Gemeentepolitie in 1990 naar nieuw hoofdbureau ■deze kranF Passage biedt toneel en muziekprogramma DE HAVENLOODS -VOORDEEL AKTIE-i Vid eo voor 'St. Bernardus' Modellenparade in Maritiem Storm velde talloze bomen ilouden Poppenspel Experiment van Ministerie lost problemen op Vrouwen in de bijstand houden manifestatie 'De kraai en de hond' Filmclub Concert Jeugdfilm EDITIE 9, DINSDAG 20 OKTOBER 1987, 36e JAARGANG, Nr. 43 chiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Ouders organiseerden loterij SCHIEDAM— De basis school 'St. Barnardus aan de Bosboomlaan 5, krijgt een nieuwe video en andere voor de leerlingen te gebruiken electronische apparatuur. Deze kan worden aange schaft dankzij een, door le den van de Ouder- en Mede zeggenschapsraad georgani seerde, loterij. De trekking hiervan werd woensdag 14 oktober verricht door de Iheer A. Hennink, van de Ge meentepolitie. Grote gangmakers van de loterij ten bate van een nieu we video-installatie waren de ouders Fred van Slobbe en Peter van der Knaap. „Tijdens vergaderingen", vertelden zij, „werden we steeds geconfronteerd met klachten over de huidige ap paratuur. Door de bezuini gingen van de regering op het onderwijs, was er ook geen geld voor iets nieuws. Zodoende ontstond het idee een loterij te organiseren. Dankzij de goede medewer king van de Gemeente, die de vergunning verstrekte, en het plaatselijke bedrijfsle ven lukte dit uitstekend. Zo wel diverse grotere bedrij ven als de middenstanders uit de omgeving van de school waren namelijk di rect bereid prijzen ter be schikking te stellen. Hier door konden we zelfs een grabbelton maken voor de kinderen die de loten ver kochten. Het resultaat van diUalles was dat ze in een rerordtijd weg waren. We hebben er toen snel duizend bjj laten maken en ook die waren rap verkocht". Woensdag 14 oktober was het grote moment van de trekking aangebroken. Hiervoor had men de heer Hennink (medewerker van de verkeersdienst van het Schiedamse politiekorps en contactpersoon van de 'Klaarovers') uitgenodigd. Onder het toeziend oog van een groot aantal belangstel- De heer Hennink verrichtte de trekking van de loterij. De drie hoofdprijzen gingen naar: H.J. Vester (eerste prijs, een CD-speler, op lot nummer 232), C. de Vries (tweede, een autoradio/cas setterecorder, op nummer 2850) en Chantal van Gogh (een soundmachine, lot nummer 3596). DIRK VAN DEN BROEK BASVANDERHEYDEN -DIRKSON en DIGROS SCHIEDAM Lucia Sics speelt zaterdag 24 oktober het poppenspel 'Stapelgek' in theater De Teerstof. Het poppenspel gaat over Paja en Pedde die in het land van de Ringenmoeder wonen. Op zekere dag slaagt het Draken- loeder erin het tweetal uit el kaar te drijven. Paja tracht Pedde terug te halen en be leeft daarbij allerlei avontu- Het poppentheater begint om 14.00 uur. De toegangskaart jes kosten f3,75. Ze kunnen worden gereserveerd via tele foonnummer 4269455 (van dinsdag tot en met vrijdag tussen 12.00 en 16.00 en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur). SCHIEDAM De Schiedam se gemeentepolitie hoopt half 1990 een nieuw hoofd bureau te betrekken. Waar de nieuwbouw precies zal komen te staan is nog niet bekend. De voorkeur gaat uit naar een centraal gele gen locatie in noordelijke richting, tussen de grote weg en de spoorlijn. Of het nieuwe bureau er in derdaad komt zal afhangen van het ministerie van Bin nenlandse Zaken! Daar wordt namelijk gewerkt aan een ex periment volgens welk er in vijf steden (Noordwijk, Naar- den, Haarlemmermeer, Laren en Schiedam), in één door gaande bouwstroom, nieuwe politiebureau's worden neer gezet. De verwachting is dat deze wijze van werken een be sparing van circa 7% op de bouwkosten opleverd. Dit zou WÊêbfM, te realiseren zijn doordat bij het vijfvoudige plan maar één architect en één aannemer zijn betrokken en er overal dezelfde soort materialen ge bruikt worden. De te bouwen bureau's zullen moeten vol doen aan de nieuwe regels welke hiertoe zijn vastgesteld in een onlangs verschenen concept- rapport. De bouw wordt voor het grootste ge deelte bekostigd door het mi nisterie. Ook de aan het expe riment deelnemende gemeen ten dienen echter een steentje bij te dragen. Voor Schiedam betekent dit dat er een eigen bijdrage op tafel moet komen van 2 miljoen. Dit bedrag zal worden onttrokken uit de door het korps