Pvda-kamerlid bezoekt basisschool 'Harlekino' DE HAVENLOODS rVOORDEELAKTIE Sint op bezoek in Noord Crooks in De Tender Verkoopexpositie droogbloemen 'Blauwe Brug' zoekt vrijwilligers Derdewereld Kerstpakket Startsein liftenbouw Eenmalige uitkering Kinderfilm Rabobank overvallen Kamerleden van regerende partijen lieten verstek gaan Theaterconcert Mathilde Santing CDA over lokale omroep droogbloemarrangementen 0 Het wijkcentrum 'De Blauwe Brug' aan het Bachplein. SCHIEDAM— De Stichting Activiteiten Commissie 'De Blauwe Brug' kan voor het vele werk dat in het wijkcen trum aan het Bachplein verzet moet worden nog hulp van vrijwilligers gebruiken. Eén van de activiteiten waar voor dringend hulp gevraagd wordt is het tafeltennissen op maandagavond. Dit duurt van 19.00 tot 23.00 uur. Liefst zou men twee mensen aan het vrij- willigersteam toevoegen die enige kennis van het spel heb ben of daarin geïnteresseerd zijn. Tevens kan men vrijwilligers- /sters gebruiken die een och tend of middag aan de balie willen werken. Deze taak be staat uit het aan belangstel lenden, verstrekken van infor matie over in 'De Blauwe Brug' plaatsvindende activi teiten en cursüssen. Mensen die nadere informatie over een en ander wensen of zich als vrijwilliger/ster wil len aanmelden kunnen bellen naar nummer 4710352. Kerststukjes Ook dit jaar is het mogelijk in het wijkcentrum kerststukjes te maken. De lessen zijn, in de ochtend en 's avonds, op vrij dag 18 december. De deelne mers betalen f 7.50 per per soon. Dit is inklusief het ma teriaal. Men kan zich vanaf heden aan de bale van '7 Blauwe Brug' aanmelden. EDITIE 9. DINSDAG 1 DECEMBER 19Ö/, Bbe JAARGANG, Nr. 49 (Jf Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAMfBIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. SCHIEDAM In de Wereld winkel, aan de Hoogstraat 76 h, zijn allerlei Sinterklaas- en Kerstcadeautjes te koop. Te vens is het dit jaar voor het eerst mogelijk er een kerst pakket samen te laten stellen van levensmiddelen uit Derde Wereldlanden. In de wereldwinkels worden producten verkocht van arme boeren en kleine ambachtelij ke bedrijven in Azië, Afrika en Latijns-Amerika. Daar naast zijn er ook Novib- en Unicef-artikelen, waaronder kalenders en wenskaarten, verkrijgbaar. Belangstellen den die meer over dit alles willen weten zijn net zo wel kom als kopers. De Schiedamse Wereldwinkel is geopend op: donderdag van 19.00 tot 21.00 en vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 16.00 A Politie doet inval op verkeerd adres. b Josje wint klcur- wedstrijd.I HBBS nog steeds onderaan. J Verlies voor TSF I badmintonners. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Wethouder J.G.van Kleef geeft morgen, woensdag 2 december, het startsein voor de bouw van zes liften aan bestaande galerij woningen in Nieuwland. De officiële handeling zal om 15.00 uur worden verricht bij het woonblok aan de Iden- burgstraat. Aansluitend bege ven de genodigden zich naar wijkcentrum Nieuwland, waar een drankje gereed staat. HULDIGING— Een niet alle daags jubileum werd er zaterdag middag in de kantine van solt-, voet- en honkbalvereniging Schiedam gevierd. Penningmees ter W.J. van der Touw kreeg na mens de Hargaclub een receptie aangeboden als dank voor het vele werk dat hij de afgelopen 25 jaar voor de vereniging heeft verricht: de heer van der Touw is namelijk al een kwart eeuw voorzitter van s.v. en h.v. Schiedam. SCHIEDAM Het meren- S deel van de mensen die vo- rig jaar een éénmalige uit- kering ontvangen hebben, heeft daar ook dit jaar weer 8 recht op. Wie hulp wenst 8 bij het invullen van het aanvraagformulier kan hiertoe terecht op het S spreekuur van Raad en Daad. Dit is op maandagochtend, S vanaf 9.30 uur, in het dien- stencentrum 'De Woud- hoek' aan het Heijermans- plein en vrijdagmorgen, vanaf 9.30 uur, aan de balie van het wijkcentrum 'De Blauwe Brug' aan het x Bachplein. Het is nietmo- 8 dig vooraf een afspraak te maken. 