Aandacht voor de toekomst kenmerkt bedrijvenmiddag m®5 g DE HAVENLOODS r VOORDEELACTIE Zie ginds komt de stoomboot Sinterklaasfeest Expositie 'Geen kunst om Sint te zijn' 'Het meisje van de slijterij' Henny Huisman op Passage-podium 'Schiedam is de ideale plaats' Speelgoed-en kledingbeurs Souden LAPJES zuNTHece/ww. UI Koopavonden Jazzfilm CORRESPONDENT (m/v) Nieuw PvdA-bestuur EDITIE 9, DINSDAG 24 NOVEMBER 1987, 36e JAARGANG, Nr. 48 SchiedamsNieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM precies een week voor zijn verjaardag, dus ruimschoots op tijd, zet Sint Nicolaas voet aan wal in Schiedam. De verwach ting is dat zijn schip, zater dag 28 november, om kwart voor twee af zal meren aan de Lange Haven. Wie nog eerder een glimp van de Goedheiligman op •vil vangen zal een plaatsje langs de 'invaarroute' (Bui tenhaven-Lange Haven) moeten zoeken. Vanaf de tegenover Nog vier nachtjes slapen de Korenbeurs, begeven Sint en zijn Pieten zich als ge woonlijk te voet naar het Stadhuis aan de Grote Markt. Mits de boot geen vertraging heeft zal het ge zelschap daar om twee uur verwelkomd worden door loco-burgemeester Zijde veld. Voorafgaand zal de drumband van OBK de Gro te Markt vullen met toepas selijke muziek. Direct na de officiële ont vangst maakt Sint Nicolaas, in een open rijtuig een ron drit door het centrum. De te volgen route loopt, vanaf de Grote Markt, via de Hoog straat naar de Broersvest. Bij het Hemaplein maakt de stoet, welke voorafgegaan wordt door de band en majo- retteh van 'Gusto', reehtom- keer terug naar het Stad huis. Kinderen die iets voor Sint getekend of gekleurd hebben kunnen daar van half vier tot vijf uur terecht om hun 'kunstwerk' aan de Goedheiligman te overhan digen. Ook dit jaar begeeft Sint zich weer te voet SCHIEDAM Het Passage theater heeft voor zaterdag 5 december een grote Sinter klaasfeestmiddag georgani seerd. Belangrijkste gast van het feest is natuurlijk Sint Nico laas. Deze zal om 13.30 uur in het theater arriveren. Samen met de Goedheiligman en zijn knechten wordt vervolgens de voorstelling 'Schoenpoets' van de clowns Woutje en Gapi bekeken. Na afloop vertonen de Pieten wat stunts en dan.... Het Sinterklaasfeest in het Passage theater duurt van 13.30 tot circa 16.00 uur. De toegangskaartjes kosten f3.75. Reserveringen kunnen uitsluitend telefonisch ge schieden, van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 en op zaterdag van 12.00 tot 14.00, via nummer 426 95 63. Men wordt aange raden zo spoedig mogelijk te bellen want vol is vol. Een van de schilderijen SCHIEDAM In theater 'De Teerstoof' kan men tot en met 2 januari werk bekijken van de veelzijdige kunstenares José Schorer. Na zich enige tijd te hebben bezig gehouden met ballet, ontdekte José Schorer dat te kenen haar toch beter lag. In het begin werkte ze voorna melijk met oost-indische inkt. Later volgde een overstap naar aquarel. Een verdere 'ontdekkingsreis' langs de verscheidene materialen leid de tot het gecombineerde ge bruik van potlood, aquarel, krijt en inkt. Tussen het schilderen door stort de kunstenares zich re gelmatig op andere bezighe den. Zo werkte ze onder meer als decorontwerpster, ver zorgster van de belichting voor pantomimegroepen, illu stratrice van boeken en ont werpster van sieraden. Tevens geeft ze les in tekenen en schilderen. De tentoonstelling in de foyer van 'De Teerstoof', aan de Nieuwstraat 12, is te bezichti gen van één uur vóór de voor stelling tot twee uur daarna. De toegang is gratis. SCHIEDAM— Henny Huis man presenteert vrijdag 27 november een Soundmix- show in het Passage theater. Tijdens deze theaterversie van het gelijknamige televisie programma vindt een selectie plaats van kandidaten die in de toekomst op het scherm gaan verschijnen. De soundmix-kandidaten die in het Passage theater optre den worden beoordeeld door een deskundige jury bestaan de uit: Rein Sluik (tv-produ- cer), Hans van Eijck (compo nist) en Gerard Ridderhof (ar- tiësten-manager). Vanzelf sprekend staan er voor de winnaars van de wedstrijd drie mooie bekers klaar. Naast toekomstige sterren treden er tijdens de show te vens enige finalisten, die reeds op de televisie te zien waren, in het voetlicht. Het duo Chess (dat ieders bewondering oogstte met de imitatie van 'Elaine Page Barbara Dick son') en David Ray (ofwel de Nederlandse 'Tom Jones'). Speciaal voor jonge bezoeker- tjes zal presentator Henny Huisman zijn hit Tk zou best beroemd willen zijn', uit de Mini'Playbackshow, ten geho re brengen. De Soundmix-Playbackshow begint om 20.15 uur. De toe gangskaarten kosten f 17.50. Pashouders (CJP en Pas 65) krijgen f 2.50 korting. Bezoekers die het avondje uit willen completeren met een theaterdiner vooraf, kunnen daarvoor terecht in de Roo Roosenzaal. De kosten voor het diner bedragen f 45.