Gerard Vierhuisdonk 25 jaar in de raad I «^3 Liberg speelt met Bach Koopje! Manifestatie krijgt vervolg Volkstoneel brengt 'Heimwee' aariffloort Schiedams Nieuwsblad Concert in H. Hart- kerk Huiswerkbegeleiding Collecte Jantje Beton Lauwaars/Voorwinde nog aan de leiding 'Ik heb nog één heilige wens' Gif Cursus voor werkzoekenden in gezondheidszorg Verjaardagsgeld voor dierenbescherming Bijeenkomst moedergroep normaal Palmolive DE HAVENLOODS- DINSDAG 27 OKTOBER 1987 44-493 SCHIEDAM "Dit is echt de laatste rit, anders gaan ze opa zeggen. We hebben trouwens best jonge men sen die het over willen ne men, zoniet dan gaan we ze vangen". Aan het woord is Gerard Verhulsdonk, frac tievoorzitter van de WD- Schiedam en sinds 23 no vember 1962 lid van de Ge meenteraad. Snelle reke naars hebben nu reeds door dat dit een 25-jarig jubileum inhoudt. Op het moment dat de Schie- damse bonbonmaker Verhuls donk als lid van de Gemeente raad werd geinstalleerd was hij reeds jaren lid van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. "Ik was in die tijd nogal actief voor de mid denstand en woonde regelma tig raadsvergaderingen bij. Dat leidde er toe dat me ge vraagd werd of ik raadslid wilde worden en ik was ijdel genoeg om ja te zeggen", ver telt de jubilaris. Hoewel deWD-er bij 'vriend en vij and' bekend staat als een goed gemeenteraadslid bracht hij het nooit tot wethouder. Niet omdat men hem niet wilde, maar doordat Gerard dit zelf niet zag zitten. Verhulsdonk: "Ik ben in wezen geen be stuurder zoals je dan moet zij- n.Als middenstander ben je immers gewend gewoon te doen wat je zelf wilt. Of ande ren het er mee eens zijn doet er niet toe. Aangezien je zoiets als wethouder niet kan ma ken, was dat niets voor mij". Ook in ander politieke terrei nen zag het WD-raadslid geen heil. "Hier in de zaak (aan de Hoogstraat) komen elke dag wel mensen binnen voor goede raad. Ik stuur ze dan door naar waar ze met hun problemen moeten zijn. Die contacten vind ik erg be langrijk. Daarom had ik ook geen zin in de Rijnmond, die stond me te ver van het pu bliek af. In de landspolitiek is dat nog erger, daar heb je uit- (Het jubilerende raadslid) WF Gedurende de 25 jaar die Ver hulsdonk in de Gemeenteraad zit heeft hij er slechts éénmaal over nagedacht het bijltje er bij neer te gooien. "Dat was in de vorige periode. De aanval len op het beleid van Haf kamp (WD-wethouder) wa ren toen zodanig dat ik dacht: dit is niet leuk meer. Een maandje later was die crisis echter al weer voorbij". Op de vraag of hij als raadslid ook dingen gedaan heeft waar hij echt trpts op is antwoordt de jubilaris zonder nadenken: "Het redden van Wilton Fije- noord blijft het hoogtepunt. Ik ben er reuze trots op dat ons dat, ondanks alle tegenwer king van Van Aardenne, ge lukt is. Dat we op dat moment tegen een VVD-minister in gingen maakte voor mij niets uit. Zijn ideeën strookte op dat moment namelijk totaal niet met mijn liberale opvat tingen". Hoewel deze reactie Verhuls donk doet lijken op een niets en niemand ontziend politicus is hij dat nu net niet. Wel slaagde hij er, gedurende de jaren van oppositie voeren, re gelmatig in zijn politieke te genstanders te vloeren. De hu morvolle wijze waarop dit meestentijds geschiedde oogst echter meer bewondering dan kritiek. Verhulsdonk: "Het was gewoon zoeken naar zwakke plekken van de tegen standers en daar tegenaan prikken. Als ze gevloerd wer den was de wedstrijd voorbij en hielp je ze desnoods weer overeind. Verder heb ik altijd trachten te voorkomen dat ie mand door mij zijn gezicht verloor, want dat zou ik heel erg gevonden hebben". Dat Gerard Verhulsdonk het opposities voeren de laatste jaren toch