«deze taant Aanvullende verzekering voor eigen bijdrage specialist DE HAVENLOODS VOORDEEL AKmE- Merlijn Beslissing over monument Lot nieuwbouw Wilton lijkt vast te staan Informatie ochtend over medicijngebruik RET boos op gemeente Jan Pronk spreekt bij PvdA Vogelasiel blij met actie Ernst en Andries Bijeenkomst Computer Club Kijken bij Liefland- school Verberne Brillenmode Spullenmarkt Harpe Davids 'Ouderen mogen hier niet de dupe van worden' tui I IC uiimöÜAG 9 FttJHUAHI iy«Ö, 37e JAARGANG, Nr. 6 u-u/. II- v/, C7 1 Lununni l C700, OAt? UAV-NnVJMINO, INT. O Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM— Door 'foutje' van het provinciebe stuur liep het vogelasiel dit jaar de jaarlijkse subsidie mis. Helemaal zonder geld zitten de medewerkers voor lopig niet: daar hebben Ernst van der Giezen en An dries van Rijnsbergen voor gezorgd. De twee leerlingen uit groep acht van basis schol Het Windas lazern in de krant dat het Vogelasiel geen geld kreeg en kwamen in actie. Afgelopen vrijdag ontving Wil van Meggelen bijna negenhonderd gulden voor het Vogelasiel. In een week tijd was het An dries en Ernst gelukt om dit bedrag bij elkaar te krijgen. Nadat de jongens het nare bericht in de krant hadden gelezen, dat het Vogelasiel geen geld van de provincie kreeg, maakten zij een brief je voor hun medeleerlingen. Compleet met foto van zieli ge, vieze eenden die in die periode juist in groten getale bij het asiel binnen werden gebracht, bracht deze brief de school in actie. Iedere leerling werd ge vraagd twee kwartjes mee te nemen: het geld van het asiel was al gebruikt om zeep te kopen om de vogels schoon te maken, en daarom was er geld nodig om eten voor de dieren te kopen. Dat verschillende leerlingen meer deden dan alleen twee kwartjes meenemen bleek in de loop van de week. Twee meisjes van de school in Ke- thel, waren familie, buren en vrienden langsgegaan en hadden samen meer dan tweehonder gulden opge haald. Al met al werd er veel meer geld opgehaald dan Ernst en Andries hadden verwacht. Belangrijk Namens de vrijwilligers bij het Vogelasiel name Wil van Meggelen het bedrag vrij dagmiddag in ontvangst. Hij was hee! blij met wat de kin deren hadden gedaan. „We proberen op andere manie ren aan geld te komen, zon der echt te bedelen. Deze ac tie van de kinderen is zo leuk omdat ze het helemaal zelf hebben opgezet: ze zijn er echt heel erg bij betrok ken, en die betrokkenheid is belangrijk". De heer van Meggelen kwam vrijdagmiddag overigens niet alleen naar Kethel om het geld in ontvangst te ne men. Hij vertelde aan de scholieren die zich in het speellokaal hadden verza meld wat voor werk het Vo gelasiel precies doet. Ook had hij enkele vogels uit het biorama meegebracht. Ver der had hij ook goed nieuws. Een groot aantal eidereen- den (dat nog iet zo lang gele den onder de olie besmeurd bij hen was gebracht) is in middels aardig hersteld. Eendekooi „Ze worden nog dagelijks gecontroleerd, maar ze zijn intussen al zoveel beter dat ze naar de Vlaardingse Een dekooi zijn gebracht. Daar is veel meer ruimte dan hier in Schiedam, waar we met die extra honder met olie be- smeurde vogels echt wel een Namens de scholieren van Het Windas in Kethel overhandigden Andries en Ernst vrijdagmiddag het geld dat zij in één week tijd hadden opgehaald aan de heer Van Meggelen van het Vogelasiel. beetje uit de molen puil den". Want behalve olieslachtof fers kwam er in de afgelopen periode natuurlijk ook nog het 'gewone' aantal gewon de en verzwakte vogels bin nen. Ook die vogels werden geholpen en gevoed en dat kost nu eenmaal geld. SCHIEDAM Wie wordt de nieuwe koning van Engeland. Dat is de vraag waar het alle maal om gaat in de spannende tekenfilm Merlijn de Tove- Het verhaal speelt zich af in de tijd dat er nog dappere rid ders en schildknapen waren. In Londen is de koning gestor ven, en omdat er geen opvol ger is, wil iedereen graag ko ning