Hans Paalman 25 jaar directeur van Stedelijk DE HAVENLOODS VOORDEEL AKÏIE Nieuwbouwplan voor Singel Horeca kerstnacht Paul de Leeuw vertelt... Dans-show orkest in'De Tender' Wijkpost Oost poosje dicht Gesloten Wacht Kerstconcert Schrijversavond 'Wij willen tentoonstellingen voor alle groepen' Kerstspel Jeugdfilm Kerstconcert Julianakerk Ondernemingsraad Wilton Fijenoord formeel niet op de hoogte van ontslagen Kerststukjes maken 0 In café Podium swingt 'Hang on to your hat' 0 Felicitaties voor museumdirecteur Hans Paalman. EDIJIE 9. DINSDAG 15 DECEMBER 1987, 36e JAARGANG, Nr. Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Te handhaven bebouwing wordt verbeterd SCHIEDAM - Mits al les volgens plan ver loopt zullen de 'rotte kiezen' van de Singel over enige jaren zijn gevuld met nieuw bouw. Tevens wordt voor de te handhaven woningen een verbete ringsplan opgesteld. In totaal worden in het stadsvernieuwingsgebied Singel zo'n 38 woningen ge sloopt. Op de leegkomende plekken zal zo spoedig mo gelijk nieuwbouw verrijzen. Om te beginnen, in 1989, op de hoeken van de Singel en Oosterstraat. Afhankelijk van de belangstelling hier voor zullen er wellicht ook enige winkels in het nieuw bouwplan worden opgeno men. Ook de te handhaven bebou wing aan de Singel is er, over het algemeen, niet zo best aan toe. Vandaar wordt te vens een verbeterplan opge steld. Dit geschiedt in nauw overleg met eigenaren en huurders. De woningverbe tering zal fase-gewijs wor den uitgevoerd. Uitgaande van de bestaande planning zal het zeker vier jaar duren voor het stads vernieuwingsplan voor de Singel voltooid is. 0 De woningen op de hoeken van de Oosterstraat en de Singel maken plaats voor nieuwbouw SCHIEDAM De wijkpost Oost van de Stichting Gecoör dineerd Ouderenwerk, aan de Franklinstraat 11a, is van 21 december tot en met 3 januari gesloten. In dringende gevallen kan men gedurende deze periode contact opnemen met het Ste delijk bureau van de Stich ting. Dit is bereikbaar via te lefoonnummer 4731976. Met ingang van 4 januari is er weer spreekuur bij de wijk post Oost. Dit duurt als ge woonlijk van 14.00 tot 15.00 SCHIEDAM— Het bureau voor Rechtshulp, aan de Hoogstraat 198, is rond de feestdagen enige malen geslo- avond 24 december. Op don derdag 31 december is het bu reau de gehele dag dicht. De overige werkdagen kunnen mensen die rechtshulp nodig hebben bellen naar nummer 4737433. A Vrouwen maken kennis met infor- A Jubileummiddag Industriebond A Slecht weekeinde handbalsters A Geslaagde onder linge wedstrijden Alliantie 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week GOUD GELD VOOR UW GEWICHT!!! meubelen :ht goud ge p onze ope -,^iUlïHiUiUïyriilM<lgra nog 2 dagen met het kopen van eiken meubelen voordat U teveel betaalt, omdat Uw gewicht goud geld waard is. Let op onze openingsadvertentie a.s. donderdag. MEDEDELING In verband met de feestdagen zullen de komende twee weken In plaats van de gebruikelijke dinsdaguitgaven de (donderdag-)edities van DE HAVENLOODS en HET ZUIDEN op dinsdag (22 en 29 dec.) verschijnen. Opgeven van advertenties/DUO's voor de krant van volgende week uiterlijk vrijdag 18 december om 16.00 uur. Voor de krant van 29 dec.: uiterlijk donderdag 24 dec. om 12.00 uur. Onze kantoren zijn op donderdag 24 en 31 december om 16.00 uur GESLOTEN WEGENER H.A.H.-BLADEN B.V. gelijk telefonisch plaatsbewij- A. v. As, tel. 4733284 of de zen te bestellen bij: mevrouw heer Klink tel. 4715847. SCHIEDAM— Het gemengd koor 'Senectute' geeft donder dag 17 december een Kerst concert in kerkgebouw 'De Ark' aan het Hargplein. Aan het concert werken mee: het christelijk dameskoor 'Schiebroek', Kees Passchier (orgel), Elise van der Zee (fluit), Karin Horeweg (piano) en Aad Verhey (alt). Óp het, om 20.00 uur beginnende, programma staan werken van: Q. Rische, D'Indy, A. Di- abelli en C. Saint-Saëns. De toegangsprijs bedraagt f 7.50. Desgewenst is het mo- SCHIEDAM— Bij de Film club Schiedam staat zaterdag 19 december weer een schrij versavond op het programma. Deze maal komen de dichteres Mariet Lems en de schrijfster Hermine de Graaf voorlezen uit eigen werk. De avond be gint om 20.30 uur. De zaal in gebouw 'De Teerstoof', aan de Nieuwstraat 12, is vanaf 20.00 uur open. De toegang kost De