Leden stellen eerst prioriteitenlijst op Toestandjes' voor de jeugd Scholen voorzien van alarm DE HAVENLOODS r VOORDEEL flKTIE Seniorendag bibliotheek Noord Vereniging van Huisvrouwen niet antiek Installatie adviescommissie vrouwenemancipatie Vogeltentoonstelling Vergadering Ouders schenken vleugel Kaartenactie Amnesty Brug wordt gerepareerd Alle gemeentelijke schoolgebouwen bezoek. Goed én... Gopdkoop BAS VAN DERHEYDEN SCHIEDAM „Wij zijn geen voorportaal van de burger richting gemeente, of andersom, maar een on afhankelijke organisatie. Wel zijn we bereid om aan, voor vrouwen belangrijke zaken, mee te werken" Al dus stelde Marjo Stijns, voorzitter van de zojuist geïnstalleerde adviescom missie vrouwenemancipa tie, woensdag 4 november in haar toespraak. Met de installatie van de ad viescommissie is, zo menen de leden, een belangrijke en spannende stap gezet op de weg naar gelijkwaardige be handeling van man en vrouw. Alle goede voornemens ten spijt is daarvan namelijk, op tal van fronten, nog altijd niet veel terechtgekomen. De ge- 9 Marjo Stijns: „...geen voorpor taal van de burger richting ge meente". meente subsidieert weliswaar verscheidene activiteiten die de bewustwording van vrou wen, ten aanzien van haar po sitie een rol in de maatschap pij, bevorderen maar met een echt emancipatiebeleid heeft dat weinig te maken. Daarvan is immers pas sprake zodra bij alle besluitvormin gen, zonder dat daarop moet w-orden aangedrongen, reke ning met de mening en de wensen van vrouwen gehou den wordt. Wethouder Haf kamp, die de commissie in stalleerde, formuleerde dit met de woorden: „Als dit alles vanzelfsprekend is, dan is het doel bereikt". Taken Voornaamste taak van de 9 De leden van de adviescommissie vrouwenemancipatie emancipatiecommissie is aan te geven waar en wat er zoal zou moeten veranderen en deze veranderingen, in sa menwerking met betreffende ambtenaren, te realiseren. Dit SCHIEDAM De Schiedam- se afdeling van de Nederland se Bond van Vogelliefhebbers houdt komend weekeind een tentoonstelling in gebouw 'De Rank' aan de Schiedamseweg 122. De tentoonstelling in 'De Rank' wordt voorafgegaan door een «grote onderlinge wedstrijd. Hiervoor zijn bijna zeshonderd vogels (waaron der: kanaries, parkieten, duif jes, kwartels en verscheidene soorten tropische vogels) in geschreven. Al deze gevederde deelnemers worden donder dag 12 november door keur meesters van de Bond beke ken, waarna de kampioenen worden aangewezen. Vrijdag 13 (van 10.00 tot 22.00) en zaterdag 14 novem ber (van 10.00 tot 16.00 uur) kunnen de vogels door het pu bliek bewonderd worden. De toegang tot de tentoonstelling 'De Rank' is gratis. De reeds veertig jaar bestaan de Schiedamse afdeling van de Nederlandse Bond van Vo gelliefhebbers telt ruim hon derd leden. Deze komen één maal per maand bijeen voor het uitwisselen van informatie en andere activiteiten (zoals het bekijken van een diaserie) waarin vogels de hoofdrol spelen. Mensen die meer over het lidmaatschap van de bond willennveten kunnen hierover nadere inlichtingen krijgen tijdens de tentoonstelling. Te vens is het mogelijk daarvoor te bellen naar de familie Bart, telefoon 4269652. 9 Gebouw 'De Rank' is komend weekeind gevuld met vogels. Grote Opheffingsuitverkoop Muziekhandel B. Hakkert zie adv. achterpagina. SCHIEDAM De mime- en muziektheatergroep 'Samba Salad' speelt morgen (woens dag 11 november) de jeugd voorstelling 'Toestandjes' in de Roo Roosenzaal van het Passage theater. 'Toestandjes' is een, door Rita Iny en Herman Link, gespeeld stripverhaal. Rita en Herman verdwalen in dit verhaal in een muzikale doolhof. Op zoek naar de uitgang ontmoe ten ze vreemde figuren als Schreeuwlelijk en Fluisteraar. Maar ook die kunnen hun niet helpen. Ruziënd over de vraag wiens schuld het is dat ze ver dwaald zijn, raken ze op een zeker moment zelfs elkaar kwijt. Als Herman Rita terug vindt blijkt ze gevangen te zit ten in een glazen koepel die uitsluitend te breken is met een bepaalde noot. Maar wel ke? Het jeugdprogramma begint om 14.00 uur. De toegangs-» kaartjes kosten f3,75. Reser veren is mogelijk tussen 12.00 en 16.00 uur, via telefoon nummer 4269563. SCHIEDAM