Holiday on Ice wederom kleurrijk spektakel ■x Clubs moeten ordediensten 498±! Kip- karbonadt Runder biefstuk lapjes H Sucade- lapjes ssa Lenue- karbonade Rollade SchiedamsNieuwsblad Reductiebon Van 17 tot en met 22 november in Ahoy' Holiday on ice BINGO WOENSDAGAVOND Doctoraalscriptie Voetbalvandalisme 'Romantisch klassiek ballet' op zondagochtend GRATIS VIDEOBANDEN VOOR VIDEOKIJKERS UNiSYS Mark Tol klimt 12-mdoÏ3- Gehakt Hachee- vlees DE HAVENLOODS- DINSDAG 27 OKTOBER 1987 ROTTERDAM De IJsre- vue Holiday on Ice die van 17 tot en met 22 november in Ahoy' is te zien voldoet ook dit jaar weer volledig aan de verwachtingen. Het ballet de uitvoeringen het gebruik van kleur en lich teffecten en de decors. Al les lijkt nog sprookjesach- tiger dan in voorgaande edities. De organisaties is er dan ook trots op dat het gebeuren in het Guinness Book of Records vermeld staat als de duurste live entertainment show ter wereld. Een show die uitgevoerd wordt door schaatscracks, zo als de Amerikaanse Valerie Matzke, wereldkampioen bij de professionals Paul Huber. Dawn Packer, Richard Ewell en het klassiek adagiopaar Melissa en Eduardo Marques, zijn de anderen sterren van deze aflevering van Holiday on Ice. De Crackerjacks zorgen voor de komische noot, met Jimmy Peacock, de enige driebenige, schaatsende Engelsman. Leuk om naar te kijken zijn ook de chimpasees van Werner Mül- ler, die op de gladde ijzers heel goed uit de voeten kun nen. De show begint overweldi gend met een disco-party. Bij invasie uit de ruimte hebben de technici zich kunnen uitle ven. Compleet met vliegende schotel, een uitvoering naar een andere planeet en een ko- ninging krijgen de toeschou wers een science fiction ge beuren voorgeschoteld. Volksdansen Van het toekomstbeeld gaat de Holiday on Ice revue naar de Schotse traditie van de doedelzak. Met op de achter grond de trommel en de op zwepende muziek van de doe delzak, wordt op het ijs de Highland Eling, een originele volksdans opgevoerd. Bij Love Songs dat direct na de pauze is te zien, komen liefdesparen uit de geschiede nis van Adam en Eva tot Ro meo en Julia voor het voet licht. Uiteraard wordt ook de nieu we revue van Holiday on Ice afgesloten met een groot vuurwerk. Vijf jaar lang trekt deze revue door heel de we reld. Na die periode heeft Ho liday on Ice bijna ieder land aangedaan, en naar schatting vier miljoen toeschouwers ge trokken. Lezers van de Havenloods en Het Zuiden kunnen op de pre- mère-avond 17 november, profiteren van een fikse kor ting. Op vertoon van de hier bij afgedrukte bon, hoeven zij slechts zestien gulden te beta len voor een eerste ringplaats. Men kan de bon behalve op zondag inleveren aan de kassa van Ahoy' tussen 10.00 en 16.00 uur. ROTTERDAM— Lezers van J deze krant kunnen tegen een fik- I se korting de Rotterdamse pre- mière bijwonen van het ijssspek- j takel Holiday on ice op 17 no- vember. Op vertoon van deze bon betalen zij slechts 16.- I voor een plaats op de eerste ring. I Kinderen tot en met 15 jaar beta- ten f 12.-. Deze unieke aanbie- j ding houdt maar liefst een kor- ting in van meer dan 30 procent. J De bon is geldig voor vier perso- I nen. De kaartverkoop is vanaf heden mogelijk in sportpaleis Ahoy van 10 tot 16 uur. (niet op zondag). Telefonische reserve ringen op nr. 4812144 en bij de voorverkoop adressen. Chr. Sociale Belangen Lange Haven 73 Schiedanh. GELDPRIJZEN Gratis blaadje voor stereo radio/cassetterecorder en een koffiezetapparaat. 28 oktober a.s. Boekjes 20.- enkel 25.- dubbel 30.