'Dinsdagkranten voldoen boven verwachting' Twaalf peuters vierden feestje bij Ter Meulen Toeloop 'dwingt' muziekcentrum Arnold de Heer tot uitbreiden Feestelijke kortingen bij bezoek Theater Zuidplein Wegener-directeur Doorn tevreden DINSDAG 29 SEPTEMBER 1987 40-494 De dinsdagkranten zijn een succes. Dat stelt Victor Doorn (42), directeur van Wegener huis-aan-huis- bladen. 'Bij de start, sep tember vorig jaar, hebben we weliswaar voorzichtig begroot, maar als je daar met al je uitgaven gemid deld 35 procent boven zit, dan doe je het niet slecht", vertelt Doorn tevreden. Hij vindt de gunstige ontwik keling niet verwonderlijk. De net tien maanden in Rotter dam en omgeving actieve di recteur, koos al eerder voor een dinsdaguitgave, toen hij directeur van de Wegener- groep in Utrecht was. "Ook op uitdrukkelijk ver zoek van de markt hebben we dat gedaan. Het loopt daar uitstekend. Vooral de foodsec- tor ervaart het vroeger in de week adverteren als prettig. Men is minder afhankelijk van de weekenden, zodat men voor die dagen ook minder part-time personeel hoeft in te zetten. Alles loopt gelijkmati ger. Niet voor niets hebben bedrijven als Hema, De Jong en ook Ter Meulen gekozen voor de dinsdagkrant. Met hun aanbiedingen vroeg in de week sturen ze het koopge drag. De slagers geven even eens de voorkeur aan de dins dag. Vergeet ook niet dat vrouwen met kinderen veel op woensdagmiddag boodschap pen doen. Verder merken we dat vooral het aantal rubrieksadverten- loods/Het Zuiden trots over 'zijn' tweeling. Die kranten bleken echter niet de enige die al los kunnen staan, ook Len ny uit Rotterdam kan al lopen. Zijn moeder had hem voor het feest een nieuwe, door haar zelf gebreide trui, aangedaan. 'Vannacht om half drie was-ie klaar', zuchtte ze. Maar ook Dave uit Overschie, en Ange- lique uit Crooswijk, die als enige in het gezelschap haar opa bij zich had (voor mijn kleinkinderen neem ik altijd vrij) zagen er prachtig uit. Om nog maar te zwijgen van Daphne en Robert. En Anne- marie, en Jessica, en Saman- tha, die zelf 'ja' riep toen haar naam werd afgeroepen.... Te gen half twaalf begonnen de eerste feestvierders in hun ogen te wrijven. En op de kin derafdeling van Ter Meulen werd om twaalf uur een waar debon geruild voor een sneeuwpak in dezelfde kleu ren als een nieuwverworven knuffel.... ties (duo's) in de dinsdagkrant fiks is gegroeid. De Haven- Ter Meulen zorgde voor'aangepast meubilair voor de jeugdige gasten (foto: Peter de Kievith). REGIO Een goeie lichting is het, die van 2 september 1986. Rustig, maar toch dui delijk aanwezig. Afgelopen vrijdag was een aantal van hen bijeen in het restaurant van warenhuis Ter Meulen in Rotterdam om de eerste ver jaardag nog eens uitbundig en uitgebreid te vieren. Aanwezige feestvierders: twaalf peuters van net een jaar en een delegatie van de feestvierende dinsdaguitgave van De Havenloods/Het Zui den, die deze maand het een jarige bestaan viert. De gasten hadden gehoor gegeven aan een oproep in onze krant om, met de kinderen geboren op 2 september 1986, naar de stad te komen voor een feestje. En een feest werd het. 'Zoiets als dit had ik helemaal niet verwacht', zei een verras te moeder Hameete die met schoonmoeder en twee kindjes uit Rhoon was gekomen. 'Ik dacht: misschien op de foto, voor de krant, maar zoiets, nee hoor'. Zij was niet de eni ge die verrast was, want de jarige krant had goed uitge pakt, in samenwerking met Ter Meulen en diverse bedrij ven. Van de krant kregen de peuters een waardebon, te be steden in het warenhuis. loods, Het Zuiden en Holland Silhouet bezitten hierin een sterk marktaandeel. En de vo lume-stijging aan adverten ties gaat niet ten ,koste van de donderdagkranten. Commer cieel gezien dus een prima zet. Niet alleen commercieel ove rigens. Het succes van de dinsdag kranten is natuurlijk voor een belangrijk deel te danken aan de redactionele formule. Bewust hebben we gekozen voor buurt- en wijk- nieuws. We komen als eerste in de bus en als enige. Dat moet je uitbuiten. De kranten zien er ook beter uit in verge lijking met de