Muziekvereniging 'Gusto' zoekt nieuw onderkomen Commissieleden bezoeken OVG Automonteurs winnen prijs Nog drie dagen Jeugdland jaarimport Schiedams Nieuwsblad Huidige clubhuis is niet meer op te knappen Theatercafé Dans met voorbedachte rade Gevulde koeken Cursus voor werkzoekenden in de gezondheidszorg Improvisatie Culturele Raad zoekt promotors Energie(k) dagje uit C50 DE HAVENLOODS DINSDAG 20 OKTOBER 1987 43-494 SCHIEDAM - De in 1954 opgerichte muziekvereni ging 'Gusto' is hard op zoek naar een ander onder komen. Het huidige club gebouw, aan de Maasdijk 1, is namelijk niet meer op te knappen. Een poging om huisvesting te vinden in de ruimten onder de H. Hart- kerk aan de Lekstraat mis lukte. Vandaar is nu alle hoop gevestigd op de eind van dit jaar leegkomende school aan de Zalmstraat. Aan de thans bijna verlaten Maasdijk lag vroeger de grote scheepsbouw- en reparatie- werf 'Gusto'. De aldaar plaatsvindende te waterlatin- gen werden opgeluisterd door musicerende personeelsleden. Uit de door hen georganiseer de repetities ontstond later een zelfstandige muziekvere niging. Deze kreeg de be schikking over een aan de Maasdijk gelegen clubge bouw. In tegenstelling t-ot de scheepswerd, waarvan inmid dels niets meer over is, staat dit onderkomen er nog altijd. Het verkeert echter in een zeer bouwvallige staat. Joop Al- torf, voorzitter van het Tam boer-, Trompetter- en Majo- rettenkorps 'Gusto': 'We wa ren eerst van plan de boel op te knappen, maar dat blijkt door de hoge kosten niet haal baar te zijn. Voornaamste re den daarvan is wel dat ons huurcontract voor de grond met een half jaar kan worden opgezegd. Het is dus onver antwoord veel geld in dit ge bouw te stoppen.' Zoekende naar een nieuwe ruimte viel het oog op de leeg staande kelders van de H. Hartkerk aan de Lekstraat. GEVULDE KOEKEN Denk aan de strippenkaart BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH Westfrankelandsestraat 93 Tel. 4268883 SCHIEDAM In het theater café van de Passage speelt donderdag 22 oktober 'Peggy Larson 5'. De jazzmuziek be gint om 21.00 uur. De toegang tot 'De Tender' is gratis. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00-17.00, dinsdag t/m donderdag 08.30-17.00, vrijdag 08.30-16.00 uur. Teletoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethet. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico v.d. Marei. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: R. Koppenhagen tel. 010-4.266615. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) Schiedam: S. de Ligt. ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16. Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 liet 'Gusto'-bestuur: Anneke Verhij (secretaris), Joop Altorf (voorzit ter) en Hans Valken (penningmeester) 'Gusto' penningmeester Hans is. Zowel de pastoor als het Valken: 'Wij denken nog altijd kerkbestuur hebben echter la- dat dit feenideale plek voor ons ten weten dat het niet meer verhuurd wordt. De ruimten zouden door de vorige gebrui kers zo gesloopt zijn dat er niet smeer mee te beginnen is. Vandaar zit alles brandvrij dichtgetimmerd en ziet men er geel heil meer in de boel weer open te maken. Ons voorstel om alles zelf op te knappen kon daar niets aan verande ren.' Een volgende poging om een andere repetitieruimte te vinden leidde het bestuur van de muziekvereniging naar een vergadering van de commissie Welzijn en Cultuur. Anneke Verheij, secretaris van 'Gus to': 'We hadden in een brief uitgelegd hoe bouwvallig het hier is en hebben gevraagd of we een lege school of iets der gelijks kunnen krijgen. Dat leverde ons niet meer op dan een plaatsje op de lijst van woningzoekenden. Vervol gens hebben we een aanvraag ingediend om, bijvoorbeeld samen met toneelverenigin gen, de eind van dit jaar leeg komende school in de Zalm straat te mogen betrekken.' 