Qde HAVENLOODS 'Schiedam is hard op weg naar 80.000 inwoners' CHRIS DIJKGRAAF weekvoorpeel Schiedams Nieuwsblad Schiedamse kunstenaar opent eerste expositie Zingende nonnen Carnavalsoptocht trekt zaterdag door binnenstad Rommel markt Zandzak voor Zijdeveld Groot project van start Schenkingen Coop- museum Scheidsrechters gezocht voor paastoernooi Pronk spreekt Blue Smoke in Filmclub 995.- EDITIE P, DONDERDAG 4 FEBRUARI 1988, 37e JAARGANG Nr. 5 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. KIJK NU IN DE GELE COUPON KRANT BESPAAR ME UW^ SCHAAR! ^kï^jLll Net als voorgaande jaren zal carnavalsoptocht plaatsvin- SCHIEDAM— Een week vroeger dan voorgaande ja ren zal aanstaande zater dag voor de veertiende maal de carnavalsoptocht van de Rietzeilers door een groot deel van de binnen stad trekken. Momenteel wordt er nog druk getim merd en geschilderd aan de praalwagens \an de carna valsvereniging. Ook veel bedrijven en particulieren hebben zich voor de op tocht opgegeven. De Openbare Nutsbedrij ven leveren een bescheiden bijdrage. Het Reinigings- bedrijf, dat in 1988 negen tig jaar bestaat, stelt aan de jeugdvereniging Eldos twee wagens beschikbaar die door leden van deze club worden opgetuigd. Medewerkers van het Rei- nigingsbedrijf zijn bereid gevonden de wagens te be mannen. In de stoet doen ook andere verenigingen mee. Zo zal een aantal Schiedamse drumbands het geheel muzikaal omlij sten en een paar blaaska pellen zullen onvervalste carnavalsmuziek ten geho re brengen. Er zal ook een clown in de optocht meelopen als een soort 'zwaan kleef aan' waar alle kinderen zich bij kunnen aansluiten, na tuurlijk verkleed, en waar uit de clown na afloop een paar kinderen kiest die volgens hem het leukst ver kleed zijn. Deze kinderen krijgen een leuke prijs. Ook voor de overige deelnemers zijn prijzen beschikbaar gesteld door het Schiedam se bedrijfsleven. Het pu bliek maakt ook kans op een prijs door mee te doen aan de publieksprijsvraag. De optocht begint op de Nieuwe Damlaan bij de Vier Molens om precies 13.00 uur. De stoet gaat dan via de Vlaardmgse- straat, de Dam en de Hoog straat naar het Stadhuis waar men bij aankomst om 13.30 uur de deelnemers zal beoordelen. Vervolgens gaat de optocht door de Lange Kerkstraat en het Broersveld naar de Broers- vest. Men gaat dan een stuk de Rotterdamsedijk op waar dan wordt gekeerd om via de Hoogstraat voor de tweede keer langs het stadhuis te trekken. Hierna wordt de carna valsoptocht door een ge deelte van Nieuwland ge leid voordat men terug keert naar het beginpunt. Om circa 15.15 uur hoopt de carnavalsvereniging weer bij de Vier Molens te rug te zijn om een kop erw tensoep te nuttigen. SCHIEDAM De Christelij ke muziekvereniging Harpe Davids houdt zaterdg 6 febru ari in en om het verenigings gebouw een kleding-, boeken, en rommelmarkt. De opbrengst hiervan zullen worden gebruikt voor uitbrei ding en onderhoud van het huidige uniform. In verband met het steeds groeiende le dental is het regelmatig nodig nieuwe uniformen aan te schaffen. De deuren van het verend gingsgebouw aan het Faasen plein 203 in Schiedam-Noord zullen om 10.00 uur 's och tends geopend worden. Bel onze 24-uurs informatielijn voor een actueel overzicht van tijdelijke banen in: Rotterdam e.o. 010 - 4332434 SCHIEDAM— Wethouder Zijdeveld kreeg gisterena vond een ongebruikelijk ca deau aangeboden. De werk groep rioleringen onderbrak op ludieke wijze de commis sievergadering voor stads ontwikkeling en milieuza ken die vanaf 20 uur werd gehouden. Na circa tien minuten stap ten enkele Schiedammers met paraplu de vergaderzaal in en eisten de aandacht op. De werkgroep is vorige zo mer in het leven geroepen naar anleiding van de