Harga en Succes pakken volle winst Rijnmondvrouwen verliezen aansluiting SPORT PROFIEL SW-fans roeren zich En dat is zeven.... Sjoeltoernooi Waterpolo- cursus Schiedams Nieuwsblad ^S'XiÏJ1 Problemen voor Popovics Dammen om titel Ook heren delven onderspit UVG-vrouwen naar de top Arbiters gezocht Jazz-ballet voor tieners Op kamp met ELDOS Kampioensstrijd weer geheel open Regina van der Toorn ROTTERDAM Het Feyenoord-publiek is niet tevreden over de prestaties van hun club. Zij demonstreerden dat voor en tijdens de wedstrijd tegen AZ. Of dat de reden was dat de doelpuntenma- chine van de Feyenoorders plotseling op gang kwam, is niet na te gaan. Wel was er na een lange tijd weer een beetje sfeer in het stadion met spreekkoren als 'Tien, tien, tien'. Het werd uiteindelijk 'slechts' 7-2. Mitchel tekende nummer één aan, terwijl André Hoekstra met drie treffers, de gelukkigste man van de middag was. Twee voormalige Spartanen, Steur en Böckling bezorgden Barry Hughes een koude douche Zij zetten voor hun werkgever Volendam, de snelle 1-0 achterstand Lengkeeknog voor de pauze om in een voorsprong voor de Noordhollanders (2-1). SCHIEDAM De voorge nomen fusie tussen SVV en het Rotterdamse Excelsior is bij de Schiedamse suppor ters in slechte aarde geval len. De vorige week bekend geworden samenwerking tussen de twee armlastige Rijnmond-clubs lokte dit weekend een actie uit van verontruste leden en suppor ters van SVV, die niets voor een fusie voelen. Initiatiefnemer is Nico Hers- bach, de voorzitter van de Vrienden van SW. Ook oud voorzitter Cor de Vries heeft zich pontificaal achter de ac tie opgesteld. Hersbach be nadrukt vooral de positieve kanten van de huidige situa tie: „Sportief gezien is er op gaande lijn waar te nemen, er is bijna een periode-titel binnengehaald en we zitten nog steeds in de KNVB-be- kerstrijd.' Financieel zijn de fiscale problemen de kern van de zaak. Als er een op lossing wordt gevonden met de belastingdienst, moet het mogelijk zijn een sluitende begroting op te stellen. Voorts zijn ook vanuit het bedrijfsleven veel positieve reacties binnengekomen" De huidige SW-voorzitter De Jager heeft inmiddels verklaard alsnog met SW alleen verder te willen gaan, indien deze actie een succes wordt. DENK AAN VALENTIJN 14 FEBRUARI BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH SCHIEDAM Vanaf vrijdag kunnen enthousiaste sjoelers zich weer opgeven voor het toernooi dat eind februari van start gaat in het dienstencen trum De Woudhoek. De speeldagen van het sjoel- toernooi zijn 23 februari, 1 maart en 8 maart. Aanmelden kan dagelijks tussen 9.00 en 12.00 uur in het dienstencen trum aan het Heijermansplein en de inschrijvingstermijn sluit op 19 februari en het kost een rijksdaalder om aan het toernooi mee te doen. SCHIEDAM De Schiedam se Zwemclub (SZC) organi seert vanaf volgende week een waterpolo-cursus onder de naam 'Ik polo'. Het is de be doeling, dat jongeren spelen derwijs de polo-technieken (als werpen, polo-borstcrawl en watertrappelen) onder de knie krijgen. Wekelijks zal er op dinsdaga vond worden getraind van 18.15 tot 19.00 uur te begin nen op 9 februari De cur sus is bedoeld voor jongeren van 8 t/m 16 jaar, maar ook andere geïnteresseerden zijn welkom. De cursus vindt plaats in het Sportfondsenbad in Schiedam, waar men zich op dinsdagavond om 18.00 uur kan aanmelden. Voor verder informatie kunt u contact opnemen met het Sportfondsenbad, tel. 4269600 of G. Verveen, tel. 4701743. Denk aan Valentijn 14 februari Banketbakkerij VINCENT v.d. BOSCH Denk aan Valentijn 14 februari BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH Westfrankelandsestraat 93 Tel. 426.88.83 DE HAVENLOODSJ J DINSDAG 9 FEBRUARI 1988 6-498 SCHIEDAM— Nadat SVV- trainer Sandor Popovics vori ge week bekendmaakte aan het eind van dit seizoen