'Vanzelfsprekend zal daar wel geluidsisolatie moeten wor den aangebracht maar verder heeft die plek niets dan voor delen. Al was het alleen maar dat het in de bewoofcde wereld ligt. Onze oude clubhuis is, na het slopen van de bebouwing op de Maasdijk, immers echt geïsoleerd geraakt Veel men sen zien dat toch als een pro bleem. Vestiging in de wijk Zuid, waar geen andere mu ziekvereniging zit, zal dan ook zo goed als zeker tot een groei van het korps leiden.' Wie reeds nu zin heeft om lid van het Tamboer-, Trompet ter- en Majorettenkorps 'Gus to' te worden kan voor nadere informatie bellen naar Anne ke Verheij, telefoon 477.68.82. Tevens zijn belangstellenden altijd welkom, in het onderko men aan de Maasijk 1, tijdens één der repetitieavonden. Deze zijn: voor de band op maandag van 20.00 tot 22.00 uur en voor de majoretten op dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur. SCHIEDAMIndien minis ter Brinkman van WVC zijn plannen doorzet wordt de bij drage van zijn departement aan het onderwijsvoorrangs beleid in januari ingetrokken. Voor het onderwij svoorrangs- gebied (OVG) Schiedam bete kent dit een inkomstenver mindering van f 140.000,-. Als gevolg hiervan zullen diverse zojuist gestarte projecten in club- en buurthuizen moeten worden stopgezet. Nederland telt 70 onderwijs- voorrangsgebieden. Deze heb ben tot'doel de ontwikkeling van kinderen uit kansarme milieu's te vergroten. De in dit kader opgezette activiteitea vinden plaats in een nauwe samenwerking tussen de scho len en de club- en buurthui zen. De in augustus '86 gestar te projecten worden deels door het minister van Onder wijs en deels door het ministe rie van Welzijn gesubsidieerd. Hoewel het kabinet afgelopen voorjaar nog duidelijk te ken nen gaf grote waarde aan het ROTTERDAM De Franse dansgroep Le Pied a Coulisse komt op 21 en 22 oktober met de productie Danse Coupa- ble avec Premeditation (Dans van schuld met voorbedachte rade) naar theater de Lantaren. Uitgangspunt voor Danse Coupable avec premedi tation is een krantebe- richt over de mysterieuze dood van een man, die in afzondering leefde met zijn vier kinderen, die al len een andere moeder hadden. Dit gegeven wordt niet op de voet gevolgd maar is verweven in de choreo grafie waarin vooral een raadselachtige, myste rieuze sfeer heerst. Blaise hanteert een ex pressief, vitaal en dyna misch bewegingsidioom en zij gebruikt de ruimte op een optimale wijze. Aanvang 20.30 uur. Kaarten kosten f 15.50. Houders van cjp/studen- tenkaart betalen een tientje. Telefonisch reser veren is mogelijk op nr. 4364998. I Enige medewerkers van het OVG-Schiedam. onderwijsvoorrangsbeleid te hechten, wordt dit door de plannen van Brinkman nu al weer bedreigd. Lex'Tigges, voorzitter van het OVG-Schiedam: „Als de mi- nisger deze plannen doorzet moeten een aantal zojuist ge starte, goed draaiende, pro jecten worden stopgezet. Al het hiertoe voorbereidende werk is dan dus voor niets ge daan. Het érgste is dat men zelfs geen gelegenheid meer heeft om aan te tonen tot wel ke resultaten de activiteiten leiden. Ook moreel kan, wat dreigt te gebeuren, niet. Al leen al in Schiedam zijn er voor het uitvoeren van de pro jecten bij de welzijnsinstellin- gen zeven part-timers aange nomen. Deze komen als plan nen van de minister doorgaan met ingang van 1 januari weer op straat te staan". Teneinde de noodkreet om het behoud van het volledige pak ket van het OVG zo sterk mo gelijk te laten doorklinken, werd donderdag 15 oktober een informatieve dag georga niseerd. Hiervoor werden on der meer de leden van de com missies Welzijn en Cultuur en Onderwijs uitgenodigd. De belangstellenden maakten tij dens het werkbezoek kennis met enige onlangs gestarte projecten en kregen inzicht in de doorwerking die deze heb ben voor de ontwikkeling van bijvoorbeeld het taalgebruik. SCHIEDAM Rob de Ruyter en Leo Spaans, twee monteurs van autobedrijf Landman aan de