Internationale aandacht voor vrijwiUigershulp A Theater voor de jeugd DE HAVENLOODS -VOORDEELACTIE Ontsteken kerstverlichting 'Oidan Skroeba' Teerstoof cabaret Scholen aangesloten op alarmcentrale Sint deed tukje op schoolplein Filmclub Monroe-film UW komt altijd helpende handen tekort Bingo/ dansant Contactavond Natuurgenot Kerstdiner De Woudhoek DINSDAG 8 DECEMBER 1987, 36e JAARGANG, Nr. 50 Schiedams Nieuw sblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Lampioenoptocht over de Hoogstraat SCHIEDAM - Nog maar nauwelijks is Sinterklaas weer naar Spanje vertrok ken of de kerstboom staat op de Koemarkt. Als gebruike lijk wordt de daar in han gende verlichting sfeervol ontstoken. Dit gebeurt tij- I Het kinderkoor Jong Begin ondersteund de samenzang dens de koopavond van don derdag 10 december, om 19.30 uur. De activiteiten rond het ont steken van de kerstverlich ting starten met een lampio noptocht. Deze vertrekt om zeven uur 's avonds vanaf de Grote Markt. Speciaal voor kinderen die nog geen lam- pioen hebben is daar een verkooppunt gerealiseerd. Voorafgegaan door de har monie van Harpte Davids zet de stoet, via de Hoogstraat koers naar de Koemarkt. Te midden van de kinderen met hun lampionnen rijdt ook een arreslee mee waarin bur gemeester Scheeres, de heer Cuppens (directeur van Sandvik Schiedam) en de Kerstman zitten. Aangekomen op de Koe markt wordt, door een druk op een knop, de feestverlich ting ontstoken. Aansluitend staat er- een samenzang op Bit JT jr*w Donderdagavond om half acht branden de lichtjes weer het programma die muzikaal wordt ondersteund door Harpe Davids en het kinder koor Jong Begin. De kerstboom die het stads centrum siert is, traditie ge trouw, geschonken door de Schiedamse vestiging Sandvik Nederland B.V SCHIEDAM— De Filmclub Schiedam draait vrijdag 11 december de jazzfilm 'Round Midnight'. 'Round Midnight' gaat over het leven van de beroemde te norsaxofonist Lester Young. Deze jazzmusicus uit de vijfti ger jaren verbleef doorgaans in morsige hotelkamers en raakte verslaafd aan alcohol en drugs. De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal, in gebouw 'De Teerstof' aan de Nieuw- straat 12, is vanaf 20.30 uur open. Donateurs betalert f4.- toegang. Wie nog geen dona teur is betaalt f5.- entree. SCHIEDAM— In de Roo Roosenzaal kan men donder dag 10 december de film 'Gen tlemen prefer blondes' bekij ken. Eén der hoofdrollen in deze muzikale komedie wordt vertolkt door de legendarische Marilyn Monroe. De voorstelling begint om 21.00 yur. De toegang be draagt f 7,50. I Wijnand Stomp in 'Ik Anansi' SCHIEDAM Wijnand Stomp speelt woensdag 9 de cember het jeugdthcatcrstuk 'Ik Anansi' in het Passage theater. Anansi is een spin die allerlei avonturen beleeft. Omdat het kleine diertje erg slim is slaagt hij erin dingen gedaan te krij gen die grote en sterkte dieren niet lukken. 'Ik Anansi' is een meespeel- voorstelling. Het is dus niet nodig voortdurend stil op je stoel te blijven zitten. Kinde ren, vanaf vier jaar, die willen komen kijken moeten om twee uur aanwezig zijn. De toegangskaartjes kosten f 3.75. Ze kunnen, tussen 12.00 en 14.00 uur, besteld worden via telefoonnummer 4269563. i Dc helpende han den van de UW. A Scholen beveiligd tegen inbraak. A Voetballers ver- spelen kostbare punten. A UVG-hcrcn ver rassen tegen kop loper. 