Inspraak over verbetering huizen Brugmanstraat -VOORDEEL AKTIE DE HAVENLOODS Voetgangers op Van Haarenlaan regelen verkeerslichten zelf Festival drumbands 'Gelukkig mogen we allemaal blijven' Voorbereidingen in voorjaar al van start Paragnost André Groote in zaal Irene Leer schelpen herkennen Inkomstenbelasting U2-avond Computerbeurs voor gewone gebruiker sidie aan te vragen. Opknappen van de woningen in Schiedam-west is geen een voudige zaak. De afgelopen jaren is er reeds op verschil lende plekken nieuwbouw ge pleegd - 'de meest rotte plek ken', stelt projektleider Han de Kluyver - terwijl ook al veel panden in de wijk zijn opgeknapt. De gemeente moet voor verbe tering van de resterende wo ningen overleggen met de be trokkenen omdat slechts een kleine deel van de oude huizen gemeentebezit is. Voor het overige zijn de panden het be zit van particulieren, die soms ook verhuren. „Mensen uit het hele gebied waren uitgenodigd voor de in formatie-avond: zowel huur ders als eigenaren. Om te voorkomen dat een aantal complex- en huiseigenaren tussen wal en schip valt, is er al een tijdje een subsidierege ling van kracht, waar ze een beroep op kunnen doen", al dus Han de Kluyver. Voorjaar Volgens De Kluyver, projekt- UVG weer aan kop A Schot in zaak om- trent waterover last A Tegenvallende voetbalderby's 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week WATERWEG NOORD Een regionaal drumfanfarefesti val. Dat wordt zaterdag ge houden in het Paslage Thea ter, wanneer de jeugd-Rijn- mondband uit Schiedam, drumfanfare het Wapen van Maassluis en drumfanfare Li- berté uit Vlaardingen hun op wachting maken tijdens het door de Streekmuziekschool georganiseerde festival. De steelband van het Korps Mariniers uit Rotterdam treedt op als belangrijkste gast, terwijl het zogenaamde 'verzamelorkest' onder leiding staat van Coert Zonneveld en Roel van Raaij. Het drumfanfare festival be gint zaterdag om 19.30 uur en een kaartje kost een rijksdaal der. Een uur voor de aanvang begint de verkoop van kaart jes bij de kaasa van het thea ter, maar bij de in Vlaardin gen gevestigde muziekschool aan de Willem Beukelszoon- straat 62 kunnen sinds giste ren kaarten in de voorverkop wo n aangeschaft. SCHIEDAM Telepa thie, helderziendheid, reïn carnatie en paragnostiek. Steeds meer mensen heb ben belangstelling voor deze ongrijpbare ver schijnselen sinds Veronica met de radio-uitzending 'Het zwarte gat' begon. De paragnost André Groote is mede door dit programma redelijk bekend geworden. In zaal Irene aan de Nieu we Haven maakt André Groote donderdagavond zijn opwachting met een 'talk-show', waarin boven natuurlijke verschijnselen centraal zullen staan. Groote heeft voor een af wisselende manier van pre senteren gekozen door be langstellenden aan het woord te laten over hun er varingen en met hun me ning over helderziendheid en de avond af en toe muzi kaal te onderbreken. De bijeenkomst begint donderdagavond om 20.00 uur in de zaal aan de Nieu we Haven 155. Toegangs bewijzen kosten f 15,- (houders van een CJP en 0 André Groote praat donderdagavond over 'Het bovennatuurlij ke'. Pas 65 betalen f 12,50) en donderdagavond om 19.00 de kaartverkoop begint uur aan de zaal. EDITIE 9, DINSDAG 23 FEBRUARI 1988, 37e JAARGANG, Nr. 8 SchiedamsNieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 WATERWEG-NOORD Wandelen langs het strand kan om verschillende redenen leuk zijn. Met een cursus "Schelpen vinden en herken nen" kunnen dergelijke wan deltochten nog leuker worden en dat is de voornaamste re den waarom deze cursus don derdag van start gaat. Zes avonden maken leden van de KNNV (Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Vereniging) belangstellenden wegwijs in de materie. Cursisten worden op de hoog te gebracht wat er op de stranden van Nederland, Bel gië en Noord-Frankrijk aan schelpen is te vinden. Na af loop van elke bijeenkomst worden er lesbrieven uitge deeld, terwijl er in een klein boekje bovendien de voor naamste soorten en kenmer ken zijn samengevat. "Schelpen vinden en herken nen" wordt gegeven in na- tuurcentrum "De Boshoek", Churchillweg 52. Deelname aan de cursus kost f 10.