V Prachtige hotels... Kleurrijke bospaden... 1001 tripjes... Heerlijke gerechten... Gastvrije mensen... Gelderland is klaar voor uw komst... tempo-team Van Leer zoekt handige onderhoudsmonteurs voor de vatenfabriek te Pernis Van Leer Gelderland geeft uw herfstvakantie kleur! Vergelijken Sony wint. anny blaft DOCENT(E) uitzendbureau DE HAVENLOODS DONDERDAG 1 OKTOBER 1987 40-369 3-daagse minicruise naar Göteborg en de prachtige Zweedse westkust Welkom aan boord van onze luxe schepen! Op de 1 e dag rijden we per luxe touringcar naar de Nederlands-Duitse grens. Met een koffiestop onderweg bereiken we over de rustige provinciale wegen ons lunch-adres Na de lunch (niet inbegrepen) rijden we via Bremen en Ham burg naar de havenstad Kiel, waar StenaLine's nieuwste schip, hetM/S "Stena Germanica", gereed ligt voor inscheping. Eenmaal aan boord gaat er een ande re wereld voor u open. Een komfortabel passagiersschip van 176 m lang biedt u voldoende gelegenheid tot vermaak Het diner gebruiken we aan boord In het sfeervolle restaurant staat een Scandinavisch buffet voor u gereed. Wat dacht u van en tafel met 60 verschillende gerechten, variërend van visgerechten zoals garnalen, zalm, kaviaar en haring in verschillende sauzen tot en met vele vleesgerechten en salades Neemt u maar zo veel en zo vaak als u wilt! Na dit heerlijke diner heeft u volop de gelegenheid om bijvoorbeeld uw tax-free inko pen te doen. U ontvangt als extra service speciale reduktiebonnen om het ko pen aan boord nog aantrekkelijker te maken. Tot 02.00 uur kunt u zich in de bruisende nachtclub, in de bierstube of in de gezellige pianobar vast wel ver maken. Najaar in Zweden om nooit te vergeten. Op de 2e dag, waarbij u eerst heeft kunnen genieten van het varen langs de bij zonder indrukwekkende Zweedse scherenkust, varen we tijdens het ontbijt de haven van Göteborg binnen. Na ontscheping maken we een stadstour onder leiding van een nederlands sprekende gids(e), waarbij we gebruik maken van onze eigen touringcar. Niet alleen laten we u de meest bezienswaardige pun ten van de stad zien, maar we stoppen natuurlijk ook bij het overdekte winkel centrum "Nordstan", waar u de gelegenheid heeft om typisch Zweedse artike len te kopen. Na de lunch in het mooi gelegen havenrestaurant (niet inbegrepen) laten wij u kennis maken met de Zweedse natuur. We maken een westkusttour langs de prachtige rotskust van Zweden en bezoeken het schilderachtige eilandjeTjörn met leuke vissersdorpjes en prachtige bosgebieden. Om 18.00 uur gaan we weer aan boord voor de terugreis naar Kiel. Het diner ge bruiken we evenals op de heenreis aan boord. Een komfortabele busreis en een heerlijk diner! Na het ontbijt op de 3e reisdag ontschepen we in Kiel en rijden we via Hamburg en Bremen naar ons lunch-adres (lunch niet inbegrepen). Vanzelfsprekend wordt deze reis afgesloten met een goed verzorgd en uitgebreid afscheidsdi ner in Nederland. Wij zijn er van overtuigd dat u zich deze reis nog lang zult her- Inbegrepen: - retourpassage Kiel - Göteborg - hutakkommodatie aan boord - maaltijden aan boord, 2 x Scandinavisch buffet en 2 x ontbijt - stads- en westkusttour onder leiding van een nederlands sprekende gids(e) - afscheidsdiner in Nederland - alle transfers per luxe touringcar Opstapplaatsen: Dordrecht, Rotterdam, Delft, Den Haag en Gouda. Tussen 07.00 en 08.00 uur. De juiste tijd wordt 7 dagen voor vertrek bevestigd. Bij voldoende deelname meerdere opstap plaatsen mogelijk. Vertrekmogelijkheden: Oktober 1987 20-24-26 November 1987: 1 -3-11 -15-17-21 Prijs: 4-pers. hut 'standaard'M AAA (benedendek) p.p. 2-pers. hut 'comfort' (bovendek) Alle hutten hebben douche en toilet. "Toeslag 1-pers. hut