Leer-/werkproject voor meisjes zonder baan GRIFFIJN zaken- rneuwg laarimport Computeravond in 'De Erker' Toontjes Kerstmarkt Schiedams Nieuwsblad Diverse leuke en interessante activiteiten Nostalgische kalenders Info over urine-verlies Horror bij Filmclub Poppenspel Bieb Oost heropend Vrolijke kunst in 't Koetshuys 'ïv De Millers even terug Sint bezoekt De Woud hoek DE HAVENLOODS DINSDAG 24 NOVEMBER 1987 48-497 SCHIEDAM— "Het be staande No Problem-pro ject is om verschillende re denen gestopt. Daarvoor in de plaats is een nieuw, door de Sociale Dienst gesubsi dieerd, leer-/werkproject gestart. Het zelf kleding maken vormt daarin nog maar een klein onderdeel", aldus vertelt Marieka Gels die sinds 15 augustus be last is met de coördinatie van activiteiten bi/ 'No Problem'. De door 'No Problem' opge zette activiteiten en cursussen zijn bestemd voor uit heel Schiedam afkomstige werklo ze meisjes van 16 tot 23 jaar. Zij dienen geen hogere voor opleiding dan vier jaar Mavo te hebben gehad. De deelname aan de activiteiten is gratis. Ook meisjes die een uitkering krijgen kunnen zich zonder dat dit financiële gevolgen heeft opogeven. Wel dienen zij de Sociale Dienst hiervan op de hoogte te stellen en zullen ze, indien hen passend werk De projectleidster Marieke Gels. wordt aangeboden, de cursus moeten beëindigen. Doel van de No Problem-acti- viteiten is de meisjes de kans te geven aan hun persoonlijke ontwikkeling te werken en zich te oriënteren op de ar beidsmarkt en diverse oplei dingen. Marieke Geld: „Bij de cursus 'Uiterlijke verzorging' leren je leven. Je moet weer ergens op tijd komen". Vakkrachten Inmiddels zijn reeds drie cur sussen gestart. 'Kleding ma ken', sieraden maken' en Ui terlijke verzorging'. Daar naast zijn er plannen voor ac tiviteiten gericht op: etaleren, reclame-tekenen, de verkoop en het werken met computers. Bovendien kunnen buiten landse meisjes, die daar moei te mee hebben, Nederlandse les krijgen. Voor het geven van de cursussen worden vak- krachten ingehuurd. Hoewel deze thans nog geslo- de meisjes bijvoorbeeld niet alleen van alles over make-up, maar worden ze tevens geïn formeerd over de opleiding tot schoonheidsspecialiste. Niet minder belangrijk is dat ze op deze manier contact houden met leeftijdgenoten. Wie hele dagen thuiszit raakt immers snel geïsoleerd. Verder brengt het volgen van een cursus re- Niet alleen op school maar ook in 'De Erker' wordt met computers gewerkt. SCHIEDAM Elke vrijdaga vond van 19.30 tot 22.00 uur wordt er in wijkcentrum 'De Erker', aan de Jan van Ave- nesstraat 32, een open compu teravond gehouden. Gedurende de bijeenkomst worden eventuele problemen besproken en programma's geschreven en uitgewisseld. Daarbij komen alle computer systemen aan bod. Mensen die in het bezit zijn van een Home- of Personal- computer kunnen deze desge wenst meebrengen. De deelname-kosten voor de avond bedragen f 5.- per per soon, per maand. Wie nadere informatie wenst kan bellen naar 'De Erker', telefoon 4267767 of 4263161. VLAARDINGEN— De serie Vlaardingse uitgaven is weer eens uitgebreid. Behalve het Jaarboek, dat donderdag j.l. werd gepresenteerd, is on langs ook een tweetal kalen ders uitgekomen waarin deze stad centraal staat. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00-17.00, dinsdag t/m donderdag 08.30-17.00, vrijdag 08.30-16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico v.d. Marei. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: R. Koppenhagen tel. 010-4.266615. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) Schiedam: S. de Ligt. ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 Twaalf oude foto's belichten het stadsbeeld van rond de eeuwwisseling. Zo treft men beelden aan van de Hoog straat, het laden en lossen aan de Koningin Wilhelminaha- ven, de Waalstraat, de Bin nensingel, de Hoflaan, de ha ven, de Schiedamsedijk en de haven nabij de Schiedamse- weg, maar ook tafereeltjes als kinderen in een bokkewagen en de smidse. Deze 'Oud Vlaardingen Ka lender 1988' kost op vijf cen ten na vijftien gulden. Deze prijs moet ook betaald worden voor de Nederlandse Zeevisserij Kalender. Ditmaal worden geen oude foto's afge drukt, maar heeft tekenaar Wim Groen schepen gepor tretteerd. De stoomlogger VL 114, een thuisstomende VL 70 'Astrid' en de VL 197 'Noord ster' die ligt te steken in af wachting op beter weer, zijn hierin afgebeeld. Deze kalender is mede tot stand gekomen op initiatief van Boekhuis Den Draak, waar beide uitgaven te koop zijn. De Zeevisserij kalender is te vens verkrijgbaar in het Vis serijmuseum aan de Westha- venkaide. Een kijke bij de cursus 'Uiterlijke verzorging'. wordt hard gewerkt aan de tot stand koming van een leuke collectie. Meisjes die meer over de mo gelijkheden die No Problem hen biedt willen weten kun- ten is, is het de bedoeling dat in de toekomst ook de No pro deze zaak aan de Havendijk 174 worden dan alle, tijdens de cursussen gemaakte spul len verkocht. Momenteel nen bellen naar Marieke Gels. Zij is bereikbaar via telefoon nummer 426 08 87 (op maan dag en woensdag van 13.00 tot 16.30 uur en op dinsdag en donderdag van 09.00 tot 16.30 uur). Wim Groen tekende de stoomlogger VL 114 aan de vleet. SCHIEDAM Regeren is vooruitzien. Vermoedelijk ge ïnspireerd door dit gegeven heeft Schiedams bekendste handelaar in tweedehands goederen 'Toontje', zich reeds volledig gestort op de verkoop van kerstartikelen. In Toontjes bedrijfspand aan de Hagastraat 27-29 treft men en kerstmarkt aan die door de handelaar zelf wordt bestem peld als: 'De grootste van Zuid-Holland'. De reusachti ge collectie versierselen, ver lichtingen, stallen wenskaar ten, enzovoorts is onderge bracht in de hal waarin an ders de meubelen te vinden zijn. Toon: „Overal waar in kerstartikelen gehandeld wordt ben ik te vinden. Ik heb op die manier een unieke ver zameling opgekocht, die heel goedkoop de deur uit gaat". Om zijn handel draaiende te houden moet Toon voortduren investeren. „Ik ben ooit be gonnen", zo vertelt hij, „met f 175,-. Alles wat ik verdien wordt weer gelijk in de zaak gestopt. Soms vergeet ik daar bij onszelf. Mijn vrouw zegt dan ook weieens: 'Ruim de boel maar op', maar ik zou niet weten wat ik zonder mijn handel moest beginnen. Het houdt je immers altijd bezig. Zelfs op zondag is er nog wel wat te doen". Dit betekent overigens niet dat het pand aan de Haga straat ook altijd open is. Wie er eens rónd wil kijken kan terecht: van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 (op de koopavond, donderdag, tot 21.00) en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. 