- en Voetgangers kunnen op de Van Haarenlaan morgen al gebruik maken van de nieuwe verKeersucn- ten. Door op de knop te drukken krijgt het autoverkeer rood licht en kunnen voetgangers zich ongestoord naar de overkant van de straat begeven. SCHIEDAM Oversteken op de Burgemeester van Haarenlaan wordt een min der tijdrovende bezigheid. Gisteren is de dienst ge meentewerken begonnen de verkeerslichten bij de voet gangersoversteekplaats ter hoogte van de Ruijs de Beer- enbroucklaan aan te passen. Morgen is het waarschijnlijk al mogelijk om met de zoge heten 'facultatieve regeling' de drukke verkeersweg over te steken. De verkeerslichten op dit punt op de Van Haarenlaan worden zodanig aangepast dat voetgangers voortaan kunnen kiezen op welke wij ze zij willen oversteken: ge woon goed naar links en rechts kijken en vervolgens oversteken öf gebruik ma ken van de nieuwe drukk nop. Wanneer het erg druk is, zorgt de nieuwe installatie ervoor dat de wachtende voetgangers de stroom au to's even kunnen stilzetten. „Als je op de knop drukt, wordt eerst het voetgangers licht rood. Al heel snel daar na krijgt het autoverkeer rood licht. Is er minder ver keer dan kun je gewoon oversteken, zonder op het knipperende licht te letten", legt Jan Langstraat van de dienst gemeentewerken uit. Afwachten De aanpassing van de ver keerslichten op de Burge meester van Haarenlaan kost de gemeente dertigdui zend gulden. Het gaat hier niet om een proef, maar er wordt op het stadskantoor wel overwogen om ook ap andere plaatsen in de stad deze voetgangersvriendelij- ke manier van oversteken in te voeren. „Eerst kijken of het werkt", aldus de ge meente-ambtenaar. Overigens is juist dit zebra pad uitgekozen om te wor den veranderd vanwege de scholen in de buurt en de verschillende 'spitsuren' die groepen leerlingen eén paar keer per dag veroorzaken. De vervanging van het ge wone groen-oranje-rood- licht past volgens Jan Lang straat goed in het beleid dat de gemeente op dit vlak voert. „Dit beleid is erop ge richt om verkeerslichten zo functioneel mogelijk te laten werken. Daarom ook wordt er bijna overal na 18.00 uur gebruik gemaakt van de knipperlichten; alleen op heel drukke punten gebeurt dat niet. Onnodig wachten proberen we te voorkomen". Voetgangers die staan te wachten voor het rode licht terwijl er in de verste verte geen auto is te zien, zal op de Burgemeester van Haaren laan dus niet meer voorko men. Goed naar links en rechts kijken blijft echter wel wenselijk. 0 Voor bewoners van de Brugmanstraat en omgeving was er gisteravond ei het opknappen van de ongeveer zestig jaar oude panden. verbetering van de woning, te voor haar rekening. Tevens is voldoen, neemt de gemeente het mogelijk om de financie- bijvoorbeeld de afsluitkosten ring rond te krijgen door ge- i inspraakavond in De Erker over bruik te maken van de moge lijkheid om tegen lage rente tarieven te lenen. SCHIEDAM De bekende mensen op de deurmat aange- blauw/groene formulieren troffen. Leden van het bij de van dt. belastingdienst zijn de FNV aangesloten vakbonden afgelopen weken weer bij veel kunnen hulp inroepen bij het invullen van het aangiftebiljet van de inkomstenbelasting. Aanstaande zaterdag kunnen 'hulpbehoevenden' zich bij het FNV-gebouw aan de Stad houderslaan 119 aanmelden voor hulp. Tussen 10.00 en 12.00 uur is het mogelijk om ingeschreven te worden, om zo in de maand maart in aan merking te komen voor hulp bij het invullen van het belas tingformulier. Hermandad De harmonie vereniging Hermandad van de politie bestaat dit jaar zeven tig jaar. Om dit te vieren wordt er op vrijdag 11 maart een jubileumconcert gegeven in de Rotterdamse Doelen. Medewerking aan deze opvoe ring wordt verleend door