-*driedubbel Zaal geopend 18.30 uur. Supporters van Feyenoord en Ajax heb ben vorige week op ver schillende fronten in Europa huisgehouden. In Hamburg trokken Ajax-fans ten strijde te gen alles wat geen Ne derlands sprak en aan hangers van Feyenoord sloopten tijdens de reis naar Schotland het inte rieur van boot en vlieg tuig. In beide gevallen kan gesproken worden van voetbalvandalisme in z'n meest 'pure' vorm. Dat vindt ook Gerard Weck, auteur van de doctoraalscrip tie 'Voetbalvandalisme in het Nederlandse Rechtssysteem'. Weck definieert voetbalvan dalisme als „een dynamisch proces waarbij groepen (van als zodanig herkenbare) voet- balsupporters op weg naar, in of rond het stadion of van de voetbalwedstrijd terugrei zend, op grote schaal vernie lingen aanrichten en/of ge welddadig gedrag vertonen". De scriptie van Weck, zelf een voetballiefhebber, is vooral gewijd aan de juridische as pecten van het voetbalvanda lisme. Weck: „In het oerwoud van publicaties over het maat schappelijk probleem van voetbalvandalisme, wordt naar mijn mening te weinig aandacht geschonken aan de juridische aspecten. En dat terwijl een strafrechterlijke vervolging voor de betrokke nen vaak een zeer ingrijpend proces is". In zijn scriptie wordt ook in gegaan op de aansprakelijk heid voor de aangebrachte schade door vernielingen. Gerard Weck is overigens niet van mening dat de juridische aanpak het belangrijkste ele ment is in de bestrijding van het voetbalvandalisme. Suggesties „Maar toch", zegt hij, „kan er op dit terrein nog veel gedaan worden aan afstemming van het beleid, zodat elke voetbal relschopper van te voren weet wat de consequenties van zijn gedrag zullen zijn". Weck geeft elf suggesties die het Openbaar Ministerie ter harte zou moeten nemen. Eerste vereiste is dat het nu nog verouderde registratie systeem van de politie met be trekking tot voetbalvandalis me geautomatiseerd dient te worden tot een landelijk net werk. Ook moeten officieren van justitie die belast zijn met de coördinatie van de problema tiek van het voetbalvandalis me, vaker bijeen komen dan nu het geval is. Nu gebeurt dat één keer per drie maanden en Weck pleit voor een regelmaat van één keer per maand. Uni formiteit in de strafmaat is voorts ook van belang. Een andere suggestie van Weck betreft opname in het wetboek van strafrecht van een bepaling waarbij vanda lisme strafbaar wordt gesteld. Ook invoering van het pasjes- Voetbalvandalisme op en rond de velden in Nederland komt bijna wekelijks voor (foto archief Havenloods). worden in de doctoraalscrip tie gepropageerd. Een andere aanbeveling gaat over de in stelling van een schadefonds voetbalvandalisme. Voetbal- tvandalen moeten de benadeel- systeem en de toepassing van de schadeloos stellen öf geld snelrecht (waar mogelijk) storten in een fonds waaruit gedupeerden betaald kunnen clubs moeten zelf een goed ge trainde ordedienst opzetten en afstand doen van het huidi- bejaarde en ongetrainde Iedere maand ligt er bij de betere videotheken voor u een gratis videoband STADSBEELD klaar. Hierop staat een vol uur informatie over leuke, belangrijke en interessante gebeurtenissen uit het Rijnmond gebied. STADSBEELD is nu gratis verkrijgbaar (in combinatie met het huren van een videofilm) bij de onderstaande video theken. Baly Dam 3-5 SCHIEDAM De Gorze, Groenelaan 39 SCHIEDAM Saturnus Frans Rietveldpad 2 SCHIEDAM Video Filmshop Per 15-11-87 G. Verboonstr. 10 SCHIEDAM Videothiek Nieuwlandplein 57 SCHIEDAM De Ronde Ged. Biersloot 72 VLAARDINGEN Foto Vons Reigerlaan 14 VLAARDINGEN Have Van Hogendorplaan 59a VLAARDINGEN Videotiek Reigerlaan 34 VLAARDINGEN De Kakatoe Rietdijkstraat 100 HOEK VAN HOLLAND Las Palmas Oranjeplein 1a MAASDIJK Karin Reigerstraat 18-22 MAASSLUIS Video Palet Mesdaglaan 7 MAASSLUIS Video-Vision W.C. Koningshoek MAASSLUIS Walk In Videotheek Boogertstraat 6 MAASSLUIS «Kijken naar STADSBEELD kan u bovendien een reis naar de Canarische eilanden opleveren. ROTTERDAM— Een won dermooi zondagochtendcon cert staat te boek voor 1 no vember, het tweede alweer in de serie concerten in De Doe len, waarover wij in onze edi tie van 13 oktober al uitge breid berichtten. Han Ebbe- laar en Alexandra Radius, so listen bij het Nationale Ballet, komen naar De Doelen voor een ochtendje pas-de deux. Ze worden begeleid door Regina Albrink aan de vleugels en verteller Gerard Heystee spreekt teksten uit van Ine Rietstap. Het beroemde danspaar laat het pubiek genieten van hun 'Romantisch klassiek ballet'. Ze dansen de pas-de-deux uit Romance en Les Sylphides van Chopin, het Zwanenmeer en Sleeping Beauty van Tchaikovsky, Esmeralda van Pugni en