wel een beetje mist, blijkt wanneer hij verder ver telt: "In de oppositie voelde ik me als een vis in het water. Sinds we mee besturen moet ik die ondeugendheid, om ie mand te pakken, onderdruk ken. Soms, als er naar mijn mening onvoldoende op iets wordt ingegaan, krijgt ik zelfs de neiging de huidige opposi tie te gaan souffleren. Daar staat echter weer tegenover dat we een goede socialis- tisch-liberale coalitie hebben waarin we, ondanks dat we in de minderheid zijn, nog nooit door een dwangmaatregel zijn overvallen". Tot slot de vraag of na deze raadsperiode opstappende ju bilaris nog iets op zijn politie ke verlanglijstje heeft staan. "Nou en of", reageert Ver hulsdonk ongewoon fel, "Ik heb één heilige wens. Die is dat ik vóór ik raadslid af ben graag het winkelgebied vol tooid wil zien. Dus alle lege plekken ingevuld. Daar zijn drie groepen mee gediend. De consument, de middenstand en de gemeente". Gerard Verhulsdonk zoals velen hem kennen, in de raadszaal SCHIEDAM— In de Heilig Hartkerk, aan de Lekstraat 55, wordt zaterdag 31 oktober een concert gegeven. Tijdens het concert kan men luisteren naar ogelmuziek (van Hans v.d. Linden, Tjebco Tiersma en Freek), gitaarspel (van Mini Maasland en Ingrid van Soest) en het vierstemmig ensemble 'Octavis' bestaande uit Jowina Roelvink (so praan), Ingrid van Soest (alt), Hans Donkers (counter tenor), Aran Wijnhorst en Gerrit Scholten (tenor) en Leon 't Hart en Peter Vreugdenhil (bas). De muzikale uitvoering begint om 20.15 uur. De toegang tot de kerk is gratis. SCHIEDAM Hoewel de op komst minder groot was dan men had verwacht heeft de door de werkgroep vrouwen in de bijstand georganiseerde manifestatie toch de nodige resultaten opgeleverd. Voor naamste hiervan is wel de tot stand koming van een uitge breide werkgroep die de be staande knelpunten op een rijtje gaat zetten en vervol gens bekijkt hoe deze kunnen worden opgelost. Doel van de manifestatie, die vrijdag 23 oktober in zaal Beatrix werd gehouden, was een goed beeld te krijgen van de moeilijke positie waarin vrouwen met een bijstands uitkering verkeren. Hiertoe werd onder meer een forum discussie gehouden waarvoor een vertegenwoordiger van de Gemeentelijke Sociale Dienst, J.v.d.Heuvel (van het Lande lijke Steunpunt Vrouwen in de Bijstand), Elske ter Veldt (kamerlid voor de PvdA) en een lid van de Schiedamse werkgroep waren uitgeno digd. Tijdens de discussie kwam onder andere naar vo ren dat, mede doordat hier over té weinig openlijk naar buiten wordt getreden, het Fonds Sociale Noden onvol doende uit de verf is gekomen. De werkgroep gaat proberen hier zo snel mogelijk verande ring in te brengen. Elske ter Veldt liet na afloop weten dat ze blij was met deze actieve Schiedamse groep te hebben kennis gemaakt. Het kamerlid: "Dit soort bijeen komsten is erg goed. Het sti muleert de betrokkenen zelf naar diensten toe te stappen en aan te geven wat ze veran derd zouden willen zien". Vrouwen die alsnog meer over de activiteiten van de werk groep willen weten of zich als lid willen aanmelden kunnen voor nadere informatie con tact opnemen met het vrou- wenontmoetingscentrum 'Barrika', telefoon 473 45 45. SCHIEDAM - Het Nederlands Volkstoneel speelt zaterdag 31 oktober het stuk 'Heimwee' in het Passage Theater. Vooraf gaand aan de voorstelling kunnen belangstellenden weer genieten van een, in de Roo Roosenzaal geserveerd, theaterdiner. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00-17.00, dinsdag t/m donderdag 08.30-17.00, vrijdag 08.30-16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen. Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico v.d. Marei. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen. Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: R. Koppenhagen tel. 010-4.266615. Sportcorrespondent Vlaardingen: ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 'Heimwee' speelt zich af in Nieuw Zeeland. Annie, Cor en hun twee kinderen hebben zich 17 jaar geleden in dit land gevestigd. Hoewel er niets te klagen valt, knaagt bij Annie voortdurend het ver langen naar Holland. Aange zien haar man ooit heeft ge zegd: 'Holland is geweest, daar praten we niet meer over, want we hebben het toch goed hier', wil ze hem er niet mee lastig vallen. Nadat opa en oma uit Nederland over zijn geweest staat echter Annie's besluit vast. Ze wil terug naar Amsterdam, waar ze is opge- rgroeid, gespeeld heeft en waar haar herinneringen lig gen. Eenmaal in het geboorte land gearriveerd neemt ze een definitieve beslissing. Aan 'Heimwee' werken tal van bekende artiesten mee waaronder: Carry Tefsen, Jaap Stobbe, Conny Vanden- bos, IJf Blokker en Jo Vischer. Het programma begint om 20.15 uur. De toegang be draagt f.22,-, f.19,- en f.16,-. Houders van een CJP of Pas 65 krijgen f.3,- korting. De gasten voor het theaterdi ner kunnen vanaf 18.00 uur in de Roo Roosenzaal terecht. De kosten voor het diner bedra gen f.45,- per persoon. Reser veren, zowel voor de voorstel- Enige spelers van 'Heimwee': Jo Vissclier, Jaap Stobbe, Carry Tefsen, Conny Vandenbos en IJf Blokker tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur. ling als voor het theaterdiner, is mogelijk via telefoonnum mer 426.95.63 (van dinsdag Een reactie op het verhaal over de bestrijdingsmiddelen dat werd gepubliceerd in het Schiedams Nieuwsblad van dinsdag 29 september j.l. Dat Wethouder Zijdeveld be zorgd is over het gebruik van bestrijdingsmiddelen, daar kan ik inkomen. Maar dat hij bang is dat schoffelaars wer keloos worden, begrijp ik min der. Ik kan tientallen plaatsen noemen waar schoffelaars vol op vooruit kunnen, met name wil ik noemen het plein voor de winkels aan de Parkweg. Een troep is het daar. Maar ja, daar staat geen kerk, want en kele dagen voor 'Kerkepad' werd er op de route naar en in de omgeving van de kerken ijverig geschoffeld. Wanneer Zijdeveld een goeie beurt bij de visite wil maken, laat hij dan ook het gezin niet vergeten. W. Scholten, Schiedam Hans Liberg in 'Wortel Bach Live'. SCHIEDAM— Hans Liberg houdt komend weekeind twee try outs van zijn nieuwe voor stelling 'Wortel Bach Live' in theater De Teerstoof. Onge twijfeld zal de populaire pia nist en conferencé er ook dit seizen weer in geslaagd zijn een grandioos programma te maken. De voorstelling begint, zowel vrijdag als zaterdag, om 21.00 uur. De toegangskaarten kos ten f 15,-. Pashouders (CJP of Pas 65) betalen f 12,50. Tele fonisch reserveren voor de programma's in theater De Teerstoof, aan de Nieuwstraat 12, is mogelijk van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 en zaterdags van 12.00 tot 14.00 uur via telefoonnum mer 4269455. WATERWEG-NOORD Werkzoekenden in de gezond heidszorg krijgen de moge lijkheid een oriëntatie- en schakelcursus te volgen. Een van de voornaamste redenen dat een dergelijke cursus wordt georganiseerd is de ver wachting dat er de komende vijf jaar ernstige tekorten zul len ontstaan aan geschoold personeel in de gezondheids zorg. Tijdens de cursus wordt infor matie gegeven over ziekenver zorging, gezinsverzorging en de bejaardenverzorging. De cursus bestaat uit een theoretisch en een praktisch gedeelte en wordt afgesloten met een training solliciteren en alles wat daar verder bij komt kijken. Vijftien weken, duurt de cur sus. Twee dagen per week van 9.00 tot 15.00 uur wordt er les gegeven en dekosten bedragen