3 SCHIEDAM In theater 'De Teerstoof', aan de Nieuw- straat 12, wordt woensdag 2 december éen film over de Troetelbeertjes gedraaid. De voorstelling begint om twee uur. De kaartjes kosten f 7,50. Ze kunnen worden be steld, tussen 12.00 en 16.00 uur, via telefoonnummer 4269455. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Rijtoer van Geuzenplein naar Hof van Spaland SCHIEDAM— Het filiaal van de Rabobank aan de Rembrandtlaan werd gis terochtend om tien voor elf overvallen. Een man met bivakmuts dreigde de cas- sière met een vuurwapen, waarschijnlijk een pistool en sommeerde haar het aanwezige geld te overhan digen. Nadat zij hier aan voldaan had, verliet de overvaller het pand. Het spoor van de overvaller is de politie, die inmiddels in geseind was, op de Vlaar- dingerdijk kwijt geraakt. Na opmaking van de kas bleek de buit enige duizen den guldens te bedragen. Het signalement van de overvaller luidt: leeftijd tussen 20 en 25 jaar, lengte 1.80 meter. Hij was gekleed in een donkerblauw jack. Een verder signalement ontbreekt. trekt de Goedheilig man, tussen 10.00 en circa 15.00 uur, langs alle winkelcentra. Te vens staat er een rijtoer op het programma. Het Spaanse gezelschap wordt om 10 uur 's morgens verwacht bij de winkels aan de Laan van Bol 'Es. Bege leidt door een drumband trekken Sint en zijn Pieten vandaar, via de P. van An- rooylaan, naar het winkel centrum 'De Ketel'. Men gaat er vanuit dat ze hier rond 10.40 uur arriveren. Tegen half twaalf hoopt Sint Nicolaas alweer bij zijn vol gende 'stopplaats', het Geu zenplein in de Woudhoek te zijn. Aangezien hij na dit be zoek toch wel wat vermoeid zal zijn is hierna de rijtoer ingelast. Deze voert langs het Rietveldpad, de Scheep- 0 Natuurlijk vergeet Sint ook de kii vaartweg, Hoogaars, Grun- del, van Dalsumlaan en Mo- zartlaan naar het winkel centrum 'Hof van Spaland'. Het is de bedoeling dat de feestelijke stoet daar om on geveer half twee aankomt. Rond drie uur vertrekt de Goedheiligman naar 'De Stuurhut' aan het Faassèn- plein om, alvorens hij Noord gaat verlaten, een praatje ideren in Noord niet. met de aldaar aanwezige kinderen te maken. Het bezoek van Sint Nico laas aan Schiedam-Noord is georganiseerd door: de wijkverenigingen 'Groe- noord' en 'Schiedam- Noord', de bewonersvereni ging 'Woudhoek' en de Stichting Samenlevingop- bouw Schiedam Noord. SCHIEDAM Het Twee de Kamerlid Wijnie Jabaay heeft vrijdag 27 november, namens de Pvda-fractie, een bezoek gebracht aan de openbare basisschool 'De Harlekino'. Ze deed dit op uitnodiging van de Mede zeggenschapsraad. De eveneens geïnviteerde ka merfracties van het CDA en de WD lieten, door middel van een tweeregelig briefje, weten geen tijd voor een dergelijk bezoek te hebben. De openbare basisschool 'De Harlekino', aan de Burg.van Haarenlaan 952, telt 100 leer lingen. Zestig procent daar van behoort tot de zogenaam de etnische minderheden. Evenals alle andere onder wijsinstellingen wordt 'De Harlekino' voortdurend be stookt met, door minister Deetman opgelegde, bezuini gingsmaatregelen. J.Starrenbrug, van de Mede zeggenschapsraad: "Aange zien wij het vermoeden heb ben dat men in Den Haag to taal niet beseft welke gevol gen dit in de praktijk heeft, leek het ons een goed idee de kamerleden hier eens mee te confronteren. Dit leidde