het Rotterdams Operakoor dat onder leiding staat van Piet Struijk. Kaarten kunnen wor den besteld bij de kassa van De Doelen (a f 12.50) en het concert van 11 maart begint om 20.15 uur. SCHIEDAMFans van de Ierse popgroep U2 kunnen morgenavond genieten in Un derground. In het pand aan de Jan van Avennestraat 32 wordt namelijk een speciale U2-avond gehouden. Niet alleen bekende songs van de musici (als bijvoorbeeld The Joshua Tree, Boy en Octo ber) worden gedraaid, want de organisatie van deze bij eenkomst heeft een groot aan tal video-opnamen in haar be zit gekregen van live-optre dens van U2. Toegang is gratis. Tekenfilm Brammetje en Cato spelen de hoofdrollen in het ver haal dat Poppentheater Anneke Strack zaterdagmiddag in de Teerstoof opvoert. De twee ka bouters maken heel wat mee, want Brammetje vindt een echt toverstokje. De voorstelling die om 14.00 uur begint is bestemd voor kinderen van 4 jaar en ouder. Een kaartje kost f 3.75. A.s. zaterdag 27 februari van 10.00-17.00 UNIEKE EXPOSITIE-VERKOOP ZAAL IRENE, NIEUWE HAVEN 155 Grote verschei denheid in: landschappen, bloemen, stillevens, portretten, zeegezichten, modern. OLIEVERFSCHILDERIJEN op LINNEN betaalbare prijzen, gratis toegang SCHIEDAM— SHIFT'88 is naam. van de driedaagse computerbeurs die op 2,3 en 4 april in de Margriethal wordt gehouden. Meer dan honderd standwerkers presenteren zich aan het publiek met arti kelen die direct gekocht kun nen worden, en er zullen ook verschillende stands zijn van belangrijke computerwinkels. Naast de reeds bestaande beurzen voor "vakmensen", moet SHIFT'88 een computer beurs worden voor de "Gewo ne gebruiker". 0 Zestien verpleegkundigen kregen donderdag j.l. het diploma uitgereikt. VLAARDINGEN/SCHIE- DAM Zestien verpleegkun digen kregen donderdagmid dag het diploma A uitgereikt in de aula van het Schieland- ziekenhuis. Ditmaal hadden elf uit het Schiedamse zieken huis en vijf uit het Holyzie- kenhuis te Vlaardingen de op leiding met goed gevolg afge rond. „Ik ben er vanaf september 1984 mee bezig geweest. De duur van de opleiding is sinds kort wel wat langer gewor den", deelt één van de kers vers gediplomeerden mee. De verpleegkundige ('verpleeg ster is iets heel anders') meldt tevens opgewekt dat 'Wij alle maal mogen blijven'. „Vroeger moest je na de oplei ding vaak het ziekenhuis waar je tot dan gewerkt had, verla ten. Gelukkig kunnen wij een vaste aanstelling krijgen". leider van het team dat in sa menwerking met de dienst ge meentewerken de woningver betering in Schiedam-west opzet, is het de bedoeling dat er in maart al een begin wordt gemaakt met het in kaart brengen van de plannen. Bij de gemeente zijn mensen vrijgemaakt om bewoners in het nog op te knappen gedeel te van west thuis te bezoeken en zodoende per woning zicht te krijgen op de dingen die verbeterd moeten worden. Ook het achterstallig onder houd komt dan aan de orde. Wensen die tijdens de huisbe zoeken naar voren komen, worden verwerkt in het nog op te stellen verbeterplan voor de Brugmanstraat en directe omgeving. Om zoveel mogelijk mensen in staat te stellen de kosten die nu eenmaal vastzitten aan 0 De Jeugd Rijnmond Band werkt mee aan het festival in Passage inlichtingen zijn te krijgen bij Wim de Ruyter (435 08 13) en Michel Otten (01899 - 25292). 0 Degenen die de cursus "Schel pen vinden en herkennen" gaan volgen weten voortaan dat dit een wulk is. SCHIEDAM Bewoners van Schiedam-west kon den gisteravond een infor matieavond bijwonen in wijkcentrum De Erker. Onderwerp van gesprek was de verbetering/reno vatie die veel van de onge veer zestig jaar oude pan den in de omgeving van de Brugmanstraat moeten on dergaan. Het is de bedoe ling dat er dit voorjaar al ec egin wordt gemaakt r i woningverbetering. weel mogelijk wonin- gcu een opknapbeurt te ge ven, was er gisteravond veel ruimte vrijgemaakt voor een toelichting over de mogelijkheden om sub-

De Havenloods | 1988 | | pagina 1