Goeman Borgesiusschool actiekantoor Greenpeace GRIFFIJN TO2ÜS IX 3i Koopje! Gratis kijkplezier voor videobezitters? Tropische' expositie aarifliport Jjaarimporl Schiedams Nieuwsblad 'Scholieren maken schoon schip' Poppentheater in 'De Teerstoof Zangavond in Dorps kerk Ruilbeurs .'7 V Geslaagde opendag Centraal Station 45 Orgelspel in museumaula Receptie Excelsior Honger hoeft niet Actieweek Opbrengst collecte Vakantiereizen DE HAVENLOODS- DINSDAG 13 OKTOBER 1987 42-497 SCHIEDAM Dc groepen 6, 7 en 8 van de Goeman Borgesiusschool, aan de Anthonie Muysstraat, gaan de komende tijd actie voe ren voor Greenpeace. Ze doen dit door middel van een enquête öndcr de wijk bewoners, een ledenwer- vings- en een schoonmaak actie. Met het enquêteren wordt nog deze week ge start. De laatste twee pro gramma-onderdelen vin den plaats op de nationale actiedag, 28 oktober. Greenpeace is een organisatie die overal ter wereld vecht voor het behoud van het mi lieu. Meest bekend zijn wel de in dit kader gevoerde acties tegen de zeehondenjagers en de vervuilers van de oceanen. Door het storten van allerlei rommel in zee, dreigt namelijk hetgevaar dat al het daarin voorkomende leven wordt ge dood. Greenpeace tracht dan ook, met behulp van actie schepen, dergelijke stortingen te voorkomen. Tevens brengt de organisatie voortdurend informatie naar buiten over zaken die verband houden met het milieu. Om dit werk te kunnen doen heeft Greenpeace echter wel veel financiële en daadwerke lijke steun nodig. Vandaar is er woensdag 28 oktober een grote actiedag die op radio en televisie, door Veronica, wordt ondersteund. Het motto voor deze dag luidt: 'Scholie ren maken schoon schip'. Enquête %«Scene uit het poppenspel 'Rode lucht boven een paradijs' SCHIEDAM John de Win ter speelt zaterdag 17 oktober het poppenspel 'Rode lucht boven een paradijs' in De Teerstoof. De toeschouwertjes maken kennis met het meisje Madie- ka dat op de blauwe berg, na bij de zeer onaardige blauwe moeder, gevangen wordt ge houden. Ze ontsnapt en gaat op zoek naar de geluk en lief de uitstralende rode moeder op de rode berg. Tijdens de speurtocht krijgt ze hulp van vrienden. Het poppenthater begint om 14.00 uur. De kaartjes kosten f, 3.75. Ze kunnen besteld worden via telefoonnummer 4269455 van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur. SCHIEDAMIn de Dorps kerk wordt vrijdag 16 oktober een zangavond gehouden. De avond wordt gepresen teerd door televisie-presenta tor Sipke van der Land. Muzikale medewerking wordt verleend door de soliste Rei- nate Heemskerk, het kerkkoor Groenoord, de chistelijke ge mengde zangvereniging Ke- thel en het kinderkoor Jong Begin. Tevens is er samenzang van geestelijke liederen. De opbrengst van deze avond is bestemd voor vervolgde chris tenen in het oostblok en Chi na. Voor dit doel wordt een collecte gehouden, zijn er mu- ziekcassettes van Reinata Heemskerk en boeken van Sipke van der Land te koop. De zangavond beging om 20.00 uur. De toegang is gra- SCHIEDAM— In het dien stencentrum 'De 4 molens', aan de Nieuwe Damlaan, wordt zondag 18 oktober een ruilbeurs gehouden. Tijdens de beurs, die om 13.30 uur begint, kunnen munten, prentbriefkaarten, postzegels en Eerste Dag-enveloppen ge ruild worden. De toegang en een eventuele taxatie zijn gra tis. Wegener Huisman-huisbladen B.V., 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00-17.00, dinsdag t/m donderdag 08.30-17.00, vrijdag 08.30-16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale optage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico v.d. Marei. RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: R. Koppenhagen tel. 010-4.266615. Sporlcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) Schiedam: S. de Ligt. ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 CENTRALE VERWARMINGS AIRCONDITIONING iMERCURIUSSTRAAT 41, VLAARDINGEN, TEL. 010-4342211 Onderwijzer Arie Wies, van de Goeman Borgesiusschool: „Zodra er in het schooltelevi- sie-weekjournaal over deze actie werd gesproken vroegen leerlingen of we daaraan mee gingen doen. Na overleg met de ouders, want zonder diens hulp lukt zoiets gewoon niet, werd besloten ons aan te mel den. Vervolgens moesten we een keuze maken uit de moge lijkheden waarop we aan de actie konden deelnemen. Wij kozen daarbij voor milieupro blemen dicht bij huis. In de eigen woning, buurt en deze omgeving gevestigde winkels en bedrijven. Dit leidde uit eindelijk tot een actiepro gramma van drie delen: het houden van een enquête, le den werven en een schoon maakactie". De vragen op de enquête-for mulieren waarmee de leerlin gen de komende dagen de wijk in trekken zijn door henzelf gemaakt. Ze gaan ondermeer over de wijze waarop we ons afval wegwerken. De ingevul de vragenlijsten worden in de klas verwerkt. Woensdag 28 oktober vindt de grote ledenwerving plaats. Tevens gaan de scholieren dan een nog nader te bepalen ver vuilde plek in de wijk schoon maken. Eén van de tropische tekeningen van Wendela de Vries SCHIDAM In de foyer van theater 'De Teerstoof' kan men tot 14 november een ex positie bekijken van dc beel dend kunstenares Wendela de Vries. Wendela de Vries deed in 1985 eindexamen aan de Chr. Aka- demie voor Beeldende Kunst te Kampen. Sindsdien maakte ze onder meer een zevenluik in zeefdruk voor de Ooster- kerk te Enschede en wand schilderingen in het zieken huis 'De Weezenlanden' te Zwolle. Tussen de opdrachten door kwamen vrije werken tot stand. De kunstenares die een groot deel van haar jeugd in het Caribisch gebied door bracht, tracht daarin voortdu rend een 'tropische' sfeer te scheppen. Dit komt zowel tot uiting in de keuze van de on derwerpen als de gebruikte kleuren. De expositie in 'De Teerstoof' aan de Nieuwstraat 12, is vrij toegankelijk. Men kan er voor bezichtiging terecht op vrij dag van 20.00 tot 24.00 uur en op zaterdag van 13.30 tot 15.30 uur en van 20.00 tot 24.00 uur. iiiiwj!! ROTTERDAMDe Open Dag van de Nederlandse Spoorwegen op het Centraal Station is een groot succes geworden. Duizenden men sen kwamen een kijkje ne men op het treinemplace- ment, de perrons en bij de informatiestands in de spoortunnel. Veel belangstelling bestond er voor de stoomtrein van de Stoom Stichting Nederland. Deze trein vervoerde meer dan 1500 passagiers naar het Museum Stoom De- NIVEA cremebad, 500 ml., nü Vlaardingen Hoogstr. 159 telefoon 010- 434 31 81 Schiedam Lange Kerkstr.17 telefoon 010- 426 82 89 SCHIEDAM— De over de hele wereld, om zijn spel en repertoire-keuze, bekend staande organist Sander van Marion geeft zaterdag 17 ok tober een concert in de mu seumaula. De Haagse organist Sander van Marion vierde in 1981 zijn 25-jarig jubileum als toon kunstenaar. De minister van Cultuur onderscheidde hem ter gelegenheid hiervan met de Zilveren Erepenning. Tijdens het concert in de mu seumaula zal de organist vro lijke melodieën ten gehore brengen van onder andere: Hurlebusch, Bach, Albinoni, Seixas en Soler. De bespeling wordt afgesloten met een im provisatie waarin het thema 'Zonnige Herfstklanken' tot uitdrukking komt. Het concert van Sander van Marion begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM De gemeng- ceptie op 24 oktober. De re de zangvereniging Excelsior ceptie wordt gehouden van houdt ter gelegenheid van 15.00 tot 17.00 uur in zaal het 85-jarig bestaan een re- Irene aan de Nieuwe Haven. j Leerlingen van de Goeman Borgesiusschool trekken de komende dagen als enquêteurs de wijk ii SCHIEDAM— Een groot aantUl organisaties neemt deze weck, van 10 tot 17 okto ber, deel aan de actie 'Honger hoeft niet'. reld sterven dagelijks r van de honger. Dit is onnodig want er is meer dan genoeg voedsel. Tijdens de actieweek 'Honger hoeft niet' wordt aan- Op tal van plaatsen ir. de we- gegeven welke veranderingen SCHIEDAM— In de week van 10 tot 17 oktober wordt de actieweek 'Honger Hoeft Niet' gehouden. Tijdens deze week wordt aandacht besteed aan het hongerprobleem in de we reld. Het is een actieweek over landbouw, milieu en ontwik keling. Elk jaar stelt de actie week enkele actuele thema's centraal. Dit jaar zijn dat het EG landbouwbeleid, vrou wen- en plattelandsontwikke ling, duurzaam bodemgebruik en biotechnologie. De actie week is in de eerste plaats een week lang actie in vele plaat sen in Nederland. Wereldwin kels, milieubeschermers en boeren informeren de mensen over de problematiek. In