tot het (rond eind mei, begin juni) verzenden van de uitnodigin gen. Ondanks dit vroeg geko zen tijdstip zijn er geen verte genwoordigers van CDA en WD aanwezig. Zij lieten in een uiterst kort, tweeregelig, briefje weten geen tijd te heb ben". Handtekening De wèl aan de uitnodiging ge hoor gevende mevrouw Ja baay werd tijdens haar bezoek aan de openbare basisschool begeleid door het Schiedamse raadslid Yvonne Siljee. De Pvda-dames, die de hele och tend op 'De Harlekino' verble ven, namen een kijkje bij alle groepen. Het Tweede Kamer lid ontdekte daarbij verrast dat diverse kinderen haar kenden. Schooldirecteur Ger- bert Denneboom: "Toevallig is mevrouw Jabaay pas in het Jeugdjournaal geweest. Van daar die herkenning. Er werd zelfs om haar handtekening gevraagd". Dat de gaste zelf niet alleen op deze kléine maar ook op de grotere zaken, waarvoor ze gekomen was, gelet had bleek na afloop van het klassenbe- zoek. "Je vraagt je", zo vertel de mevrouw Jabaay toen, "wel eens af hoe de mensen in het onderwijs erin slagen al die bezuinigingsmaatregelen op te vangen. Op deze school is gebleken dat dit alleen lukt danjtzij een zeer enthousiaste instelling. Ik ben daar, als ou donderwijzeres, danig van on der de indruk". Zorgen Nader ingaand op de angst, van Nederlandse ouders, voor de daling van het niveau op een school waar veel buiten landse kinderen zitten zei het kamerlid onder meer: "We tenschappelijke onderzoeken hebben uitgewezen dat die angst volslagen ongegrond is. Deetman, die ongetwijfeld van de hierover verschenen rapporten op de hoogte is, zou dit ook meer aan de Neder landse ouders duidelijk moe ten maken. Alleen al om racis me te voorkomen is het zelfs erg belangrijk dat kinderen uit verschillende samenlevin gen samen naar school gaan". Een en ander neemt niet weg dat mevrouw Jabaay zich wel degelijk zorgen over de toe komst maakt. Jabaay: "Onder de opgroeiende buitenlandse jongeren heerst een zeer grote werkloosheid. Dit leidt tot uitzichtloze situaties. Om een eind aan dat probleem te ma ken zul je eerst moeten kijken waar het begin zit. Inmiddels is gebleken dat de achterstand van, bijvoorbeeld, Turkse op Het Tweede Kamerlid mevrouw Jabaay nam, vergezeld van het Schiedamse raadslid Yvonne Siljee, een kijkje bij alle groepen van 'De Harlekino'. Nederlandse kinderen al heel jong ontstaat. Eén van de re denen is dat Turkse kinderen doorgaans weinig tot geen echt speeelgoed, zoals blok ken of een pop, hebben. Als gevolg daarvan is him moto riek, wanneer ze op school ko men, veel minder ontwikkeld dan die van de Nederlandse kinderen". Een ander voorbeeld van een klein lijkend probleem met vérstrekkende gevolgen werd naar voren gebracht door de heer Starrenburg: "Wij zijn als Medezeggenschapsraad niet in staat onze berichtge vingen naar ouders toe in het Turks te vertalen. Daardoor mist deze groep vaak, toch niet onbelangrijke, informa tie". Mevrouw Jabaay, die vermoedde dat er in dit geval sprake was van een probleem waar alle scholen mee te ma ken hebben, beloofde dit aan te kaarten bij het departe ment. Tevens verraste zij alle 'Harlekino's'.voor haar ver trek, met een uitnodiging voor een bezoek aan de Tweede Kamer. 0 Afgelopen zaterdag zette de Sint vaste voet aan wal in Schiedam. SCHIEDAM— 'De Tender', het theatercafé van de Passa ge, ontvangt donderdag 3 de cember de formatie 'Crooks'. 