Noordmolenstraat, hebben een innovatieprijs gewonnen. Ze veroverden deze door het bedenken van een systeem voor het opbergen van het re servewiel, in auto's met een gasinstallatie. Bij garage Landman worden regelmatig auto's aangeboden voor het inbouwen van een gasistallatie. Meestentijds wordt deze aangebracht in de kofferruimte, op de plaats van het reservewiel. Enige nadeel hiervan is dat het reservewiel daarna los in de laadbak komt te liggen. Rob en Leo: „Met die oplossing waren we als monteurs niet blij. Daarom zijn we samen gaan bekijken of er andere mogelijkheden waren. Dat lukte en zelfs zo dat we besloten het idee op te sturen naar Vialle". Achter de naam Vialle staat een fabrikant van autogassys- temen. De verkoopleider van dit bedrijf, P.A. Ilagcmans: „Vialle B.V. doet er alles aan steeds zuiniger en schonere systemen te ontwikkelen. Per jaar wordt dan ook zeker zo'n 1,2 miljoen uitgegeven voor onderzoek en innovatie (ver nieuwingen). Dit beleid resul teerde tevens in het toekennen van een maandelijkse prijs voor ingezonden nieuwe idee ën. De ervaring heeft ons na melijk geleerd dat de mensen in de werkplaatsen nogal eens zien dat dingen beter anders kunnen. Ze doen dat dan ge woon en realiseren zich niet dat ook anderen daar wat aan zouden hebben. Als stimula tie, om meer met hun ideeën naar buiten te treden, reiken wij voor het beste ingezonden idee maandelijks een cheque van f 1.000,- uit. Ditmaal gaat die dus naar de monteurs Rob de Ruyter en Leo Spaans". Nadat de heer Hagemans de prijs aan het, totaal verraste, tweetal had overhandigd wer den Rob en Leo nog even in het zonnetje gezet door direc teur Martin Landman. Deze bood hen daarbij een week eind wintersport, voor twee personen, in Duitsland aan en een meter taart. Verkoopleider Hagemans, van Vialle B.V.verraste de monteurs Rob de Ruyter en Leo Spaans met een 'gedeelde' cheque. SCHIEDAM Ook deze Herfst vakantie trekt Jeugdland weer door alle wijken van de stad om de jeugd met activi teiten te vermaken. Als ge bruikelijk is de deelname hieraan gratis. De toegang tot de theatervoorstellingen kost f.1,- per persoon. Morgen, woensdag 21 okto ber, komt Jeugdland met creativiteit, naar het Wibaut- plein (om 10.00 uur) en het schoolplein van 'De Klinker' aan de Warmoezenierstraat (om 14.00 uur), en spelcircuit, naar het Bachplein (bij de 'Ouverture' om 10.15 uur) en het Edisonplein (om 14.15 uur). Tevens is er 'smiddags om twee uur, in het diensten centrum 'De 4 molens' aan de Nieuwe Damlaan, een voor stelling van het Nederlands Marionettentheater getiteld 'Aladdin en de wonderlamp'. Donderdags vermeldt het Jeugdland programma: om 10.00 upr creativiteit op het Wilhelminaplein, om 10.15 uur spelcircuit aan het Wi- bautplein en om 14.00 uur creativiteit op het Fabriplein. De slotdat, vrijdag de 23ste, is er 'smorgens een Wandel speurtocht door het Beatrix- park. Inschrijven is mogelijk vanaf 10.00 uur in kantine 'De Toekomst' van Excelsior '20 aan de Parkweg. In de mid dag. om twee uur, is er in het Passage theater eenvoorstel ling van het Limburgs Jeugd toneel. Dit speelt 'De avontu ren van meneer Prikkebeen'. GEVULDE KOEKEN Denk aan de strippenkaart BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH Westfrankelandsestraat 93 Tel. 4268883 Denk aan de strippenkaart BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH Westfrankelandsestraat 93 Tel. 4268883 De leden van het Tamboer-, Trompetter- en Majorettenkoprs 'Gusto' VLAARDINGEN— Het we kelijkse lunchconcert begint donderdag met een bewerking van Johann Chr. Kittel's 'Straff mich nicht in deinem Zorn'. Aad Zoutendijk zal be halve dit stuk ook werken spelen van Georg Berg, Anto- nin Dvorak en Alexandre Guilmant. De organist sluit het concert om even voor 13.15 uur af met een improvisatie. Aanvang is 12.45 uur. WATERWEG-NOORD Werkzoekenden in de gezond heidszorg krijgen de