Zwaluwen geeft PPSC het nakijken in leuke derby Tom Dingjan succesvol op TSN-toernooi Spirit redt het niet tegen Asvion SVDPW en DRZ kunnen bijna gaan bouwen ©SchiedamsNieimsblad ct J ijf Schiedammers laten kansen liggen Succes langs Wion Sportnieuws naar redactie Rob ter Braak Vergaderen Reddingsbrigade zestig jaar Winst Juventus Bestuur Demos DE HAVENT XTODS J DINSDAG 15 SEPTEMBER 1987 38-498 DE HAVENLOODS SCHIEDAM— Organisa tie van deelnemers aan het eerste integratie tennis toernooi bij TSN (Tennis- veeniging Schiedam Noord) toonden zich bij zonder enthousiast over het verloop van het toer nooi. Het bijzondere van dit integratie-toernooi was dat invaliden en validen tennissers samen op de baan aantraden voor de dubbelspelen. „Dit toernooi was de eerste aanzet om de integratie tussen gehandicapte en niet-gehandicapte sporters te bewerkstelligen", zegt Rob Bortneur van TSN. „Dit tennisevenement was iets nieuws omdat invali den doorgaans met andere invaliden sporten en en niet met validen". Tennis voor mensen in een rolstoel is een betrekkelijk nieuwe sport. In het gehele land zijn er 60 valide ten nissers; voor het toernooi in 'Kethelhage' maakten 25 tennissers uit Nedrland en België hun opwachting. Onder hen bevond zich Chantal van Dierendonck, wereldkampioen in deze tak van sport. Bij de prijswinnaars van het TSN-toernooi kon de Belgische Van Dieren donck zich niet plaatsen. Het heren enkel A werd ge wonnen door Hennie Hol. In de finale versloeg hij de Rotterdammer Gerard de Sterke. Beide spelers kwamen el kaar ook in de finale van het dubbelspel tegen. Daar zegevierde Gerard de Ster ke echter met zijn partner Theo Vrijland junior over Hennie Hol en Gerrit van de Velde. Bij de B-spelers legde Tom Dingjan beslag op de eerste plaats door zijn Belgische opponent Harry Caers met 8-4 het nakijken te geven. Ook in de finale van het dubbelspel was de Schie dammer Dingjan succes vol. Samen met Epi Groe- neveld versloeg Dingjan het duo Jan Landman en Cees André met 8-7. Rob Bonneur weer: „We zijn 4 maanden geleden be gonnen met rolstoeltennis. Gebleken is dat valide ten nissers tijd nodig hebben om hieraan te wennen, maar gezien het succes van het toernooi van dit week einde durf ik te zeggen dat we op de goede weg zijn,,. Naast 25 invalide tennis sers deden er ook nog 25 valide tennissers aan het indoor-TSN-toernooi mee Sporten met elkaar doen invaliden betrekkelijk vaak. Bij tennis kunnen zij zich meten met valide-sporters. Het elftal van Toon Brakus was aanvallend te onnauwkeurig om Zwaluwen te verslaan. SCHIEDAM— De derby PPSC-Zwaluwen verliep voor de Schiedamse voet ballers niet zoals zij had den verwacht. Weliswaar maakte PPSC het grootste gedeelte van de wedstrijd de dienst uit; Zwaluwen maakte de meeste doelpun ten. De Vlaardingers be slisten in feite de wedstrijd door in iets meer dan een kwartier tijd een 0-3 voor sprong te nemen. Marco Eshuis tekende voor de twee treffers die de eind stand op 2-3 bepaalden. „Het zit ons echt niet mee", verzucht PPSC-trainer Toon Brakus na de neder laag in deze derby. „We voetballen erg goed, maar krijgen op de meest onge lukkige momenten doel punten tegen". Direct in de beginfase gaf de thuisploeg al een visitekaartje af toen Jan 't Hoen alleen voor de Zwaluwensluitpost uit kwam. Via de lat verdween de bal echter over het doel en of dit nog niet voldoende pech voor de Schiedammers was. moest de spits na vijf minuten het veld verlaten met een spierseheuring. De jonge Jacco Wolvers ver ving Van 't Hoen verdienste lijk, maar het uitvallen van de aanvaller had wel gevolgen voor het elftal van Brakus „We spelen al met vier aan vallers, en dus was ik gedwon gen om een middenvelder (Wolvers) in te brengen in plaats van een aanvaller ('t Hoen)". Genadeklap Nog geen minuut na het uit vallen van 't Hoen scoorde Zwaluwen uit een vrije trap van Boekholt 0-1. De Vlaar dingers namen de vrije trap voordat de PPSC-defensie de tijd had gekregen om zich te herstellen, na een kwartier spelen bracht Danny Molen dijk de stand op 0-2 met een mooie afstandschot, waarte gen de Schiedamse keeper Branko Brandl geen enkel verweer had. Wellicht