Subsidie-regelingen monumenten Schiedam Ondernemingsraad positief over plannen Lever-directie MjJUMd Kennismaken met sauna Bijeenkomst prothesegebruikers Jjaarimpor Tip on in' bij de Filmclub Schiedam huldigt kampioenen Schiedams Nieuwsblad Restauratie-adviseur beantwoordt vragen Jeugdfilm en poppenspel Vergaderen 'Gedwongen ontslagen trachten te vermijden' DE HAVENLOODS- DINSDAG 17 NOVEMBER 1987 47-493 SCHIEDAM De werkgroep Beenprothcsegcbruikers Zuid-Holland houdt zaterdag 21 november een bijeenkomst in het dienstencentrum 'De Woudhoek' aan het Heyer- mansplein 35 te Schiedam. Tijdens de contactochtend staan informatieve lezingen op het programma over: been prothesen (door de orthope dist K. Noppe), een nieuwe methode voor het opmeten van stompkokers (hierover vertelt de orthopedist W.A. Hornman), verzekeringen en ziekenfondsen (F. Lam) en de contacten met het GAK en de GMD (J. Post, districtsarts GMD Vlaardingen). Aanslui tend is er gelegenheid om vra gen te stellen en voor discus sie. De bijeenkomst duurt van 10.00 tot circa 12.00 uur. Iedereen die belang in het on derwerp stelt is welkom. SCHIEDAM Kinderen vanaf vijf jaar kunnen mor gen, woensdag 18 november, in theater De Teerstoof gaan kijken naar een film van 'Do nald Duck'. De voorstelling van de Disney-productie be gint om 14.00 uur. De toe gangskaartjes kosten f 7,50. Zaterdagmiddag om twee uur speelt Kees van Loenen het poppenspel 'Flor vertelt: de toverbloem Romanial' in De Teerstoof. In dit programma maken de toeschouwertjes kennis met Flor die met een zieke reisgenoot in een tentje in de bergen zit. De vriend wordt maar niet beter... De kaartjes voor het poppen theater kosten f 3,75. Ze kun nen besteld worden via tele- foonummer 4269455 (van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 en op zaterdag tussen 12.00 en 14.00 uur). De Teerstoof is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. NINA RICCI L'Air du Temps eau de parfum 10 ml. nu f.19,95 Vlaardingen, Hoogstraat 159, tele.oon (010) 434 31 81 Schiedam, Lange Kerkstraat 17, telefoon (010 426 82 89 De leden van 'Tip on in'. SCHIEDAM— De Stichting Filmclub Schiedam, in ge bouw 'De Teerstoof' aan de Nieuwstraat 12, heeft zater dag 21 november een optreden van 'Tip on in' op het pro gramma staan. De formatie 'Tip on in "bestaat uit: Rini van Willigen (gitaar- /zang), Willem van Dulleman (gitaar), Ben Lanser (drums) en een gastbassist. De band was onder meer te beluisteren in het voorprogramma van Katie Webster op het North Sea Jazz festival en treedt re gelmatig op in het buitenland. De live-muziek van 'Tip on in' begint om 22.30 uur. De toe gang tot de Filmclub bedraagt f5,-. STOOKWIJZER 1. Vorig jaarverbruik 2. Streefverbruik van 26/10 t/m 2/11 3. Streefverbruik vorige week 4. Totaal streefverbruik tot nu toe Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00-17.00, dinsdag t/m donderdag 08.30-17.00, vrijdag 08.30-16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico v.d. Marei. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: R Koppenhagen tel. 010-4.266615. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) Schiedam: S. de Ligt. ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16. Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 SCHIEDAM— Wie mag zich een jaar lang de sport ploeg ploeg van Schiedam noemen. Dat is waarschijn lijk de meest prangende vraag onder de kampioe nen van de stad die vrij dagavond 20 november in het Stadskantoor voor hun prestaties worden gehul digd. Verleden jaar werden de cricketers van Excelsior '20 gekozen tot sportploeg van het jaar: zij namen Excelsior'20 werd verleden jaar de sportploeg van het jaar, maar wie krijgt die titel dit jaar? deze titel over van de handbalsters van UVG die het jaar daarvoor waren uitverkoren. De benoeming tot sportploeg van het jaar gebeurt op voordra,cht van de plaatselijke pérs. De kampioenen die vrijdaga vond in ieder geval hun op wachting maken om in het zonnetje te worden gezet zijn: de heren van schaak vereniging