0 Bij Toontje treft een uitgebreide collectie kerstartikelen SCHIEDAM In de Wijkpost Ouderenwerk, aan de Oude Maasstraat 22, wordt woens dag 25 november een informa-- tiemiddag gehouden over in continentie ofwel het onge wild verliezen van urine. Circa 500.00 Nederlanders hebben last van incontinentie. Velen durven daar, ondanks de vragen die dit bij hen op roept, niet met anderen over te praten. Tijdens de informatiemiddag in de Wijkpost Ouderenwerk wordt van alles over dit on derwerp verteld. Eerst legt de huisartsengroep 'De Gorzen' uit wat incontinentie precies is. Fysiotherapie Schiedam- Zuid haakt daarop in met een uitleg over de mogelijkheden die fysiotherapie op dit gebied biedt. Vervolgens praat een afgevaardigde van de Vereni ging voor Incontinenten over de wijze waarop men met de schaamte om kan gaan en toont Van Bekkum de be staande hulpmiddelen. Na de pauze kan een video bekeken worden en kan men met persoonlijke vragen bij de sprekers terecht. De informatieve bijeenkomst duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Een kop koffie kost vijftig cent. Ieder een die belang in het onder werp stelt, dus ook familiele den van incontinenten, is van harte welkom. SCHIEDAM De Filclub Schiedam draait vrijdag 27 november de Amerikaanse horrorfilm 'The Fly'. 'The Fly' gaat over een na- tuurkindige die experimen teert met een teleportatiecap- sule. Op zekere dag stapt hij, dronken, in de capsule en stelt deze in werking. Eerst lijkt er niets aan de hand te zijn, maar dan.... De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal, in gebouw 'De Teerstoof' aan de Nieuw- straat 12, is open vanaf 20.30 uur. Donateurs betalen f 4,- entrée. Wie nog geen donateur is betaalt voor de eerst film f 5,- toegang. FENJAL GESCHENKDOOS 95 DENIM GESCHENKDOOS Vlaardingen, Hoogstraat 159, telefoon (010) 434 31 81 Schiedam, Lange Kerkstraat 17, telefoon (010 426 82 89 "CENTRALE VERWARMINGS /a AIRCONDITIONING Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- er luchtbehandelings-induslrie iMERCURIUSSTRAAT 41, VLAARDINGEN. TEL. 010-4342211 SCHIEDAM— Theater 'De Teerstoof' aan de Nieuwstraat 12, biedt het klein publiek za terdag 28 november het pop penspel 'Hebben, hebeen, hebben' van Hanneke Kui pers. De bezoekertjes maken hierin kennis met Basje die zich suf piekert over de vraag hoe hij aan een cadeautje komt. On verwachts krijgt hij hulp. Doordat zijn probleem zo makkelijk werd opgelost wil Basje meer hebben. Hoe dat afloopt moeten jullie zelf maar gaan zien. Het programma begint om 14.00 uur. De kaartjes kosten f 3.75. Ze kunnen besteld wor den via telefoonnummer 4269455 (van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van, 12.00 tot 14.00 uur). SCHIEDAM— Het biblio theekfiliaal aan de Lorent- zlaan 6 in Schiedam-Oost is sinds gisteren, maandag 23 november, weer geopend. Gedurende de periode dat het gesloten was is de vestiging: geverfd en van nieuwe, min-r der gladde, vloerbedekking voorzien. Tevens is de inrich ting gewijzigd hetgeen moet- leiden tot een betere opvangt van oudere en zeer jeugdige bezoekers. SCHIEDAM Galerie 't Koetshuys, aan de Lange Ha ven 78, exposeert tot en met 3 januari schilderijen en objec ten van Marianne Hoogstra ten. Het werk van Marianne Hoog straten straalt vrolijkheid uit. Dit komt niet alleen door het gebruik van heldere kleuren, maar tevens door haar keuze van onderwerpen. De kunste nares put daarbij uit de we reld van de fantasie. Haar schilderijen, die doen denken aan het werk van de Cobra- kunstenaars, zijn dan ook ge vuld met sprookjesachtige wezens en tekens. Marianne maakt bij het schil deren gebruik van acrylverf, pastelkrijt, houtskool en toe voegingen als zand. Deze ma terialen worden aangebracht op doek, papier of hout. Naast schilderijen maakt de kunstenares ook objecten. Dit zijn veelal van aangespoeld Een detail uit het schilderij 'Kosmische reis' van Marianne-. Hoogstraten. wrakhout en gevonden voor werpen gemaakte gestalten. De verkooptentoonstelling in 't Koetshuys is gratis toegan kelijk op: donderdag van 18.00 tot 21.00 uur; vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur; zater dag van 11.