- per persoon. Reserveren, voor de show en desgewenst ook voor het diner, is mogelijk: van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur, via telefoonnummer 4269563. Presentator Henny Huisman omgeven door het showteam: de juryle den Rein Sluik, Hans van Eijck en Gerard Ridderhof, het duo Chess en David Ray. SCHIEDAM Mits Schie dam de kansen goed benut zal het de toekomst met vertrouwen tegemoet kun nen zien. Dit is onder meer te danken aan de centrale ligging van de stad en de nabijheid van twee univer siteiten (de Technische Universiteit te Delft en de Erasmus te Rotterdam) waar voortdurend nieuwe kennis wordt ontwikkeld. Tot deze conclusie leidt de toespraak die Prof. Dr. G.A. van der Knaap don derdag 19 november hield voor het Schiedamse be drijfsleven. De redevoering vond plaats tijdens de jaarlijkse, door de gemeente georganiseerde, be- drijvenmiddag. Deze maal werd de, door honderden ge nodigden bezochte, bijeen komst gehouden in de kantine van de Nederlandse Aardolie Maatschappij bv, wiens kan toren zijp gevestigd in gebouw 'Klaverstede 1' aan de De Brauwweg 80. Een locatie waar gastheer J. Zwagerman bijzonder tevre den mee is. Daarvan getuigde zijn, nog vóór de professor aan het woord was geweest, geda ne uitspraak: „Schiedam ligt exact in het centrum van onze vestigingen in West-Neder- landen van vijftig steden met een sterke positie. Burgemeester Scheeres: „Wij waren daarover dermate ver rast dat we besloten één der schrijvers hier uit te nodigen om ons één en ander uit de doeken te doen". Of'deze opzet echt gelukt is valt overigens te betwijfelen want de toespraak van de pro fessor was zo doorspekt met uitdrukkingen die vraagte kens oproepen dat velen zich herhaaldelijk vertwijfeld ach ter de oren gekrabd zullen hebben. Desondanks kan, afgaande op de aandacht van de aanwezi gen voor de informatiestands, toch gesproken worden van een geslaagde bedrijvenmid dag. De bedrijvenmiddag 1987 trok veel belangstellenden. land en is vpor ons dus de ideale plaats". Dat dit voor verscheidene nog niet in onze stad gevestigde bedrijven geldt, blijkt uit het rapport 'De middelgrote ste den', dat in 1986, door G.A. van der Knaap en P.J. Louter, werd samengesteld op verzoek van de Rijksplanalogische Dienst te Den Haag. Kansbe rekeningen van de onderzoe kers deden Schiedam hierin zelfs op de tweede plaats be- Deelnemers Op de informatiemarkt van de bedrijvenmiddag waren stands te vinden van: de Dienst Centraal Milieube heer Rijnmond, het Depar tement Schiedam van de Maatschappij voor Nijver heid en handel, het Gewes telijk Arbeidsbureau,de B.G.S., de VW-Schiedam, de Brandweer, Politie, Openbare Nutsbedrijven, Bureau Voorlichting, de dienst Gemeentewerken en de afdeling Economische Aangelegenheden van de gemeente Schiedam. A Leer-/werkproject voor meisjes zon der baan A Herman Finkers in 'De Teerstoof' A Sportkampioenen in zonnetje A Zaalseizoen korf ballers gestart met spannende derby A Hockeyers klaar met eerste deel competitie 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— Wijkcentrum 'De Erker', aan de Jan van Avenesstraat, houdt vrijdag 27 november een speelgoed- en kledingbeurs. De aangebo den kleding voor kinderen en volwassenen dient schoon en van goede kwaliteit te zijn. Het speelgoed moet heel en compleet zijn. Mensen die spullen te koop willen aanbieden kunnen bel len naar het winkelcentrum, nummer 4267767 of 4263161. Ze krijgen dan een nummer toegewezen dat, met de ge vraagde prijs, op de goederen moet worden aangebracht. De te verkopen spullen dienen op 27 november, tussen 9.00 en 11.00 uur, bij 'De Erker' te worden afgegeven. De