Groenoord, het herenviertal van Bridge club Schiedam15 9 dat naar de tweede divisie promo veerde, dames A van Arma, heren 1 van Excelsior (tur nen), het eerste gemengde team van badmintonclub TSF, de tennissers van Wil ton Feijenoord en TSF, de Korenbeurs, de damesvoet ballers van Demos en HBSS en de herenvoetbal lers van GSS en SFC, als mede de cricketers van Hermes DVS, de softbal- sters van Schiedam en de handbaldames van DWS. Anita Scheffers (Atma), Willem Noorduin (Ooie vaars) Yussuf Yilmaz, Je roen Aarts (Spaland Rui ters) en Rons Heusdens (damclub Schiedam) zijn de individuele kampioenen die ook vrijdag in het voet licht treden. SCHIEDAM - Eigenaren van panden die voorkomen op de Rijksmonumenten lijst krijgen binnenkort de brochure 'Subsidie Rege lingen Monumenten Schie dam' toegezonden. Doel van deze, door de dienst gemeentewerken samenge stelde gids is het geven van duidelijke informatie over de bestaande regeling én de wijze waarop men voor het verkrijgen van een sub sidie te werk moet gaan. In de gemeente Schiedam staan 160 rijksmonumenten en ruim 200 zogenaamde beeldbepalende panden. Aan veel van deze historische bouwwerken dienen de ko mende jaren restauratie- dan wel woningverbeteringswerk zaamheden te worden uitge voerd. Delen van de hieruit voortvloeiende kosten komen in aanmerking voor subsidie, dikwijls is het zelfs mogelijk van meerdere subsidie-rege lingen gebruik te maken. Be halve het rijk (de Ministeries van WVC en VROM) is name lijk ook de gemeente en in ver scheidene gevallent evens de provincie bereid een deel van de restauratie- of woningver- beteringskosten te vergoeden. Daarnaast is er een Nationaal Restauratie Fonds in het leven geroepen dat de mogelijkheid biedt subsidies voor te finan cieren en kunnen speciale, voordelige leningen verstrekt worden om het resterende deel van de kosten te dekken. Aangezien uit ervaring is ge bleken dat veel eigenaren van historische of beeldbepalende panden weinig of niets van al deze regelingen afweten heeft de dienst gemeentewerken de gids 'Subsidie Regelingen Mo numenten Schiedam' samen gesteld. Tevens is een op dit terrein deskundige medewer ker van bouw- en woningtoe zicht, de heer P. van Velzen, tot restauratie-adviseur be noemd. Monumentenhouders die een pand met subsidie wil len gaan opknappen en niet precies weten wat ze daarvoor moeten doen en laten kunnen zich voor nadere informatie tot deze contactprsoon wen den. De heer Van Velzen is hiertoe alle werkdagen, van 9.00 tot 10.00 uur bereikbaar via telefoonnummer 426.05.00 (Stadskantoor) toestel 388. Wie geen monumenten-eige naar is, maar wel belang stelt in de brochure kan deze afha len bij de hoofdafdeling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, op de achtste verdieping van het stadskantoor aan de Em- mastraat 1. SCHIEDAM In de kantine in het Hargapark vindt maan dagavond 23 november de jaarlijkse ledenvergadering van voetbalvereniging SW plaats. Vanaf 20.00 uur kun nen leden van de club meepra- tén over de agendapunten die hen aan het hart gaan. Op diverse plaatsen in de stad treft men rijksmonumenten en beeldbepalende panden aan. SCHIEDAM Zwembad Zuid aan de Westfrankeland- sedijk 3 heeft een vernieuwde sauna. Teneinde belangstel lenden in staat te stellen hier mee nader kennis te maken wordt zaterdag 21 november een introductiedag gehouden. Bezoekers betalen voor een complete sauna dan slechts f 2,50 per persoon. In de vernieuwde sauna van bad Zuid treft men naast een cabine voor een droge sauna ook een volledig geautomati seerd, vochtig, Turks Bad aan. Tevens is bij het dompelbad een koudwaterslang aange bracht en zijn de toilet en douche opnieuw betegeld. Tijdens de introductiedag die nen bezoekers van de sauna, als gebruikelijk, zelf zeep, shampoo en twee badhand doeken mee te brengen. Wie tussendoor een duik in het zwembad wil nemen (dat is bij de prijs inbegrepen) dient ook voor zwemkleding te zorgen. Verder is het toegestaan in de rustruimte een badjas en badslippers te dragen. Een