SVV te verruilen voor de Friese eerste divsidieclub SC Cam- buur, is een andere eerste di visionist, Heerenveen, in het geweer gekomen. Heerenveen beweert reeds op 25 januari j.l. een mondelinge overeenkomst met Popovics te hebben gesloten en deze deal ook te hebben bevestgd. Het bestuur van Heerenveen toon de zich uitermate verrast toen de ex-Hongaar de afgelopen week plotseling zijn tweejarig contract bij Cambuur in de publiciteit bracht en over weegt nu juridische stappen te gaan nemen. De als trainer-manager func tionerende Popovics was door SVV aan het begin van dit sei zoen binnengehaald om de spelersgroep te enthousiasme ren en via sponsors geld bijeen te brengen voor de armlastige club. Vooral voor wat betreft het tweede punt is weinig bereikt, het bedrijfsleven heeft on danks veel werk van Popovics tot nu toe nauwelijks interesse getoond. Omdat is gebleken, dat ook op sportief gebied bij SW niet meer mogelijk is dan een incidenteel succes besloot Popovics een punt te zetten achter zijn verblijf op Harga. SCHIEDAM Het damkam pioenschap van Schiedam is opnieuw van start gegaan. In de hoofdklasse, die dit jaar dertien deelnemers telt, wer den vijf partijen gespeeld. Overwinningen werden be haald door Rob van Eijk, Ro nald van Egmond, Tiny Mous en Wim Vrijland. De partij tussen Ron Heusdens en Piet Bastiaanse werd uitgesteld en Gert van Willigen was vrij. Ook op lagere niveaus wordt gestreden om de Schiedamse titel. Voor meer informatie kunnen belangstellenden te recht bij J. Smit, tel. 4258101. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad', Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats, i december 1962 te Schiedam. Beroep. Huisvrouw. Huidige club en functie/ positie. Korfbalvereniging SSC Harga in de eerste afdelingsklasse, waar ik aanvoerster van het eerste team ben. Vorige clubs. De grote concurrent in Schie dam, namelijk Succes. Grootste sportieve succes. Het reeds op vijftienjarige leeftijd debuteren in het eer ste team van Succes. Grootste sportieve teleurstel ling. Het zou een enorme tegenval ler voor mij zijn indien we er niet in slagen dit seizoen het kampioenschap te veroveren in de zaalcompetitie. Ambities met huidige club. Zoals reeds gezegd, dit sei zoen het kampioenschap bin nenhalen, promoveren naar de districtsklasse en ons daar op een redelijke manier handha- Persoonlijke sportieve ambi ties Sluiten direct aan bij het vori ge antwoord, vooral gezien de goede sfeer en mentaliteit die bij Harga heersen. Idolen Echte idolen heb ik nooit ge had. Hobby's, bezigheden. Het verzorgen van mijn zoon tje en handwerken (breien e.d.). Favoriete muziek. Vooral popmuziek, artiesten als U2, Terence Trent d'Arby e.d. Films, tv-programma's. Realistische, aangrijpende of amusante films en series, zo- SCHIEDAM De handbal- sters van UVG hebben de smaak van het winnen goed te pakken. In een pittige uitwed strijd tegen hellas sloegen zij wederom toe, ditmaal met een overtuigende 14-19 over winning. De Schiedamsem konden hun draai aanvankelijk moeilijk vinden, na een 8-4 achter stand ging men de rust in met een verschil van drie punten, 9-7. In de tweede helft werden de bakens verzet, onder aan sporing van met name Jolande Bisschop, die opnieuw het net menigmaal liet bollen, liep de Schiedamse ploeg weg van Hellas. Via een sterk eind- schot resulteerde dit in een 14-19 overwinning. Omdat mede-titelkandidaat Swift verrassend verloor zijn de kansen van UVG dit week einde nogmaals verbeterd, sa men met Animo en Swift zul len de Schiedamse handbal- sters de komende weken moe ten uitvechten wie de felbe geerde eredivisieplaats binnenhaalt. DWS verdiende dit weekend één punt in een spannende wedstrijd tegen Wings. In de laatste minuut slaagde het Schiedamse team erin een 13- 13 eindstand te bewerkstelli gen. SCHIEDAM