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 16.00 ROTTERDAM "Swingce- rely Yours". Met deze woord speling besloot Ab de Molenaar, leider en mede-oprichter van de legen darische Millers, gewoonlijk zijn brieven. Twee woorden, die zó aan deze markante per soonlijkheid en aan zijn septet zijn verbonden, dat ze ook in alle eerbied de titel vormen van een eenmalig en daarom uniek Zondagoch tendconcert, dat op 29 novem ber velen in vervoering zal brengen. Op die laatste zondagochtend van november herleven in het Rotterdamse concertpaleis de Doelen de tijden van het po pulairste soft-swingcombo, dat Nederland ooit heeft ge kend. De Millers. In een hom mage aan zijn tweeënhalf jaar geleden overleden leider: Ab de Molenaar. Ze zijn er zondagochtend met zeven man sterk: Sanny Day, de allereerste zangeres van De Millers, die later werd opge volgd door de weduwe van Ab de Molenaar, Sudy Möller. Jochem de Molenaar, de bas sist, die het septet samen met zijn broer oprichtte. Mat Mat thews, altijd deel uitgemaakt van de Millers, maar ook wel eens verzuimd wegens drukke werkzaamheden in Amerika, waar hij woont. Harry Verbeke, de saxofonist in de laatste en meest recente bezetting. Henk Rijnberg, de drummer uit diezelfde laatste periode. Frits Lansbergen, de vibrafonist die Coen van Nas sau na diens overlijden eind 1985 opvolgde. En Hans Keu- ne achter de piano. Ab de Molenaar en zijn broer Jochem maakten deel uit van het orkest van de Engelse trompettist Nat Gonella. Maar Nat keerde terug naar zijn geboorteland en de beide 'Molenaars' richtten het Mil ler Quartet op. Met Joop Ma ten aan de piano en voor de vocals Sanny Day, met wie Ab in 1942 trouwde. Dat was het begin in de eerste maanden van de oorlog. Coen van Nassau kwam er al in 1944 bij. En ook de toen 18- jarige Pia Beek, een ambitieus pianiste, die bovendien accor deon en vibrafoon speelde en die bovendien nog kon zingen. Er was een bevrijding voor nodig om de Millers echt aan werk te helpen. Miller-fans weten waarover het gaat als de namen vallen van Pete Fel- leman, Eddy Doorenbos, de Cockpit of de Wieck. Er kwam pas écht een eind aan De Millers toen Ab dé Mo lenaar op 11 maart 1985 over leed. Daarom is de hommage aan hem, die zondagochtend] 29 november 1987 in de Doe len zal weerklinken, zo bij zonder waardevol. Toegangskaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij bijna alle kantoren van de t Verenigde Spaarbank, bij het VVV en aan de, kassa's van de de Doelen. Specaal voor onze lezers zijn entreekaarten a f 11.- (norma le prijs f 12.50) verkrijgbaar op onze kantoren te Gouda; Lage Gouwe 8, Vlaardingen, Hoogstraat 122 en Schiedam- se Vest 47, Dordtselaan 193 en Prins Hendrikkade 12-16 (4e etage) te Rotterdam. "Swingcerely yours", woordspeling van wijlen Ab de Molenaar, Zondagochtend herleven de Millers in de Doelen. SCHIEDAM Het diensten centrum 'De Woudhoek', aan het Heijermansplein, krijgt zondag 29 november bezoek van Sint en zijn Pieten. Men verwacht dat de Goed heiligman om 13.30 uur zal arriveren. Grootouders die de ontvangst met hun kleinkin deren willen bijwonen worden verzicht zich zo snel mogelijk op te geven. Er wordt een klei ne bijdrage (f 1,50 per volwas sene en f 1,- per kind) ge vraagd. Aanmeldingen kunnen ge schieden aan de balie van het dienstencentrum. Deze is elke morgen geopend van 9.00 tot 12.00 uur.

De Havenloods | 1987 | | pagina 3