'Crooks' is een Nederlandse band bestaande uit: Frenk van Meeteren, Rens van der Zalm, Tom Stuip, Peter Hoog- erbrugge en Ruud Schoema- ker. Zij spelen voornamelijk Amerikaanse muziek uit de- periode 1910-1940 (ragtime, jazz, blues, western-songs, en- 0 De leden van 'Crooks'. zovoorts). De groep die reeds in talloze Europese landen op trad is vanaf 21.00 uur te be luisteren in 'De Tender'. De toegang tot het theatercafé is als gewoonlijk gratis. SCHIEDAM Traditiege trouw houdt Interbook inter national b.v., aan de Lange Haven 97, rond de Sinter klaasviering een verkoop-ex positie van droogbloem-ar rangementen. De aangeboden stukken zijn afkomstig van 'La Fleurette Sechee' uit Rockanje. Ver- vaardigster van de kunst werkjes is mevrouw K. Kloos terman-Knip, die de bloemen ook zelf kweekt, droogt en prepareert. Afgaande op de hoeveelheid werk die verzet moet worden voor er één stukje gereed is zijn de berekende prijzen (van f 15.- tot circa f 150.-) zeer re delijk. Zeker daar dit inclusief de mooie aardewerk potten, handgedraaide vazen en ko peren ketels is. De verkoop-expositie in de Branderszaal van Interbook International b.v. is vrij toe gankelijk op 3, 4 en 5 decem ber van 11.00 tot 17.00 en tij dens de koopavond van 3 de cember van 19.00 tot 21.00 uur. SCHIEDAM— Sint Nicolaas brengt zater dag 5 december, verge zeld van een aantal Pieten, een bezoek aan het Noordelijk stads- deel.Om zoveel moge lijk kinderen in de ge legenheid te stellen naar hem toe te komen SCHIEDAM Het Mathilde Santing Ensemble brengt vrij dag 4 december het concert 'Out of this dream' in het Pas sage theater. Mathilde zingt hierin onder meer een aantal liederen die voorkomen op haar gelijknamige LP. De grondslag voor de zang carrière van Mathilde Santing werd gelegd door de Amstel- veense zangpedagoge Elisa beth Ooms. Deze moest enige jaren later, onder protest, toe zien dat haar leerlinge zich aansloot bij de band van haar broer. In 1981 besloot Mathil de, zichzelf begeleidend op een electronische machine, solo te gaan optreden. Dit leidde tot een platende- buut en optredens als gastvo- caliste. Twee jaar geleden won mmrnmmmmmimmm SCHIEDAM De CDA-ver- tegenwoordigers in de Com missie voor Financiën en Openbare Nutsbedrijven, Daan Baart en Siem Rosman, stellen voor de lokale omroep drie jaar een startsubsidie toe te kennen. Men denkt daarbij aan een af bouw van 30.000,- in 1988 naar 20.000,- in '89 en, tot slot, 10.000,- in 1990. Hierna zou de omroepinstelling in staat moeten zijn op eigen be nen te staan. Behalve het verlenen van een startsubsidie, zo menen de CDA'ers, dient de gemeente :n financiële bijdrage voor de stadsomroep ter beschik king te stellen. Ten eerste niet omdat het geen overheidsin stelling is en ten tweede om dat er geen geld voor is. Ook een verkapte subsidiëring, waarbij een deel van de CAI- abonnementsgelden naar de lokale omroep wordt overge heveld, wijzen zij af. Wel zou de gemeente de ruim te op de kabel gratis beschik baar moeten stellen en, voor haar rekening, een lijnverbin ding voor het uitzenden van programma's en wat techni sche voorzieningen aan moe ten leggen. De resterende benodighede fi nanciën zal de stadsomroep bijeen moeten brengen via bij drage van sponsors en/of do nateurs. Tijdens het concert in het Pas sage theater zal Mathilde Santing, begeleid door haar ensemble, zowel wereldbe kende oude succesnummers als speciaal voor haar ge schreven composities ten ge hore brengen. de zangeres, samen met Astrid Seriese en Julya Loco de knokke Cup '85. 0 Mathilde Santing. Het theaterconcert 'Out of this dream' begint om 20.15 uur. De toegangskaarten kos ten f 15.-. Pashouders (CJP en Pas 65) krijgen f 2.50 reductie. Kaarten kunnen worden gere serveerd, van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur, via telefoon nummer 4269563.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1