Schiedam speelt de Wereld winkel op de actie in met een informatieve etalage. Verder zijn er verschillende produk- ten en levensmiddelen uit de derde wereld te koop. De we reldwinkel is geopend op don derdag van 19.00 tot 21.00 uur, op vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. op het gebied van de land bouw, het milieu en de ont wikkeling nodig zijn om de honger uit te bannen. In Schiedam kan men voor nadere informatie over dit on derwerp en voor het kopen van levensmiddelen en andere producten uit de Derde We reldlanden terecht in de We reldwinkel aan de Hoogstraat 76.. Deze is geopend op: don derdagvan 19.00 tot 21:00 uur en vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM De Landelijke Collecte voor de Kankerbe strijding heeft in Schiedam een bedrag van f 46.250.- op gebracht. Het plaatselijke comité dankt langs deze weg alle collectan ten en gevers die er aan heb ben meegewerkt dit te realise- GRAT.S4KLEUREN^1CBALPEN GRATIS COLGATE blue minty gel 2 tubes nü Vlaardingen, Hoogstraat 159, telefoon (010) 434 31 81 Schiedam, Lange Kerkstraat 17, telefoon (010 426 82 89 INSTITUUT SOCIAAL RAADSLIEDEN Broersveld 140 3111 LK Schiedam Telefoon: 010-26.99.57. Elke inwoner van Schie dam kan bij het Instituut Sociaal Raadslieden te recht met vragen of proble men op sociaal-juridisch terrein. De beide raadslie den geven informatie en advies over o.a. werk en werkloosheid, arbeidson geschiktheid, kinderbij slag, echtscheiding, huis vesting en huurprijzen, studiefinanciering, konsu- mentenzaken, belasting. De geboden hulp is gratis. Deze keer gaat het over va kantiereizen. De meeste mensen zullen rond deze tijd hun vakan tie achter de rug hebben. Veelal kunnen zij met ple zier terugdenken aan de genoten vakantie. Soms is de vakantie echter bedor ven door het niet nakomen van beloften door het reis- buro. In reisfolders staan de va kantiebestemmingen vaak in lovende woorden om schreven, met daarbij prachtige foto's. Helaas wil de werkelijkheid wel eens tegenvallen. Er is bijvoor beeld geen zwembad bij het hotel terwijl dit wel in de reisgids staat; het strand ligt in plaats van op 400 meter afstand, 1.5 kilo meter ver weg; u bentin een studio zonder douche gezet, terwijl u een drie kamerappartement met badkamer besproken had, enzovoort. Wat te doen als u iets der gelijks is overkomen? Als u een of meerdere klachten heeft over een ge maakte reis, moet u deze binnen één maand na af loop van die reis schrifte lijk aan het reisburo mel den. Het is het beste, als u samen met uw brief (ko- pie#en van) bewijzen over de klacht opstuurt. Bij voorbeeld foto's van de si tuatie, of verklaringen van medereizigers. Als de reis niet is doorgegaan, begint die maand te lopen vanaf de dag dat de reis zou heb ben moeten beginnen. Wordt de klacht door het reisburo niet, of niet op een bevredigende manier opge lost, dan kunt u zich tot de Geschillenkommissie Rei zen wenden. Dat moet ge beuren binnen drie maan den na de datum van aan komst. (Of binnen drie maanden nadat de reis zou hebben moeten beginnen, in het geval hij niet door gegaan is.) De klacht moet schriftelijk bij de Geschillenkommis sie worden ingediend. De klacht wordt alleen in be handeling genomen als het reisburo lid is van de ANVR (de Algemene Ne derlandse Vereniging van Reisbureaus) of als het reisburo zich bereid ver klaart aan de behandeling mee te werken en f.150,- aan de Geschillenkommis sie betaalt. Als het reisburo lid is van de ANVR moet ju f.45,- aan de Geschillenkommissie betalen. Als u de zaak wint, krijgt u die f.45,- van het reisburo terug. De Ge schillenkommissie geeft een zogenaamd 'bindend advies' over de klacht. De ANVR zorgt ervoor dat de reisburo's die bij de ANVR zijn aangesloten, het bin dend advies nakomen. Het adres van de Geschil lenkommissie Reizen is: Surinamestraat 4, 2585 GJ 's-Gravenhage. Als u meer wilt weten over dit, of een ander onder werp, kuntu ons bellen, te lefoonnummer: 426.99.57, of u kunt langskomen op de spreekuren, die gehou den worden op het Broers veld 140, op dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00-12.00 uur en donderdagavond van 17.00-19.00 uur.

De Havenloods | 1987 | | pagina 3