In de komende paasvakantie wordt voor de veertigste maal in Schiedam het schoolvoet- en handbal- toernooi georganiseerd, voor leerlingen van de basisscholen i het voortgezet onderwijs. De organisatie heeft echter n tekort aan scheidsrechters voor beide toernooien. Scheidsrechters worden dan verzocht zich bij de organisa tie te melden, voor het leiden van voet- of handbalwedstrij den. Aanmelden kan bij de Dienst Sport en Recreatie tijdens kantooruren, tel. 4260500, tst. 287 of 's avonds bij dhr. Van de Gaat, tel. 4701854. als 'De baas in huis' en 'Zeg 's AA'. Literatuur, lectuur. Ontroerende of spannende boeken van o.a. Hannah Green, Konsalik en Agatha Christie. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam. Mijn belangrijkste punt van kritiek is het in mijn ogen ver keerde indelingsbeleid voor wat betreft de sporthal Mar griet. De laatste twee jaar heeft m.n. het handbal een voorkeurspositie toebedeeld gekregen ten opzichte van het korfbal. De korfballers wor den regelmatig weggdrukt van de zondagmiddag naar de zaterdagavond. Verder valt er op sportgebied weinig te kla gen in Schiedam. Hoe groot zijn de kampioens kansen dit seizoen voor Har ga. Vrij groot, al een paar jaar hikken we tegen het kampi oenschap aan, maar vooral door onervarenheid misten we het net. Met de huidige ploeg zijn we drie jaar geleden be gonnen en dit seizoen moet er geoogst worden. De spel tech nische kwaliteiten waren al tijd al aanwezig, alleen de sta biliteit en het zelfvertrouwen moesten groeien. Over twee weken tegen Unicum, de me dekoploper, zullen we de be loften moeten inlossen. Wat is het specifiek aantrek kelijke van korfbal. De sport kent een aantal pret tige facetten: de vakverdeling, met steeds wisselende nadruk op aanval en defensie, en het bijna niet voorkomen van li chamelijk contact b.v. Omdat er op hoger niveau betere scheidsrechters voorhanden zijn en er voor technische ploegen meer bescherming geldt, zou het voor ons een uitkomst zijn indien we naar SCHIEDAM In een bij zonder spannende wed strijd moest de vrouwen- ploeg van volleybalclub Rijnmond afgelopen zater dag het onderspit delven tegen kampioenskandidaat Top. De setstanden zijn veelzeg gend: 15-9, 14-16, 15-8, 5-15 en 15-10. In een lang gelijkop- gaande strijd streden de Schiedamsen voor wat ze waard waren, waarbij het goede verdedigende spel van Top en de grootse vorm van een boomlange Top-aanval- ster uiteindelijk de doorslag gaven. Deze aanvalster maak te persoonlijk de partij uit met enige prima services. Aan Schiedamse kant viel vooral het goede spel van Edith Boukecht op. Deze jeugdspeelster stimuleerde met haar goede defensieve spel en haar uitstekende ser vices het gehele team, maar kon het tij tenslotte niet ke ren. De resterende wedstrijden in deze competitie kunnen de vrouwen van trainer Jaap Spijk gebruiken ter voorbe reiding van het volgend sei zoen. De derde plaats waarop zij momenteel staan is vrijwel zeker de eindpositie van dit seizoen. Mannen Het eerste mannenteam van Rijnmond leed een ingecalcu leerde nederlaag tegen Lygur- cus: de heren gingen met 3-0 ten onder. Het ook in de eerste divisie spelende tweede team won daarentegen met 1-3 van CVV in Capelle. Beide ploegen strijden tegen degradatie, in respectievelijk de Noord- en Zuidpoule van de eerste divisie. Rijnmond staat op de eerste plaats om volgend seizoen met minimaal één team in de eerste divisie uit te komen. De huidige posi ties van beide teams bieden daartoe nog steeds alle kans. Rijmond-2 vocht zich omhoog ten koste van Varel/CW. SCHIEDAMBehalve stijl dansen kunnen tieners uit de omgeving van wijkcentrum de Erker nu ook terecht voor een cursus Jazz-ballet. Elke dinsdagmiddag van 17.45 tot 18.45 uur wordt er in het pand aan de Jan van Avennestraat 32 les gegeven in de specifieke manier van bewegen. Jongens en meisjes van 13 tot en met 16 jaar zijn welkom op deze middag. Ouderen kun nen terecht op vrijdagochten tussen 10.00 en 11.00 uur. Kosten zijn een tientje per maand. SCHIEDAM Ook deze zo mer kan de Schiedamse jeugd er een weekje tussenuit met jeugdvereniging ELDOS. Een kampeerboerderij in het Bra bantse Liempde biedt in de week van 30 juli tot en met 6 augustus onderdak aankam- peerders in de leeftijdscatego rie van 6 tot 16 jaar. Kosten voor deelname aan dit kamp bedragen f 140.