DE HAVENLOODS Ridderkerksestraat maakt plaats voor nieuwbouw Schiedams Nieuwsblad -VOORDEEL AKTIE- Jeugdrijnmondband bestaat 50 jaar Olieslachtoffers in vogelasiel WEEKVOOIIPEEL I Orgelconcert in Dorpskerk Sloopplannen voor groot aantal huizen Concert in museumaula Gift voor Coöpmuseum Activiteiten in Filmclub 259.- EDITIE P, DONDERDAG 14 JANUARI 1988, 37e JAARGANG Nr. 2 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 WË De Jeugdrijnmondband in het SCHIEDAM— Voor de Jeugdrijnmondband is 1988 een bijzonder fees telijk jaar. Het tamboer en trompetterkorps be staat namelijk precies 50 jaar. Dit feit wordt dit jaar dan ook uitbundig gevierd. De Jeugdrijnmondband is de junior-afdeling van de Rijnmondband en bestaat uit jongens van 9 tot 17 jaar. Evenals hun grote broers zijn de jongens van de Jeug drijnmondband tot ver over de stadsgrenzen bekend. Re gelmatig wordt de JRB ook uitgenodigd om in het bui tenland festiviteiten met hun muziek op te luisteren. Het afgelopen jaar was de JRB bijvoorbeeld onder an dere in Frankrijk te bewon- Het gouden jubileum wordt dit jaar op een gepaste ma nier gevierd. Hoogtepunt zal ongetwijfeld de Jeugdpara- de op 28 mei in de binnen stad worden. Een achttal be kende jeugdkorpsen zal die dag door het centrum mar cheren en het winkelend pu bliek met hun muziek ver rassen. Hierop aansluitend zal op het plein achter de HEMA een taptoe worden gehouden. De Burgemeester van Schiedam, drs. R. Scheeres, heeft al toegezegd bij deze festiviteiten aanwe zig te zullen zijn. Voor de jongens zelf, die sinds kort over een nieuw uniform naar eigen ontwerp beschikken, wordt elke maand een speciale activi teit, gericht op het jubileum, georganiseerd. Hiervoor is er een jubileumcommissie opgericht. Deze activiteiten gebeuren naast het musice ren dat ook in het jubileum jaar gewoon doorgaat. Jongens die interesse heb ben in het maken van mu ziek bij de JRB kunnen nog steeds geplaatst worden. Voor inlichtingen kan men naar de secretaris Klaas de Wit bellen, tel. 473 5262, of langs komen tijdens de we kelijkse repetitie op vrijdag- i. De repetitie duurt 9.00 tot 20.00 uur en is ;t voormalige Blauw- aan de Lange Nieuw- t 183 te Schiedam. SCHIEDAM— Ook dit jaar worden tijdens de winter maanden weer een aantal or gelbespelingen in de Dorps kerk van Schiedam-Kethel georganiseerd. De eerste be speling, die morgenavond plaats vindt, zal worden gege ven door André Verwoerd. André Verwoerd is sinds 1981 vaste organist van de Grote of St. Janskerk te Schiedam. Hij studeerde bij Adriaan Schuurman, George Stam en Cor Kee. Enige jaren na zijn solistenexamen behaalde hij de Prix d'Excellence aan het Rotterdams Conservatorium. Aan die instelling was hij van 1966 tot 1986 als hoofddocent voor orgel verbonden. André Verwoerd geeft concerten in binnen- en buitenland. Op het programma staan wer ken van Johann Speth, Jo- hann Sebastiaan Bach, Jan Zwart, Samual Wesley en Eu gene Gigout. Het concert, dat om 19.30 uur begint, duurt ongeveer drie kwartier en de toegang is gratis. Het orgel in de Dorpskerk. SCHIEDAM Het ge meentelijk projectteam Schiedam-Zuid heeft afge lopen maandag tijdens een informatie-avond voor de huidige bewoners het voor lopige stadsvernieuwings plan voor de Ridderkerkse straat en omgeving bekend gemaakt. Vast staat nu al dat een