begeleiding van deze speciale club, opgeven. Een ieder die nadere informa tie over de taken van een gast heer/gastvrouw wenst of zich als zodanig wil aanmelden kan bellen naar: de heer B.G.J. de Koning (hoofd Alge mene Zaken Frankeland) tele foon 426.49.25 of P.M.P. van Mansum (hoofdfunctionaris van de Stichting Gecoördi neerd Ouderenwerk Schie dam) telefoon 473.19.76. De bezetters van de voormalige politiepost aan de Grote Markt zijn vast van plan stand te houden Het verzorgingstehuis Frankeland, aan.de St. Liduinastraat. SCHIEDAM— In Trefpunt Oost, aan de Celsiusstraat 2, wordt woensdag 23 september een informatieochtend gehou den over het onderwerp 'Voe ding, als u ouder wordt'. Gespreksleidster is mevrouw J. Verberg, diëtiste bij de Kruisvereniging Schiedam. Zij zal vertellen waar men bij het ouder worden met betrek king tot het eten zoal moet letten, geeft tips over koken en het bewaren van voedsel, gaat in op de meest voorko mende dieëten, enzovoorts. Vanzelfsprekend is er ook ge legenheid vragen te stellen. De informatieochtend duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Alle met het vervoer kan bellen belangstellenden zijn welkom, naar de wijkpost Oost van de Wie naar de bijeenkomst wil Stichting Gecoördineerd Ou- komen en problemen heeft derwerk, telefoon 4264195. SCHIEDAM In migranten centrum "t Parkweg', aan de Parkweg 195, wordt woens dag 16 september een voor lichtingsavond gehouden voor werkzoekende migranten. De avond is bestemd voor mi granten die: ander werk zoe ken, weer aan de slag willen, een beroepsopleiding wensen te volgen of een eigen bedrijfje willen starten. Een en ander wordt verduidelijkt met be hulp van Videobeelden en des kundige sprekers. Er is ook een Turkse tolk aanwezig. De voorlichtingsavond duurt v^n 19.00 tot circa 21.00 uur. Alle belangstellende migran ten zijn welkom. JAAR Op dinsdag 29 sept. a.s. staat het 1 jarig bestaan van deze krant centraal. Adverteerders kunnen kontakt opnemen met de afdeling verkoop telefoon 010-4.346.711 DE HAVENLOODS dfc (Brandersfeestcn komen eraan) A (Muziek in museu maula) A Asvion geeft Spirit hockeyles Basketballers starten met over winning A PPSC grijpt mis in derby 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van t.300.000 per week SCHIEDAM— Bij de Film club, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, speelt zaterdag 19 september de Haagse band 'Don Jon his Blues Jive'. De formatie bestaat uit: Jan van de Horst (zang en mond harmonica), Sjors Langeveld (gitaar), Johan de Roos (mondharmonica en sax), Ton Vente (bas) en Ferry Buy ten- dijk (drums). De muziek begint rond 22.30 uur. De toegang bedraagt f5.- SCHIEDAM Onder het toe ziend oog van een groot aantal belangstellenden heeft wet houder Hafkamp, zaterdag 12 september, het nieuwe 'Klub huis Zuid' officieel geopend. Hij knipte hiertoe, als laatste van een aantal genodigden, een lint door waarna de hon derden ballonnen die de toe gangsdeur barricadeerden het luchtruim kozen. Tijdens zijn toespraak ging Hafkamp nog even in op het clubhuisverleden. De wethou der zei daarbij onder meer: „De discussie is eigenlijk al zo'n 25 jaar geleden begonnen aan de Maasdijk. Dit leidde uiteindelijk tot het vinden van een ruimte in de H. Hartkerk. Vervolgens werd onderdag ge vonden in het voormalige GTB-gebouw. Het plan om dit te renoveren bleek niet haal baar. Wel lukte het, mede dankzij een subsidie van 1,3 miljoen in het kader vari de ISR-welzijn, nieuwbouw te plaatsen". In het nieuwe clubgebouw, aan de Dwarsstraat 42 in Schiedam-zuid, starten deze week allerlei activiteiten. Deze variëren van peuterklas jes voor de kleintjes en instui ven, beatballet, huiswerkklas sen, enzovoorts voor de jeugd tot creatieve cursussen en sportclubs voor volwassenen. Daarnaast worden er flink wat nieuwe dingen opgezet. Wat precies hangt af van de interesse van de wijkbewo ners. Vandaar verzoekt men deze ook hun eventuele wen sen kenbaar te maken. Vrijwilligers Mensen die bereid zijn hei reeds bestaande team van vrijwilligers aan te vullen zijn eveneens van harte welkom. Belangstellenden kunnen wopden ingezet als gasthéer- de gelegenheid te stellen zich nader te oriënteren op de mo gelijkheden die het clubge bouw biedt, is er tot 19 sep tember alle dagen open huis. Iedereen is dan welkom en kan zich, bij een gratis kopje koffie, nader laten informeren of ideeën naar voren brengen. Dat het nieuwe clubhuis bij de wijkbewoners goed in de smaak viel, bleek reeds uit de afgelopen zaterdag gevoerde onderlinge gesprekken. Zo deelde een circa tienjarige be zoeker zijn vriendje, na een grondige inspectie van het ge bouw, mee: „Ik wil ook lid worden van het clubhuis". Deze reageerde daar, duide lijk beter op de hoogte, op met de opmerking: „Dat kan met. Je moet hier als je dat wil gewoon naar toe komen". Zichtbaar onder de indruk keek de nieuweling nog eens rond, knikte tevreden en zei: „Ik denk dat ik hier dan heel vaak naar toe ga". De officiële opening van 'Klubhuis Zuid' trok veel belangstellenden. AUTO HUREN fcii v a.. 25.- per dag. AUT0HUURK00PAUT0LEASE 'v.a..350.- p. mnd. ROYAL RENT Goed én... Goedkoop 1 DIRKVANDENBROEK BASVANDERHEYDEN «DIRKSON en DIGROS

De Havenloods | 1987 | | pagina 1