opgebouwde reserve van 21/2 a 3 miljoen. Burgemeester Scheeres: 'Het Schiedamse politiekorps heeft reeds enige jaren een eigen budget, dat bestaat uit de uit kering die het rijk hiervoor ter beschikking stelt. Het voor deel hiervan voor de politie is dat men sindsdien zelfstandig, zonder tussenkomst van de Gemeenteraad, kan beslissen waaraan het geld wordt uitge geven. Daar staat wel weer tegenover dat men met dit be drag inderdaad moet rondko men. Ook die 2 miljoen dient het korps dus zelf op te hoes ten. Iedereen is echter van me ning dat deze kans op nieuw bouw met beide handen moet worden aangegrepen.' Ontsteltenis Ongetwijfeld zal daarbij een rol hebben gespeeld dat door niet toe te happen de kans op een nieuw hoofdbureau voor jaren verkeken zou zijn. Schiedam prijkte namelijk, door voorheen gepleegde ver en aanbouw, niet meer op de prioriteitenlijst. Desondanks voldoet het sinds 1928 in ge bruik zijnde hoofdbureau op geen enkele wijze. Eén van de redenen hiervan is dat het op de monumentenlijst voorko mende pand niet als politie bureau gebouwd is. Verder is de beschikbare ruimte, on- Het sinds 1928 iMnge Nieuw straat gebruik zijnde Hoofdbureau y SCHIEDAM De werkgroep 'Vrouwen in de bijstand' houdt vrijdag 23 oktober een manifestatie in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat. Deze heeft tot doel: de aan dacht te vestigen op de moei lijke positie van vrouwen met een bijstandsuitkering, con crete actiepunten op te stellen die hierin verandering kunnen brengen en het oprichten van een steungroep. De manifestatie duurt van 10.00 tot 16.30 uur. Alle be langstellende vrouwen zijn welkom. Er is kinderopvang aanwezig. Op het programma voor deze dag staan: een in formatieve presentatie van vele maatschappelijke groe peringen (van 10.00 tot 11.00), een inleiding van J.v.d.Heuvel van het Landelijk steunpunt Vrouwen in de bijstand (van 11.00 tot 11.30), een optreden van het forumtheater 'Schop- penvrouwe' (van 11.30 tot 13.00), pauze en lunch (tot 13.30), een forumdiscussie waar voor zijn uitgenodigd: het PvdA-kamerlid Elske ter Veldt, de heer Smits van de G.S.D. Schiedam, J.v.d. Heu vel van het Landelijk steun punt en een.lid van het comité Vrouwen in de bijstand Schie dam. Na afloop van de discus sie (deze zal tot circa 15.30 uur duren) treedt er een mu ziekgroep op. SCHIEDAM Friedrich Hla- watsch en Fred Piek staan vrijdag 23 en zaterdag 24 ok tober op de planken van thea ter 'De Teerstoof' met hun programma 'De kraai en de hond'. De kraai en de hond zijn twee zingende dieren. Hoewel... de kraai eigenlijk alleen maar denkt dat hij dat kan. Verder vliegt hij voortdurend door de lucht en ziet, opgejaagd door hetgeen er beneden allemaal gebeurt, talloze zaken over het hoofd. De hond daarente gen is heel rustig, trouw aan zijn baasje en kan prachtig zingen. De kraai benijdt hem hierom en verwacht dat de hond hèm benijd om zijn le ventje als hoogvlieger. De voorstelling begint op beide avonden om 21.00 uur. De toe gangskaarten kosten f. 12,50. Houders van een CJP of Pas 65 krijgen f.2,50 reductie. Re- De kraai en de hond servèren voor de programma's in theater De Teerstoof, aan de Nieuwstraat 12, is moge- lijkvia telefoonnummer 426.94.55 (van dinsdag tot en met vrijdag tussen 12.00 en 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur). ROTTERDAM 'Modellenparade' is de ti tel van de overzichtstentoonstelling over. scheepsmodellen en hun functies. Tot 14 februari 1988 zijn zo'n 80 modellen te be- ii::z wonderen in het Maritiem museum 'Prins Hendrik'. Curieus is het 2 meter lange model van de Ferry boot 'Koningin Beatrix', ge maakt van marsepein en pepermunt. Creatieve figuren kunnen hun eigen model len ontwerpen uit Lego en Playmobil, zodat voor jong en oud veel valt te beleven op deze tentoonstelling. WHMv rinMM mmmiwm» Burgemeester Scheers en commissaris P. v.d. Hengel maakten de plannen bekend danks aangebouwde stukken, te klein en ligt het bureau, door de stadsuitbreiding in Noord, niet meer centraal. Een en ander leidde tot een besluit van het korps om een rapport samen te stellen waarin al deze minpunten werden aangehaald. Commis saris P. v.d. Hengel stapte hiermee naar het ministerie, dat na lezing besloot eens zelf te komen kijken. Ontsteld over de aangetroffen situatie werd Schiedam toen de kans