verwaijen VenuH profiteert! BS<êimhwbuê AEG Gezond en lekker slapen is voor iedereenweggelegd Waarop letten bij bewaren van conserven Iedere tiener wil graag een eigen stekkie KEUKENTECHNIEK SCHIEDAM B.V. INBOUWAPPARATUUR I -10% echte korting zonder limiet -1 interieurverzorging DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 OKTOBER 1987 I jj We leven in een tijd waarin veel aandacht wordt besteed aan de verzorging en conditie van het lichaam. We zijn doordrongen van het feit dat gezond eten, lichaamsbeweging en ontspanning pure noodzaak zijn om fit te blijven. Toch gaan veel mensen nog altijd voorbij aan de rol die het bed speelt in ons dagelijks leven. Daarin schuilt iets tegenstrijdigs, want de lichaamsconditie waar we overdag aan werken, wordt 's nachts nadelig beïnvloed door het slapen op een slecht of ongeschikt bed. echter voor iedereen weggelegd. Voor ieder mens is combinatie te vinden zorgen dat het lichaam gelijkma- Gezond en lekker slapen is systemen die nèt dat beetje, maar [elegd. soms ook veel extra comfort bie- goede den- 'Denk bijvoorbeeld aan de bedbo- boxspring, oftewel de bedbodem met binnen vering; een zeer veer krachtige ondergrond die met ie dere matrassoort kan worden ge- Boxspring-syste- ook met verstel- velkolom tijdens het slapen zijn baar hoofd- en voetengedeelte, natuurlijke vorm behoudt (dus Verder zijn op het gebied van niet wordt geforceerd of overbe- lattenbodems technische hoog- last). standjes te vinden, bedoeld om het comfort van een bed door middel van speciale veringsme- Welke combinatie geschikt chanismen en verstelbaarheid te is, hangt af van verschillende optimaliseren. produkten de juiste te kiezen. Daarom is het misschien handig om te weten dat bij boekhandels en de betere kiosken speciale tijdschriften te koop zijn, waarin u uitgebreide informatie vindt over allerlei duurzame goederen - ook over slaapkamers. Zo'n in formatiemagazine kan u helpen een goede keuze te maken wan neer het gaat om de aanschaf van een bed en alles wat daarbij hoort. Vraag verder uitgebreid advies bij een goede slaapkamer speciaalzaak, waar men u op een deskundige en persoonlijke ma nier wegwijs kan maken. Een binnenveringma.tras plus boxspring met stabilise rende drukverdelers. De ver stevigde middenkern geeft ex tra tegendruk op de zwaarste delen van het lichaam en zorgt zo voor een goede ruggesteun (foto: Ubica/I.C.A.). Veel mensen denken dat de vrieskist dé plaats is om ingeblikt voedsel in te bewaren. Geconser veerd eten is echter niet vorstbestendig. Wan neer u een voorraad geconserveerde levensmid delen aanlegt, moet u hier terdege rekening mee houden. Voedingsmiddelen die ingeblikt zijn en ver schillende uren een temperatuur onder het vriespunt moeten doorstaan, zijn uiterst schade lijk voor de gezondheid. Vloeistoffen zetten na melijk uit wanneer ze worden ingevroren. "De verpakking wordt beschadigd, waardoor het niet meer sluit en de inhoud bederft. Er zijn nog meer zaken waar u op moet letten bij aanschaf en bewaren: Conserven kunnen slecht zijn. Zodra de dek sel deuken vertoont, kan men zeker zijn dat de inhoud aan het gisten en dus bedorven is. Let op de datum van houdbaarheid. Wanneer u in de winkel een gedeukt potje aantreft, loop er dan meteen mee naar de kassa, zodat het uit de roulatie kan worden gehaald. Bewaar geen eten in opengemaakte blikken. Al snel gééft metaal af op eten, wat onverkwik- kelijke gevolgen heeft. Houdt het in porseleinen, glazen of plastic bakjes. Sap van ingeblikte groente is rijk aan vitami nen. Denk daaraan als u sausen wilt maken. Asperges uit blik haalt u er vanaf de onder kant uit. De gevoelige