Op de scho lengemeenschap Schraven- lant wordt 12 november de jaarlijkse Ouderraadvergade- ring gehouden. Behalve de huishoudelijke onderwerpen komt ook het thema 'vakken pakketkeuze en bedrijfsleven' aan bod. Een beroepsvoorlichter van de Shell en een beroepsconsulen- te van het Arbeidsbureau ad viseren de aanwezigen. Hier na beantwoordt een forum vragen vanuit de zaal. De avond is niet alleen be doeld voor de ouders en ver zorgers, maar ook voor de leerlingen van klas 3 t/m 6 Havo en Atheneum. De vergadering wordt gehou den in de kantine van de school. Aanvang is 19.30 uur. SCHIEDAM De Schiedam se afdeling van de Nederland se Vereniging van Huisvrou wen viert vandaag (dinsdag 10 november) het zeventigjarig jubileum. De feestelijkheden zijn begonnen met een recep tie. Aansluitend verzorden de diverse activitcitengroepen demonstraties. De jubileum viering wordt afgesloten met een gezamenlijke maaltijd. De landelijke organisaties van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen bestaat reeds 75 jaar. Mede doordat de doelstellingen in de loop ter tijden regelmatig werden aangepast is het geenszins een 'antieke' vereniging gewor den. Dit blijkt eveneens uit het thema van het jubileum jaar: 'De vrouw in het jaar 2012'. Aan de hand van dat thema schenken de leden van de ver eniging aandacht aan de toe komst van de wereld. Om deze voor onze kinderen en klein kinderen leefbaar te houden moet immers hard gewerkt worden aan onder meer, een gezond milieu. Behalve met dergelijke actue le zaken houdt de vereniging zich ook bezig met tal van ontspannende activiteiten. Zo zijn er groepjes vrouwen die gezamelijk sporten, toneel spelen, zingen, cursussen vol- Vrouwen die meer over de vereniging willen weten, of wellicht lid van de Schiedam se afdeling willen worden, kunnen bellen naar het secre tariaat. Dit is bereikbaar via telefoonnummer 473 72 02. 9 De Vereniging van Huisvrouwen telt talloze activiteitengroepen, onder een toneelclub gen, musea bezoeken, enzo voorts. Tevens kunnen leden die hierin geinteresseerd zijn zich gaan vediepen in de con sumentenvoorlichting want ook op dat gebied staat de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen haar mannetje. 9 Rita en Herman raken ook buiten het theater in allerlei toes tandies verzeild. SCHIEDAM Alle gemeen telijke schoolgebouwen zijn, 'i enige weken tijd, voorzien -an een electronische in braakbeveiliging. Deze zorgt ervoor dat ongewenst bezoek direct gemeld wordt aan de politie. Het besluit van de gemeente raad om tot de beveiliging van de scholen over te gaan da teert van de afgelopen maand september. De installaties zijn aangebracht door het in Schiedam gevestigde bedrijf Gom b.v. De electronische in braakbeveiligingen zijn aan gesloten op een alarmcentrale, die, zodra er iets vreemds ge meld wordt, de politie waar schuwt. zijn beveiligd tegen ongewenst WATERWEG/NOORD jarenlang actie voeren om het nodige geld bijeen te brengen is de oudercommissie van de Streekmuziekschool 'Nieuwe Waterweg Noord' er in ge slaagd een vleugel te kopen. Het felbegeerde instrument zal vrijdag 13 november, tij dens de jaarvergadering, sym bolisch worden overhandigd aan directeur Hans Mulder. De muziekschool kampt, evenals vele anderen, jaarlijks met een groot tekort aan fi nanciële middelen. Als gevolg hiervan kunnen bepaalde wensen niet vervuld worden. Eén van deze wensen was het aanschaffen van een vleugel. De oudercommissie, die hier van op de hoogte was, besloot tot actie over te gaan en orga niseerde beurzen, loterijen en verkopingen om het benodig de geld bijeen te brengen. Het resultaat is dat er nu een schitterende vleugel in de mu ziekschool te Vlaardingen staat. betekent overigens niet dat'al- les wat de commissie wil ge beurt, want diens taak blijft beperkt tot het gevraagd dan wel ongevraagd geven van ad viezen. Aangezien de vrouwen daar bij wel beslagen ten ijs willen komen is bij het samenstellen van de commissie terdege re kening gehouden met de des kundigheid van de gegadigde leden. Dit leidde tot de installatie van de volgende twaalf vrou wen. W. Evers (Stichting Schiedamse Vrouwenemanci patie Organisatie), mevr. Bro