Excelsior troeft SFC af Resultaten Rijnmond blijven uit DWS-defensie is UVG teveel Informatie over triathlon Handbalsters verspelen punten Geslaagde open dag Juventus Schaken in zaal Irene Spirit met lege handen Juventus verliest Schiedams Nieuwsblad S^fTYTE? ;f»JGELSI DAKBEOg chiegaei^I SZC op juiste spoor Fietsen door Delfland Sportnieuws Leuke derby op Thurlede DE HAVENLOODSJJ DINSDAG 17 NOVEMBER 1987 47-495 SCHIEDAM De volleybal lers van Rijnmond zijn er ook dit weekeinde niet in geslaagd te winnen. Slechts één set slo ten de Schiedamse sporters in hun voordeel af en dat was tegen Vrevok niet voldoende. Rijnmond verloor met 3-1. Winst was er wel voor de Rijn- mond-dames, want zij lieten Keijzer kansloos met 1-3. Het optimisme dat coach Tom Berwers verleden week nog kenmerkte, had na de neder laag tegen Vrevok plaats ge maakt voor cynisme. Waar Rijnmond zich verleden jaar (toen onder de naam VCS) nog knap herstelde van een slechte seizoenstart, lijkt eenzelfde opmars van de volleyballers op dit moment wel héél ver weg. Tegen Vrevok bleek dat de ploeg nog altijd geen domi nante spelverdeler in huis heeft. „We hebben wel kansen om een set rustig uit te spelen, maar juist op die momenten gebeuren er nu de meest vreemde dingen", aldus Ber wers die verder stelt. „Dat mensen een fout maken is niet erg; het is wel een slechte zaak wanneer spelers zich niet aan afspraken hou den. Aan de uitvoering kan het een en ander schorten. Verkeerde beslissingen nemen vind ik dom". Schouders Nu de aansprekende resulta ten eigenlijk het hele seizoen al uit blijven, wordt de druk op de schouders van de jonge Rijnmondploeg elke week groter, en ook dat komt het spel uiteraard niet ten goede. Typerend hiervoor is dat ook tegen Vrevok Rijnmond elke set met een achterstand be- De wedstrijd tegen MTSH was vooralsnog één van de hoogtepunten dit seizoen. Rijnmond won toen met 3-1. gint. In de eerste set kwam Rijnmond pas bij 7-0 in het stuk voor. Dankzij een serie stopfouten trok het team van Berwers de stand weer gelijk en na een gelijkopgaande strijd waren de Schiedammers de meest gelukkige: 15-17. De drie volgende sets kenden eenzelfde verloop, met als eni ge verschil dat Rijnmond het nu in de slotfase liet afweten. De drie laatste sets eindigden in: 16-14, 15-12 en 15-12. Tot slót de verliezende coach: „We gaven Vrevok veel te veel kansen door storende fouten SCHIEDAM— Ook dit jaar wordt het jaarlijkse 'Irenc- Schaaktoernooi' weer gehou den. Zaterdag 21 november kan iedereen die weieens ach ter een schaakbord plaats neemt meedingen naar één of meerdere overwinningen. De deelnemers worden inge deeld naar sterkte, zodat iedereen evenveel kans heeft om één van de prijzen te win nen. Er wordt in zaal Irene in groepen van zes gespeeld over vijf wedstrijdronden, en voor de jeugd is er een aparte- groep. Het toernooi begint om 9.45 uur. Huisschakers en jeugd- schakers kunnen zich op za terdag 21 november tot 9.30 uur opgeven aan de zaal. Clubschakers kunnen zich aanmelden bij Th. van Zessen (4358408). Deelnamen kost f 10.