worden. Ergens in het land staat een rots met een zwaard erin, en degene die het zwaard uit de rots krijgt, mag koning worden. Natuurlijk verdringen de sterkste mannen zich om de rots, maar zij slagen geen van allen. Mug, de kleine schild knaap, is niet sterk, maar toch lukt het hem wèl om het zwaard uit de steen te trek ken. Welke avonturen Mug en Mer lijn de tovenaar allemaal bele ven is morgen in Theater de Teerstoof te zien. De film is bedoeld voor kinderen van 5 jaar en ouder en begint om 14.00 uur. Een kaartje kost f 7.50. A Prijswinnaars fo- tokans. Zaalsporters lon ken nog altijd naar titel. A SW-supporters in actie. A Carnaval is los- gebarsten. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Steeds meer mensen krijgen op hun werk of in hun vrije tijd te maken met de computer. Voor de bij enkomsten van de Computer Club Schiedam is dan ook steeds meer belangstelling. Vanavond komen leden van de vereniging weer bijeen. Niet alleen de zogenaamde 'gevor derden' steken iets op van deze bijeenkomsten, want te genwoordig bezoeken ook steeds meer mensen die nog maar kort met een commodo- re-64 werken de avonden. Naast een grote hoeveelheid computers, klonen, doftware- service en oude vakliteratuur, kunnen mensen hiet ook com- puter-apparatuur te koop aanbieden. De Computer Club komt van avond bij elkaar in het onder komen van de Filmclub, Nieuwstraat 12. De deuren zijn vanaf 19.00 uur open en de toegang is f 3.50. Het pand aan Schie 84 wordt nu als woonhuis gebruikt. De eigenaar wil het gebouw van de monumentenlijst af hebben SCHIEDAM— Wordt het pand aan Schie 84 wel of niet van de monumentélijst afgehaald. Dat is de vraag die de komende maand be antwoord zal worden. Afgelopen maandag vroeg het college van Burgemees ter en wethouders een maand uitstel aan het Mi nisterie van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur. De eigenaar van het pand aan de Schie heeft bij het Ministerie namelijk een verzoek ingediend om het pand van de monumenten lijst af te halen. Het Ministerie kan dit ech ter niet alleen beslissen, en vroeg daarop advies aan de gemeente. Een beslis sing is tot nu toe niet geno men, maar de komende we ken gaan ambtenaren kij ken naar de waarde van het monument. i principe staat de gemeen te heel kritisch tegenover elk verzoek om een pand van de monumentenlijst af te halen. „Het komt ten slotte ook niet zomaar op de lijst van beschermde monumenten te staan", meent H. Jansson, die zich namens de gemeente bezig houdt men monumenten zorg. SCHIEDAM Leerlingen van de W.A. van Liefland- school werken al vanaf 25 ja nuari aan een zogenaamd lan- denprojekt. Het resultaat van de inspanningen die de scho lieren zich hebben getroost is donderdagavond te zien. Vanaf 18.30 uur tot 20.00 uur kunnen familieleden van de kinderen en andere "belang stellenden een kijkje nemen in de school aan de Prinses Bea- trixlaan. Het is de bedoeling dat het landen-projekt de dag na de kijkavond (vrijdag dus) wordt afgesloten. HEROPENINGSVOORDEEL Alle artikelen 15% KORTING bij Zie adv. elders in dit blad SCHIEDAM Ouderen en medicijngebruik. Dat is het onderwerp van de informatie ochtend die volgende week in Trefpunt Oost wordt gehou den. Vragen als: wat is een medicijnpaspoort, werken medicijnen anders bij ouderen dan bij jongeren en wat kun je persé niet doen met medicij nen, komen dan aan de orde. Organisatie is in handen van wijkpost-oost van de Stich ting Gecoördineerd Ouderen werk, Trefpunt Oost en de werkgroep 55 plus. Plaats van handeling is Celciusstraat 2 Trefpunt Oost. Apotheker H. Wiegman ver telt woensdagochtend 17 fe bruari eerst het een en andei over medicijngebruik. Na dc pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. De informa tieochtend duurt van 10.00 tol 12.00 uur. Ouderen die niet op eigen gelegenheid de Celcius straat kunnen bereiken, kun nen contact opnemen met wijkpunt-oost (telefoonnum mer 