'Zonder Titel is echt een bijzondere expositie' videokijkers? DE HAVENLOODS Jongerenkoor St. Jan de Doper viert 20-jarig bestaan Scouts hielden fotowedstrijd Baantjer leest voor Nieuwe haven afgesloten Jazzfilm Balletles Jules Deelder op Passage-podium Reünie 'Moeder in de wolken' Publiciteit liep volslagen mis Filmclub Vrouwenwerkgroep Goed én... Goedkoop EDITIE 9, DINSDAG 13 OKTOBER 1987, 36e JAARGANG, Nr. 42 Ql Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. A Bijzondere exposi tie in Stedelijk Museum A 'Ja! Decider' in Passage Theater A Handbalstcrs blij- ven winnen SCHIEDAM De bekende detectiveschrijver (en oud-re chercheur) A.C. Baantjer komt zaterdag 31 oktober naar Schiedam. Tussen 11.00 en 12.00 uur is de schrijver te vinden in de Gemeenschappelijke Openba re Bibliotheek aan het Bach- plein. Hij leest daar dan voor uit eigen werk. Hierna begeeft Baantjer zich naar boekhandel Mercurius aan de Hof van Spaland om boeken te signeren. Dit ge schiedt van 12.30 tot 13.30 uur. Voor de lezing zijn vanaf he den gratis toegangskaarten verkrijgbaar bij de bieb in Noord en bij boekhandel Mer curius. Leden van het twintig jaar bestaande jongerenkoor St. Jan de Doper. SCHIEDAM Het jongeren koor van de Johannes de Do- perkerk, aan de Nolenslaan 99, bestaat 20 jaar. Ter gele genheid van dit feit is er zon dag 18 oktober, om 11.00 uur, een jubileummis in de paro chiekerk. Na afloop van deze viering zal het koor nog wat populaire liedjes ten gehore brengen en wordt er gezamen lijk kofie gedronken. Het Jongerenkoor St. Jan de Doper werd in 1967 opgericht door pater Ribberink. Eén van de jongeren die deze toender- tijd voor zijn koor wist te 'strikken' is de huidige voor zitter en dirigent Dick Nels. Terugblikkend op de beginpe riode vertelt Dick Nels: „De invoering van het Nederlands in de liturgie was net op gang gekomen. Aansluitend op die ontwikkeling besloot pater Ribberink een jongerenkoor op te richten dat Nederlands talige kerkmuziek ging zin gen. Ik was net van de lagere school af toen me gevraagd werd of ik lid wou worden. Niet alleen om te zingen maar ook om klarinet te spelen. Acht jaar later werd ik diri gent van het kinderkoor en het jaar daarop, eigenlijk van zelfsprekend, tevens dirigent van het jongerenkoor". Behalve in de kerk, waar mo derne muziek met veelal zelf geschreven teksten gezongen wordt, treedt het jongeren koor ook regelmatig op in ver zorgingstehuizen. Het hier voor ingestudeerde repertoire bevat tal van populaire lied jes. De koorrepetities zijn elke zondagavond, van 19.45 tot 21.15 uur. Niet alleen om te zingen, maar tevens voor andere activitei ten komen de koorleden regel matig bijeen. Zo trekken de genen die zich sportief willen uitleven één maal per >veek gezamenlijk naar een sport zaal om, bijvoorbeeld, te vol leyballen. Daarnaast gaat men enige keren per jaar een dagje of weekeind uit. Hoewel het koor van de Jo hannes de Doperkerk reeds zo'n 40 50, uit heel de stad afkomstige, leden telt zijn nieuwkomers toch van harte welkom. Evenals ouderen die de groep vocaal willen komen versterken. Wie hieromtrent nadere informatie wenst kan bellen naar Dick Nels, tele foon 435.43.53. Momenteel houdt de werk groep zich ondermeer bezig met de positie van de fabriek sarbeiders in de Filipijnen. Hiertoe zijn contacten gelegd met de aldaar gevestigde vrouwenorgansaties 'Gabrie- la'. De werkgroep komt één maal per veertien dagen, op woens dag van 9.00 tot 11.00 uur bij een in 'Barrika'. Er is kinder opvang aanwezig. Voor nade re informatie kan men bellen naar Elisabeth Bijl, tel. 4702417. Woensdag 4 november start in het vrouwenontmoetingscen trum 'Barrika' aan de Lange Kerkstraat, een nieuwe cursus 'Vrouwen van de hele wereld'. De cursus omvat 5 bijeenkom- SCHIEDAMEen gedeelte van de Nieuwe Haven, ter hoogte van de Mariastraat, wordt met ingang van maan dag 19 oktober afgesloten voor het verkeer. De afsluiting is noodzakelijk voor de plaatsing van rioolo- verstortingen. De werkzaam heden zullen, afhankelijk van de weersomstandigheden, twee weken duren. Het ver keer zal worden omgeleid via de Burg. Knappertlaan, Alei- dastraat, Vlaardingerdijk en omgekeerd. De route wordt met oranje borden aangege