3Q EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 week SCHIEDAM— De Vere nigde Naties hebben 7 de cember 1987 'uitgeroepen tot Internationale Vrijwil- ligersdag. In Nederland is hieraan aandacht geschon ken door middel van een grote manifestatie in de RAI te Amsterdam. Hierbij waren tevens vertegen woordigers van de Schie damse Unie Van Vrijwilli gers (UW) aanwezig. De Nederlandse UW bestaat meer dan veertig jaar. Bij de 126 afdelingen staan momen teel 17.500 mannen en vrou wen ingeschreven die zich voor dit werk inzetten. De, bijna dertien jaar oude, Schiedame afdeling telt 120 vrijwilligers/sters. Deze zijn veelal te vinden in het Schie- land-ziekenhuis. De geduren de vijf dagen van de week te bieden hulp bestaat uit: het verzorgen van de bloemen, uitpersen van fruit en het be geleiden van patiënten. De gevraagde begeleiding kan varieëren van het brengen naar en halen van de afdeling fysiotherapie tot de opvang van nieuw op te nemen pa tiënten en het vergezellen van mensen die voor onderzoek of behandeling naar het Sint Francisus Gasthuis of Dr. Da niël den Hoed Kliniek moeten. Behalve in het ziekenhuis werken er ook UW-ers aan een project 'Luisterend lezen' van de Nederlandse Luister en Braille Bibliotheek. Dit project is zowel op volwasse nen als kinderen gericht die om.één of andere reden geen, of moeilijk, gebruik van ge schreven boeken kunnen ma ken. Tevens organiseert de UW tweemaal per jaar (in het voor- en najaar) een kinder kleding- en speelgoedbeurs. Hoewel de Schiedamse afde ling reeds over een zeer ent housiaste kern van vrijwilli gers beschikt zijn helpende handen altijd van harte wel kom. Mannen en vrouwen die hierover nadere informatie wensen of zich als vrijwilliger willen aanmelden kunnen contact opnemen met: me vrouw Van der Linden, tele foon 4700977 of mevrouw Le- fcl telefoon 4704134. Ook do nateurs die de organisatie gel delijk willen ondersteunen kunnen naar een van deze nummers bellen. De UVV-leden zijn vijf dagen per week actief in het Schieland-ziekenhuis. SCHIEDAM In het Passage theater kan men zaterdag 12 december het dansprogramma 'Oidan Skroeba' gaan bekij ken. Het idee voor 'Oidan Skroeba' bestond reeds lang. Toch duurde het jaren voor de voor stelling echt gerealiseerd werd. Aan het programma werken mee: Angelika Oei, Monica Lundström en Karin Schaafsma. 'Oidan Skroeba' begint om 20.30 uur. De entree bedraagt f 10.-. Pashouders (CJP en Pas 65) krijgen f 2.50 reductie. Te lefonisch reserveren is moge lijk, van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur, via nummer 4269563. C.D.-VERHUUR par dag1.25 pa«d2.00 VIDEOFILMS waak 7 fllma 1 takanfllm 25.00 SCHIEDAM— Dc openbare basisschool 'De Kring', aan het Frans Halsplein, houdt woensdag 16 december een Kerstbingo-avond. Tussen het rollen van de balletjes door kan er gedanst worden op mu ziek van de formatie 'Double D'. De avond, waarop iedereen van 17 jaar en ouder welkom is, begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Men dient gebruik te maken van de toegangsdeur aan de Van Ostadelaan. De entrée bedraagt f 1.- per persoon. Elke toegangskaart biedt het recht op een gratis drankje en de deelname aan een loterij. De beschikbaar gestelde bin go-prijzen zijn geschonken door winkeliers uit de omge ving. Van de opbrengst wor den spelletjes gekocht die de leerlingen kunnen gebruiken wanneer ze vanwege slecht weer, in het speelkwartier en tijdens overvblijfuren, niet naar buiten kunnen. Toegangskaarten voor de bin go/dansant zijn vanaf heden verkrijgbaar in de school, bij Peter Ole. SCHIEDAM Haye van der Heyden staat vrijdag 11 en za terdag 12 december op de planken van theater De Teer stoof met zijn programma 'Haye Solo'. Na tien jaar op allerlei wijze in het theater te hebben ge werkt besloot Haye van der Heyden een solo-programma te maken. Dit resulteerde in een cabaretshow gevuld met droge humor, sprookjes en ge dichten, zang en dans. De voorstellingen in 'De Teer stoof', aan de Nieuwstraat 12, beginnen om 21.00 uur. De toegangskaarten kosten f 9.