Bibliotheek in Noord inwendig gewijzigd NACHT iVANiDfiMÜQi DE HAVENLOODS Jonge ontwerpers presenteren zich op Nacht van de Mode £oude.n Schieland Galerie Kinderboekenbal in Passage Theater UvefcST:- Binnenkort ook video-verhuur Huiswerk klas Staal in't Koetshuys' Lunch concert FNV/Werk groep Wethouder Hafkamp gaat 'spuitprobleem' bespreken Zonder Titel Jeugdfilm Theatercafé Filmclub m EDITIE 9, DINSDAG 6 OKTOBER 1987, 36e JAARGANG, Nr. 41 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ZATERDAG 10 OKTOBER 1987 Zie de dubbele pagina in deze krant VLAARDINGEN— Voor de derde maal in successie wordt zaterdag 10 oktober de Nacht van de Mode ge houden. Het tenniscentrum in Holy wordt evenals voorgaande jaren omge bouwd tot ene modecen trum waar tal van Vlaar- dingse vooraanstaande modezaken zich zullen pre senteren. Het hele gebeuren speelt zich af tussen 20.15 en 4.00 uur maar de zaal is al om 19.00 uur open. Het spek takel bestaat uit twee shows van ongeveer 80 mi nuten aan het slot een. op treden van Lee Towers. Op het showpodium zullen 18 professionele mannequins en dresssmen de nieuwste mode brengen. Daarbij worden de nieuwste haart- rends gepresenteerd in een speciale kapshow. De pre sentatie is in handen van Jack van Gelder. Tussen de shows door is er een life-optredrn van de Big Band Nieuwe Water weg Noord en kan het pu bliek keQnismaken met een nieuw item van de Nacht van de Mode; de mode- markt waar jonge ontwer pers, leerlingen van de mode-academie en anderen 'die zich bezighouden met mode hun werk laten zien. Maar ook kan men een gokje wagen in het casino. Voorafgaand aan het op treden van Neerlands to partiest om 1.00 uur kan men luisteren naar de nieu we zanggroep Fritsch. Het gaat hierom een prmière optreden van Fritsch die binnenkort een plaat zal uitbrengen. De Nacht van de Mode dient vaak als ontmoe tingsplaats waar vele be kenden elkaar ontmoeten maar waar ook door het publiek de nieuwste mode trends geshowd wordt. De toegangprijs van het jaar lijks terugkerende modes- pektakel is f 20,50 per per soon. Dë toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij het Tenniscentrum, de deelne mende winkeliers en aan het kantoor van deze krant, aan de Hoogstraat 125. Een voorproefje de komende modetrends. Goed én... Goedkoop DIRK VAN DEN BROEK basvanderheyden DIRKSON en DIGROS SCHIEDAM— De vesti ging van de Openbare Bi bliotheek aan het Bach- plein in Schiedam-Noord is in enige maanden tijd heringericht. Een en ander hield in dat, door het bieb- personeel, duizenden pla ten en boeken verplaatst moesten worden. Deson danks zal dit voor het pu bliek niet tot grote zoekac ties leiden want het ge bouw is tegelijkertijd voor zien van een zeer duidelij ke bewegwijzering. Meest opvallende veranderin gen in het filiaal van de open bare bibliotheek in Noord zijn ongetwijfeld' de verhuizingen van de platen- en compact disc-uitleen en de leesruimte. De fonotheek, die voorheen op de begane grond was, is thans in uitgebreide vorm te vinden op de eerste etage. Daar treft men tevens alle boeken voor volwassenen en een studie- hoek aan. Als extra service is in de studieruimte een kop ieerapparaat geplaatst. Wie in de bibliotheek e.en krant of tijdschrift wil lezen hoeft tegenwoordig niet meer naar boven maar kan daar voor terecht in een leeshoek bij de balie. Verder bevinden zich op de begane grond: de jeugdboekencollectie, een voorleeshóek waarin tevens een poppenkast staat, een ten toonstellingsruimte, kantoren en personeelsruimten. SCHIEDAM In verscheide ne Schiedamse clubhuizen en wijkcentra draaien huiswerk klassen. Deze zijn bestemd voor leerlingen van de groe pen 7 en 8 van het basisonder wijs en de eerste jaren van het voortgezet onderwijs. In de huiswerkklassen wordt, samen met anderen, rustig ge werkt. Kinderen die iets niet begrijpen of overhoord wor den kunnen terecht bij een der begeleiders. Nadere informatie over de huiswerkklassen is verkrijg baar bij: Clubhuis Zuid aan de Dwarsstraat42 tel. 426 72 97, Stichting De Erker aan de Jan van Avenesstraat 32 tel. 426 77 67, Clubhuis Oost aan de Galileistraat 86 tel. 473 54 35 of Buurthuis Nieuwland aan de Albardastraat 65 tel. 473 86 71. Ook mensen die bereid zijn als vrijwilliger in de huiswerk klassen te helpen kunnen zich op één van deze adressen op geven. Naast alle 'zichtbare' veran deringen zijn er ook andere aanpassingen gerealiseerd. Zo