schrijversavonden bij de Filmclub worden georgani seerd in samenwerking met de Gemeenschappelijke Openba re Bibliotheek en de Schie- damse boekhandelaren. SCHIEDAM De Schiedam- e horeca-ondernemingen bie den hun gasten aanstaande zaterdag, 19 december, een muzikaal spektakel in kerst sfeer aan. Het idee hiervoor is ontstaan na de succesvolle jazznacht tijdens de Bran dersfeesten. Aan de 'Kerst Jazz Schiedam' nemen vijftien café's deel. Ze hebben alleen een vergunning om tot 03.00 uur open te blij ven. De betreffende zaken zijn: Lido Bar (hier speelt Pierre le Blanc), Amstelbron (Tuffie Vos Quartet), Juan le Pins (Trio Arturo), Onderdepot (Forreign Affaire), Thalia (Tip on in), Pache (Cookers Hot 5), 't Fust (Billy 'O Haire Trio), De Unie (Mixim Joy Quintet), 't Proosje (The Night Shift), De Boemerang (The Micha's), De Kajuit Bar (Country Mein- dert), De Kuil (Rob Agebeek Trio), St. Jan (Picasso), Podi um (hang on to your hat) en Maritiem (het Piet Geurdes Trio). SCHIEDAM Jakobus Wie man speelt zaterdag 19 de cember een speciaal voor de Kerst gemaakt poppenspel in theater 'De Teerstoof'. kinderen vanaf 4 jaar. De toe gangskaartjes kosten f 3,75. Ze kunnen besteld worden, van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 u De voorstelling, die om twee zaterdag vap 12.00 tot 14.00 uur begint, is geschikt voor uur, via nummer 4269455. schenk kreeg de jubilaris een groot aantal andere cadeaus, waaronder een schitterende wijnkaraf. Deze werd hem, namens het gemeentebestuur, overhandigd door wethouder Hafkamp (van onder meer cultuur). SCHIEDAM Kinderen van vijf jaar en ouder kunnen morgenmiddag, woensdag 16 deember, in theater 'De Teer stoof' de jeugdfilm 'Peter en Elliot de draak' bekijken. Het jongetje Peter heeft nare pleegouders. Op een nacht be sluit hij dan ook, op de rug van Elliot de draak, te vluch ten. Hij komt in een dorp te recht. De daar wonende vuur torenwachtersdochter ont fermt zich over hem. De voorstelling begint om 14.00 uur. De toegangskaart jes kosten f 7,50. Ze kunnen besteld worden via telefoon nummer 4269455. SCHIEDAM In de Juliana kerk, aan de Burg. Knappert- laan, wordt woensdag 16 de cember een Kerstconcert ge geven. Voor de vocale medewerking tekenen het gereformeerd ge mengd koor 'Com nu met Sang' uit Rotterdam en het jeugdkoor 'Vox Jubilans' uit Waddinxveen. De muzikale begeleiding is in handen van Anette Rogers (piano) en Her man van Vliet (orgel). Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt f 7.50 (dit is inclusief een kop koffie). Kinderen tot 16 jaar en houders van een CJP of Pas-65 betalen f 5.- entrée. SCHIEDAM— De directie i de Schiedamse scheeps werf Wilton Fijenoord wil nog •r het eind van dit jaar een bezuinigingsoperatie doorvoe- >n. Daarbij komen 600 banen m werknemers van de werf op de tocht te staan. Bij de werk werken 2500 mensen. De ondernemingsraad van de werf is formeel niet op de hoogte gebracht van de op handen -jinde samering. Wij noemen het geruchten en we weten niet of ze juist zijn. De onderne mingsraad heeft nog geen commentaar", zegt secretaris van de ondermeningsraad de heer D. Benner. De fractie van de Industriebond FNV distan tieert zich van de berichten in de pers. In een verklaring zegt de fractie in het duister te tas ten. Dergelijke voorgenomen besluiten dienen eerst bekend gemaakt te worden aan de werknemer", zo verklaart de industriebond. De ondernemingsraad acht de geruchten bovendien niet vol doende onderbouwd. Er hoort toch nog zoiets als een finan cieel plaatje bij?", aldus Ben- De werf nam onlangs de fail liete reparatiewerven Verolme Botlek en Vlaardingen Oost Bedrijven over. In 'De Rozebotteltijd' vertelt De Leeuw over het in Aals meer wonende gezin Cuiper. Vader Jaap is leraar geschie denis en maatschappijleer. Als hobby speelt hij toneel. Zijn echtgenote is wethouder. Het paar heeft wee kinderen die, opgezweept door moeder, van de ene naar de andere Play-backshow hollen. Op zekere dag gebeurt e? iets: Jaap verliest de controle over zijn les en klas. Een droef ver haal? Niet wanneer dit vertelt wordt door een komiek als Paul de Leeuw. De voorstellingen beginnen, 0 Paul de Leeuw (foto: Clemens Rikken) SCHIEDAM In het thea tercafé van de Passage 'De Tender' speelt donderdag 17 december