-. Houders van een CJP of Pas 65 krijgen f 1.50 reductie. Re tt Haye van der Heyden. serveringen kunnen geschie den, van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tto 14.00 uur, via telefoonnum mer 4269455. SCHIEDAM— In zaal Marij ke houdt de aquariumvereni ging 'Natuurgenot' in Huis' maandag een contactavond. De heer J. van 't Hooft houdt dan een lezing over'Bodembe- wonende vissen'. Aan de hand van een honderd tal dia's geeft Van 't Hooft in formatie over dieren die veel liefhebbers liever niet in een aquarium willen hebben, als daar zijn de modderkruipers en stekelalen. De contacta vond begint maandag om 20.00 uur in de zaal aan het Broersveld 121. SCHIEDAM— In het dien stencentrum 'De Woudhoek' aan het Heijermansplein wordt zondag 20 december een Kerstmaaltijd voor ouderen geserveerd. Het diner telt drie gangen. Vooraf wordt gezamenlijk een borreltje gedronken. De deel nemers aan de maaltijd wor den rond 17.00 uur verwacht. De kosten bedragen f 20,- per persoon. Belangstellenden worden ver zocht zich zo spoedig mogelijk op te geven aan de balie van het dienstencentrum. Deze is dagelijks geopend van 9.00 tot 12.00 uur. SCHIEDAM Alle Schie- een inbraaksignaleringssys- damse basisscholen zijn, sinds teem. De beveiligingsinstalla- ruim een week, voorzien van ties zijn aangesloten op de voorgebouwen Gom-directeur Geurts ovrhandigt wethouder H. van Kleef de sleutel vi de beveiligingsinstallatie. alarmcentrale van Gom Schiedam, die dag en nacht bezet is en in nauw contact staat met de gemeentepolitie. De gemeente Schiedam is de afgelopen jaren regelmatig geconfronteerd met inbraken in scholen. Meestentijds bleef de daarbij aangerichte schade niet beperkt tot verdwenen goederen, maar werd er ook veel vernield of brand ge sticht. Als gevolg hiervan eis ten de verzekeringsmaat schappij extra beveiligings maatregelen óf hogere pre mies. Na nader overleg, met de ver zekering en het bureau voor koming misdrijven van de ge- meente-politie, werd besloten een inbraaksignaleringssys teem aan te laten leggen. Ten eerste bood dit bedrijf de laagste offerte aan en tevens beschikt het over een beveili gingsdienst die het sleutelbe heer voor haar rekening neemt. Als laatste van de in totaal 37 scholen werd de 'Ouverturë' aan het Bachplein op het be veiligingssysteem aangeslo ten. Dit geschiedde op officië le wijze door de wethouder van Onderwijs, H. van Kleef. Nadat deze, uit handen van Gom-directeur Geurts, de sleutel van de installatie had ontvangen werd een proefa- larm gemaakt. Het resultaat was dat er in zeer korte tijd een beveiligingsbeambte arri veerde die de wethouder een envelop met een geldelijke bijdrage van een onderwij sproject overhandigde. Echte inbrekers kunnen ervan ver zekerd zijn dat hen in derge lijke gevallen wat anders te wachten staat. 9 Sint was zo bang dat hij te laat kwam... SCHIEDAM De leerlingen van de openbare basisschool 'De Kring', aan het Frans Halsplein, keken vrijdag 4 de cember hun ogen uit. Op het schoolplein stond een camper. Wat moest dat ding daar? Druk gissend dromden de kin deren er om heen, tot er een zwarte Piet verscheen die het raadsel oploste. Niemand minder dan Sint Ni- colaas lag in de camper een slaapje te doen. In de vooraf gaande nacht had de Goedhei ligman, bang dat hij al zijnaf- spraken niet na kon komen, zo hard gelopen dat hij uiteinde lijk veel te vroeg bij de school arriveerde. Op aandringen van de Opperpiet was hij toen even gaan liggen rusten. Inmiddels stroomden van alle kanten ook de andere Pieten toe, waarna het hele gezel schap zich naar de gymzaal begaf om samen feest te vie ren. Aansluitend bracht Sint nog een bezoek aan alle groe pen van de onderbouw.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1