werd onder meer het kaart systeem verbeterd. Ook in de toekomst staan er in de biblio theek nog veel vernieuwingen op het programma. Binnen kort wordt bijvoorbeeld ge start met de uitleen van vi deo's. Men richt zich daarbij echter wel op een ander deel van de collectie dan de reeds gevestigde videotheken bie den. Dus geen Rambo-speel- films, maar wel documentai res, natuurfilms en verfilmde literaire werken. Tevens wordt over niet al te lange tijd een begin gemaakt met de automatisering en de installatie van een anti - diefstalsysteem. Teneinde het gebouw aan de buitenzijde duidelijker herkenbaar te ma ken zou men een lichtbak met logo aan willen laten brengen. Halt-bureau tegen 'kleine criminali- A Video-uitleen in bibliotheek in Noord A World Runners Loop in trek bij atleten DHS onderuit in derby 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 week Eén der tentoongestelde kunstwerken van Frank C. Hauser. SCHIEDAM In de galerie van het Schieland ziekenhuis kan men tot en met 14 novem ber werk bekijken van de kunstenaars Ton Brouwer, Kati Lorand, Frank C. Hauser en Corbeau. De acrylschilderijen van Ton Brouwer maken deel uit van zijn project 'Gesticulatie'. De beeldende kunstenaar om schrijft dit zelf als concrete kunst. De sinds maart '86 in Schie- Eén der objecten van Moniek Thomaes. SCHIEDAM Galerie 't Koetshuys', aan de Lange Ha ven 28, toont tot en met 15 november staalobjecten en collages van Moniek Thomaes. Moniek Thomaes volgde een opleiding aan de Vrije Akade- mie Psychopolis te Den Haag. Vanaf 1984 is haar werk op tentoonstellingen kunstmani festaties te bezichtigen. De Delftse kunstenares geeft te vens les aan creativiteitscen tra. In de door haar gemaakte werken van staal spelen de verscheidene soorten van dit materiaal en de structuur van de lasnaden een belangrijke rol. De expositie in 't Koetshuys' is gratis toegankelijk op: don derdag van 18.00 tot 21.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 1T.00 uur en zondag van 13.00 tot 16.00 uur. dam werkende pottenbakster Kati Lorand toont in haar ex positie vèrscheidene handge- draaide keramische werken. De schilderijen en het kera miek zijn te bezichtigen op de locatie Stadhouderslaan. Deze is dagelijks vrij toegan kelijk van 9.00 tot 20.00 uur. De Oostenrijker Frank C. Hauser beschildert papyrus. Hij doet dit op dezelfde klas sieke wijze als de Egyptische farao's dit deden. Corbeau (ofwel Jan de Kraay) toont in de Schieland Galerie een selectie van zijn schilde rijen en tekeningen. Het figu ratieve werk heeft veelal een zweem van poëzie. De exposities van Hauser en Corbeau treft men aan in de polikliniek van het Schieland ziekenhuis aan de Burg. Knappertlaan. Deze is op werkdagen vrij toegankelijk van 9.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM— Hansje Dek ker (sopraan) en Diny van Overveld (piano) geven woensdag 7 oktober een Lunchconcert in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Het programa vermeldt liede ren op muziek van Franz Schubert, Claude Debussy en Antonin Dvorak. Het concert begint om 12.30 uur. De toe gang en de koffie zijn gratis. SCHIEDAM De FNV Werkgroep Uitkeringsgerech tigden Schiedam houdt dins dag 13 oktober een thema middag over de Miljoenenno ta. De bijeenkomst zal worden ingeleid door Paul Andela van de Voedingsbond FNV. Ter sprake komen de wijze waar op de nationale koek verdeeld wordt en de gevolgen die dit heeft voor de uitkeringsge rechtigden. De thema-middag vindt plaats in het diensten centrum 'De vier molens' aan de Nieuwe Damlaan. Aanvang 13.30 uur. Iedereen die belang in het onderwerp stelt is wel kom. De toegang en een kop koffie of thee zijn gratis. Wethouder Hafkamp kwam donderdag 1 oktober een kijkje nemen in de heringerichte bibliotheek ir: Noord. SCHIEDAM Wethouder Hafkamp, van onder meer Volksgezondheid, gaat als be stuurslid van het Schieland ziekenhuis nadere aandacht besteden aan het gebruik van chemische onkruidbestrijders in de tuin en op de paden rond het Schiedamse ziekenhuis. „Van alle kanten", zo reageer de de heer Hafkamp naar aan leiding van een artikel in onze editie van dinsdag 22 septem ber, „wordt er tegenwoordig op aangedrongen dat we moe ten proberen het milieu te be schermen. In dit verband mo gen de gemeentelijke diensten ook al jaren geen gebruik meer maken van chemische onkrüidbestrijders. Hoewel we op dit punt over wat er in