woensdagenuit gaven. Kortom, ik heb vertou wen in de toekomst. Ook de dinsdagkranten worden vanaf begin volgend jaar gedrukt op offset-persen. Dat vergroot de full colour mogelijkheden voor commercie en redactie. Ik heb hoge verwachtingen van het gebruik van full co lour. Het voorziet duidelijk in een behoefte. Zo blijf je bezig je produkt te verbeteren". Alle jarigen, kregen van Ter Meulen een wasbare knuffelpop (foto: Peter de Kievith). Peuters poseren met hun moeders (en vader en opa) voor de jubileum krant (foto: Peter de Kievith). André van den Heuvel en Kitty Jansen in De Klusjesman. die hij op een feestje heeft ontmoet. Toevalling? Wat is toeval! Ze vertelde hem dat ook haar man was weg gelopen en haar had laten zitten met een niet afge maakt bureautje voor haar dochtertje. M.m.v. André van den Heuvel, Kitty Jansen en Mariëlle Fiolet; regie: Jules Royaards en decor en kos tuums: André vna den Heuvel. Woensdag 21 oktober: De Nieuwe Sanserije met Chi huahua. Vier vrouwen bevinden zich in een ruimte binnens huis, afgekadert door een kamerscherm. De relatie tussen deze vrouwen be paalt hun gedrag, het ge dragspatroon. Dit laatste wordt uitvergroot tot een spel van franje en potsier lijkheid, waarbinnen het spél als zodanig herken baar blijft. Een fontein speelt hierbij een belang rijke rol. Alleen dan is er sprake van een wezenlijk kontakt tussen de. vrou wen, Wanneer het spel zijn uiterste vormen aanneemt; overdadigheid of verzet. In het uitwerken van het idee is gezocht naar de ma nier om dans als een op zichzelf staande taal te ge bruiken. Donderdag 22 oktober: Belgisch muziektheater De Tot deze bijzondere aan biedingen die u als lezer van ons krijgt behoort ook een grote korting op tal van voorstellingen die van 4 tot en met 28 oktober worden gegeven in het Theater Zuidplein. U kunt voor deze korting gebruik ma ken van de bon elders in deze krant. Per bon kunnen twee personen korting krij gen. Zondag 4 oktober: >n de Ariecchino-zaal, aanvang 14.30 uur: Joke Bruijs zing d'r moers taal; ze wordt be geleid door Wouter de Ko ning en Hans Stoop. Kor ting f 5,-. Alle volgende voorstellin gen vinden plaats in de grote zaal, beginnen om 20.15 uur en men krijgt daarop een korting van f 10,-. Zondag 4 oktober: Salto Mortale, een kameropera in twee bedrijven. In Salto Mortale spelen werkelijkheid en fictie over de dood een bizar en absur distisch spel: een geniale, bezeten chemicus heeft een stof samengesteld, waar mee hij doden weer tot le ven kan wekken. Bij de dierproeven is het uitein- delik gelukt, maar hij wil zijn elixir toch ook probe ren op de mens, waarvoor het immers bedoeld is. Het libretto is van Belcam- po, de muziek is van Wim Stoppelenbug en de regie is in handen van Nando Schellen. Het uitgebreide Amsterdams Nonet onder leiding van Kees Olthuis en Roland Kieft is aanwezig met Deborah Raymond, so praan, Annett Andriessen, mezzo, Frans Fiselier, bas, Jan Schouten, tenor en Wim van den Engh, bas. Dinsdag 13 oktober: blij spel 'De Klusjesman'. 'De Klusjesman' in dit stuk is iemand die, wat hij een maal begonnen is, ook af wil maken; wat er ook ge- beprt. En dat er wat ge beurt, daar kun je op reke nen. Hij is bij vrouw en kinde ren weggelopen en inge trokken bij een vriendin HELLEVOETSLUIS Eén van de adverteer ders die regelmatig een re clameboodschap plaatsen in onze dinsdagkrant, is Arnold de Heer. In Helle- voetsluis, de plaats waar zijn muziekcentrum is ge vestigd, verschijnt welis waar geen dinsdageditie, maar op regelduo's (dins dag èn donderdag) komen zo is de ervaring re acties uit de wijde omge ving. „Dat merken we wanneer we met bepaalde aanbiedingen hebben geadverteerd", beaamt Judith de Heer. „We adverteren veel in Het Zuiden en De Havenloods en de men sen bellen ons dan uit het hele verspredingsgebied van de krant en komen dan ook hier heen". Arnold en Judith de Heer heb ben er geen spijt van dat ze vorig jaar van Schiedam naar Hellevoetsluis trokken. Nu al is de midden in de historische vesting gelegen muziekhandel In de 'showroom' van muziekcentrum Arnold de Heer