aspergetoppen kunnen dan niet beschadigen. Begin niet in hiet wilde weg een voorraad aan te leggen, maar maak eerst een lijstje, beginnend bij de meest belangrijke artikelen. faktoren, zoals het postuur, het lichaamsgewicht en de persoon lijke voorkeur ten aanzien van vering en gebruikte materialen. In elk geval moeten de verschil- WATERBED lende onderdelen goed op elkaar Amerika en Canada al tijden zijn afgestemd. enorm populair, maar ook ii ropa (in Nederland nog wat schoorvoetend) begint de vraag ernaar te groeien. Op een water- bed is het lichaam vrijwel per- Matrassenfabrikanten gaan fekt in evenwicht, waardoor de wervelkolom wordt ontlast. U BODEM ver in hun streven naar perfek- tie. Een heeft zelfs de internatio- moet zich bij een waterbed geen nale beroepsorganisatie van chi- kiotsende of deinende toestan- ropractoren (kenners van de rug den voorstellen. Een goed water- fn, J1?*zenuwstelsel) ingescha- bed is namelijk voorzien van sta- keld bi] het zoeken naar nieuwe bilisat0ren die ervoor zorgen dat veringsystemen. Het resultaat is het water zich mstig beweegt, een matras die het lichaam meer tegendruk geeft op plaatsen Een misverstand is ook dat het waar het lichaamsgewicht to^ zomaar in de siaapkamer zou neemt (bijvoorbeeld bij de heu- kunnen leeglopen. De meeste pen) en die zodoende prob emen waterbedden zijn verdeeld in met de wervelkolom voorkomt, compartimenten (in een keer Lekker en gezond slapen „staat leeglopen is dus al onmogelijk) Tieners laten zich door iedereen beïnvloeden, behalve door hun ouders. Nog voor ze de lagere school af zijn, krijgen ze een eigen en heel wispelturig willetje, waaraan met straf en dreige menten nauwelijks te tornen valt. Zich bemoeien met hoe hun kamer eruit moet zien, kan dan ook tot heel wat strubbelingen leiden. Tussen hun tiende en dertien- fiches met afbeeldingen en leu- of valt" misschien met een goede matras, maar... niet zonder een geschikte ondergrond. Behalve de traditionele bed- bodems (bijvoorbeeld geperfo reerd boardmateriaal of ge- bovendien voorzien van waterdichte binnenbak, die lek kage uitsluit. De prijs van een waterbed komt ongeveer overeen met die van een comfortabel „ge woon" bed. verandering meegaan. Hoewel daarbij doorworstelen, visuele tieners heel gedecideerd weten gestalte te geven. Het inrichten wat ze willen, stellen ze in de van hun kamer is voor de meeste regel geen abnormale eisen. Bo- tieners gericht op wat op dat mo- vendien zijn ze uiterst vinding- ment voor hen belangrijk is. Met Het valt niet n n als leek vlochten staaldraad), bestaan er uit al die verschillende (nieuwe) een volwassene nooit zou zijn complete chaos vinden, opgekomen. Natuurlijk schieten ze zo af en toe een bok, maar dat dient dan op de koop toe geno men te worden. Precies zoals af- INVENTIEF Omdat tieners bijzonder in ventief zijn, ze met een pot verf al wonderen kunnen verrichten, hoeft hét inrichten van hun ka mer geen extreem hoge kosten met zich mee te brengen. In vele gevallen eist de meubilering maar weinig ingrepen. Wel moet er om het bank-ef fect te accentueren, speciale rug kussens gemaakt of gekocht worden die dan als een grote hoop op het bed gegooid kunnen worden of op de grond worden gelegd, om als zitplaats voor vriendenbezoek te dienen. Een aanschaf, voor bijna elke tiener een „must", is de platen speler met bijbehorende geluids apparatuur. „In" zijn is v sen de tien en twintig heel be langrijk, en wie geen harde mu ziek op zijn of haar kamer kan produceren is „out". Natuurlijk hebben ouders het recht hier be paalde grenzen te stellen, maar er mag nooit vergeten worden dat het huis er voor het hele ge zin