DE HAVENLOODS m Transportbedrijf spant proces aan tegen staat Schiedams Nieuwsblad VOORDEEL AKTIE- Paardenmarkt keert terug op Grote Markt Vrijwilligers gezocht voor paddenwerkgroep deZtiderSter Brief aan kamerleden Folder over wonen Dierenkeuring Clubhuis Zuid Rechtbank spreekt faillissement uit Museum wijst expositie af Onthulling Molenstenen ONS vervangt gasleidingen Rommelmarkt Groenoord EDITIE P, DONDERDAG 18 FEBRUARI 1988, 37e JAARGANG Nr. 7 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM Na de Brandersfeesten en de Molendagen kan Schie dam binnenkort kennis maken met een nieuw groots opgezet evene ment. Na een afwezigheid van veertig jaar keert de paardenmarkt terug in het hartje van de stad. Het bestuur van de win keliersvereniging Hoog straat herstelt hiermee een oude traditie. Reeds in 1483 werd de eerste paardenmarkt in Schie dam gehouden. auto's nam de belangrijk heid af. Vlak na de oorlog werd besloten om met het jaarlijks terugkerend evene ment te stoppen. De reden was de afname van de aan voer van paarden en de ver minderde interesse van de kopers. Het handjeklap tussen de verkoper en de koper, vaak bezegeld met een glaasje Schiedams nat, verdween uit het stadsbeeld. Ghris Coppens, voorzitter van de winkeliersvereni ging, kwam op het idee het evenement terug te brengen. Hij werd door het lezen van een verhaal over de laatste paardenmarkt in 1948, in het boekje 'Het straatleven van Schiedam' van H. Kiela, geconfronteerd met het stukje historie. Vooral de slotzin van het artikel, waarin staat dat de geluiden van de paardenmarkt tot een romantisch verleden beho ren, inspireerde hem om op nieuw iets dergelijks te or ganiseren. Op het moment wordt er hard achter de schermen ge werkt om het evenement, dat gepland is op zaterdag 12 maart, tot een succes te maken. De paardenmarkt begiht 's morgens om negen uur. De winkeliersvereni ging heeft voor de paarden en pony's een aanvoerpre- De paardenmarkt in vroeger tijden. mie beschikbaar gesteld. Maar ook zal er aanbod van kleinvee zijn. Aan het begin van de mid dag zullen de paardenhan delaren, uit zowel binen- en buitenland, weer naar huis terugkeren. Het evenement is dan echter nog niet afge lopen. De hele dag is er nog het nodige te beleven in de binnenstad. In de Hoog straat, Grote Markt en Lan ge Kerkstraat is braderie. Ook verzorgt de ruitervere- niging Spalandruiters de monstraties. SCHIEDAMBureau Huis vesting heeft een neiuwe bro chure overwonen in Schiedam uitgegeven. De folder geeft in formatie over het zoeken naar een woning in de gemeente. De uitgave vormt een nieuwe versie van een eerdere bro chure over de woonruimtever deling, verschenen in 1982. De folder is ook in het Turks en Marokkaans uitgegeven. Deze versies kwamen tot stand in overleg met migran tenorganisaties. De folders zijn verkrijgbaar bj bureau Huisveting aan de 's Gravelandseweg 567. Het bureau is dagelijks van 8.30 tot 15.30 uur geopend. Wethouder Haf- kamp voelt zich I niet schuldig A Muziekcafé Podi- um viert feest. A Lanoye en Van Doorn oogstten succes 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM In clubhuis Zuid is zaterdag een dieren keuring. Kinderen van 4 tot 12 jaar kunnen hun huisdier la ten keuren door de keurmees ters van de Hoogvlietse Klein- dieren Sportvereniging. De dieren worden beoordeeld op verzorging en omgang. De keurmeesters geven ook ad viezen. De kosten per keuring zijn één gulden. Voor de best verzorgde huisdieren is er een prijsje te winnen en alle kin deren krijgen een diploma met het resultaat van de keuring. Behalve de keuring is er ook nog een tentoonstelling van verschillende soorten kippen, cavia's, muizen, ratten, sier- duiven en fretten. Ook wordt er die dag een rommelmarkt in het clubhuis gehouden. Kom 9 dagen schrikkelen bij ter meulen. Kanvas shopper Ruime shopper met 3 voorvakken, verstevigde bodem en bodemnop pen. In zwart, marine of voor 8.95 zolang voorradig SCHIEDAM Het Schie- damse Internationale transportbedrijf van Van der Flier is door de recht bank failliet verklaard. Het bedrijf kwam vorig jaar in het nieuws omdat het geen permanente ver gunning kreeg voor het uit oefenen van de werkzaam heden. De vergunning werd geweigerd op grond van de kredietwaardigheid van de firma. De voormali ge eigenaar, Jan van der Flier wil nu een tweetal procedures, namelijk tegen de staat en tegen de leve rancier van de vrachtau