vindt men een ruimte sortering besnaard een electronische muziekinstrumenten. (Foto: Ed Oudenaarden/Cor Vos). te klein geworden en gaat het echtpaar uitbreiden. „We zitten hier op een fantas tisch punt", meldfr'Arnold de Heer. „Dankzij allerlei activi teiten, zoals de Vestingdagen en Hellevoetsluis Maritiem krijgen we ontzettend veel mensen in de winkel. Dat zijn op zulde dagen meestal alleen maar kijkers", viilt zijn vrouw aan. „Maar heel veel mensen komen later terug omdat ze bij ons iets hebben gezien dat in hun eigen buurt veel duur der bleek te zijn". Waarmee het onderwep is aangesneden dat het muzikale echtpaar erg belangrijk vindt: „Keuze uit een breed assorti ment tegen een erg concurre rende prijs", zegt Arnold de Heer. „En natuurlijk een heel goede service", haast zijn echtgenote zich eraan toe te voegen. Het muziekcentrum beschikt over een uitgebreide collectie (electronische) orgels, key boards en gitaren. Daarnaast erg veel bladmuziek en muzi kale accessoires, zoals snaren, plectra en mondharmonica's. „We hebben ons bewust be perkt tot een deel van het in strumentarium", aldus Ar nold de Heer. „Het symfonie orkest laten we links liggen. We hebben echter wel rietjes voor blaasinstrumenten om dat we vinden dat we een der gelijke service moeten verle- In het assortiment bevinden zich orgels van de grote mer ken als Yamaha en Casio met prijzen van 250 gulden voor een occasion tot instrumenten van twintigduizend gulden. Bij de keyboards lopen de prijzen uiteen van 99 gulden (voor een nieuwe) tot vijfdui zend gulden. „Daarnaast kun nen we in feite alles leveren, maar we zijn natuurlijk be perkt in onze ruimte. Daarom zijn we zo blij dat we het pand hiernaast, waar nu nog een fietsenzaak is gevestigd, erbij kunnen huren. Dan kunnen we veel meer kwijt en dan ko men er ook piano's bij. Boven dien kunnen we de lesruimte uitbreiden, want ook dat is een belangrijk.onderdeel van ons bedrijf". Zowel Arnold als Judith ge ven, bijgestaan door een derde leraar, les op piano, orgel, keyboard en gitaar. Muziekcentrum Arnold de Heer is behalve op maandag dagelijks van 9.30 tot 18.00 uur geopend (zaterdag tot 17.00 uur) en ook op de vrij dagse koopavond. Zwitsal verraste de peuters met een babymandje met toe behoren, Libero zorgde voor een babytas annex aankleed kussen, Ter Meulen bezorgde de jarigen een knuffelpop (in de machine te wassen) en ook de firma Molnycke was van de partij. Voor de begeleiders van de feestvierders was er koffie met gebak. 'Wat wil jij drin ken?' vroeg een lieve dame van Ter Meulen aan Marleen uit Rhoon. Marleen keek haar zwijgend aan en liet toen de zuigfles, door moeder gevuld met een sapje, zien. 'Oh, ik zie het al, jij bent al voorzien...' Zei de aardige dame. Zusje Annelies wilde echter nog wel wat. En ook daar werd voor gezorgd, ze kreeg zelfs nog een knuffelpop van de heer Drion van Ter Meulen.... 'Onze kindertjes hebben al heel sterke benen', zei de heer Van Leeuwen van De Haven- Nieuwe Snaar. Wat de groep op het toneel zet is te dol voor woorden, de groep heeft reeds ver schillende internationale successen weten te beha len. De Nieuwe Snaar be staat uit Jan de Smet (ac cordeon), Geert Vermeulen (viool) en Kris de Smet (hobo). Zondag 25 oktober: Toneel de Fantast met Ik ben Pap- paport niet. Op een bank in het Central Park van New York ont moeten dagelijks 2 oude mannen elkaar: een blanke en een neger. Hun gesprek ken en monologen zijn een mengeling van wereldwijs heid, Joodse humor en 'zwart' ritme. In de hoofdrollen: John Kraaykamp sr., Donald Jo nes en Martine Crefcoeur. De regie is vanJohn van de Rest. Woensdag 28 oktober: To neel Helder als glas. Hans Cornelissen en Dorijn Curvers spelen de ontroe- rende hoofdrollen in dit opmerkelijke, met veel ent housiasme ontvangen, stuk dat handelt over de gevol gen die suikerziekte kan hebben, bijvoorbeeld blinkdheid. Er spreekt uit het stuk een echte warme menselijkheid, maar is niet ontbloot van veel zelfspot en humor. Het Belgische trio De Nieuwe Snaar oogst internationaal succes.

De Havenloods | 1987 | | pagina 7