water overlast waardoor menige Schiedammer gedupeerd werd. „De gemeente heeft weinig van zich laten horen. Tot nu toe heeft de werkgroep niets gehoord; alles speelt zich binnenskamers af. Deze ac tie heeft dan ook een sig naalfunctie. De politici moe ten niet denken dat wij het hierbij laten zitten", aldus woordvoerder Paul Kramer. De actie ging gepaard met de overhandiging van een symbolisch cadeau aan de voorzitter van de vergade ring. Wethouder Zijdeveld kreeg gisteren een zandzak SCHIEDAM Wethouder Van Kleef en mevrouw Van Pelt hebben afgelopen maandag met het slaan van de eerste paal het startsein voor het nieuwbouwplan Laurens Costerstraat en omgeving gegeven. Na het slaan van de paal werd in de recreatiezaal van het stadskantoor een bijeen komst gehouden. Het nieuwbouwplan voor het gebied is één van de groot ste projecten voor stads vernieuwing die Schiedam ooit gekend heeft. SCHIEDAM Het Nationaal Coöperatie Museum heeft dankzij vele schenkingen van particulieren de collectie weer behoorlijk kunnen uitbreiden. Onder de schenkingen bevin den zich veel artikelen die met het verleden van de Coöpera tie te maken hebben. Toch kan het museum nog vele stukken gebruiken. Mensen die nog posters, advertenties of arti kelen met het specifieke Coop-merk thuis hebben lig gen worden gevraagd deze aan het museum af te staan. Het museum is ook actief bui ten Schiedam. Op de museum manifestatie in Den Haag, in het kader van Nederland Mu- seumland, zal men vertegen woordigd zijn. Ook in Madu- rodam zal op een nader te be palen periode het museum met een vertegenwoordiging aanwezig zijn. Het museum is op het moment druk bezig met het werven van nieuwe dona teurs. het secretariaat is ge vestigd aan de Weide 10 in Schiedam, telefoonnummer 470 50 49. HAASTIGE SPOED... Meupeien en tapijten tot t>u? meubelen en tapijten Hoofdweg 18 Capelle aan di I. 010-4518844 el.010-4852273. Ruim twee jaar is gewerkt aan het tot stand komen van het plan. Gedurende die tijd zijn de te slopen panden aange worven door de gemeente. Een groot aantal is intussen tegen de vlakte gegaan waarna het terrein is opgehoogd. Deze ac tiviteiten hebben veel overlast voor de omwonenden opgele verd. Nu er gestart wordt met de uitvoering van de nieuw bouw is een belangrijke fase van planontwikkeling achter de rug. Overigens is enige hinder voor de mensen uit de buurt nog wel te verwachten. Het uit gangspunt was bij de start van het project om grootschalige sloop te voorkomen. "Door de hoogteverschillen die dan zouden ontstaan kon den we dit echter al vlug ver geten", aldus wethouder Van Kleef. "De uitvoering zou dan ook te lang gaan duren. Van daar dat besloten is om het project grootschalig aan te pakken". Gevarieerd De gemeente heeft geprobeerd een gevarieerd woonmilieu te scheppen. Het nieuwbouw plan Laurens Costerstraat be vat 168 woningen. Het gaat hierbij om 157 woningwetwo ningen en 11 premie-koophui- zen. Van de 157 huurhuizen zijn er 26 bestemd voor ouderen en 2 voor minder-va- liden. De huren van de nieuwe panden gaan variëren van driehonderd gulden voor een tweekamerwoning tot zeshon derd gulden voor een vijfka merwoning. De eerste panden worden begin volgend jaar opgeleverd. Zowel de bouwer als de archi tect vaij het project hadden maandag voor de wethouder een cadeau. De architect, Gert Jan Hendriks, bood Van Kleef een ingelijste tekening aan. De huizen die hij heeft ont worpen, worden door sommi gen schertsend kippenhokken of fietsenstallingen genoemd. Het aannemersbedrijf SSN dat de nieuwbouw uitvoert, had ook een presentje voor de wethouder. Het bedrijf be taalt de aanleg van de water kering op het Land van Ris achter de Singelkerk. Dit was uit het oorspronkelijke