f 100,-. f 279,- P f 299,-p f 329,- ir reisnummer H1-700 Voor inlichtingen en/of reserveringen: tak Stena Tours Of UW UI® 010-451.15.11 -reisbureau of Rabobank f9 Van Leer Nederland B.V., Divisie Emballage, is een bedrijf met vestigingen in Amsterdam, de Botlek, Pernis, Utrecht en Vreeland. Van huis uit zijn wij vaten- makers, vooral van stalen vaten en sluitingen. Maar met de ontwikkeling van de verpakkingsmarkt is daar een breed scala van emballageprodukten bijgekomen. Voor de vatenfabriek te Pernis (Shell-terrein) zoeken wij op korte termijn onder houdsmonteurs. Voor een goede vervullting van deze funktie beschikt u over een diploma LTS- bankwerken aangevuld met een relevante vervolgopleiding. Kennis van hydrauliek, pneumatiek, elektrisch en autogeen lassen strekt tot aanbeveling. Werken bij Van Leer wil zeggen dat u naast het salaris goede secundaire arbeidsvoorwaarden kunt verwachten, zoals deelname in het personeelsfonds en een tegemoetkoming in de reiskosten. Solliciteren Uw (liefst) schriftelijke sollicitatie, met vermelding van ervaring, kunt u richten aan de heer P. Brouwer, Van Leer Nederland B.V., Vondelingenweg 599, 3196 KK Vondelingenplaat RT. Packaging Worldwide Postzegels pret voor iedereen een echte postzegelver zamelaar heeft ontmoet, weet niet hoe veel plezier ]e met deze filatelistische hobby kunt hebben. Vaak wordt ge dacht dat het een muffe, saaie bezig heid Is. Vergeet het maar! Als |e een postzegelverzamelaar vraagt waarom hl] of zij verzamelt, dan komt er meest al een enthousiast verhaal los. De serieuze liefhebber staart niet alleen thuis in zijn eigen album. Neen, om zijn verzameling uit te breiden of te complete ren bezoekt hij de diverse filatelistische 'ostzegel'. Op 9, 10 en 11 oktober a.s. wordt deze jaarlijkse mani festatie weer gehouden onder andere In Rotterdam op het hoofdpostkantoor aan het Delftseplein. Ben je lid van een postzegelvereniging dan krijg je automatisch het nieuws over dit soort bijeenkomsten in de bus. Ook op de verenigingsavonden wordt er over ge praat. Deze bijeenkomsten zijn uiteraard helemaal afgestemd op de postzegelver zamelaar zodat je nooit om een (postze- gel)praatje verlegen hoeft te zijn. Op de meeste avonden wordt een veiling geor ganiseerd, die te voren in het verenigings blad wordt aangekondigd, zodat je weet of er wat van je gading bij zit. Leden die een bijzonder mooie of aparte collectie zegels of poststukken bezitten kunnen deze op zo n avond tonen en er een toelichting bij geven. Zo hoor en zie je nog eens wat anders dan je eigen materiaal. Jong en oud zijn welkom. Er zijn zelfs verenigingen die een eigen jeugdafdeling hebben. Daar wordt jonge filatelisten de fijne 'kneepjes' van het verzamelen bijge bracht. Spelenderwijs krijg je zo een goed inzicht in dingen zoals geografie, zeden en gebruiken van diverse bevolkingen en verkocht. Moet je deze hobby door or standigheden een aantal jaren laten lig gen? Geeft niets. Vroeger of later begin je er weer mee. De basis is er toch all Je bent ook nooit te oud om met het verza melen te starten. Door het grote aantal zegels dat jaarlijks in omloop wordt ge bracht is er altijd wel een motief te vinden dat je aanspreekt. Keus genoeg! Puzzel Deze week verschijnt de derde en laatste puzzel van de wedstrijd in het kader van de viering van het vierde lustrum van de Dag van de Postzegel. Alle goede inzen ders hebben weer een kans op een van de prachtige prijzen (eenvoudige tot zeer luxe) albums, instructieboekjes, catalogi, insteekboeken, watermerkzoekers, loe pen, mapjes dierenzegels en complete jaarsets van Nederlandse postzegels. De trekking vindt plaats onder notarieel toe zicht. De hoofdprijswinnaar wordt