ver koop vindt plaats van 13.30 tot 15.30 uur. Tussen 17.30 en 18.00 uur kan wat niet ver kocht is teruggehaald worden. Tevens wordt dat de op brengst, verminderd met 20 procent organistie-kosten, uitgekeerd. Goed én... Goedkoop SCHIEDAM In verband met de Sint Nicolaas-vie- ring mogen de winkels van maandag 30 november tot en met vrijdag 4 december tot 21.00 uur open zijn. SCHIEDAM In de Roo Roosenzaal van het Passage theater wordt donderdag 29 november een film over het Newport Jazzfestival ge draaid. De film toont beelden van de voorbereidingen, de repetities en de concerten. De voorstel ling vangt aan om 21.00 uur. De toegang bedraagt f 7.50. Op de verkooptentoonstelling is alles te vinden. SCHIEDAM Het Stedelijk Museum, aan de Hoogstraat 112, staat zaterdag 28 novem ber in het teken van de jaar lijkse verkooptentoonstelling 's Is geen kunt om Sint te zijn', Op deze, van 11.00 tot 21.00 uur durende, kunstmarkt wordt allerlei werk van kuns tenaars te koop aangeboden waaronder grafiek, sieraden, keramiek, textiel, lampen, en zovoorts. De toegang tot het Stedelijk is als gewoonlijk gratis. SCHIEDAM De cabaretier Herman Finkers, welke nog onlangs op de televisie te zien was, treedt vrijdag 27 en za terdag 28 november op in theater 'De Teerstoof'. het programma vóór en nó de pauze weer prima verzorgd zal zijn. De voorstellingen in theater 'De Teerstoof', aan de Nieuw straat 12, beginnen op beide dagen om 21.00 uur. De toe gangskaarten kosten f 12.50. Houders van een CJP of Pas- 65 krijgen f 2.50 reductie. Te lefonisch reserveren is moge lijk via nummer 4269455 (van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur en op za terdag van 12.00 tot 14.00 uur). Finkèrs is geen figuur die maatschappij-kritische pro gramma's maakt. Bij hem kun je uitsluitend kolder en droge humor verwachten. De voor stelling waarmee de cabare tier in 'De Teerstoof' op de planken verschijnt, 'Het meis je van de slijterij', is nog gloednieuw. De première was 21 november in 'De Kolk' te Assen. Over de inhoud van het programma willen de makers niet meer kwijt dan: Eén van de weinige dingen die vast staan, is dat er een pauze in het programma zit. Verder za ten er 672 grappen en vond sten in Hermans computer. Het moet dus wel gek lopen, willen er na enig schrapwerk, geen twee overblijven zodat De cabaretier Herman Finkers (foto: Paul Dekker). De redactie van De Havenloods/Het Schiedams Nieuws blad roept sollicitanten op voor de functie van De taak van de nieuwe correspondent zal bestaan uit het verslaan van actuele gebeurtenissen in Schiedam, het bijwonen van persconferenties en gemeenteraadsverga deringen. Voor deze functie is een goed inzicht in politieke en maatschappelijke verhoudingen en ontwikkelingen van groot belang. Voorts dienen kandidaten te beschikken over een goede schrijfvaardigheid, gevoel voor (politiek) nieuws, goede beheersing van de Nederlandse taal en journalistieke ervaring. Tevens moeten zij de bereidheid hebben om in de avond uren te werken. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk in verbinding stellen met de redactie van De Havenloods, Postbus 220, 3130 AE Vlaardingen. Desgewenst kunnen telefonische inlichtingen worden in gewonnen bij de redactie tel. 010-4352911. Grote Opheffingsuitverkoop Muziekhandel B. Hakkert zie adv. achterpagina. SCHIEDAM— De PvdA- Schiedam kiest donderdag 26 november, tijdens een in zaal Irene aan de Nieuwe Haven gehouden Jaarvergadering, een nieuw bestuur. Indien er geen onverwachtse dingen gebeuren zal Peter Stadhouders tot voorzitter be noemd worden. Hij volgt Hans Verlinde op die in september te kennen heeft gegeven het voorzitterschap, om privé-re- denen, aan een ander te willen overdragen. Tevens zal wor den voorgesteld: Mari Dinge- nouts als vice-voorzitter aan te stellen, het secretariaat in handen te geven van Menno Siljée en Edwin Westenberg wederom voor te dragen als penningmeester. Ook de overige plaatsen, voor het algemeen bestuur, worden tijdens de vergadering inge vuld. Evenals de namen van de acht te kiezen Gewestelijk Afgevaardigden. De jaarvergadering begint om 2(1.00 uur. Iedereen, ook niet partij-genoten, is welkom.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1