'Voorstellen van de minister geen oplossing voor files' Bielstuk 10 Sucafle- A98 Hamiauies R "BERNE Schiedammer bekent gewapende overvallen lapjes tempo-team I O. GRANDIOZE HEROPENING MET VEEL VOORDEEL Schiedams Nieuwsblad uitzendbureau Zuidhollandse Milieufederatie vindt berekeningen onjuist Vlaardingse recherche rondt onderzoek-af Ouderen in het verkeer Groenoord viert feest Koffie met concert UNISYS Brandweermannen onderscheiden n$£ i328 üfee 13^ Schouder-^ karbonade4 Gehakt 2 kilo 096 Eieren 2 dozen - 2?" BOSDlel „13? Bietiapies 12? Hacheeviees Rundergehakt 7: Slavinken Shoarma- Q98 15% KORTING op onze toch al scherp geprijsde artikelen en.... GRATIS een fleurig presentje Onze optiekzaak is zienderogen vooruitgegaan. Reden voor een feest! Kom en profiteer van onze grandioze heropenings aanbiedingen! DINSDAG 9 FEBRUARI 1988 DE HAVENLOODS- De afd. industriepersoneel heeft direct werk voor mA/. schoonmakers bij een relatie in Schiedam. Het is de bedoeling dat men ruime werk-ervaring heeft in de schoonmaak (bij voorkeur schoonmaken van kantoren/kantines). Zelfstandig kunnen werken is bij voor keur gewenst. Bel voor informatie over bovenstaande vacature tel. 010-4260844 en vraag naar Yvonne Pors, of kom langs. Hoogstraat 109a, Schiedam In samenwerking met Havenloods en Het Zuiden VL AARDIN GEN/SCHIE - DAM De voorstellen van minister Smit-Kroes (Ver keer en Waterstaat) die een oplossing moeten bieden voor het file-probleem in de Randstad, zijn slecht voor het milieu en de kilo meterslange files zullen daarmee op korte termijn niet verdwijnen. Dat con cludeert de Zuidhollandse VLAARDINGEN/SCHIE- DAM De recherche in Vlaardingen heeft het onder zoek tegen een 23-jarige Schiedammer afgerond. De man werd medio januari aan gehouden en heeft inmiddels een groot aantal inbraken en vjf gewapende overvallen be kend. Het dossier van T.A. van L. is omvangrijk. Hij was betrok ken bij de overval en gijzeling op het postagentschap aan de Rozenlaan in Vlaardingen die in juni '87 plaatsvond. J. Mid dendorp en zijn gezin werden toen vijf uur onder bedreiging van een vuurwapen in gijze ling gehouden. Er werd slechts een bedrag van f 170,- ontvreemd. Daarnaast heeft de Schiedam mer een gewapende overval gepleegd op een bouwmarkt in Gorinchem (december '87) waarbij ruim 26 duizend gul den werd buitgemaakt, alsme de op een filiaal van de Spaar bank in De Lier (januari '87). Dit filiaal heeft hij in diezelf de maand overigens nog een keer overvallen om er met twaalfduizend gulden van door te gaan. Tenslotte heeft Van L. ook de overval op het postkantoor aan de Mgr. Nolenslaan te Schiedam bekend. Hij heeft in de nacht van 11 november '86 het kantoor binnengedrongen en gewacht op het personeel. Een personeelslid werd ver volgens bijna drie kwartier lang onder dreiging van een wapen en een mes in gijzeling gehouden. Omdat een ander personeelslid onraak rook, moest Van L. en een mededa der zonder buit vertrekken. De door Van L. in 1987 ge pleegde inbraken en diefstal len vonden plaats in bedrijfs panden en woningen in Gor- kum, Hardinxveld-Giessen- dam, Schiedam, Geldermal- sen, Ulvenhout, 's Gravensande en Vlaardin gen. In totaal werden goede ren ontvreemd met een waar de van f250.000,-, waarvan slechts een klein deel is terug gevonden. De politie zet nu nog het on derzoek voort naar de mede dader van Van