-. Het adres van zaal Ire ne is Nieuwe Haven 155. Or ganisatie is in handen van schaakvereniging HPZ/Schie- dam. SCHIEDAM Na een gelijk opgaande eerste helft reken den de handballers van DWS in het tweede half uur defini tief af met concurent én stad genoot UVG. Direct na rust sloeg de ploeg van Peter van Haasteren de beslissende bres van zeven doelpunten die UVG niet meer kon dichten. DWS won met 15-23. Het eerste half uur hielden de twee teams elkaar goed in evenwicht. Tot 6-6 deed UVG niets voor DWS onder, of het moet op het gebied van vecht lust zijn geweest. De ploeg van trainer René Bos straalde een soort gelatenheid uit, ter wijl het DWS van trainer Van Haasteren duidelijk het zoge naamde heilige vuur had. En hoewel de thuisclub vlak voor de pauze op voorsprong kwam met 8-7 was de defensie niet solide genoeg, ondanks uitstekend keeperswerk van Eik Troost, om de voordelige marge tot de rust vast te hou den. DWS had aan het einde van de eerste helft de bordjes verhangen: 8-10. Beslissend Direct na de hervatting sloeg het team van Van Haasteren zijn slag. UVG zag in deze be langrijke fase een strafworp worden gestopt door DWS- goalie Bert Velsink; UVG had het trouwens helemaal erg moeilijk van de thuisploeg werd ver buiten de negen me ter gehouden. Omdat DWS aanvallend wel een vuist kon maken tegen de UVG-verdediging die hen wat meer ruimte bood, liep de ploeg uit naar 8-15. Eduard de Rooij en Luuk Boer deden of fensief van zich spreken ter wijl op de rechterkant Ronald van Wieringen een goede wed strijd speelde. Het meeste gevaar in de UVG- aanval kwam zondagmiddag van topscorer Berry Rens; hij maakte vijf doelpunten. Om dat de overige UVG'ers zich niet echt los konden maken uit de greep van de DWS-de fensie ging de winst in deze derby naar DWS. in ons eigen spel. Op de beslis sende momenten ging boven dien eigenlijk alles mis: net- feouten en netservices". Om te voorkomen dat Rijn mond-1 in navolging van Rijnmond-2 ook degradatie volleybal gaat spelen, is de wedstrijd van volgende week van groot belang voor de Rijn mond-selectie. Tegen hekke- sluiter Havoc dient er gêwon- nen te worden, aLis het alleen maar voor het zelfvertrouwen. Rijnmond-dames De Rijnmond-dames staan nog altijd op een tweede plaats en tegen het 'onder de middenmoot spelende Keijzer' probeerde coach Jaap Spijk verschillende nieuwe dingen uit. Rijnmond speelde zonder Carin de Leede; zij werd ver vangen door Myrjan Marij- nessen. Aanvallend draaide het niet naar behoren, ook al omdat de 1-5-aanval niet naar behoren werd uitgevoerd; de passing was slecht verzorgd en op de rechts-voorplaats werd Desiré Lichtenberg maar zelden aan gespeeld. Overtuigend won Rijnmond de sets dan ook niet: 12-15, 14-16, 15-12 en 12-15. Het meest aansprekende resultaat werd in de vierde set behaald toen de Schiedamse ploeg een 12-3 achterstand omboog in 12-15 setwinst. 9 De triathlongroep aan het oefenen voor het onderdeel hardlopen. SCHIEDAM In het pand aan Lange Haven 129 vindt morgenavond een informa tieve bijeenkomst plaats. Organisatie van deze bij eenkomst is in handen van de sinds kort in het leven geroepen triathlongroep van de Watervrienden. Als gastsprekers komen de heren Walenkamp en Vreeswijk, beiden experts op het gebied van de tri athlon. Verantwoorde voorbereiding op dit zware sportevenement is noodza kelijk, en dat is één van de redenen waarom de trai ningsgroep van de Water vrienden zich nu al voorbe reidt op de eerstvolgende Scheidamse triathlon. Op donderdagavond wordt het looponderdeel geoe fend, terwijl er op zater dag- en zondagochtend aandacht voor het zwem men is. Informatie is te krijgen bij Wim ten Hove (tel. 4730768) en de infor matie-avond begint mor genavond om 20.00 uur. SCHIEDAM Voor de derde keer op rij slaagden de hoc keyers van Asvion er niet in om in de tweede helft een voorsprong vast te houden. Dit keer gaf het elftal van trainer Huub van Riggelen te gen Alliance de voordelige 3-2 marge weg, waardoor het op een puntendeling uitdraaide. Ook de heren van Spirit ken den