to's, volgens hem de ver oorzaker van de proble men, aanspannen. Aanvankelijk zag het er alle maal rooskleurig uit voor de startende ondernemer. Van der Flier begon in september 1986 een eigen transportbe drijf. Werk was er genoeg want hij kon voor de firma Lamers uit Groesbeek gaan werken. Met drie vrachtwa gens kon hij elke dag voor deze firma tussen Nederland en Duitsland gaan rijden. Hij kreeg ook een voorlopige ver gunning van de overheid. De problemen begonnen toen bleek dat Van der Flier on- deugelijke auto's had gekocht. „Met die drie wagens ben ik nooit verder dan vijf ritten ge komen", aldus Van der Flier. „Iveco, de leverancier, heeft duidelijk contractbreuk ge pleegd". Omzetverlies Als gevolg van de moeilijkhe den leed het bedrijf in 1986 een omzetverlies. Hoewel hij nog voldoende werk had werd Van der Flier een vaste ver gunning voor het uitoefenen van zijn bedrijf geweigerd. „Want één van de eisen waar men moet voldoen is krediet waardigheid", vertelt de heer Koopman van het Bureau Hulp Zelfstandigen dat des tijds door Van der Flier is in geschakeld. Nu begonnen de problemen voor het bedrijf pas goed. Frappant is echter dat het be drijf een vergunning voor het binnenland werd geweigerd terwijl men wel op het buiten land mocht gaan rijden. „Maar hoe kan ik dat nu doen als ik in Nederland niet mag rijden?" vroeg Van der Flier zich af. Koopman vindt het echter niet juist om de staat de schuld van het faillissement te geven. „De commissie Ver- voersvergunningen zal heus wel gegronde redenen hebben gehad voor de afwijzing". Woordvoerder Coenen van de gemeentelijke sociale dienst van Rotterdam is echter van oordeel dat er de nodige ha ken en ogen aan de zaak zit ten. „Ik ben geen jurist en ken ook niet alle stukken maar ik heb Van der Flier de raaa ge geven om actie te onderne men. Zoals de kwestie op mij overkomt moet er wat aan ge daan worden", zegt Coenen. Over de resultaten van de te voeren procedures is hij niet zeker. „Ook voor mij is dat nog een vraagteken. We kun nen hem echter alleen maar advies geven". Procederen Intussen heeft Van der Flier een advocaat in de arm geno men. Deze vertelt dat hij wel mogelijkheden in de zaak ziet. „Maar voorlopig moeten we eerst afwachten wat de cura- Van der Flier (midden) moest zijn chauffeurs naar huis toe sturen tor gaat doen, want we moe ten eerst zijn toestemming krijgen voordat we kunnen procederen". Van der Flier vindt het jam mer dat het zo is afgelopen met zijn bedrijf. „De overheid propageert overal dat ze altijd bereid is om ondernemers te steunen zowel met raad als financiël. Ik heb daar echter niets van gemerkt. Zelfs Wim Kok van de PvdA heeft zich met de zaak bemoeid en ge zegd dat ik geholpen moest worden. Staatssecretaris Evenhuis van Economische Zaken vond dat echter niet nodig", zegt hij. Het resultaat is dat het bedrijf failliet is en dat Van der Flier zijn medewerkers naar huis heeft moeten sturen. Hij zal het hierbij niet laten zitten. „Ik wil dat de zaak tot de bodem wordt uitgezocht". - As# SCHIEDAM— Ook dit jaar houdt de Paddenwerkgroep Schiedam zich weer bezig met het wel en wee van de amfi bieën. Tijdens de paddentrek, waar overigen ook kikkers aan mee doen, zorgen de pad- denwachten er voor dat de diertjes een veilige oversteek naar de andere kant van de weg kunnen maken. De amfibieën moeten namelij- ke tijdens de trek naar de ge- boortesloten diverse wegen over. Hier lopen zij echter veel kans om door een voorbij ra zende auto te worden platge walst. Het probleem is name lijk dat kikkers, padden en sa lamanders koudbloedige die ren zijn. Om warm te worden hebben ze warmte van buiten af nodig. Deze warmte komt van de luchttemperatuur of het warme asfalt van de we gen. Daardoor blijven de die ren vaak op de weg zitten. De kans dat het dier dan doodge reden wordt is dan groot. De paddenwachten zorgen er dan ook voor dat zoveel moge lijk dieren van de weg worden gehaald en aan de goede kant van de weg worden gedepo neerd. Tijdens de paddentrek, die dit jaar vermoedelijk de tweede week van maart zal beginnen, lopen de vrijwilligers de we gen van de trekroute af. Het werkterrein ligt op de Harre- weg en de Kerkweg. Ook het schoonmaken van sloten behoort tot de werkzaamheden de paddenwerkgroep. Voor geïnteresseerden die wil- het Bachplein in Schiedam- len meehelpen wordt vrijdag Noord. Voor verdere informa- 26 februari een voorlichtings- tie: Bart Hinten en Monique avond gegeven in het natuur- Janse, telefoon 4264545 of Jan centrum de Boshoek achter van Holten, telefoon 4266068. ALLE TOPSPORTERS... sponieve iage prijzen uij. meubelen en tapijten SCHIEDAM Directeur Paalman van het Stedelijk Museum heeft het aanbod van het Zuidhollands Verzetsmu seum in Gouda om een ten toonstelling uit te lenen, afge slagen. Het onderwerp van de expositie, dat door hét oor logsmuseum wordt verzorgd, is verzet en water. Aspecten die aan de orde komen zijn de pilotenhulp in de Biesbosch, de fortificaties langs de kust en de verzetsgroep de Geuzen uit Vlaardingen. Als reden voor de afwijzing geeft Paalman dat in de perio de mei al een andere tentoon stelling rond het thema verzet staat gepland. Het onderwerp hiervan is de discriminatie en apartheid in Zuid-Afrika. De rondreizende expositie van het Verzetsmuseum zal wel in andere plaatsen te zien zijn. Paalman sluit niet uit dat in de toekomst wel gebruik ge maakt zal worden van het aanbod van het museum uit Gouda. „In 1990 houden we weer een grote tentoonstelling rond het thema oorlog en dan zie ik wel mogelijkheden", al dus de museumdirecteur. SCHIEDAM— Wethouder Zijdeveld heeft gisteren bo ven de ingang van het com plex nieuwe woningen aan de Vellevest twee monumen tale molenstenen onthuld. Op de huidige bouwlocatie heeft eeuwenlang een water molen gestaan die het ge zicht van de stad bepaalde. De molenstenen die de wet houder onthulde zijn de ste nen die in de wateruitlaat van deze watermolen zaten. Met de plaatsing werd met een het feit gevierd dat het hoogste punt in de bouw van de veertig woningen is be reikt. De bouw werd op 12 mei 1987 gestart. Men ver wacht dat de eerste wonin- gen binnen een paar maan den zullen worden opgele verd. SCHIEDAM De Openbare Nutsbedrijven Schiedam gaan vanaf maandag 22 februari de hoofdleidingen van de gas- en drinkwatervoorzieningen ver hangen in Schiedam-Oost. Het gebied waar het om gaat wordt begrensd door de Lo- rentzlaan, Hogebanweg, van Gravesandestraat en de Buys Ballotsingel. De gasdruk wordt door de Nutsbedrijven omhoog ge bracht van 25 mbar naar 100 mbar. Om de druk op het ver eiste gebruiksniveau voor ko ken en de cv installatie te hou den worden in de betrokken woningen regulateurs ge plaatst die voor drukverlaging zorgen. Ook wordt de aarding van de electrische installaties aangepast. Doordat aarding op de kunststofbuizen van het waterleidingsysteem niet meer mogelijk is worden er nieuwe aardpennen aange bracht. Tijdens de werkzaamheden kan de levering van gas en drinkwater stagneren. De be trokken bewoners worden hier tijdig over geïnformeerd. Het project gaat enige maan den duren. SCHIEDAM Als klapstuk van de viering van het 20-ja- rig bestaan van de wijkvereni- ging Groenoord wordt zater dag een grote rommelmarkt georganiseerd. De rommel markt vindt plaats in boerde rij Landvreugd aan de Swee- lincksingel in Schiedam- Noord. Een geluidswagen en majoret tes zullen die dag de aandacht vestigen op het evenement. Behalve een aantal kramen met tweedehands artikelen te gen vooroorlogse prijzen zul len er ook stands zijn met ou derwets snoepgoed. Daar naast zijn er ambachtslieden aanwezig die hun kunnen tonen. De feestelijkheden beginnen om tien uur en om vier uur is alles afgelopen. SCHIEDAMIn verband met het komend kamerdebat over Wilton-Fijenoord heeft de directie van het Schie- damse Dok- en Werfmaat- schappij een brief aan de le den van de Tweede Kamer gestuurd. Hierin stelt de di rectie dat het parlement de belofte om te zorgen voor- vervangend werk niet is na gekomen. Dat de meerderheid van de Tweede Kamer zich daarbij beroept op de gewijzigde omstandigheden is niet juist, aldus de directie. Vol gens gegevens waar men bij Wilton-Fijenoord over be schikt is de ontwikkeling van de export naar China, de reden dat een exportvergun ning voor de levering van duikboten aan Taiwan werd geweigerd, zeer teleurstel lend. Ook haalt men in de brief aan dat de overheid Wilton- Fijenoord op alle mogelijke manieren heeft geprobeerd tegen te werken. De gang van zaken heeft volgens de directie bijgedragen tot het dalend aanzien van de over heid en de vervreemding van de burger tot de politiek. De directie hoopt dan ook dat de leden van de Tweede Kamer de kans om daaraan in dit geval een einde te ma ken niet laten passeren.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1