getrok- uit de goede inzenders van de puz zels. Je hebt dus met méér goede inzen dingen méér kansen. Puzzels Stuur daarom je oplossing voor volgende donderdag in en maak een kans op een van de aantrekkelijke prijzen. Informatie over de in Rotterdam en om streken bestaande verenigingen van postzegelverzamelaars kan schriftelijk worden opgevraagd bij de secretaris van het Comité Dag van de Postzegel, B. Crezéestraat 14, 2981 AD Ridderkerk. De prijzen zijn ter beschikking ge steld door: Davo, Importa, Lindner, Safe, Zonnebloem, Postzegelhandel van Mastrigt, de Nederlandse Bond van Filatelistenverenigingen, de PTT en diverse verenigingen van postze gelverzamelaars. De vragen van deze puzzel zijn zo gesteld dat ze ook beantwoord kunnen worden wanneer u niet in het bezit bent van een postzegelcatalogus van de NVPH (Ne derlandse Vereniging van Postzegelhan delaren). De nummers van de zegels zijn wél afkomstig uit genoemde catalogus. Heeft u alle antwoorden goed, dan leest u in kolom 3 van boven naar beneden een jaarlijks terugkerend filatelistisch gebeu ren. Zet deze naam op een (brief)kaartje en adresseer deze aan: Comité Dag van de Postzegel, postbus 2171, 3000 CD Rotterdam (Correspondentie over de puzzels is niet mogelijk). 1Familielid, persoon, afgebeeld op een Nederlandse postzegelserie uit 1933 of wordt zo ook aangeduid, maar dan 2. Vertrekplaats; begin. 3. Waarde in centen op zegel 152 van Nederland of: nog net geen tien. 4. Bestaan en herrie. 5. Vogel, afgebeeld op een Nederlandse luchtpostserie of: vliegt hij, dan heeft hij nogal eens wat 6. Knaagdier. Zijn familie kiest wel eens het hazepad. Dit dier staat afgebeeld op zegel 434 van Suriname. 7. Klein soort slang dat zich nog wel eens onder het gras wil bevinden. plaats nummerstempel tien dozijn. 9. Vrucht, afgebeeld op zegel 613 van Nederland of: deze vrucht bewaart u voor de dorst. 0. Straftarief dat de PTT vroeger bere kende een medeklinker tree. 1Plaats in Nederland, bekend om een sportevenement. Vroeger gebruikte men daar nummerstempel 9. 2. Exportprodukt, dat je maar beter niet op je hoofd kunt hebben. 3. Naam van een postzegelontwerper, óók: plaats in Zwitserland. 4. Verlangde rust; thema op een zegel van een der Nederlandse Rode-Kruis- 15. Plavuis. 16. Springerige plaats in Nederland, afge beeld op zegel 842 van Nederland. 17. Kweker. 1 2 3 4 5 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 GELDERS BUREAU VOOR TOERISME, POSTBUS 988, 6800 AZ ARNHEM, TEL. 085 513713. Ontdek Gelderland deze herfstvakantie. Met 'n uurtje rijden bent u in deze groene provincie en toch heeft u het gevoel er even helemaal uit te zijn. Temidden van een weelderige overvloed van warme herfstkleuren kunt u heerlijk bijkomen in één van de vele hotels of bungalows. De gratis vakantiereisgids Gelder land biedt u een ruime keuze. Vraag 'm aan bij het Gelders Bureau voor Toerisme. Gelderland is méér. Wat dacht u van Wild eten? In de Achterhoek kunt u zo aanschuiven en genieten van 'n overheerlijke fazant! Eén dagje Gelderland is ook hard- stikke leuk! Vraag de "Tips voor trips" aan. En als u toch belt, informeer dan gelijk even naar de aktie "Niet alleen het bos in op deVeluwe": tal van wandelingen onder lei ding van een boswachter waarbij u de kleuren- pracht van Gelderland ontdekt! Wie nu even belt, beleeft straks een kleurrijke herfst vakantie! De SONY SPECIAALZAAK voor Rotterdam en wijde omgeving Sony CDP-M30 Sony SRF-6 Sportsradio Hoogstraat 56-60, Rotterdam (bij het Oostplein). Tel. 010-4113866 Frontloading (linear skating) Digitaal filter Regelbare hoofdtelefoonaansluiting Zoekfuncties: AMS/RMS, eigen volgorde inbrengen (AMS) alle zoekfuncties via afstandsbediening Shuffle play, ook via afstandsbediening D.m.v. display wordt: nummer, verstreken tijd num mer, resterende totaaltijd, totale tijd disc, getoond Herhalen: 1 /alle nummers, A-B (passage, dit alleen via de afstandsbediening), geprogrammeerde volgorde, shuffle play 16-bits d/a-omzetting ^.649.