saunabezoek begint met het nemen van een warme douche. Hierna gaat men via het warme voetenbad naar de droge sauna of het vochtige Turks Bad. Vervolgens wordt het lichaam afgekoeld (met de koudwaterslang, onder een koude douche of in het dom pelbad) en weer op tempera tuur gebracht (door een warm voetenbad). Tot slot kan men plaatsnemen in de rustruimte of een duik nemen in het zwembad). Tijdens de kennismakingsdag kan deze route, in twee uur tijd, tweemaal worden afge legd. Mevrouw Keyzer, het hoofd van zwembad Zuid, is aanwezig voor de nodige be geleiding. briek voor de produktie van de machinevaatwasmiddelen, vloeibare zeep en waspoeders. De totale produktiecapaciteit wordt hierdoor vergroot en ef ficiënter benut. De komende vier jaar zal in totaal voor 75 miljoen gulden worden geïn vesteerd in de drie nieuwe technologiën. Binnen die pe riode moet ook het aantal ar beidsplaatsen zijn terugge bracht tot 320. Puin Volgens Ranshuijsen moet die avloeiing worden gerealiseerd door werknemers die met de vut gaan en door herplaatsin gen. 'Op dit moment kunnen we er nog weinig over zeggen. We vermoeden dat de puin pas komt als we twee jaar verder zijn. We hopen dat als we stoppen met de produktie van schuurpoeders dat er niet veel mensen op straat komen te staan. We weten in grote lijnen wat de directie wil. Maar de de tails moeten nog worden be sproken. We hebben de eerste gesprekken gehad en die zijn goed verlopen. Maar we moe ten ook niet ,blind zijn voor wat er gebeurt. De concurrent zit ook niet stil. Die werkt goedkoper als wij, dus we zul len ook goedkoper moeten Ranshuijsen: „Ik ben er van overtuigd dat de directie er alles aan zal doen om ontslagen te voor komen. werken. We moeten daarbij proberen zo weinig mogelijk builen te vallen. Ik ben er van overtuigd dat de directie er alles aan zal doen om ontsla gen te voorkomen. Maar die ene garantie dat het niet ge beurt krijgen we niet. In die vier jaar kunnen zich nog al lerlei ontwikkelingen voor doen', aldus de onderne mingsraad-voorzitter. Vakbonden Behalve de ondernemingsraad zijn ook de vakbonden te spreken over de vernieuwin gen binnen Lever. Het rapport over de nieuwe strategie van het concern vermeldt dat in dien werknemers niet her plaats kunnen worden binnen het bedrijf zal voor de begelei ding gebruik kunnen worden gemaakt van een in verande ring van werkkring gespecia liseerd bureau. De directie zal bovendien initiatieven onder steunen van werknemers die overwegen een iegen bedrijf op te richten. De tijden waarop men zater dag terecht kan zijn: van 10.00'tot 12.00 uur (alleen voor dames) en van 12.00 tot 14.00 en van 14.00 tot 16.00 uur (gemengd). Belangstellen den wordt aangeraden vooraf een kaartje te kopen. Men kan hiertoe terecht aan de kassa van bad Zuid, telefoon 4261682. Een kijkje in de vernieuwde sauna. over de reorganisatie plannen van de directie. De multinational is van plan de positie van Lever (on derdeel van Unilever) op de markt te gaan verster ken. Hierdoor zullen onge veer 180 van de 500 ar beidsplaatsen verloren gaan. Getracht wordt gedwon gen ontslagen te vermij den. 'Als er iemand tussen wal en schip raakt, is de operatie niet geslaagd', stelt de directie op voor hand vast. De ondernemingsraad kreeg vorige week woensdag de ad viesaanvraag over de nieuwe strategie voorgelegd. 'We zijn aardig te spreken over de plannen. Maar als we met de voorstellen instemmen, gaan we alleen akkoord met de ideeën', zegt de heer J.F.H. Ranshuijsen, voorzitter van de ondernemingsraad. Bij Lever in Vlaardingen, onderdeel van het Unilever-concern moeten 180 van de 500 arbeidsplaatsen verdwijnen. Vast staat dat de produktie van schuurpoeders (vim) en toiletverfrissers volgend jaar wordt stopgezet. Er komt een nieuwe fabriek voor de pro duktie van machinevaatwas middelen, vloeibare zeep, en waspoeders. Daarvoor in de plaats komt een nieuwe fa- VLAARDINGEN - De on- lever Vlaardingen staat dernemingsraad van Uni- niet onwelwillend tegen-

De Havenloods | 1987 | | pagina 3