f.60,-. Zowel mannen als vrouwen vanaf 25 jaar kunnen hieraan deelnemen. De cursus wordt georgani seerd doro de Stichting Be roepseducatie Nieuwe Water weg in samenwerking met de Vereniging De Maasstede, het Plaatselijk Educatief Cen trum Vlaardingen en een aan tal andere instellingen. Voor meer informatie kan men bel len met Stichting Beroepsedu catie Nieuwe Waterweg, tele foonnummer: 010 - 460.08.59. SCHIEDAM— „Ik wil geen cadeaus maar geld voor de Dierenbescher ming". Deze wens van een ■73-jarige Schiedamse, die niet bij naam genoemd wil worden, heeft de Dierenbe scherming een gift van f 100,- opgeleverd. De reactie was, zo liet de Schiedamse afdeling van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren weten, het gevolg van een oproep voor collectan ten in deze krant. De geef ster had zich hiervoor graag willen aanmelden maar vanwege haar leeftijd moest ze daarvan af zien. Aldus ontstond bij haar het idee een collectebus neer te zetten op haar verjaardag en de visite te verzoeken haar 'cadeau' daar in te stoppen. SCHIEDAM— In wijkcen trum de Erker wordt huis werkbegeleiding gegeven. Omdat steeds meer kinderen van de lagere school hierop een beroep doen zijn er meer SCHIEDAM De Schiedam se moedergroep houdt woens dag 28 oktober, om 20.00 uur, weer een bijeenkomst. Alle aanstaande/moeders die borstvoeding willen/geven en hierover met anderen willen praten zijn welkom. Belang stellenden kunnen voor nade re informatie bellen naar Joke Bruins, telefoon 4704730. vrijwillige medewerkers no dig die de kinderen helpen. In vele gevallen gaat het om kin deren, die een taai-achter stand hebben of op een ander vak wat begeleiding vragen. Ook scholieren van het voort gezet onderwijs vragen om ondersteuning op het gebied van de talen en wiskunde. De genen, die hiervoor belang stelling hebben, kunnen con tact opnemen met wijkcen trum De Erker, Jan van Aven- nestraat 32, telefoonnummer: 4267767 of 4263161. Spelen noodzaak, daarom moet het ook mogelijk gemaakt WATERWEG/NOORD Volgende week, van 2 tot 8 november, wordt voor de twintigste maal de nationale jeugdcollecte 'Jantje Beton' gehouden. Jantje Beton zamelt één maal per jaar geld in voor het jeugdwerk. Hieronder vallen speeltuinen, kinderboerderij en, clubhuizen, speelotheken en jeugdverenigingen. Tevens wordt aandacht geschonken aan de integratie van gehan dicapte en gezonde kinderen, het realiseren van veilige en eigentijdse speelvoorzienin- gen, enzovoorts. De collectanten van Jantje Beton zijn afkomstig uit plaatselijke jeugdverenigin gen en -groepen. De helft van het door hen ingezamelde geld is bestemd voor de eigen vere niging. De rest gaat naar door het Nationaal jeud Fonds aan gewezen objecten. SCHIEDAM— Ook na drie competitieronden voeren de dames Lauwaars/Voorwinde nog altijd het klassement van het door de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen geor ganiseerde bridgetoernooi. Meest spektakulaire stijding in de top 10 kwam op naam van mevrouw Bottenberg. Sa men met haar gelegenheid spartner Van Paasen staat zij nu op de negende plaats. Tweede staat het duo Bots- /Van de Huls. Zij hebben een ruime voorsprong op de da mes Marrevee/Van Eyk en Van den Dool/Mulder. Ter gelegenheid van het 70- jarig bestaan van de Schie damse afdeling van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen staat er voor vrijdag middag een extra feestelijke bridgedrive in sporthal Mar griet op de agenda. Palmolive shampoo keuze uit 5 soorten, 400 ml. nu bij inlevering van deze advertentie voor haar Vlaardingen, Hoogstraat 159, telefoon (010) 434 31 81 Schiedam, Lange Kerkstraat 17, telefoon (010 426 82 85

De Havenloods | 1987 | | pagina 3