weinig geluk. De ploeg van trainer Carol Smits speel de een sterke wedstrijd maar bleef wel met lege handen achter; het werd 2-1 voor Wa rande. Asvion liet na rust (2-2) goede mogelijkheden om de 3-2 voorsprong te vergroten, on benut. Break-outs eindigden vroegtijdig door solistisch werk van Peter-Paul van Bek- kum. De Schiedammers keken in deze wedstrijd al snel tegen een 0-1 achterstand aan. In de tiende minuut trok Mark Lo- mans de stand gelijk na een door Ronald Jacobs afgescho ven strafcorner. Daco Bokx bracht Asvion na een kwartier spelen aan de leiding na mooi aangeven van Cees Leys. Verkeerd uitverdedigen (sticks in de cirkel) leverde Alliance op slag van rust een strafbal op, die onhoudbaar Was voor Marco Verbeet. Na rust mondde het Asvion-over- wicht uit in 3-2. Frenk Hor- tensius sloeg de bal na een combinatie in de cirkel in het doel. Fouten in verdediging en aan val zorgden ervoor dat Allian ce weer langzij kon komen. Zelfs kwam Asvion in de laat ste minuut nog goed weg, toen een schot op de doelpaal terug het veld in ketste. Een dubieuze strafcorner zet te Spirit zondagmiddag defi nitief op achterstand. On danks het feit dat de ploeg van Carol Smits een sterke wed strijd speelde, bleef Spirit zonder punten achter. Warande stond halverwege al met 1-0 voor, kreeg vervol gens een omstreden strafcor ner mee, waardoor de enige Schiedamse treffer (keihard schot van Rein Hengst van de rand van de cirkel) dus zonder bleef. SCHIEDAMBij de water- polo'ers van SZC verliep het weekeinde dit keer naar wens. Zowel de dames als heren van SZC wonnen hun wedstrijden. De heren versloegen Wiek slag, en de dames rekenden af met ZVC. Tegen Wiekslag speelde SZC SCHIEDAM Voor de hand balsters was dit een kostbaar weekeinde. DWS-dames ver loor kansloos tegen Caesar (15-9) en UVG kwam nog goed weg met een gelijkspel (16-16) tegen SVM. sen. De weinige scoringsgele- genheden die er wel waren, werden bovendien te gehaast benut, en hadden dus weinig effect. Via 3-1 en 8-2 (rust 8-3) maakte de ploeg van Nol Ver hoef het Caesar ook in de tweede helft niet echt moei lijk. Zo hoefde de zwakke Lim- SCHIEDAMDe dames en heren van Juventus slaagden er dit weekeinde niet in hun wedstrijden te winnen. De da mes verloren van Grasshop pers 2 (52-61) en de heren gin gen tegen GOBA 2 ten onder (70-83). Wisselvalligheid en slordig heid bepaalden het spel van de Schiedamse basketbal- sters. Tot de elfde minuut de den de teams niet voor elkaar onder (17-15). Vijf minuten later leek Grasshoppers op ro zen te zitten, want Juventus had het aanvallend laten af weten waardoor de ploeg van Patrick Koopman tegen een 17-31 achterstand aankeek. Halverwege was dat verschil alweer enigszins weggewerkt (26-35). Maar 'nu brak een slechte periode van negen mi nuten de Schiedamse basket- balsters op. In die periode scoorde de thuisploeg slechts twee keer, Grasshoppers liep uit naar 30- 51 en de wedstrijd was beslist, omdat Juventus in de fouten- last zat, maar ook omdat er aanvallend niet goed werd ge speeld werd het verschil niet kleiner meer. Juventus-heren In het op de tweede plaats staande GOBA moest de ploeg van trainer Frans Wentholt zijn meerdere erkennen op technisch en tactisch gebied. Eén keer kwam Juventus op voorsprong in deze wedstrijd (31-27) maar halvewegen stond het weer 39-42. Ook in de tweede helft bepaalde GOBA het spel. Door hard te werken bleef Ju ventus in de race (50-58 en 70- 72). In de slotfase viel het ech ter aanvallend volledig stil door veelvuldig balverlies, waardoor de nederlaag een feit