groot gedeelte van de Ridderkerksestraat, de Lekstraat, een gedeelte van de Nieuwe Maasstraat en een aantal panden aan de Groenelaan gesloopt zullen worden om plaats te ma ken voor nieuwbouw. Over de sloop van een gedeelte van de Ridderkerksestraat kon het projectteam het niet eens worden. Het meest opvallende aan het plan is de nieuw aan te leggen straat tussen de Groenelaan en de Lekstraat, waadoor het verkeer uit de Groenelaan een rechtstreekse verbinding krijgt met de Hoofdstraat en de Buitensluis. Deze nieuwe verbinding overbrugt een hoogteverschil van circa 3,5 meter. Dit komt door de vroe gere dijkfunctie van de Lek straat. Plannen om deze straat af te graven tot het niveau van de omringende straten bleken veel te duur. Woonblok De Ridderkerksestraat ver dwijnt in haar huidige vorm en schuift een stuk op in de richting van de Lekstraat. Tussen de Ridderkerksestraat en Den Bommelsestraat komt ook in de nieuwe situatie een afgerond woonblok terug., De binnenterreinen zullen echter een stuk dieper worden. Hier door ontbreekt de ruimte om ook tussen de Ridderkerkse straat en de Lekstraat een bouwblok met binnenterrei nen te realiseren. De nieuw te bouwen wonin gen aan de Lekstraat/Ridder- kerksestraat zullen aan twee zijden voorkanten krijgen. Deze woningen moeten het hoogteverschil van 3,5 meter opvangen. Het is ook de be doeling dat tussen deze wo ningen trappehuizen zullen worden aangelegd die een openbare verbinding vormen tüssen de hooggelegen Lek straat en de Ridderkerkse straat. De woningen langs de Lek-/Ridderkerksestraat zijn gedacht in vier en ter plaatse zelfs in vijf woonlagen. Langs de Nieuwe Maasstraat wordt uitgegaan van drie woonla gen. De woningen die aan de Ridderkerksestraat gebouwd worden, zijn bedoeld als één- gaan maken Deze woningen zullen gesloopt worden STUNTVERKOOP LEDEREN KLEDING Herenjacks leer van 279.- nu125.- Herenjacks leervan 449.- nu299,- Oamespakjes leer van 489 - nu298.- Lammy's (schoonheidsfoutje) Leer met bontvoering van 799.- nu349.- Damesjacks leer van 389.- nu229.- Rokken leervan 179.-nu109.- Openingstijden: ma. 13.00 ui Dinsdag t/m zaterdag 9.00 ui Vrijdagavond koopavond. Bereikbaar openbaar vervoei SCHIEDAMDe jonge ta lentvolle Bas de Vroome geeft zaterdag a.s. een uitvoering in de aula van het Stedelijk Mu seum. Dit zal dan het eerste orgelconcert van 1988 zijn. Deze organist te Rhoon stu deerde cum laude af aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. De Vroome won prijzen op internationale or gelconcoursen in Deventer, Nijmegen en St. Albans. Het programma in de museu maula is gevarieerd en ver meldt werken van Sweelinck, Mozart, Stanley, Bach en Hugo Distier, alsmede een im provisatie. Aanvang is 15 uur. De toegang tot het museum aan.de Hoogstraat is gratis. SJOELEN Kinderen vanaf ze ven jaar kunnen zondagmiddag sjoelen in het wijkcentrum De Er ker, Jan van Avennestraat 32. Er wordt vanaf 14 uur gespeeld. Kos ten zijn een gulden per middag. gezinswoningen van twee woonlagen, al dan niet met kapconstructie. De woningen in het stadsver nieuwingsgebied die gesloopt worden, zullen in meer of mindere mate moeten worden verbeterd. Hiervoor zijn in het stadsvernieuwingsplan subsi diegelden gereserveerd. Met de aanpak van de oneven zijde van Den Bommelsestraat is inmiddels door de gemeente