het 'Groot niet te vermijden dans-show or kest'. SCHIEDAM „Wij willen tentoonstellingen brengen voor alle groepen. Ook die in de minderheid zijn". Met, onder meer, deze woorden gaf museumdi recteur Hans Paalman vrij dag 11 december aan wat Schiedam in de toekomst van hem mag verwachten. Een beleid dat, mits hier voor een redelijk budget beschikbaar wordt gesteld, ruimte biedt aan allerlei vormen van kunst en cul tuur. Paalman deed deze uitspraak tijdens de viering van zijn 25- jarig jubileum als directeur van het Stedelijk Museum Schiedam. Een periode waar hij, zo bleek uit zijn toe spraak, met gemengde gevoe lens op terugziet. Begrijpelijk want 'stoffige' jaren zijn het beslist niet geweest. Menig maal stormde het in de wereld van de kunst of hingen er dreigende wolken boven het museum. Zo speelde het gemeentebe stuur eens met de gedachte de beroemde Cobra-collectie van de hand te doen. Gelukkig wonnen de kunstliefhebbers de slag en bleef deze publieks trekker voor Schiedam be houden. Niet alleen het werk van beel dende kunstenaars, maar ook de makers hievan zorgden voor de nodige beroering. Ge durende de discussies, binnen de regering, over de afschaf fing van de Beeldende Kuns tenaars Regeling werd het museum zelfs enige tijd bezet en ingericht als actiecentrum. Overigeils zonder succes want, ondanks alle tegen stand, werd de BKR toch op geheven. Kwaliteiten Reden voor Hans Paalman om zich, nog meer dan hij al deed, voor de kunst in te spannen. Niet alleen in zijn werkuren maar ook daarbuiten 'in pri- vé-tijd'. „Je was altijd bereid beeldende kunstenaars te hel pen", roemde de heer Ritsema (burgemeester van het kunste naarsdorp Bergen) de jubila ris. Een vertegenwoordiger van de Culturele Raad voor Zuid-Holland, Eric Akker- mans, had zich even daarvoor eveneens lovend over de mu seumdirecteur uitgelaten met de woorden: „Schiedam mag trots op je zijn". Een geheel andere zijde van Hans Paalman werd belicht door adjunctdirecteur Clara Stroman: „Wij kennen Hans als leider van een personeels- team. Hij fungeert daarin niet alleen Sis directeur, maar ook als huis- en biechtvader". Na- SCHIEDAM - De van de radio en televisie bekende presenta tor en cabaretier Paul de Leeuw treedt vrijdag 18 en za terdag 19 december op in theater 'De Teerstoof'. Hij brengt daar zijn programma 'De Rozebotteltijd'. op beide dagen, om 21.00 uur. De entree bedraagt f.12,50. Houders van een CJP of Pas 65 krijgen f.2,50 reductie. Te lefonisch plaatsbespreken is mogelijk, van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur, via nummer 425.94.55. 0 De leden van het 'Groot niet te vermijden dans-show orkest'. Het uit vier muzikanten be staande 'Groot niet te ver mijden dans-showorkest' brengt allerlei bekende we reldmelodieën ten gehore. De sfeer van het programma is wat plechtig tot er een speciale gast verschijnt die het concert doet veranderen in een ware 'Late night show'. De muziek in 'De Tender' begint om 21.00 uur. De toe gang is als gebruikelijk gra tis der ingaand op de kwaliteiten van de jubilaris zei ze: „Je kunt boeiend over kunst ver tellen. Verder heb je nooit ie mand gedwongen iets mooi te vinden, maar wel altijd ge vraagd om respect voor de kunstenaars". Teneinde hun directeur dui delijk te maken hoe ze hem om dit alles waarderen stelde het museum-personeel een spe ciale expositie samen. De hierin ten toon gestelde, door Paalman aangekochte, wer ken werden voorzien van per soonlijke opmerkingen. Jam mer genoeg is de expositie waarin Paalman's brede be langstelling zeer duidelijk naar voren komt, inmiddels al weer afgebroken om ruimte te maken voor een volgende. Behalve dit 'beeldende' ge- SCHIEDAM In Klubhuis Zuid, aan de Dwarsstraat 42, kan men leren hoe een kerst stukje gemaakt moet worden. Er zijn twee lesavonden ge pland, op dinsdag 15 en don derdag 17 december. Men be gint beide avonden om 20.00 uur. De lessen zijn rond 21.30 uur afgelopen. Per avond worden tien deel nemers toegelaten. De kosten voor een cursusavond bedra gen f 10,- per persoon. Dit is inclusief het materiaal. Vooraf opgeven is noodzake lijk. Dit kan telefonisch ge schieden via nummer 4267297 of 4270130. 0 Kerststukjes kunnen zelf ge maakt worden.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1