werd. Beide teams delen nu de eerste plaats in de rang schikking. burgse keepster bijna niet in actie te komen; de schoten vanuit de tweede lijn misten teveel de goede richting. „Ver dedigend hebben we teveel steken laten vallen", weet Verhoef die verder stelde dat zijn team er dit keer weinig van bakte. Ingrid Dulfer sleepte in de laatste seconden het gelijkspel voor UVG in de wacht. Ze be kroonde hiermee een goede wedstrijd, want het was haar vijfde doelpunt. Ook Jolande Bisschop scoorde 5x. Geen moment kreeg UVG vat op het spel. Slordigheden <loop- en cirkelfouten en bal verlies) bepaalden het Schie damse spel. Na 7-8 (rust) leek de ploeg van Leon Luyster- brug bij 15-12 de winst te hebben veilig gesteld. Door fouten nam SVM (staat op een twaalfde plaats!) de leiding over met 15-16, waarna Ingrid Dulfer uit een uitbraak de eindstand bepaalde. Positief voor UVG was dat Anita Blanken en Ellie de Bruin hersteld zijn van hun blessures en voor - het eerst even meespeelden. Omdat ook mede-koploper Swift Roer mond verloor, staat UVG nu weer alleen aan kop, met één punt voorsprong op DWS en Swift. de beste wedstrijden tot nu toe. De ploeg speelde onder meer met Willem-Jan Looman (vervanger van Fran ces van Laarschot) op de mid- voor-plaats. Looman deed na drukkelijk van zich spreken want door de vele overtredin gen die er tegen hem werden gemaakt, had SZC regelmatig een man meer in het water. Wiekslag werd niet echt ge vaarlijk daar de ploeg alleen van grote afstand keeper Ard Wildeboer testte. Via 3-1, 5-1 en 6-2 wonnen de Schiedam mers uiteindelijk met 9-4. De doelpunten werden gemaakt door Willem-Jan Loomen, Ri chard Kramer en Erik de Sturler troffen één keer doel. In een weinig opvallende wed strijd maakte SZC het zichzelf nog enigszins moeilijk door slordig met de scoringskansen om te springen. Zo werden er bijvoorbeeld drie penalty's gemist, waarvan twee in de tweede periode. Een groot verschil bleef dus uit, ook al omdat Elize van Vliet als enige echt op scherp bleek te staan. Zij scoorde 4x. Periodestanden: 0-1, 0-1, 1-4 en 1-5. SCHIEDAM— Een info- demo-dag. Dat was de naam van de informatie- annex demonstratiedag die basketbalvereniging Ju ventus zondag hield. Be langstellenden konden zich op de hoogte stellen van de meest uiteenlopende facet ten van het basketbalspel door naar één van de drie video's te kijken of door een training in de sportzaal aan de Fahrenheitstraat te volgen. Naast de spektakulaire on derdelen als een wedstrijd 'driepunters schieten' en de dunckwedstrijd, was er veel belangstelling voor de verrichtingen van de aller kleinste basketballertjes. De zogenaamde mini-bas ketballers van Juventus hadden vriendjes, vrien dinnetjes en broertjes en zusjes meegenomen naar de training die om 12.00 uur begon. En omdat som migen van "deze nieuwko mers met een prijs naar huis gingen heeft deze trai ning waarschijnlijk wel in druk gemaakt. Voordat er een vriend schappelijke wedstrijd tus sen het eerste herenteam van Juventus en dat van Voorne werd gespeeld, stond er ook nog een wed strijd strafworpen nemen op het programma; ieder een die wilde, kon daaraan meedoen, en maakte kans op een leuke prijs. De vriendschappelijke wedstrijd werd overigens gewonnen door Voorne. Ju ventus greep mis met 72- 85. Patrick Evers (een A- junior van Juventus) schreef de dunckwedstrijd op zijn naam. Volgens de deskundigen maakte hij de mooiste en moeilijkste dunck: een achterwaartse. Het was de eerste keer dat een dergelijke open dag bij de basketbalclub werd ge houden, maar door