ven. SCHIEDAM— In de Roo Roosenzaal van het Passage Theater wordt donderdag 15 oktober 'The connection', ver toond. De voorstelling begint om 21.00 uur. De toegang tot de jazzfilm bedraagt f 7,50. SCHIEDAM— In KJuphuis Oost worden elke woensdag middag balletlessen voor kin deren gegeven. De groep voor de zes- tot achtjarigen danst van half vier tot half vijf. De kinderen van acht tot twaalf jaar dan sen van half vijf tot half zes. De lessen worden gegeven door een bevoegde leidster. De deelnamekosten bedragen f 7,50 per maand. Voor opgave of nadere infor matie kan men bellen naar Kluphuis Oost aan de Galileï- straat 86, tel. 473.54.35. SCHIEDAM— De Filmclub Schiedam draait vrijdag 16 oktober de Amerikaanse film 'Heartburn'. 'Heartburn' is gebaseerd op de bestseller van Nora Ephron over haar huwelijk met de 'Watergate' journalist Carl Bernstein. In de film maakt men kennis met de culinair journaliste Rachel (gespeeld door Meryl Streep) die er in geslaagd is de verstokte vrijgezel Mark (Jack Nickolson) aan de haak te slaan. Nadat hun eerste kind geboren is begint Rachel te vermoeden dat haar echtge noot er een vriendin op na houdt. De filmvoorstelling begint om 21.30 uur. De zaal in gebouw de Teerstoof aan de Nieuw- straat 12 is vanaf 20.30 uur open. De toegang voor dona teurs bedraagt f 4.-. Wie nog geen donateur is betaalt f5.-. SCHIEDAM Nederlands meest bekende schrijver en dichter van dit moment J.A. Deelder komt vrijdag 16 okto ber naar het Passage theater. Tijdens zijn theatershow draagt de scherp van de ton griem gesneden auteur, in een razend tempo, al dan niet ge publiceerde verhalen voor. De directeur van Deelder b.v. de heer R.P. Vallentgoed, zal on getwijfeld voor enige wendin gen in het programma zorgen. Voor de begeleidende muziek -zorgt Ger-sax-van Voorden. Prijsuitreiking in Tono-groepshuis SCHIEDAM De vier Schiedamse scoutingsgroe- pen (Tono, Franciscus Lode- wijk, Burg. van Haaren en Taizé) hebben voor de eerste maal een gezamenlijke foto wedstrijd gehouden. Hier aan konden zowel alle leden van klein tot groot als de ouders en verzorgers deelne men. Het motto van de wed strijd luidde: Scouting Na tuurlijk Avontuurlijk. Bij het afsluiten van dé in zendtermijn telde men 173 foto's. Deze waren verdeeld over zes categoriën: Bevers (5 tot 7 jaar), Kabouters en Welpen (7 tot 10), Padvin ders, Gidsen, Verkenners en Zeeverkenners (10 tot 14), Rowans, Sherpa's en Wilde Vaart (14 tot 16), Pivo's, Loodsen, bestuur en leiding en ouders en verzorgers. De beoordeling geschiedde door een jury bestaande uit mevr. C. Molenaar (P.R. van het scouting district Rijn mond) en de heer S. Bot (waarnemend district-voor zitter). Het derde jurylid moest vanwege plotselinge ziekte verstek laten gaan. De te winnen prijzen beston den uit een wisselbeker f voor de eerste prijswinnaars van alle groepen was er één) en medailles (voor de nummers één, twee en drie). De win naar van de categorie ouders en verzorgers kreeg een ver groting van de winnende foto en een herinneringscer tificaat. Zaterdag 10 oktober werden in het clubgebouw van de Tonogroep de winnaars be kend gemaakt en de prijzen uitgereikt. Bij de ouders bleek de fam. Boom de leuk ste plaat te hebben gescho ten. De wisselbekers werden, in volgorde van leeftijd, ver overd door: Michelle Nij- man, Barbara Houtbraken, Hannelore Timmermans, S. Geerts en A. Poot. DIRK VAN DEN BROEK BASVANDERHEYDEN DIRKSON en DIGROS mmsam WATERWEG/NOORD De aan de Dr. Schaepman- singel te Schiedam geves tigde jeugdvereniging El- dos bestaat twintig jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt zaterdag 14 novem ber een reünie voor oud leden en oud-leidinggeven den gehouden. Wie de reünie bij wil wonen wordt verzocht zich in ver binding te stellen met Kees Hölscher, telefoon 010- 426.61.45. Men kan zich te vens opgeven door het stu ren van een briefkaart (zonder postzegel) naar: Jeugdvereniging Eldos, Antwoordnummer 579, 3100 WB Schiedam. 'Ja! Deelder' vangt aan Oom 20.15 uur. De toegangskaar ten voor het programma kos ten^ 22.-, f 19.- of f 16.-. Pas houders, CJP of Pas-65 krij gen f3.