tekenend voor de SCHIEDAM De korfballers van Succes herstelden zich dit weekeinde van de nederlaag tegen Ter Heijden. Wion werd SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze sportpa gina kunt u sturen naar de sportredactie van het Schie damse Nieuwsblad, postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk om via telefoonnummer 4352911 be richten door te geven. SCHIEDAM Rob ter Braak is gekozen als beste allround cricketer van Excelsior'20. Ter Braak deed het zojuist af gesloten seizoen zowel met batten als met bowlen nadruk kelijk van zich spreken, en dat leverden hem de door Excel sior ter beschikking gestelde allrounders-bokaal op het slachtoffers van de daden drang van de ploeg van coach Ton van Nunspeet. Succes ze gevierde met 2-10. Wion had grote problemen om de bal door het midvak van de Schiedammers te krijgen. Succes profiteerde daarvan en mikte bovendien heel erg zui ver in de aanval. Halverweg was het 1-4. Jolanda van der Kuil en Leo Kruining scoor den elk 2x, Marga Bijl, Nel Mayer, Ed de Jong, Kees Jonkman en Robert Zwanink namen de overige treffers voor hun rekening SCHIEDAM Ook op het be stuurlijke vlak begint er voor de sportclubs een nieuw sei zoen, en de eerste ledenverga deringen kondigen zich al aan. Zo werd er gisteravond in "De Toekomst" gesproken over de bestuursperikelen die zich het afgelopen seizoen bij Excelsior' 20 openbaarden. Vanavond staat er een bijeen komst voor de Ursus-leden op het programma. Aanvang hiervan is 20.15 uur SCHIEDAM - De Schiedam se Reddinsgbrigade viert feest De zwemmers herden ken dit jaar dat precies zestig jaar geleden (september 1927) de Reddingsbrigade werd op gericht. Een van de vele acti viteiten van de jubilerende zwemclub is het organiseren van de nachtmarathon, waar van dit jaar ook al een feeste lijke uitvoering volgt: de nachtmarathon wordt name lijk voor de tiende keer gehou den. Spirit keerde met lege handen terug uit sportpark Thurlede: het werd 4-1 voor Asvion. SCHIEDAMWanneer het aan SVDPW en DRZ ligt wordt er aan het einde van dit seizoen een begin gemaakt met de bouw van een nieuwe kantine op het terrein van SVDPW. Afgelopen woensdag kreeg de voortgangscommis sie, die zich met de bouwplan nen bezighoudt, in een ge sprek met vertegenwoordigers van de gemeente zekerheid over de afloop van het DRZ- complex. „Indien er zich geen kopers melden, heeft de gemeente zich bereid verklaard om de acht jaar oude opstallen over te maken", aldus DRZ-pen- ningmeester Rob Nefkens. De opstallen zijn onlangs geta xeerd en hebben een waarde van 104 duizend gulden. Tijdens het gesprek liet Jo van der Touw (namens de gemeen te) doorschemeren voorstan der te zijn van het toekennen van een premie aan clubs die uit eigen beweging hun sport veld verlaten. Bedragen zijn er echter niet genoemd. DRZ bracht dit onderwerp ter sprake. De zondagclub heeft uit eigen beweging SVDPW benaderd, en als gevolg daar van zijn er nu verregaande plannen om te gaan samen werken. In eerste instantie (met ingang van het volgende voetbalsei zoen) gaan de clubs op het terrein van SVDPW spelen, en als beide besturen van hun achterban hiervoor toestem ming krijgen start dan ook de bouw van de nieuwe, geza menlijke kantine. „In principe volgen we het voorbeeld van WK en Olympus en komt er tn de kantine een schuifwand. De ledenvergaderingen moe ten zich hier echter nog over uitspreken", weet Nefkens. De gemeente heeft woensdag ingestemd om een subsidie van 85.000 gulden toe te ken nen voor de bouw van het nog te realiseren complex op het terrein van SVDPW. pech die PPSC deze wedstrijd zeker had was de totstandko ming van de derde Vlaarding- se treffer. Een inzet van Zwa luwen werd door een Schie damse verdediger in eerste in stantie van de lijn gehaald, maar ketste via de rug van Brandl toch nog in het doel. Hoewel de Zwaluwen-goals elkaar snel opvolgden, had PPSC zeker zoveel scorings- mogelijkheden aan de andere kant van het veld. Jacco Wol vers, Marco Eshuis en Kees Lelieveld zagen hun inzetten aan alle kanten naast het Vlaardingse doel verdwijnen, na al dan niet eerst te zijn aangeraakt door de keeper. Tien