het suc ces ervan lijkt het nu al zeker dat er in mei een ver volg op komt. I Zo klein en dan direct al scoren. SCHIEDAM Fietsen over gebaande en ongebaande we gen door het fraaie gebied van Midden-Delfland. Dat gaan leden van Toerfietsclub Rijn mond aanstaande zondag doen. Deelnemers zijn ge waarschuwd, want volgens de organisatie wordt het wel een tocht voor 'doordouwers'. Iedereen die wil, kan mee doen. De start is zondagoch tend tussen 10.00 en 11.00 uur bij de kantine aan de Olympi- aweg in het Hargapark. In schrijven kan vanaf 9.00 uur. Kosten zijn f 3,50 per fietser. SCHIEDAM— Een leuke wedstrijd waarin het spel snel heen en weer golfde en beide elftallen veel in de aanval waren. Dat is de omschrijving die het beste past bij de derby die dit weekeinde tussen de voet ballers van SFC en Excel- sior'20 werd uitgevochten. De volle winst ging uitein delijk met de bezoekers mee naar huis, dankzij een mooi doelpunt van Excel- sior-verdediger Ton de Leede. Ondanks het aan vallende spel van de beide Thurlede-clubs, bleef het bij dit ene doelpunt: 0-1. Het was de eerste keer dat beide clubs tegen elkaar aan traden sinds de finale van het Schiedams Kampioenschap. Toen troefde SFC Excel- sior'20 nog af door de forma tie van trainer Hans Schinkel met 3-0 het nakijken te geven. Ook toen werd de wedstrijd afgewerkt terwijl de regen ge staag bleef vallen. Maar daar houden alle overeenkomsten op. SFC kwam het best uit de startblokken en het elftal van Martin Schaap kreeg via de doorgaans zo soepel scorende André Oosterwaal verschil lende goede kansen. Excelsior-goalie Jan van Veen voorkwam dat zijn elftal te gen een achterstand aan moest kijken. Ook zijn SFC- collega Jan van Eijsden moest een paar keer in actie komen bij inzetten van Eus Klerks en René Wagenaar. 9 Martin Schaap zag zijn elftal verliezen. Een hard schot van Edwin van Wijk liet Van Eijsden kans loos. De binnenkant van de ♦paal redde SFC van een 0-1 achterstand bij de rust: de bal ketste terug het veld in, in plaats van in het net. Ruststand was dus 0-0. Excel sior startte de tweede helft be ter en uit dit overwicht kwam ook de enige treffer van de wedstrijd voort. Eus Klerks mocht na achttien minuten op rechts een corner nemen; hij bereikte de mee naar voren gekomen vrije verdediger Ton de Leede die met een halve omhaal Jan van Eijsden pas seerde: 0-1. Het elftal van Schinkel legde vervolgens de nadruk op het vasthouden van de nul, maar kreeg ook toen nog enige goe de mogelijkheden in de coun ter. SFC zette een laatste of fensief in op het gladde veld. De thuisploeg scoorde hier ook nog uit, maar scheids rechter P.A. van Veen keurde deze treffer af: Jan Blom schoot weliswaar van twintig meter raak, maar omdat Van Veen nog bezig was om de Ex- celsior-muur op de juiste af stand te zetten telde dit doel punt niet. Opgelucht Voor de winnende trainer was deze overwinning een hele op luchting. „Na de twee doel- 9 SFC delfde het onderspit tegen Excelsior'20. Ton de Leede maakte de winnende treffer voor de bezoekers. puntloze gelijke spelen, waren Er is echt met een ongelofelij- Boekingen waren er voor Eus we er nu op gebrand om een ke inzet gespeeld", aldus Klerks (Excelsior'20) en voor goed resultaat neer te zetten. Schinkel. Rob Oosterwaal van SFC. SCHIEDAM Berichten voor deze sportpagina kunt u sturen naar de sportredactie van het Schiedams Nieuws blad, postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook moge lijk om telefonisch berichten door te geven via telefoon nummer 4352911.

De Havenloods | 1987 | | pagina 5