- reductie. Reseverin- gen kunnen geschieden via te lefoonnummer 4269563 van dinsdag tot en met vrijdag tussen 12.00 en 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur. Eén van de scouts die zaterdag een medaille uitgereikt kreeg. gelijknamige videoproductie waarin aandacht wordt ge schonken aan het werk van elf, in Nederland verblijven de, buitenlandse beeldende kunstenaars. Deze door de Stichting Point of View ge maakte film is zondag 4 okto ber, in het kader van de serie 'Medelanders/Nederlanders' op de televisie vertoond. Twee dagen daarvoor, op vrijdag 2 oktober, werd de bijbehoren de expositie geopend. Oorspronkelijk was het de be doeling de tentoonstelling 'Zonder Titel' in Rotterdam te exposeren. Mede door het late gereedkomen van de film luk te het niet meer daar een vrije tentoonstellingsruimte te vin den. Er werd contact opgeno men met het Stedelijk Mu seum Schiedam. Paalman: 'Ook bij ons wordt, evenals elders, doorgaans reeds een jaar van te voren een rooster van te houden exposi ties gemaakt. Desondanks slaagden we er met alle drukte (in de maand september ont vingen we zo'n 34.000 bezoe kers) toch in een gaatje te vin den. De berichtgeving over de tentoonstelling, zo werd afge sproken, zou door de betrok kenen zelf geregeld worden. Om een of andere reden (ver scheidene mensen hebben te kennen gegeven dat ze niets ontvangen hebben) is dat ech ter volslagen misgelopen. Wij vinden dat ontzettend jammer want 'Zonder titel' is echt een heel bijzondere expo sitie. Niet alleen omdat het tentoongestelde werk zo ver schillend van aard en karak ter is, maar tevens omdat je er duidelijk de wortels van de kunstenaar in terugziet. Zo stralend bijvoorbeeld de schilderijen van Anton Vrede, door zijn kleurgebruik, de sfeer uit van de Antillen. Ik zou in de toekomst dan ook graag nog eens een dergelijke tentoonstelling, van allochto ne kunst, maaken. Daarbij valt te denken aan een ruim opgezette expositie over, bij voorbeeld, de beeldende kunst SCHIEDAM— De theater groep mevrouw Smit speelt morgen, woensdag 14 oktober 'Moeder in de wolken' in het Passage Theater. Het muzikale familiestuk gaat over de al zeventig jaar bij elkaar zijnde Kruk en Gui- chel. Ze zij ontevreden met hun leven en denken erover ^1 om weg te gaan. Maar eigen lijk durven ze dat niet. Of zou den ze gewoon niet willen? Wie benieuwd is hoe het af loopt moet maar komen kij ken. De voorstelling, die geschikt is voor personen vanaf circa acht jaar begint om 14.00 uur. De kaartjes kosten f 3,75. Ze kunnen besteld worden via te lefoonnummer 4269563 (tus sen 12.00 en 16.00 uur). SCHIEDAM - 'We hebben hier één ding van geleerd. In het vervolg zorgen we, ook wanneer het een niet door ons georganiseerde tentoonstelling betreft, zelf voor de verspreiding van persberichten en uitnodi gingen. Het zal dan wel licht gebeuren dat er dub bel verstuurd wordt, maar je voorkomt daarmee ten minste dat er van alles mis loopt.' Met deze woorden geeft directeur Paalman van het Stedelijk Museum Schiedam aan dat de gang van zaken rond de exposi tie 'zonder Titel' hem be slist niet koud laat. De tentoonstelling 'Zonder Titel' is voortgekomen uit een van de Antillen. Te beginnen met de echte eigen kunst en vervolgens verder de tijd in, toen de invloed van het Wes ten merkbaar werd. Zo'n soort tentoonstelling past ook ge heel in de ideeën die wij over het presenteren van buiten landse kunst hebben'. De expositie 'Zonder Titel' is nog in het Stedelijk te zien tot en met zondag 18 oktober. Men kan er tevens de gelijk namige video/productie bekij ken. Het museum, aan de Hoogstraat 112, is gratis toe gankelijk van: dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. SCHIEDAMDe werkgroep sten. Deze duren steeds van 'Vrouwen van de hele wereld', 9.00 tot 11.00 uur. Er is kin die zich tot doel heeft gesteld deropvang. De deelname aan een vrouwenproject in een de cursus kost f 15.-. Voor op- ontwikkelingsland te onder- gave of nadere informatie kan steunen en de icgen kennis ten men contact opnemen met aanzien van de Derde Wereld Vera Wijnker, tel. 4744545 of te vergroten, zoekt nieuwe le- Marianne van Beers tel den. 4261628. Kruk en Guichel uit het stuk 'Moeder in de wolken' (foto André Beekman De literaire showman Jules Deelder (foto: M.C. Fok).

De Havenloods | 1987 | | pagina 1