geboden deel te nemen aan het inmiddels gestarte experi ment. Het uiteindelijke resul taat is dat, indien alles goed gaat, er hier het eerst ge bouwd gaat worden. SCHIEDAM Bezoekers van het Passage theater kunnen zaterdag 24 oktober kiezen uit twee voorstellingen: 'Tournee met Trees', een muziekpro gramma van Hans dc booij, en 'Buren', een toneelstuk met elsje de Wijn en Errol Capri- 'Tournee met Trees' is een programma vol oude succes nummers en nieuwe liederen van Hans de Booij. Centrale figuur hierin is de voormalige stewardess Trees. Haar le vensloop voert langs allerlei onderwerpen zoals reizen, liefde, vrijheid, vriendschap en vliegen. De muzikale bege leiding wordt verzorgd door: Lenè te Voortwis (bas), Koen van Baal (toetsen), Sjoerd Plak (gitaar) en Hans Eyke- naar (slagwerk). De voorstel ling vindt plaats in de grote zaal. Aanvang 20.15 uur. De toegang bedraagt f.22,-, f.19,- of f.16,-. Houders van een CJP of Pas 65 krijgen f.3,- korting. Buren In de Roosenzaal van het Pas sage theater spelen Elsje de Wijn en Errol Caprino dezelf de avond het toneelstuk 'Bu ren'. Het stuk, waarin humor en drama elkaar afwisselen, gaat over een progressieve blanke vrouw en haar donkere buurman. Het programma be gint om 20.30 uur. De plaats bewijzen kosten f.12,50. Pas houder (CJP en Pas 65) beta len f.2,50 minder. Toegangskaarten voor de voorstellingen in het Passage Hans de Booij (foto: Luk Monsaert) theater kunnen worden gere- 16.00 uur, en op zaterdag, van serveerd: van dinsdag tot en 12.00 tot 14.00 uur, via tcle- met vrijdag, van 12.00 tot foonnummer 426.95.63. 'Gusto' op zoek naar nieuwe rcpc- titicruimtc Ecn cncrgic(k) dagje uit Nog drie dagen Jeugdland Handbalstcrs blij ven winnen Eerste overwin ning Spirit-heren 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— 'She's gotta have it' is de titel van dc film die vrijdag 23 oktober ge draaid wordt bij de Filmciub Schiedam. De film gaat over de mooie Nola Darling, die er drie min naars op na houdt. Ze verko pen allen praatjes over eeuwi ge trouw en een luxe leventje, maar Nola is slim genoeg om daar niet in te trappen. De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw straat 12 is vanaf 20.30 uur open. Donateurs betalen f4,- toegang. Wie nog geen dona teur is betaalt de eerste keer f 5,- entree. SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat wordt zondag 25 oktober een concert gegeven. Er zullen onder andere wer ken ten gehore worden ge bracht van C. Saint-Sacns. Uitvoerende musici zijn: Maaike Bom (fluit), José Kooiman (hoorn) en Ted van der Heijdt (piano). Het concert begint om 14 30 uur. De toegang bedraagt f 5,- Houders van een CJP en le den van de Vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum* betalen f3,- entree. SCHIEDAM In theater 'De Teerstoof' aan de Nieuwstraat 12 wordt woensdag 21 okto ber om 14.00 uur een Disneys- howfilm gedraaid. De kaartjes voor de voorstelling kosteft f7,50. IN VLAARDINGEN VINDT U DE SPECIAALZAAK LINGERIE FOUNDATIONS DE RAVE Hoogstraat 168 Vlaardingen - S 4344681 VLAARDINGEN De honk balvereniging Holy verwerkt in de wintermaanden een competitie peanuts, pupillen honkbal en softbal voor da- mes-junioren in de Lijnbaan hal. De Vlaardingse vereniging wil op deze manier de binding met de leden blijven houden in de wintermaanden. Aan deze competitie doen mee ploegen van Eurostars, Gop hers en Schiedam. SCHIEDAMDe storm die vrijdag 16 oktober over ons land raasde heeft dc Gemeen telijke Plantsoendienst hah- denvol werk bezorgd. Op tal van plaatsen in de stad wer den door de razende wind na melijk bomen ontworteld. Ook de brandweer was bijna de gehele dag in touw met los geraakte zonneschermen, dakpannen, enzovoorts. Afgaande op de materiële schade heeft de storm in de Slachthuisbuurt het zwaarste huisgehouden. In de relatief kleine wijk gingen maar liefst vijf flinke bomen tegen de vlakte. Eén daarvan belandde op twee geparkeerd staande auto's. Het ene voertuig werd zwaar beschadigd, de andere totall-loss verklaard. Ook op de Burg. van Haaren- laan ontstond als gevolg van de wind de nodige spanning. In de Slachthuislaan viel een boom op Hier dreigde een boom tegen de kopgevel van een flat te geparkeerd staande vallen. Dit gevaar kon echter bijtijds worden afgewend.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1