plan geschrapt vanwege geldge brek. Een woordvoerder van het bedrijf loofde bij deze ge legenheid ook het stadsver- SCHIEDAM In de komende paasvakantie zal in Schiedam voor de 40e maal een voetbal en een handbaltoernooi wor den georganiseerd voor leer lingen van de basisschool en het voortgezet onderwijs. Deze toernooien worden ge houden op dinsdag 5, woens dag 6, donderdag 7 en vrijdag 8 april. De voetbalwedstrijden wor den in het Hargapark ge speeld en de handbalcompeti tie is gepland in Sporthal Margriet en op de verharde handbalvelden in het sport park Harga. Een schooltoer- nooi zonder scheidsrechters is ondenkbaar, vandaar dat zo wel voetbal- als handbal- scheidsrechters worden uitge nodigd om één of verscheide ne dagen de wedstrijden te komen leiden. Aanmelden kan bij de Dienst Sport en Recrea tie, bereikbaar tijdens kan tooruren op telefoonnummer 4260500 toestel 287. SCHIEDAMIn het Passa getheater is vrijdag de musi cal 'Nonsens' te zien. In deze musical zullen naast Nelly Frijda ('Ma Flodder'), als Moeder Overste, Josine van Dalsum, Sylvia de Leur, Nel- leke Burg en Milly Scott te Vij nonnen stelen morgen de show in Nonsens. bewoneren zijn als zingende en dansende nonnen die wel om zeer bizarre redenen plot seling voor de showbusiness kiezen. Ze zetten een show in elkaar om in het klooster de andere nonnen, die door ver- gissinkje van de keukennon vergiftigd zijn, een goede en mooie begrafenis te kunnen geven. Het verhaal is voor Nederland bewerkt door het befaamde duo Boudewijn de Groot en Lennaert Nijgh. Nonsens werd in New York bekroond met de prijs van de kritiek en als beste Off-Braodway-musi- cal. De musical trok in Ameri ka volle zalen. Daar organi seerden zelfs kloosters uit stapjes naar de show. De aanvang is om 20.15 uur en de toegangsprijzen zijn 22, 19 en 16 gulden. Houders van een CJP- of een 65+ kaart krijgen drie gulden reductie. nieuwingsbeleid van de ge meente Schiedam. Schiedam is op deze manier weer hard op weg naar de 80.000 inwo ners", aldus de woordvoerder. Een deel van de woningen is reeds aan toekomstige bewo ners toegewezen. De overige huizen zullen kort vpor het gereedkomen worden toege wezen aan woningzoekenden die bij bureau huisvesting staan ingeschreven. SCHIEDAM Jan Pronk, Tweede Kamerlid voor de PvdA en in 't verleden onder andere minister van Ontwik kelingssamenwerking in het kabinet Den Uyl, spreekt woensdag 10 februari op een openbare bijeenkomst van de PvdA-afdelingen van Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis. De voorzitter van de Commis sie Programmatische Vernieu wingen zal op de gezamenlijke ledenvergadering een korte inleiding houden op het rap port 'Schuivende Panelen'. Dit rapport, dat gericht is op het aandragen van materiaal voor discussie binnen de PvdA, is bedoeld om een tpe- komstig beleid uit te stippe len. Voor de afdeling in Schiedam vormt deze bijeenkomst de start van een reeks activitei ten ter behandeling van het rapport. Voor dit doel zijn zes werkgroepen opgericht. De discussiebijeenkomst vindt woensdag plaats in Zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. De aanvang is om 20.00 uur. De avond is voor iedereen toegankelijk. A Opknapbeurt voor de oude binnen- A Motorcoureur Paul Sentges wil starten in Asser TT. Nieuw Zwembad in Maassluis krijgt gen buitenbad. De concerten van de Streekmuziek- school slaan aan. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM In de Filmclub treedt aanstaande zaterdag de rock 'n roll band Blue Smoke uit Schiedam op. De groep weet op een eigen wijze de sound van Chuck Berry en de Stones te vermengen en speelt ook zelfgeschreven materiaal dat duidelijk zijn roots in de jaren zestig heeft en toch van deze tijd is. Blue Smoke is hard bezig een reputatie op te bouwen in de regio. Aanvang half elf, de zaal is open vanaf half tien. De toegang bedraagt vijf gul den. De Filmclub is te vinden in de Nieuwstraat op n SCHIEDAM De Schiedam se kunstenaar Frans Bleiji heeft onlangs in het buurtcen trum 't Lispunt in Rotterdam zijn eerste expositie geopend. Op deze tentoonstelling zijn diverse schilderijen en teke ningen van hem te zien. Deze geven een goed beeld van het werk van de komende kunste naar. Frans Bleiji is in 1950 in Lei den geboren. Al op jonge leef tijd kwam hij naar Schiedam waar hij nog steeds woont. Met schilderijen is hij pas in 1984 begonnen maar tekenen doet hij al vanaf 1966. „Dit mag echter geen naam heb ben", aldus Frans. Hij heeft een aantal cursussen gevolgd aan de Vrije Aacademie. Over deze lessen was hij zeer te spreken. De overstap naar de Academie voor de Beeldende Kunsten in Den Haag vond hij minder ge slaagd. „Je had daar geen en kele vrijheid", vertelde Frans. „Ik wilde niet abstract wer ken, maar als je realistische schilderijen maakt wordt je met de nek aangekeken". Gedurende de tijd dat hij op de academie in Den Haag zat heeft hij naar eigen zeggen bijna niets geproduceerd. Nu hij deze instelling heeft verla- liillliili ten krijgt hij weer inspiratie. De Schiedammer maakt voor al realistische schilderijen en tekeningen. De onderwerpen die hij kiest, zijn stillevens, portretten en dieren. Zijn stijl is te vergelijken met die van de inmiddels overleden schil derende voddenboer Joop Huismans uit het oosten van het land. De drang tot realisme is de oorzaak van het feit dat Frans Lang over een werkstuk doet. Het resultaat is er dan ook naar. Sommige werken zijn bijna fotografisch. De positie ve reacties die hij kreeg over zijn werk waren voor hem een stimulans om verder te gaan. Frans Bleiji is zich duidelijk nog steeds aan het ontwikke len als kunstenaar. Hij hoopt er later zijn brood mee te ver dienen. „Ik ben afgekeurd en wil niet mijn verdere leven mijn hand ophouden", besloot Frans. A U T I?' Waanzinnig lage prijzen. uitsluitend geldig var^dondefO^^dond Wintersporters en vakantiegangers opgelet! Winterse aanbiedingen, speciaal voor Uü! F alkplan autokaarten voor een rechtstreekse route naar uw vakantiebestemming. West-Duitsland 9.95 België Luxemburg 9.95 Frankrijk 9.95 Nederland 9.95 Nederland (toeristenkaart) 6.95 Nu als extra weekaanbiedmgT Plattegrond Capelle a/d IJssel, Krimpen a/d IJs- sel, Ouderkerk a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel Normaal 6.95, nu 4.95 RUD SNEEUWKETTINGEN Officiële en exklusieve le verancier van 5 Olympi sche Winterspelen. Nu bij Chris Dijkgraaf,het ty pe RUD Ringstar, alle,,*^^ maten: Ook in voorraad alle maten van Weissenfels. De ketting met de magnetische snelsluiting aan de achterzijde van de band. - KRIMPEN A/D IJSSEL: Van der Giessenweg 13. tel. 01807,10555. UITENSPROEIER ANTI VRIE Waanzinnig lage Thule Combibox Dubbelwandig po lyethyleen. Zowel links- als rechts- scharnierend lever baar. Standaard voorzien van hou-fTQQ der voor ski's. Kamei Traveller Box Kleur champagne- wit/zwart. Het RUIMTEWONDER van 450 liter.Ge- maakt van hoog waardig stootvast "DUROKAM'^ ma teriaal. Mont Blanc skibox transportbox Kleur wit. Gemaakt van koudebesten- dig kunststof. Voor 4 paar ski's.Kom- pleet met sloten en span" OOA banden Vul nü uw ruitensproeier-reservoir. Voorkom bevriezen. Kant en klaar, 2 liter. 595 iWINTERSET Bestaat uit "De-icer' (400 ml.) voor snel een schone ruit; slotontdooier (ontdooit en smeert sloten); Ruitensproeier- antivries (250 ml.). M IJS SCH RAPPE fTmêt HANDSCHOEN A 95 Vachtgevoerd. Nü SNEEUWBORSTELl

De Havenloods | 1988 | | pagina 1