4264195). SCHIEDAM— Tussen de SCHIEDAM Jan Pronk, voormalig minister van ont wikkelingssamenwerking, is morgen in Schiedam. Tijdens de openbare bijeenkomst van de PvdA-afdelingen uit Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis voert het huidige Tweede Kamerlid voor de Partij van de Arbeid het woord over een onlangs verschenen rapport. Het rapport heeft de lijvige titel 'Schuivende panelen, continuïteit en vernieuwing in de sociaal-democratie meege kregen. Centraal erin staat het recht van ieder mens op een zelfstandig en menswaardig bestaan. Pronk geeft een toelichting op de dilemma's van nu: ook toe komstige knelpunten komen aan de orde, evenals het toe komstige beleid. Doel van het rapoort 'Schuivende panelen' is materiaal aan te dragen om gedachtenvorming binnen te PvdA te bevorderen. Deze discussie-avond wordt gehouden in Zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. Aanvang is 20.00 uur. SCHIEDAM— Tussen het carnavalsgedruis door was er afgelopen zaterdag een kle ding-, boeken- en rommel markt bij de muziekvereni ging 'Harpe Davids'. Op brengst van de verkochte goe deren is bestemd voor de uni formen van de leden. Met het geld dat zaterdag werd opgehaald, kunnen de uniformen onderhouden wor den en ook kunnen er nieuwe kostuums worden aange schaft. De spulletjesmarkt werd gehouden in het vereni gingsgebouw 'de Tamboerijn' aan het F bruine RET-wachthokjes aan het Broersvest staat sinds 28 januari een opval lend nieuw exemplaar. Aan één zijkant is de verder uit glas bestaande abri voor zien van reclame. Volgens de gemeente gaat het hier om een proef. „Een groot deel van de abri's in de stad is van de gemeente. In de hele stad moeten veel hokjes worden vervangen, gezien de slech te staat waarin ze verke ren", legt Jan Langstraat namens Gemeentewerken uit. De gemeente schijnt erg geïnteresseerd te zijn in het nieuwe model dat sinds kort op het Broersvest is neergezet. Bij de RET ver moedt men dat de abri's om een heel andere reden inte ressant voor het gemeente bestuur zijn geworden. Het is de bedoeling dat de RET de komende jaren alle abri's gaat vernieuwen; SCHIEDAMSinds een week kunnen specialisten de wettelijk verplichte eigen bijdrage van vijfent wintiggulden vragen aan ziekenfondspatiënten die naar hen zijn doorverwe zen. Behalve politiek Den Haag lijkt bijna niemand enthousiast over deze nieu we maatregel. Het in Schiedam gevestigde zie kenfonds DSW reageerde als enige ziekenfonds in het gehele land. Het is nu mogelijk om bij dit zieken fonds de eigen bijdrage in een aanvullende verzeke ring op te nemen. „Er valt tegenwoordig steeds meer buiten de gewone verzeke ring; een slechte tendens. Wij proberen om op deze manier de ellende wat te beperken". Dat verklaart C.A.C.M. Oo- men, directeur van het aan de 's Gravenlandseweg gevestig de ziekenfonds. „De hele dis cussie hoort trouwens niet thuis in het ziekenhuis. Daar moet het in de eerste plaats gaan om hulpverlening. Kas sa's horen er niet". DWS besloot te proberen om de eigen bijdrage in een aan vullende verzekering onder te brengen, zodra duidelijk was dat deze maatregel grote kans maakte om echt ingevoerd te worden. „Door deze maatregel worden volgens ons veel ouderen 'ge pakt'. Nu hebben wij in Schie- dam en bij dit ziekenfonds veel ouderen, allemaal men sen die plichtsgetrouw zijn grootgebracht en van wie de politici in Den Haag weinig zullen horen. Vooral voor hen doen wij dit, stelt Oomen dui delijk. Slecht En hij gaat verder: „Dit is een slechte maatregel, want het kost teveel om het geld te in nen. Ik vind dat hij is geboren uit onmacht. Hier zit volgens mij echt niemand op te wach ten". Behalve het ziekenfonds lij ken ook de specialisten in deze regio niet te spreken over het invoeren van de eigen bij drage. „Specialisten hier vra gen niet de eigen bijdrage vooraf. Wel wordt er nader hand een nota gestuurd. Ze laten zo zien dat ook hen