L., de 22-jarige Schiedammer C.H. die reeds voor de overval/gijzeling op het gezin Middendorp gedeti neerd was. De recherche on derzoekt zijn aandeel in de overvallen te De Lier en Schiedam. Milieufederatie in het rap port 'Rekenen vanaf files' dat afgelopen vrijdag openbaar werd gemaakt. De Milieufederatie vindt dat er te weinig aandacht is besteed aan het verbeteren van het openbaar vervoer dat duidelijk kan bijdra gen aan het verminderen van het aantal files. In het knelpuntenmodel, een berekening die is gebruikt voor het mobiliteitsplan van de minister wordt uitgegaan van de kans op files in 1995. „Alleen het autogebruik in 1995 wordt" bekeken. Het knelpuntenmodel is volledig auto-gericht. Evaluatie van het model leert dat op deze wijze circa 10 procent van de files in 1995 wordt verklaard door het openbaar vervoer", zegt Menko Wiersema van de Zuidhollandse Milieufedera tie in zijn rapport. De federa tie gaat er van uit dat door het aanleggen van de grote wegen rond de Randstad (rijksweg 19, een tweede Beneluxtun- nel) slechts het file-probleem wordt verplaatst naar grote toevoerwegen in de binnen stad zelf. Volgens Wiersema zijn er fou ten gemaakt in het berekenen van de verkeersintensiteit in 1995 en zijn er dubbeltellin- SPELERVANDE i De speler van de week is: Ben Wijnstekers van Feyenoord, hij steeg van de 49ste, naar de 36ste plaats. TOP 20 3. Carlo l'Ami 4.J00D Hiele „De voorstellen van minister Smit-Kroes leveren op korte termijn geen bijdrage a, problemen", zegt de Milieufederatie. de oplossing van de file - gen ontstaan in het knelpun tenmodel dat onder meer ten grondslag heeft gelegen aan de voorspelling van het aantal te verwachten auto's bij de oeververbindingen. „De uit eindelijke file-kans en wacht- tijdkosten zijn daardoor te hoog berekend. Het gevolg daarvan is dat de utieindelijke voorgestelde vergroting van de wegcapaciteit eveneens te hoog is berekend. Daardoor rijst de vraag of de voorgestel de riieuwe oeververbindingen noodzakelijk zijn", zegt de sa mensteller in het rapport. De Tweede Kamer heeft afge lopen maandag de anti-file plannen van minister Smit- Kroes behandeld. Hoewel er aan het bereikbaarheidsplan voor de Randstad (mobili teitsscenario) een flink aantal onzekerheden vastzitten (fi nanciering van de tunnels door institionele beleggers) hebben CDA en WD gezegd akkoort te gaan met de voor stellen van de minister. SCHIEDAM Veilig Verkeer Nederland geeft morgen ver- keersvoorlichting bij de Stich ting gecoördineerd Ouderen werk. Vanaf 10.00 uur worden onder meer dia's vertoond over verkeerssituaties en is er tevens gelegenheid tot het stellen van vragen. Bijwonen van deze informatieve och tend is gratis, en het adres van de organiserende stichting is Wijkpost-zuid, Oude Maas straat 22. SCHIEDAM— Het is deze week twintig jaar geleden dat wijkvereniging Groenoord werd opgericht. Om dit feeste lijke feit niet ongemerkt aan de omwonenden vroorbij te laten gaan, vinden er vanaf zaterdag een groot aantal ac tiviteiten plaats. De feestweek wordt geopend met een bejaardenmiddag (thema: ouderen in de samen leving), 's avonds is er een feestavond in gebouw De Rank; later in de week staan er ook nog een klaverjas- en een schaaktoernooi op het programma. ROTTERDAM De formu le van de Zondagochtend concerten in de Doelen werkt nog steeds. Dat bewij zen elk voor- en