minuten voor de pauze tekende Marco Eshuis dan toch voor de eerste goal van Thurlede-ploeg. Offensief De ban leek nu gebroken voor de Schiedammers die een dui delijk offensief inzetten. Het duurde echter tot twintig mi nuten voor ht verstrijken van de offiële speeltijd voordat PSSC ging zaterdag ten onder tegen Zwaluwen. wederom Marco Eshuis de aansluiting bewerkstelligde: 2-3. „Zwaluwen is de hele tweede helft niet over de middenlijn geweest, zo groot was het overwicht dat wij na rust had den", weet Brakus. Helaas ke ken wij natuurlijk al wel te gen die ongelukkig grote ach terstand aan. Nee, het zat ons niet mee". SCHIEDAM De heren van Spirit kwamen als duidelijke verliezers uit het duel met stadgenoot Asvion: 4-1. Ter wijl het team van coach Smits verleden week nog voor een verrassing zorgde door gelijk te spelen tegen een kampi oenskandidaat, ging het elftal dit keer ten onderuit binnen de gemeentegrenzen. Bij As vion waren niet alleen de he ren succesvol, want ook de da mes boekten een overwinning. Zij wonnen met 2-1 van Dor drecht. Duidelijke excuses voor de pijnlijke nederlaag tegen As vion kon Spirit-coach Carol Smits niet vinden. „We maak ten twee fouten in de verdedi ging, waardoor we met 2-0 achter kwamen. Vervolgens zijn we achterin één tegen één gaan spelen, om eruit te halen wat erin zat. Dat brengt risi co's met zich mee en het pakte dit keer niet zo uit als we had den gehoopt". Asvion-coach Huub van Rig- gelen noemt de eerste seizoen soverwinning van zijn elftal terecht. „We waren de betere ploeg. Daarbij werd het tijd dat wij weer eens van Spirit wonnen. Ik ben blij dat dat is gebeurd door goed te hockey en Scoreverloop Henk Roozendaal scoorde al na zeven minuten 1-0 voor de Thurlede-ploeg, nadat Cees Leys de bal vanaf de rechter flank in de cirkel had ge bracht. Een strafcorner van Ronald Jacobs betekende 2-0. Peter-Paul van Bekkum zorg de voor 3-0. De voor Daco Bokx ingevallen Van Bekkum passeerde de Spirit-sluitpost na een mooie combinatie in de SCHIEDAM De basketbal lers van Juventus zijn het nieuwe seizoen begonnen met eenoverwinning op Black Birds. De Schiedammers ver sloegen het Rotterdamse Black Birds ogenschijnlij- kruim, maar hadden wel met een grote inzinking te maken in de slotfase. Juventus zege vierde met 56-69. Wenthol erin om op tijd orde op zaken te stellen. Willem Doornink en Edwin Quoadt presenteerde zich het best in deze wedstrijd. Doornink maakte 14 punten en Quadt 19. SCHIEDAM G. Schoenma kers is de nieuwe interim voorzitter van Demos. Tijdens de ledenvergadering van 1 september nam Schoenmakers deze functie over van W. Groenhorst. Het Demosbe- stuur bestaat de komende pe riode verder uit mevrouw W. Verschuren, C. Tettero, L. Tintel, C. Voorwald en J. Voorwald. cirkel. Pas nadat Ronald Ja cobs de stand met een hard schot naar 4-0 had getild, kon Spirit iets terug doen. Rein Hengst redde de eer door een strafcorner te verzilveren. „De.eerste twee punten zijn binnen. Dit moet een steuntje in de rug zijn om er een goed seizoen van te maken", aldus een tevreden Van Riggelen Asvion-Dames Na een slechte eerste helft, herstelden de Asvion-dames zich knap tegen het sterke In de eerste helft wees alles erop dat Juventus een eenvou dige overwinning ging beha len. Via 10-27 hadden zijn halverweg met 24-34 de lei ding. De marge bleef ook na de rust lange tijd tien punten. In de voor laatste minuut waren de Rotterdammers genaderd tot 55-60, omdat zijn gebruik maakten van de onrust in de Schiedamse gelederen. Het balverlies aan Juventus- zijde werd afgestraft, maar toch slaagde coach Frans Dordrecht. Voor rust klopte er weinig van bij de Schiedamse hockeysters. Zo kreeg Asvion zeven strafcorners tegen en was het niet in staat om er zelf ook maar één te forceren. De 0-1 achterstand had dan ook veel groter kunnen zijn, maar datzelfde kan gezegd worden over de productie van de Schiedamse dames na het wisselen van doel. Annemiek van der Bilt scoorde twee keer (voorzetten van Pauline Geer- des en Charlotte Westdorp), en Dordrecht had in de twee de helf duidelijk minder in te brengen dan voor rust.

De Havenloods | 1987 | | pagina 5