is. Worden er nieuwe meubels ge kocht, dan verdient het zeker voorkeur de bewoners hun eigen smaak te laten volgen. Belang rijk is wel dat in de tienerkamer een goede werkruimte komt. Een eigen bureautje of werktafel en Het zichzelf kunnen zijn, ook in de manier waarop zijn kamer is inge richt, is voor de tie ner een niet te on derschatten bijdra ge tot zijn ontwik keling naar vol wassenheid. eèn goed zittende stoel zijn in de tienerkamer geen luxe, maar voorwaarde. Ook aan het licht moet aandacht worden besteed. Een facet waar nogal eens te luchthartig aan voorbij gegaan wordt. Lampen in de kamer moeten zo geconstrueerd worden dat het kind er zonder hinder van schaduw bij kan werken. Ook moet de lichtsterkte goed zijn HEILIG Veel ouders klagen nogal eens dat de kamer van hun tiener zo'n rommelhok is en dat er nauwe lijks orde op zaken valt te stel len. Daarentegen hebben tieners gewoonlijk de neiging hun ka mer als heilig bezit te beschou wen, waar niemand toegang mag hebben, ook niet voor opruim- of schoonmaakbeurt. Om dit pro bleem op te lossen, kunnen hét best afspraken gemaakt worden op welke tijd men samen het ver trek een sop- en poetsbeurt geefjt. Als moeder hierbij niet teveel aanstoot neemt aan truien of spijkerbroeken onder het bed, zich niet overmatig ergert aan een afgekloven appelklokhuis in de vensterbank, kan dit samen opruimen tot heel plezierige re sultaten leiden. En kleineer de tiener in ieder geval nooit dóór hetgeen hij mooi vindt en als trots van dat moment voor zijn kamertje beschouwt, als dwaas en onzinnig, als rotzooi te betite len. De weg naar volwassenheid is lang. Er moeten vele hobbels genomen worden. De tiener doét dat op zijn eigen, vaak luidruch tige en voor volwassenen irrite rende manier, die ook in zijn ka- merbeheer duidelijk tot uiting komt. Het zichzelf kunnen zijn, ook in de manier waarop zijn kamer is ingericht,is voor de tiener een niet te onderschatten bijdrage tot zijn ontwikkeling naar volwassenheid. De tiener teveel de voet dwars zetten kén er heel gemakkelijk toe leidén dat het kind zich niet „thuis" voelt en op te jonge leeftijd voor op-zich-zelf-wonen kiest. Wij showen de nieuwste ALNO-aanbouwkeukens i.s.m. AEG-ATAG en Siemens inbouwapparatuur. Openingstijden; Maandag t/m vrijdag van 08.00-17.00 uur Zaterdag van 09.00-14.00 uur. Couwenhovenstraat 9-11 3113 AA Schiedam Tel. 010-4264310 Al ruim 20 jaar toonaangevend in keukens! Lid van de verwaijen 75 jaar... dat is heel wat en dat moet natuurlijk gevierd worden. Verwaijen is daarbij niet zuinig! Mede ter gelegenheid van oktober* woonmaand brengt verwaijen een aantrek kelijke kortingsaktie: De hele maand oktober '87 (va. 8 okt.) 10% korting op uw aankoop zonder limiet! Knip de waardebon uit deze advertentie, gebruik hem bij verwaijen seiektmeubel, i a Tapijtmeester verwaijen of Bedderie LZ verwaijen. u kunt ook alvast bestellen voor levering later in het jaar, ook dan profiteert u van deze kortingsaktie! verwaijen heeft in elke stijl het beste aanbod. Profiteer ervan, nu meer dan ooit! ^gSDDMSMQQQQQOOQQQQOQOaaQOQOQOQOQ^ Jubileum-kortingsbon ia var ijgt t bij Verwaijen seiektmeubel, Tapijtmeester Verwaijen of Bed derie Verwaijen, gedurende de woonmaand-oktober 1987 (v.a. ff okt.). U profiteert óók wanneer u nu besteld, maar pas later geleverd wilt worden Wilt u hier uw postcode invullen: Korting geldt niet voor speciale aanbiedingen pc-riS Slooooooocooooooooooooococccco oooooofe NATIONALE OKTOBER Selektmeubel/Tapljtmeester: Hoogstraat 184-186, Schiedam, Tel. (010) 426 75 81 Bedderie: Hoogstraat 134-121 -119, Schiedam, Tel. (010) 426 87 32

De Havenloods | 1987 | | pagina 21