particuliere tuinen geen zeggenschap hebben, denk ik dat men toch ook daar op de milieu-problematiek moeten letten. Vandaar ben ik zeker van plan in het bestuur van het ziekenhuis nadere aandacht aan dit onderwerp besteden". Wethouder Hafkamp SCHIEDAM In het Stede lijk Museum kan men, tot en met 18 oktober, de expositie 'Zonder Titel' bekijken. Deze bevat werk van elf, in Neder land werkende, buitenlandse beeldende kunstenaars. In het kader van de tentoon stelling 'Zonder Titel' werd tevens een gelijknamige vi deo-productie gemaakt. Deze was zondag 4 oktober, om 11.00 uur, op de televisie te zien via Nederland 2. De expositie in het Stedelijk, die vrijdag 2 oktober is ge opend door wethouder Haf kamp, is niet zozeer gericht op het land van herkomst dan wel op de culturele achter grond van de kunstenaars. Men kan voor een bezichti ging in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 te recht: van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang is gra- SCHIEDAM— In de Roo Roosenzaal van het Passage Theater wordt morgen, woensdag 7 oktober, de jeugd film 'Alice in Wonderland' ge draaid. De voorstelling begint om twee uur. De kaartjes voor de film kosten f 7.50. Vooraf be stellen is mogelijk via tele foonnummer 426.95.63, tussen 12.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM De formatie 'Vaalbleek Vokaal' treedt donderdag 8 oktober op in 'De Tender'. Het theatercafé in de Passage- is vanaf 20.00 uur open. De jazzmuziek begint om 21.00. uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM— De Filmclub Schiedam draait vrijdag 9 ok tober de komische film 'Peggy Sue got married'. Het verhaal gaat over een cir ca veertigjarige vrouw wiens huwelijk op de klippen gelo pen is. Ze gaat naar een- schoolreünie en raakt daar bewusteloos. Bijgekomen ont dekt Peggy Sue dat ze terug gekeerd is in het jaar 1960. Ze- zit op de Highschool en heeft een vriendjehaar latere echtgenoot. Uitgerust met de kennis van de toekomst verzet ze zich tegen dit 'lot'. De filmvoorstelling begint om 21.30 uur. De zaal in gebouw 'De Teerstoof' aan de Nieuw- straat 12 is vanaf 20,30 uur open. Donateurs betalen 4,- toegang. Wie nog geen dona teur is betaalt voor de eerste film 5,- entrée. SCHIEDAM— Het Passage Theater staat zondag 11 okto ber in het teken van het Kin derboekenbal. Het festijn, dat gratis toegankelijk is, begint om 12.00 uur. Ter afsluiting staat er (om 15.30 uur) een jeugdvoorstelling van de thea tergroep Pandora op het pro gramma. De kaartjes voor dit optreden kosten f 3.75. Het kinderboekenbal maakt De Openbare Bibliotheek richt een gezellige leeshoek in. deel uit van de door het bu reau Gemeentelijk Onderwijs- consulent georganiseerde ac tiviteiten ter gelegenheid van de Kinderboekenweek. Voor de basisscholen zijn in dit ka der diverse projecten opgezet. Deze variëren van een pop penspel voor de kleintjes tot verhalen schrijven, dansen, musiceren en stripverhalen maken voor de oudere leerlin gen. De projecten kwamen tot stand dankzij de medewer king van het Passage Theater, de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek, de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord en het Ste delijk Museum Schiedam. Tijdens het Kinderboekenbal zullen onder meer de resulta ten van de diverse projecten te zien zijn. Verder worden er, aansluitend op het thema 'Door boeken leer je andere landen kennen', films uit en over andere landen vertoond en kunnen de bezoekertjes meedoen met buitenlandse spelletjes. i Wat is er leuker dan jezelf mogen schminken. Tevens treffen zij in de zalen van het theater stands aan van onder andere de kunstklas van het Stedelijk Museum en de Schiedamse boekhandela ren. De Openbare Bibliotheek richt een gezellige leeshoek in en het Passage Theater biedt de kinderen de gelegenheid zich te schminken. Vanzelf sprekend zijn er ook twee ech te schrijvers van de partij (Mi- das Dekkers en Miep Diek- man) die voorlezen uit eigen werk. Aan het eind van de middag, om half vier, begint in de gro te zaal de jeugdvoorstelling 'Toi toi en breek je benen niet'. De theatergroep Pando ra voert het publiek in dit pro gramma vol dans en muziek mee op een reis over de we reldbol. Vooraf plaatsbespre ken voor deze voorstelling is mogelijk, van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur, via telefoon nummer 4269563.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1