een aanzet gegeven. Het is de bedoeling dat de eigenaren van deze panden met behulp van de gemeente zelf hun pan den opknappen. In het plan is geen rekening gehouden met nieuwe winkelvestigingen. Het karakterestieke 'buurt- winkeltje om de hoek' zal (Jus verdwijnen, omdat, volgens de planmakers, dit soort winkels in nieuwbouw niet door win keliers is op te brengen. Ook zullen geen nieuwe extra par keerplaatsen worden aange legd. Groenelaan De parkeer-, laad- en lospro- blemen aan de Groenelaan kunnen door herinrichting van het wegprofiel worden opgelost. De aanpassing van de Groenelaan zou nog voor het eind van het jaar kunnen gebeuren in aansluiting op de vernieuwing van het riole ringstelsel. Ook het Wilhelmi- naplein zal opnieuw worden ingericht. Indien het gemeentebestuur het planvoorstel van het pro jectteam overneemt zullen nog verschillende stappen moeten worden genomen, voordat met de nieuwbouw gestart kan wórden. Aanslui tend op de vaststelling van het definitieve stadsvernieu wingsplan, in februari of maart 1988, kan worden be gonnen met de aankoop van de te slopen panden door de gemeente. De periode waarin dit zal gebeuren zal zijn tot en met het eerste kwartaal van 1990. Om er van verzekerd te zijn dat dit ook inderdaad lukt, wordt met de noodzaak van onteigening rekening gehou den. Met de nieuwbouw kan dan naar verwachting eind 1990/begin 1991 begonnen worden. De nieuwbouw zal ongeveer 1 jaar in beslag ne- SCHIEDAM— Het Natio naal Coöperatie Museum heeft gisteren van de Stich ting Comité Zomerpostze- gels een gift ontvangen. Dit werd gedaan door het over handigen van een cheque door het plaatselijk comité aan het bestuur van het museum. Het museum, dat eerder dit jaar verhuisde van de Ke- thelstraat naar de Lange Haven op de hoek van de Appelmarkt, zal de toege kende bijdrage geheel ge bruiken voor het aanschaf fen van audiovisuele appa ratuur. Zelfs een nostal gisch museum, de winkel is ingericht als in grootmoe- derstijd, kan tegenwoordig niet zonder deze moderne hulpmiddelen. SCHIEDAM Bij de Film club wordt morgenavond de Amerikaanse film 'The big chili' gedraaid van regisseur Lawrence Kasdan. In de film zijn onder andere William Hurt, Glenn Close, Tom Be- renger en Jeff Goldblum te zien. Acht in hun studietijd onaf scheidelijke jongens en meis- komen na 15 jaar bijeen op begrafenis van oude iend. Gezamenlijk halen zij herinneringen op en alle ge beurtenissen, relaties en on derlinge verhoudingen passe ren de revue in'een mengsel van humor, drama en roman tiek. Aanvang is 21.30 uur. Toe gang voor donateurs f 4,-; do nateur worden kost per sei zoen f5,- inclusief de eerste film. De Filmclub is te vinden in de Nieuwstraat op nummer 12. Zaterdag 16 januari /wordt er weer een live-optreden geor ganiseerd in de Filmclub. De Rotterdamse reggaeformatie Zwit, die uit vijf muzikanten bestaat, zal zowel eigen werk als enkele bekende covers van grote reggaesterren ten gehore brengen. Aanvang is half elf en de toegang bedraagt f 2,50. A Carnavalsprins verricht loting voor het elfde toernooi om de Schiedamse zaalvoetbaltitel. A Vlos-voorzitter neemt poolshoogte op de Filippijnen. A Actie voor olie- slachtoffers. A Cursussen voor Schiedamse werk lozen. A 'Aai eens een kro- kodil': bezoekers mogen alles aanraken. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week WAKKER BLIJVEN!! tijdens onze opruiming En profiteer van de fantastische aanbiedingen met meubelen en tapijten SCHIEDAM Op het vogela siel aan de Schiedamsedijk in Schiedam zijn de afgelopen dagen rond de honderd vogels binnengebracht die besmeurd waren met olie. De vogels zijn het slahctoffer geworden van de enorme olievlek die vorige week voor de kust dreef. Om dat alle kustasiels inmiddels vol zitten is ook het vogelasiel in Schiedam bij de reddings actie betrokken. Onder de olieslachtoffers be vinden zich behalve de alge mene soorten zoals de zwarte zeeëend en de zeekoet ook zeldzame vogelsoorten. Zo werden ook een geoorde fuut en een roodkeelduiker bij het asiel afgeleverd. Voorlopig worden de vogels behandeld met anti-biotica. Ook zal ge tracht worden de slachtoffers aan te zetten tot het eten van vis. „Hierdoor zullen de vo gels hopelijk wat aansterken", aldus mevrouw Hoek, de vrouw van de beheerder van het vogelasiel. „Het is de be doeling dat de vogels aan staande zaterdag gewassen worden", vertelt mevrouw Hoek. „Op het moment zijn ze nog veel te zwak. Als we nu gaan wassen zou dat een zeke re dood voor de vogels beteke nen. Ook moeten eerst de dar men van de beesten gereinigd worden. De olie die ze binnen hebben gekregen kan ertoe leiden dat de vogels een pijn lijke dood sterven". De verwachtingen voor het overleven van de vogels zijn niet hoog, maar desondanks zal er alles aan worden ge- j daan om zoveel mogelijk vo gels weer op te knappen. Het is niet voor het eerst dat het vogelasiel te maken krijgt met olieslachtoffers. Een aantal jaren eerder vond er een grote olieramp plaats op de Maas- vlakte. Ook de slachtoffers I van deze ramp zijn in het asiel behandeld. Het opvangen van de vogels kost het asiel veel geld. Zo i moest inmiddels meer dan tweehonderd kilo vis gekocht worden. Mensen die een bij drage willen leveren aan de opvang van de vogels kunnen hun gift kwijt op girorekening 4.35.39.64 t.n.v. Stichting Vo gelasiel Schiedam. Het vogelasiel in Schiedam is bij reddingsactie betrokken. MODERNE WASSTRAAl it uw auto automatisch wassen in onze moder ne wasstraat. Keuze uit diverse programma's, prij zen van 4.50 tot 12.50 Elke dag geopend, behalve zondag. Alleen in Capelle a/d IJssel. REMBLOKKEN Inklusief montage en BTW Ford Taunus 1600 Opel Kadett D 1300 Opel Kadett C 1200 Opel Corsa Fiat Panda 30/34 Peugeot 205 VW Golf 1100 Datsun Cherry N10 ZE 2206 ZE 2274 ZE 2206 39. ZE 2269 49. ZE 2209 39. ZE 2400 ZE 2227 39. ZE 2215 49. A PK-KEURINGEN Chris Dijkgraaf keurt uw auto volgens de richtlij nen van de Rijksdienst voor het Wegverkeer. 1 Wij hebben hiervoor ter beschikking: Acht gediplomeerde keurmeesters. Digitale schokbreker-testbanken. Sporing controle-apparatuur. Remmentestbanken. Uitlaatgastesters. (Ook maken wij uiteraard uw auto APK- gereed!) VAKBEKWAME CHRIS DIJKGRAAF: INBOUWSPECIALISTEN 9 DE SPECIALIST Bij ons staan vakbekwame inbouwspecialisten EN ALTIJD VOORDELIG IN: GEMINI 2001 Voor komplete beveiliging van interieur, motor- en kofferruim te. Uit te breiden met afstand bediening, sensors, centrale portiervergrendeling. Ingebouwd: Volledig gegarandeerd. Kanaalweg 2. tel. 010-4513244. Akku's Banden Schokbrekersi Trekhaken Uitlaten Alarmsystemen Car audio

De Havenloods | 1988 | | pagina 1