moge lijkheid een oriëntatie- en schakelcursus te volgen. Een van de voornaamste rede nen dat een dergelijke cursus wordt georganiseerd is de ver wachting dat er de komende vijf jaar ernstige tekorten zul len ontstaan aan geschool per soneel in de gezondheidszorg. Tijdens de cursus wordt infor matie gegeven over ziekenver zorging, gezinsverzorging en de bejaardenverzorging. De cursus bestaat uit een theoretisch en een praktisch gedeelte en wordt afgesloten met een training solliciteren en alles wat daar verder bij komt kijken. Vijftien weken, duurt de cur sus. Twee dagen per week van 9.00 tot 15.00 wordt er les ge geven en de kosten bedragen f 60.-. Zowel mannen als vrouwen vanaf 25 jaar kunnen hieraan deelnemen. De cursus wordt georgani seerd door de Stichting Be- WATERWEG NOORD— De Culturele Raad Zuid-Holland zoekt op korte termijn een aantal vrijwilligers voor de promotie van middagvoorstel lingen in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen voor de perio de november 1987 tot en met 1988. De vrijwilligers of zoals de Culturele Raad ze noemt, 'ani- mateurs culturels' zullen per soonlijk een aantal publieks groepen benaderen om deze te informeren over voorstelling overdag. Dat houdt in het kort in dat men naar supermark ten, mensa's ouderencentra, markten en pleinen gaat om daar over theater overdag te vertellen. De vrijwilligers worden niet onvoorbereid de straat opge stuurd. In de vorm van een cursus van drie avonden wor den onder andere lessen voor lichtingskunde en bewegings leer gegeven. De promotors hoeven niet aan speciale voorwaarden te vol doen. Enthousiasme, durf en vrije tijd zijn de belangrijkste in grediënten. Belangstellenden voor dit project kunnen voor 29 oktober contact opnemen met de Culturele Raad Zuid- Holland: 070-624961, project Theater Overdag. Vlaardingen, Hoogstraat 159, telefoon (010) 434 31 81 Schiedam, Lange Kerkstraat 17, telefoon (010 426 82 89" roepseducatie Nieuwe Water weg in samenwerking met de Vereniging De Maasstede, het Plaatselijk Educatief Cen trum Vlaardingen en een aan tal andere instellingen. Voor meer informatie kan men bel len met de Stichting Bproep- seducatie Nieuwe Waterweg, telefoonnummer 010r 4600859, vragen naar Michel van de Groenendaal. De zuinigste stokers van Schiedam. SCHIEDAM— Tien deelne mers van de vorig seizoen ge houden actie 'Zuinig Stoken' zijn 15 oktober een dagje we zen 'stappen' langs objecten die op een of andere wijze iets met energie te maken hebben. De groep, van grootste gasbe- spaarders, was hiertoe uitge nodigd door de Openbare Nutsbedrijven Schiedam. Het dagje uit begpn om half tien 's morgens met een ont vangst op het Stadhuis aan de Grote Markt, door de als gast heer fungerende wethouder C. Zijdeveld (van onder andere Energiebesparing en Milieu). Vandaar trok het gezelschap naar het kantoor van de Ne derlandse Aardolie Maat- schappijk, aan de De Brauw- weg, alwaar aan de hand van filmbeelden een indruk van de energiewinning gegeven werd. Aansluitend volgde een be zoek aan de ONS, die een toe- 'ichting op de distributiever- Na een gezamenlijke lunch voerde wethouder Zijdeveld zijn gasten mee op een tocht langs allerlei energiebespa rende objecten zoals de warm tekracht-installatie bij Huizp Frankeland, de minimume- nergiewoningen in Noord eh een windturbine. Het energieke dagje uit werd afgesloten met een ware 'ca deautjesregen' in het Stads kantoor. Deze bestond uit: een gratis toegangskaartje voor een voorstelling in het Passa ge Theater, een catalogus van de beroemde Cobra-collectie en een rondleiding (op 31 ok tober) door het Nationaal Ge distilleerd Museum, een gratis bezoek aan zwembad en sau na, een abonnement voor dei Gemeenschappelijke Openba re Bibliotheek, een das met het Schiedamse vignet, een thermometer en een boeket- bloemen. Fresh Up after shave depper

De Havenloods | 1987 | | pagina 3