najaar de bezoekersaantallen. Dat moet vooral gezocht worden in het ongewone, maar ken nelijk heel aantrekkelijke tijdstip (zondagochtend om kwart over tien eerst koffie in de foyer, waarna om 11 uur in de grote zaal het con cert begint) en in de keuze van de optredende artiesten, orkesten en groepen. Met de programmering be strijkt producent Martin Hanson een breed terrein van opera tot jazz. De Zondagochtendconcer ten ïn de eerste maanden van 1988 beginnen pp 21 fe bruari. In de nieuwe serie komen talloze namen aan bod, die nog niet eerder op zondgochtend in Rotterdam Op het eerste concert is dat de opvallende zangeres Ma- thilde Santing, die haar en- seble en Mimi Kobayashi meebrengt. Zondag 28 fe bruari gaat het er vrolijk aan toe met Die Dinkellan- der Musikanten en de jodel- zangeres Olga Lowina. Alle concerten beginnen om 11 uur 's morgens. De foyer is echter al om kwart over tien open voor een kopje koffie. Pianist Bert Nicodem zit van half elf af achter de vleugel en speelt inloopmu- ziek. Vaste gastheer op alle Zondgochtendconcerten is weer Gerard Cox. De toe gangsprijs bedraagt f 12.50 per concert. Bij de kantoren van de Verenigde Spaar bank, Het Zuiden en De Ha venloods wordt reductie verleend en kost een kaartje f 11.-. Passe-partouts zijn van 1 februari af verkrijg baar en kosten f 82.50. 6.Andre Wasiman Excelsior 7. Bart Latuheru Excelsior 8.Sjaak Troost Feyenoord 9.Roy van Druppen 9.Jules Ellerman Sparta 11. Bert Bartelings D.S/79 12. Henk van Goozen Excelsior 12. Erik Tanis S.V.V. 14.Ardie Oosterlee S.V.V. 15. Marco Boogers D.S/79 16. Lars Elstrup Feyenoord 17.Gerrie Slagboom D.S.79 18.Aad Leenheer D.S.'79 19.Keje Molenaar Feyenoord 20. Ed Ridderhof Sparta OPEL. O :X SAMSUNG Organisatie NPR 01804-25900 SCHIEDAM— Burgemeester Scheere reikt vanavond on derscheidingen uit aan acht tien leden van het brandweer korps. In de grote zaal van het oude stadhuis aan de Grote Markt worden twee verschil lende soorten oorkondes uit gereikt, beide in verband met het langdurige dienstverband van de brandweermannen. Vijf leden van de vrijwillige brandweer krijgen om 20.00 uur een medaille en oorkonde die wordt toegekend door de Koningin, na 10, 15, 20, 25 of 30 jaar vrijwilige dienst. Dit zijn M.C.J, van Meurs, H.J. Bouman, C.J. van de Poel, J. Boon en W. van de Most. Th. Feldberg, C.J. Kars, A. Witberg, H. Boom, P. Tette- laar, A.C. van Haghen, A. van der Steen en A.P.M. van Leeu wen worden na twaalfenhalf jaar in in het zonnetje gezet. Th. Janson, H. van Doorn, J.H. van Rossen, A. Oosterman en M.J. Klarenbeek zijn al twin tig jaar bij de brandweer. HOLLANDS KALFSVLEES, LEKKER EN VOORDELIG! PROFITEER OOK! gehakt 11™ Ipoufêt 12™ hikando14™! borstlap 111 r Boterzachte paarde- deze week voor M miw magere I van de schouder, ^0 Doe uw JljMHg voordeel! kilo voor I Mals stukje Boterzachte Mager gg Mager kilo ■no 5 stuks! VOOR DE BOTERHAM: Achterham 200 gr2.49 Pekelvlees 200 gr3.98 Gebr.Rosbief 100 gr. 2.49 Gebr.Frikando 150 gr. 2.98 Gebr.KaKsrollade 150 gr. 2.' VleeS 500 gram Schiedam: Grote Markt 12 k Tel. 010 - 473 11 30 A Geooend: Dinsdag t/m vrijdag van 9.00 - M 17.30 uur. Zaterdag tot 1 Aanbiedingen geldig t 5.00 uur. /m zaterdag a.s. Koopavond Aanbieding geldig t/m 13 februari v.h. Overdijk Optiek Grote Markt 23 Schiedam Tel. 010-4 26 75 57

De Havenloods | 1988 | | pagina 9