Giselle van Adam. Het duo Han Ebbelaar en Alexandra Radius werd in de New York Times omschreven als 'Het Gouden Danspaar uit Holland'. In eigen land is het genoegzaam bekend. Regina Albrink begeleidde het paar al eerder. Ze is een bege nadigd pianiste, die recitals geeft in heel Europa. Gerard Heystee tenslotte, die de teksten van Ine Rietstap vertolkt, werkte mee aan tal loze radio-uitzendingen en trad op als commentator van balletuitvoeringen van het Nederlands Dans Theater. Toegangskaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij bijna alle kantoren van de Verenigde Spaarbank, bij de WV en aan de kassa's van De Doelen. Speciaal voor onze lezers zijn entreekaarten voor 11,- (normale prijs f 12,50) te ver krijgbaar op onze kantoren te Gouda - Lage Goüwe 8, Vlaardingen - Hoogstraat 122 en Rotterdam - Schiedamse Vest 47, Dordtselaan 193 en Prins Hendrikkade 12-16 (4e etage). Ordedienst Gerard Weck vindt dat de voetbalclubs verantwoorde lijk zijn voor de ordehandha ving binnen het stadion. Hij verwijst naar popconcerten waarbij de organisatie zelf voor een ordedienst zorgt. „Dat systeem werkt, ook al gaat het er niet altijd even zachtzinnig aan toe. Voetbal- Ook het bestaan van de veilig heidsfunctionaris van de KNVB komt in de scriptie aan de orde. „Ofschoon deze functie ge subsidieerd wordt door het ministerie van WVC, is de des betreffende functionaris in dienst van de KNVB". Helemaal verkeerd, vindt Weck. Want het dienstver band met de KNVB beperkt de functionaris in zijn moge lijkheden. De KNVB heeft een eigen belang bij het treffen van maatregelen tegen het voetbalvandalisme, belangen die niet parallel lopen aan het totaalbeleid tegen voetbal vandalisme. De veiligheids functionaris moet dus worden ondergebracht bij een onaf hankelijke instantie. Bij het maken van zijn scriptie is Weck onder andere uitge gaan van eigen ervaringen als toeschouwer op de tribune. Die waren niet altijd even prettig. Weck heeft dat aan den lijve ondervonden toen hij tijdens de wedstrijd FC Den Haag- Feyenoord, op Midden-Noord, „zwaaiend met een Feye- noord-vaantje in de slotfase enthousiast de gelijkmaker van Feyenoord begroette en vervolgens een absoluut en ongenaakbaar wereldrecord tribune-afrennen vestigde". SPELER VAN DE MARK TOL van Excelsior Hij steeg van de 69ste n de 25ste plaats in het klassement. TOP 20 pnt. 1.Joop Hiele Feyenoord 2.Ed de Goeij Sparta 3. Hans Loovens S.V.V. 4.Jules Ellerman Sparta 5.Sjaak Troost Feyenoord 6. Lars Elstrup Feyenoord 6.Keje Molenaar Feyenoord 6. Carlo L Ami Excelsior 9.Bert Bartelings D.S. '79 10. Ed Ridderhof Sparta 10. Roy van Duppen S.V.V.Excelsior 12. Steve Wasiman Excelsior 13. Marco Boogers D.S. '79 13.Bart Latuheru Excelsior 15. Frans van der Heide D.S. '79 6.28 15.Jaap van der Wiel D.S.'79 15.Ed Roos Feyenoord 18.Aad Leenheer Excelsior 19.Henk Dirven D.S. '79 19.Gerrie Slagboom D.S. '79 19.Andro Knel Sparta 19.Erik Tanis S.V.V. 6.75 6.72 6.58 6.54 6.54 6.45 6.41 6.36 6.28 6.28 S.27 S.25 S.25 5.25 OPEL^ S§ SAMSUNG ROTTERDAM De met een 7 gewaardeerde Mark Tol van Excelsior werd de speler van de week. Hij steeg met zijn presta tie van de 69ste naar de 25ste plaats in het klasse ment van Radio Rijn mond Voetballer van het Jaar-competitie. De IJ- muidenaar kwam daar mee op gelijke hoogte met de Feyenoord-verde- diger Ruud Heus. Joop Hiele, die niet speel de blijft het klassement aanvoeren voor zijn col lega Ed de Goey van Sparta. boterzachte p^fis kilo magere - gehikt 10.98 rollade 12?8 poule! iV.8 borstlap 10?8 kilo Schnitsels 10,98 Bielapjes 13,98 Stukje Rosbief14,98 Runder gehakt 7,98 Paarde-Riblapjes profiteer bij uw slager! 2 kilo half om half ze zijn weer naar school--geef ze het beste VOOR DE BOTERHAM Achterham 200 gr2.49 Pekelvlees 200 gr3 Gebr.Rosbief 100 gr. 2.49 Gebr.Frikando 150 gr. 2.98 Gebr.Kalfsrollade 150 gr. 2.98 maeer magere voor de hond Paardestukjes kilo 3 Doe uw voordeel! Schiedam: Grote Markt 12 Tel. 010 - 473 11 30 Geopend: Dinsdag 1 Doe uw voordeel! voor Koopavond geopend! stukje Filet.. van de lende

De Havenloods | 1987 | | pagina 7