in de eerste plaats te doen is om hulpverlening". Eén van de redenen waarom tot nu toe alleen het zieken fonds van de heer Oomen zich niet achter de invoering van de nieuwe maatregel stelt is wellicht dat andere zieken fondsen enigszins zijn over vallen door de manier waarop door reclame-activiteiten moeten de hokjes dan meer geld opbrengen en daar is de gemeente uiteraard ook in geïnteresseerd. „Het college moet nog een besluit nemen over het soort hokjes dat gebruikt zal gaan worden en ook wordt er nog gesproken of er wel of niet reclame op komt te staan", weet Lang straat, die verder zegt dat er al minstens een jaar over is gesproken met de RET over de vervanging van de oude abri's. Via een aanvullende verzekering kunnen ziekenfondspatiënten ontko men aan de verplichte eigen bijdrage van vijfentwintig gulden die bij elk bezoek aan de specialist meot worden betaald. de eigen bijdrage een feit werd. Verleden week werd de maatregel van kracht na een kort geding. „Wij hebben het van tevoren zien aankomen, en konden dus gelijk reageren. Boven dien hebben wij zówiezo al een andere betalingsregeling met specialisten, waardoor het voor ons ook heel makke lijk is om dit te doen". Reakties van ziekenfondsver zekerden die de heer Oomen tot nu toe bereikten, zijn posi tief. „Ik ben blij dat veel ouderen hebben gereageerd: zij vormen immers de be- langrjkste groep voor wie we dit doen". Dit kringen van andere zie kenfondsen zijn de reakties minder positief. De kritiek van die zijde komt er volgens Oomen op neer dat zieken fondsen door het initiatief van DSW de kans lopen steeds meer dingen in het pakket te moeten opnemen. „Ik krijg een beetje hoofdpijn van zulke uitspraken. Een zie kenfonds is er toch om dingen te verzekeren. Nee dit is echt baarlijke nonsens. Ik hoop dat ze er nog eens over naden ken". De gloednieuwe, door de ge meente neergezette abri op de Broersvest. Het doek lijkt te zijn gevallen voor de nieuwbouw afdeling van WiUi SCHIEDAM De laatste kans om een klein gedeelte van de nieuwbouw afdeling van Wilton Fijenoord open te houden. Zo zag de directie van de Schiedamse Dok- en Werf- maatschappij het debat dat verleden week in de vaste ka- mercomamissie van Economi sche Zaken werd gevoerd. Voor het voorstel om de werf een vervangende opdracht te verlenen was te weinig steun en dus lijkt het lot van de nieuwbouw afdeling bezegeld. Bezoeken van fraktievoorzit- ters aan Haagse politici van PvdA, CDA, D66 en VVD, als mede brieven aan de Haagse frakties van bijvoorbeeld de directie van Wilton haalden niets uit. Ook de poging van Wilton-directeur B. Sluis om 'Den Haag' aan de eerder ge dane toezegging om voor ver vangende orders te zorgen, bleven zonder resultaat. Namens de ondernemingsraad van het Schiedamse bedrijf vraagt Henk Zagwijn (voor zitter) de fraktievoorzitters Wim Kok en Joris Voorhoeve (PvdA en WD) alsnog om steun. In een vrijdag verzon den brief stelt Zagwijn: 'Nu wij geen vervangend werk krijgen, vragen wij u vóór eer exportvergunning voor vier onderzeeboten voor Taiwan t( stemmen. Dat betekent alleei al bij Wilton Fijenoord werl voor 800 man gedurende ze jaar. Laat ons niet in de steek Open brief In een open brief laat Sien Rosman namens Schiedamse CDA weten teleurgesteld te zijn. „Uit oogpunt van werk gelegenheid is het jammer da de kans op een dergelijke or der aan de werf voorbij gaat Begrip valt op te brengen voo: het feit dat de regering de in ternationale politieke bezwa ren dermate gewichtig ach dat daaraan de conclusie moe worden verbonden geen ex portvergunning te verlenen Bijzonder teleurstellend is da' er evenmin een compenseren de order kan worden ver leend". Na de 480 man die eerder ont slag kregen aangezegd, dreig er nu eenzelfde lot voor d overige 200 werknemers var de nieuwbouw afdeling. Voo de reparatiewerf heeft een er ander geen gevolgen.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1