- NIEUW IN ROTTERDAM-C De originele breigarens van het Franse merk ANNY BLATT j: vanaf vrijdag 2 oktober 10 uur een champagne voor iedere bezoek(st)er tot ën met maandag 5 oktober. Openingsaanbiedingen: 15% korting op de 3 basisgarens van Anny Blatt t.w. Pure Laine 7.95 per 50 gram Starblitz r Superkid 17.90 per 50 gram 15.95 per 50 gram (Aanbiedingen geldig van 2 t/m 9 oktober) Korte Hoogstraat 14 Rotterdam-centrum Tel. 010 - 4138161 ROZENBURG (Z.H.) Godfried Richterschool voor Chr. MAVO Gevraagd ter vervanging wegens zwangerschapsverlof vanaf 23-11-1987 wiskunde 27 uur (of een deel daarvan) Sollicitaties richten aan de secretaris van het schoolbestuur: Mevr. I. v.d. Hout-Koster, Acacialaan 3, 3181 BA Rozenburg. Inlichtingen worden verstrekt door de directeur, dhr. G.J. Enzerink, (privé 01899-16960) of door de adjunct-di recteur, dhr. F.T. van der Heiden, (pri vé 01819-16495). a-, b- en z- verpleegkundigen en ziekenver zorgenden voor een psychiatrisch ziekenhuis in Rotterdam-Zuid. De functie kan zowel full-time als part-time ingevuld worden. ziekenver zorgende voor een psycho-geriatrisch verpleeg huis en voor een somatisch verpleeghuis in Rotterdam. Deze functie, voor alle diensten, geldt voor onbepaalde termijn. ziekenver zorgenden voor diverse instellingen in Rotterdam en Schiedam. Er bestaan zowel full-time als part-time mogelijkheden voor de in vulling van deze functie. verpleeghulpen met minimaal twee jaar recente werk ervaring, voor diverse instellingen in Rotterdam en Schiedam. Bel voor informatie over bovenstaande vacatures tel. 010-4120188 en vraag naar Ideke Roelfsema of Lony Harris, of kom langs. Lijnbaan 102a, Rotterdam Interlanden spreigroep Goede Bijverdienste! Wij vragen BEZORGERS(STERS) Voor h.a.h. verspreiding van reclame-drukwerken kranten in omgeving van uw adres. Min. leeftijd: 15 jaar Aanmelden van 09.00 - 17.00 uur Tel. 010-4699612/4699613/4699615 't Kruidvat, het grootste drogisterij-filialenbedrijf in Nederland, met nu al ruim 190 filialen. In verband met verdere uitbreiding zoeken wij voor de filialen in het Westen van het land: FILIAALMANAGERS m/„„ AANKOMEND FILIAALMANAGERS m/v DE FUNKTIE Na een gedegen interne opleiding (circa 3 maanden) zal de filiaal manager leiding gaan geven aan een team van medewerksters en verantwoordelijk zijn voor de organisatie, planning, voorraad beheer, kommerciële resultaten, personeelsbeheer, administratie etc. GEVRAAGD WORDT: Filiaalmanagers Leeftijd 2245 jaar Opleiding: Minimaal MAVO/ MEAO-niveau, Vakdiploma drogist Kommerciële instelling, orga nisatie-vermogen en admini stratief inzicht Zelfstandigheid en het ver mogen in teamverband te kunnen werken. Aankomend filiaalmanagers Leeftijd: 20 - 45 jaar Opleiding: minimaal MAVO/ MEAO-niveau Ervaring in de detailhandel Bereid om op onze kosten de vakopleiding drogist te volgen en daarmee binnen 2 a 3 jaar door te groeien naar filiaal- manager. GEBODEN WORDT: Uitstekend basissalaris en omzet gekoppelde toeslag Netto onkostenvergoeding en maaltijdenvergoeding Gunstige secundaire arbeids voorwaarden, o.a. pensioenver zekering, studiekosten-regeling, personeelskorting, reis kostenvergoeding, etc. Heeft u belangstelling voor één van bovengenoemde funkties, schrijf dan een sollicitatiebrief onder vermelding van vakature- nummer 87 aan 't Kruidvat, afdeling Personeelszaken, Postbus 2, 3927 ZL Renswoude.

De Havenloods | 1987 | | pagina 14