- per kind en verdere informatie is te krijgen bij het secretariaat van ELDOS (4582141). de districtsklasse promoveer den, waar nog minder contact is toegestaan. Tenslotte geeft het gemengd spelen natuurlijk ook een extra dimensie. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... korfbal door de pers, in mijn ogen, nog steeds wordt achtergesteld. In de media zou wat meer aandacht voor deze van oorsprong Nederlandse sport beslist geen kwaad kun nen. Er heersen nog altijd vooroordelen rondom het korfbal, die vooral door mer informatie bestreden kunnen worden. SCHIEDAM Beide korfbalclubs uit Schiedam die strijden om het kampi oenschap en promotie naar de districtsklasse hebben hun wedstrijd dit weekend winnend afgesloten. Harga versloeg thuis zeer overtui gend Eureka en Succes be haalde een zwaar bevoch ten zege in de uitwedstrijd tegen Unicum. De twee onverwachte neder lagen die Harga de afgelopen wekgn leed, misten hun uit werking niet jongstleden zon dag in de sporthal Margriet tegen Eureka. In een éénzijdi ge wedstrijd walste een uiterst geconcentreerd spelende Schiedamse ploeg over de te genstander heen. Defensief werd een zeer strikte mandek king toegepast en aanvallend legde men diverse patronen op het veld, die steeds opnieuw gevaar stichten. Het beste van het spel was van meet af aan voor de Schie dammers, al uitte zich dat niet meteen in de stand. Pas na circa tien minuten wist Harga een grotere marge te verwe zenlijken. Na een vrije worp volgde een mooie opzet, die afgerond werd door Ed Pak, 2-1 en een doorloopbal van Regina van Toorn leidde tot 3- I. Onno Sluimer, die nogal wat kansen miste, maar deson danks een goede partij speel de, zorgde met een prima af standsworp voor 4-1. Eureka spartelde tegen beter weten in nog wat tegen, maar de Schie damse overmacht was te groot. Pauline Meyer bepaal de de ruststand op 5-2. Monsterscore Na de pauze hield Harga het heft stevig in handen, de con centratie verslapte ditmaal geen moment. Regina van Toorn scoorde uit een straf- worp 6-2 en Onno Sluimer en Edwin Weers bouwden de voorsprong uit tot 8-2. Indien de Schiedammers alle kansen hadden benut, die zij via in ventief aanvalsspel crëerden, was uiteindelijk een mon sterscore uit de bus gekomen. Gelukkig voor Eureka was de Schiedamse afwerking niet altijd even nauwkeurig. Twee goede worpen van respectie velijk Marion van Kints en Edwin Weers troffen wel doel en zij bepaalden de eindstand zo op 11-3. Succes Het Schiedamse Succes toon de zich de sterkste ploeg in de topper tegen Unicum, behalve Harga de enig overgebleven mede-titelkandidaat. In een gelijkopgaande strijd werd de beslissing pas enkele minuten voor het einde door de Schie dammers geforceerd, doordat Leo Kruining tweemaal ach teréén doelpuntte. In een in alle opzichten at tractieve partij gaf het goede, gevarieerde aanvalsspel van Succes tenslotte, de doorslag. Het eindresultaat was een 7-8 overwinning voor de Schie dammers en daarmee is de kampioensstrijd tussen Har ga, Succes en Unicum geheel open. De drie ploegen hebben even veel verliespunten opgelopen dit seizoen en behouden het lot dus in eigen hand. Na het afgelopen weekend lijken de Schiedamse teams echter een extra troef te bezitten in de vorm van hun gegroeide zelf vertrouwen.

De Havenloods | 1988 | | pagina 5