kerhof (Schiedamse Vrouwen raad), F. Niyassi (werkgroep buitenlandse vrouwen, N. Samkalden (economische aangelegenheden), B. Onder- waater (kunst, cultuur, recre atie), A. Westenberg (politie, justitie), A. Hazenberg (ar beid), A. v.d. Berg (volksge zondheid), E. v. Collenburg (ruimtelijke ordening), M. Looyen (maatschappelijke dienstverlening), mevrouw Hermans (onderwijs en vor ming) en voorzitter M. Stijns. Indien nodig kunnen zij zich nog beroepen op incidentele hulp vanuit de achterban. De eerste vergadering van de adviescommissie vrouwene mancipatie zal plaatsvinden op maandag 30 november. Men gaat zich dan eerst toe leggen -op het samenstellen van een prioriteitenlijst en een te volgen werkwijze uitstippe len. SCHIEDAM Amnesty In ternational voert dit najaar actie voor langdurig gevange nen. Eén van de gewetensgevange nen waar actie voor gevoerd wordt is Napoleon Ortigoza. DEze 55-jarige legerkapitein zit al meer dan 24 jaar in een gevangenis te Paraquay. Zijn gezondheid is slecht en hij krijgt geen medische hulp. Behalve Ortigoaa zitten in verscheidene andere landen mensen, vanwege hun politie ke of godsdienstige overtui ging, langdurig in een cel. Door het sturen van kaarten tracht de mensenrechten or ganisatie deze gevangenen vrij te krijgen. Een ieder die Amnesty daarbij wil helpen kan zaterdag 14 november terecht aan de stand op de Hoogstraat. Daar liggen dan voorbedrukte kaarten gereed. ED1TIE 9' DINSDAG 10 NOVEMBER' 1987, 36e JAARGANG, Nr. 46 Uit' Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM Aan de Sport- parkbrug (nabij sporthal Mar griet) over de Poldervaart worden met ingang van mor gen reparatiewerkzaamheden uitgevoerd. De reparatie omvat het aan brengen van een coating tegen de onderzijde van de brug. Voor dat dit kan gebeuren dient het te behandelen op pervlak eerst met een hoge drukspuit te worden gerei nigd. Het autoverkeer zal geen hin der van de werkzaamheden ondervinden. Om te voorko men dat de fietsers worden natgespoten zullen de over de brug voerende fietspaden om de beurten worden afgesloten. Men verwacht dat het karwei tot circa 14 december zal du- Rietzeilers stellen nieuwe Prins voor. Mimegroep Oceaan speelt 'An thology'. Estafette zwem men voor scholie ren: geslaagd initia tief. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Demonstraties, videofilms en informatiemarkt SCHIEDAM In de open bare bibliotheek aan het Bachplein in Schiedam- Noord wordt vrijdag 13 no vember een Seniorendag ge houden. Doel van deze dag is ouderen te informeren over allerlei zaken die voor hen van belang kunnen zijn. Ook andere geïnteresseerden, zo~- als familieleden en verzor gers, zijn van harte welkom. Aan de, door de openbare bibliotheek en het diensten centrum 'De Woudhoek' ge organiseerde Seniorendag werken tal van organisaties en bedrijven mee. Deze ver schaffen belangstellenden met behulp van videobeel den en foldermateriaal in formatie over: aangepast wonen en op vakantie gaan, veiligheid in huis, de ge zondheid, vrijetijdsbeste ding, beschikbare hulpmid delen voor slechtzienden, enzovoorts. Tevens worden er regelma tig demonstraties van acti viteiten voor ouderen gege ven (bloemschikken van 11.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 14.30 uur en volksdansen van 11.00 tot 12.00 uur), ver zorgt Modehuis Sinke een modeshow (deze duurt van 14.30 tot 15.30 uur) en kén men luisteren naar het ouderen zangkoor 'Oase' (van 14.00 tot 14.30 uur). De Seniorendag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De bi bliotheek is toegankelijk voor gehandicapten. Het openbaar vervoer (tram en bus) stopt er bijna voor de deur. Voor ouderen die de dag wil len bezoeken maar niet zelf in staat zijn naar De Blauwe Brug te komen, kan vervoer geregeld worden. Wie van deze mogelijkheid gebruik wil maken dient vóór 12 no vember te bellen naar me vrouw Meuwese, in het dien stencentrum 'De Woud- hoek', telefoon 4709555. 9 Ook wordt aandacht geschonken aan de bestaande hulpmiddelen voor, onder andere slechtziende ouderen. W ue bieb aan het Bachplein wordt wederom 'aangekleed' voor de Seniorendag.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1